Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz skutera iz Italije ;)

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nakon pauze od godinu dana reših da se ponovo vratim na 2 točka pa samim tim planiram da za svoju dušu uvezem sebi jedan Piaggio Beverly 250. Pa ako je neko zainteresovan za uvoz još po kojeg skutera neka se javi.

 

Primerak iz Trsta za 1400evra 2005god. se može spustiti na 1200evra.

http://www.subito.it...te-17361914.htm

 

Troškovi dažbina grubo oko 30% - što mu dođe 400evra + prevoz oko 210evra.

Ukupna cifra je tu negde oko 1810evra.

 

Ako negde grešim slobodno me ispravite. Poz

 

P.s. Evo neke moje slikovite prošlosti na 2 točka... ;)LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Vidi to je u teoriji tako kako si napisao a u praksi to ne bude bas tako glatko kako izgleda.....Prvo iscimaces se ko lud,pod dva ne mozes da vidis motor dok ga ne platis tj. dok ne stigne u Srbiju,dakle macka u dzaku a za 100e/200e vise ih imas ovde a mozes da odes,vidis,probas,cenkas se,itd.

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas940184/piaggio_beverly_250/#6

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=86958&trazi=1&ur=1&model=0&godina=2005&tip=beverly&m=Piaggio-Beverly

 

 

Generalno mislim da su cene kod nas povoljnije i da se isplati uvoziti motore kao sto je to bilo nekad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Prvo iscimaces se ko lud,pod dva ne mozes da vidis motor dok ga ne platis tj. dok ne stigne u Srbiju

 

Ja sam planirao da odem i licno kupim skuter tj. necu ici preko nekog prevoznika :) Istina da u srbiji imas par primeraka za 2000evra ali tamo ih imas barem 100, a i cena delova u Italiji za iste skutere je smesna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ja sam planirao da odem i licno kupim skuter tj. necu ici preko nekog prevoznika :)

 

 

I mislis da mozes da odes u IT i da provedes tamo dan,dva i da se vratis squterom ili kolima sa 210e? Voleo bih to da vidim....A ulazni papiri,a odjava u IT..... :stabre:

 

 

Imaj na umu i da su dobri motori svuda skupi!!! I gledaj motore na MOTO.it tek od druge strane pa na dalje ako podesis spisak po ceni......Jer ako si dobro gledao najnize cene su 1400e a idu i do 3000e,drugo ti za 1400-1500e su presli 25k km+.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Da se umesam u pricu:) I ja sam mislio kao postavljac teme. Ma to ti je toliko i samo jos porez i malo spediteru i eto super skutera. Moj beverly koji sam uzeo je bio extra ocuvan ali sam opet dok das za porez pa plati ovo pa ono ; mene je izasao 2850 eura - beverly 250 2004 godiste. Zato je sada sredjen tip-top. Platio sam za za servis 180 eura plus guma 65 eura. Nisam morao da menjam rolnice i kais ali kad sam vec bio na servisu, rekoh, menjaj i to da sam miran. Znaci, kakav god da uzmes, slede ti dodatni troskovi pa sve ukupno mnogo vise izadje nego si planirao. Da ne pricam za putne troskove i vreme i raznorazna nerviranja.

Ja moj skuter ne bih ni prodavao da mislim da ostanem na skuteru, nego me zarazili motori pa bih da predjem na nekog transalpa(mada mi mnogi govore da gresim).Kad hoces, svrati do mene da ga vidis pa posle putuj za Italiju. Cena je spustena na 2100 eura. Za tebe 2000 i to je to. Ispod toga ne idem,ili ga i dalje vozim ili ga poklanjam :)

Beverly koji je predlozen na prvom linku nema fabricku boju.Bio je totalno zapusten i prosao je potpunu reparaciju sto je na piaggio forumu i propraceno fotografijama.Toliko oko toga. Pozdrav i da nadjes pravog :takoje:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/53505-beverly-250-2004godprodajem/page__p__922630__fromsearch__1#entry922630

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Trst......znas li ti druze da je scooter u Trstu glavno prevozno sredstvo???nekih 360 od mogucih 365 dana....a sigurno znas i to da tih istih 360 noci "prespava" na ulici ??naravno pracen svim prirodnim zgodama i nezgodama....

