Jump to content

Moto Zajednica

homemade štender za motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Meni matori napravio očas posla od starih vodovodnih cevi.

Nije lep, ali je stabilan i služi svrsi.

post-2271-0-58485700-1310336108_thumb.jpgpost-2271-0-27881300-1310336128_thumb.jpgpost-2271-0-01816300-1310336141_thumb.jpgpost-2271-0-15054200-1310336162_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Meni matori napravio očas posla od starih vodovodnih cevi.

Nije lep, ali je stabilan i služi svrsi.

 

ubaci kosnike za svaki slucaj,makar na sarafe(da ne varis)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Mogu vam reći da ništa od toga nije potrebno, jer Marauderovih 130 kg drži, kao od šale.

Sve je doduše dobro zavareno, a to sam zaboravio da napišem!

A vama u svakom slučaju hvala na savetima, pogotovo za ventile, ja se pogubio pomislio na ventile na motoru :)

Rek`o kakve to sad ima veze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

da da.... ovo je jako dobra i zanimljiva stvar i u fazi je izrade kod mene .... :takoje::zvizduk:

 

jedino je problem što stvar nije univerzalna, već se prihvat mora raditi unikatno za svaki motor ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

da da.... ovo je jako dobra i zanimljiva stvar i u fazi je izrade kod mene .... :takoje::zvizduk:

 

jedino je problem što stvar nije univerzalna, već se prihvat mora raditi unikatno za svaki motor ..

 

Pa to mu dođe kao adapter ustvari. Ostatak/veći deo je univerzalan. U kojoj si fazi? Ako bih ti poslao poziciju, promer i dubinu otvora na mojim ramovima bil mogao da napraviš dva prihvata i jednu dizalicu? Ja sam napravio sebi jedan univerzalni centralni štender ala ABBA (http://www.abbastands.co.uk/gallery.asp) i super je, demontiram ceo motor uključuvši i zadnju viljušku. Problem je manevrisanje po radioni(či)ci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88



vrlo zanimljivo ... :takoje: možda si i to napravim ... :D

a ovaj moj je u fazi ... tu sam gdje sam ... nije mi to hitno, pa radim kad i kako stignem ... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

da da.... ovo je jako dobra i zanimljiva stvar i u fazi je izrade kod mene .... :takoje::zvizduk:

 

jedino je problem što stvar nije univerzalna, već se prihvat mora raditi unikatno za svaki motor ..

 

Pa to mu dođe kao adapter ustvari. Ostatak/veći deo je univerzalan. U kojoj si fazi? Ako bih ti poslao poziciju, promer i dubinu otvora na mojim ramovima bil mogao da napraviš dva prihvata i jednu dizalicu? Ja sam napravio sebi jedan univerzalni centralni štender ala ABBA (http://www.abbastand....uk/gallery.asp) i super je, demontiram ceo motor uključuvši i zadnju viljušku. Problem je manevrisanje po radioni(či)ci.

 

Jel bi mogao da okacis neke slike ili jos bolje da opises proces izrade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

da da.... ovo je jako dobra i zanimljiva stvar i u fazi je izrade kod mene .... :takoje::zvizduk:

 

jedino je problem što stvar nije univerzalna, već se prihvat mora raditi unikatno za svaki motor ..

 

Pa to mu dođe kao adapter ustvari. Ostatak/veći deo je univerzalan. U kojoj si fazi? Ako bih ti poslao poziciju, promer i dubinu otvora na mojim ramovima bil mogao da napraviš dva prihvata i jednu dizalicu? Ja sam napravio sebi jedan univerzalni centralni štender ala ABBA (http://www.abbastand....uk/gallery.asp) i super je, demontiram ceo motor uključuvši i zadnju viljušku. Problem je manevrisanje po radioni(či)ci.

 

Jel bi mogao da okacis neke slike ili jos bolje da opises proces izrade?

Bila je tema negde, pre par godina. Nemam više te slike a nisam u Budimpešti da slikam. Vrlo je slično ovom ABBA sa videa. Umesto specijalnih adaptera sam u kutijaste konzole stavio čelične cevčice od 8mm da vire oko 15mm. Kad sklopim napravu ma donjoj vezivnoj kutiji/šipki pritegnem šraf i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ok hvala. Potrazicu temu. Ako slucajno naletis i ti ostavi link.

 

Jedva je iskopah! Ova moja je negde pri kraju prve strane.

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/36150-stender-za-prednji-kraj/page__p__634334__hl__stender__fromsearch__1#entry634334

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
On 10.3.2011. at 16:22, strasilo je napisao:

treba li možda netko ovakav ? :zvizduk:

 

 

 

Ovo jeeee superr. Da li mozda imate neke makar okvirne mjere da bih mogao da ga napravim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Nažalost nemam .... kad sam napravio prvi, on mi je služio kao šablona i po njemu sam radio još nekoliko ... taj prvi evo i danas stoji negdje u ćošku rastavljen po elementima.. :D

 

Ali moguće da sam baš na ovoj temi pisao neke mjere koje sam onako na licu mjesta mjerio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
On 7.4.2021. at 11:48, strasilo je napisao:

Nažalost nemam .... kad sam napravio prvi, on mi