mnogo srece oko kupovine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

"Prespava na ulici,na kisi i suncu." To se izmedju ostalog da videti po plastikama. Ti sto su napolju cuvani imaju izbledele plastike,nisu crne nego pepeljasto bele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Zabluda je da su skuteri u Italiji jeftiniji. Jesu, ali su presli puno kilometara i ko zna kako su odrzavani. Zna se da Italijani slabo vode racuna o svojim motornim mezimcima. I moj predlog je da pokusas naci skuter kod nas. Ako vec hoces da uvezes, onda preporucujem iz Svajcarske. Samo pogledaj u kakvom sustanju i koje su cene pa ces razumeti sta pricam. Ono sto valja, kosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A sav taj put ima i neke prednosti. Ne treba gledati samo kupovinu motora. Spoji covek lepo i korisno. Ode malo vidi Italiju, provoza se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ево мене занима неки Либерти 125 2004 или млађи за неку цифру на БГ табле око 800 еур :zvizduk:

можда је фантастика, али ако мислиш да може пошаљи ми поруку да прецизирамо... Позз

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

to,da Italijani ne odrzavaju motore,to nije tacno.kod Italijana ne postoji "samouk" i taj za svaku sitnicu prevozno sredstvo vozi kod mehanicara.e sad,ako cemo oko cuvanja i pazenja sto se spoljnoig izgleda tice tu vec imamo raznih.ima i onih koji,umesto na 5000km menjaju ulje na 10000km......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

ево мене занима неки Либерти 125 2004 или млађи за неку цифру на БГ табле око 800 еур :zvizduk:

можда је фантастика, али ако мислиш да може пошаљи ми поруку да прецизирамо... Позз

 

I ja bih jedno 2 -3 kom po te novce... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa bolje je da kupis ovde taj ugrobljeni,jer ce za taj isti skuter smisliti mnogo lepsu pricu. Znas ono:vozila baba,registrovao deda... Lepo tebi,a lepo i ovom sto ga je uvezao. A jos da pitam kako mislis da nadjes taj motor u Italiji? Znas li ti kolika je to zemlja? Pa jezik? Kako ces da pricas s 'talijanom? Pa ti nji'ovi novci...

Sta sam u stvari hteo reci? Ko razume-shvatice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da ima italijana koji svoje motore ne paze i akaju (znam takvog), ali ima i pedantnih koji rade redovne servise i popravke. Nezgodno je što italijani, kao i srbi, umeju da prevare pa ima dosta priča o lošim iskustvima.

 

Tako da, svakako, može da sa nađe odličan komad, ali ne treba fantazirati da će biti jeftin. Sa druge strane, ako želiš da budeš siguran u to šta kupuješ, preporučujem kupovinu u Švajcarskoj. Imaju najbolje održavana vozila u Evropi, tamo ne postoji ugradnja polovnih delova, otpadi ili slično. Uslovi korišćenja su odlični (dobri putevi, parkinzi, garaže), gorivo kvalitetno...

 

Koliko para - toliko muzike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

што мислиш да је немогуће по тој цифри ка их је нет пун млађих од 2004 за око 300-400 еур :zbunjen: ваљда кад дође овде неби требало да је више од 800 еур ???

 

уосталом погледај дебилизам код нас сређен 99% екс-поштарац стар 11 год кошта 700-800 еур, а нов да одеш у наш салон и искешираш 2200 еур :takoje: где је логика у узимању половног...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

што мислиш да је немогуће по тој цифри ка их је нет пун млађих од 2004 за око 300-400 еур :zbunjen: ваљда кад дође овде неби требало да је више од 800 еур ???

 

уосталом погледај дебилизам код нас сређен 99% екс-поштарац стар 11 год кошта 700-800 еур, а нов да одеш у наш салон и искешираш 2200 еур :takoje: где је логика у узимању половног...

 

zato sam ja batice uzeo nov... Izgleda da je Liberty kod nas postao kao Golf 2. Drze cenu ma koliko bili stari i izakani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

kakav Engleski??????

pa u Trstu Italijani ne pricaju ni Italijanski -samo Srpski,brate!!!

50% gradjana Trsta prica Srpski!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

zasto odmah lose price oko uvoza? Ja sam prvi da odem sam i kupim motor u inostranstvu, prvi razlog je sto vidim sta kupujem, drugi stvarna kilometraza nema ona prica vozila baba do pijace i slicno...nelogicno je da motor 2002god predje samo 10000km, tako da je najpametnije po meni da se ode i kupi preko grane... E sad gde kupiti to je diskutabilno, svajcarci imaju jake cene, retko kad nalete povoljno a da im nista ne fali,ali kod njih je dobro sto npr ako je vlasnik pao sa motora i malo ga ogulio taj motor ide dosta jeftinije a ostecenja minimalna....sto se italije tice, zabari su to, ima i onih koji ne odrzavaju redovno, ali ima i onih koji o svemu vode racuna...tako da ako si stupio u kontakt sa vlasnikom motora i imas ga po toj ceni slobodno idi po njega samo moj ti je savet da ides nekim kombijem ili auto sa prikolicom jer se kod njih tesko dobija col tablica za voznju motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja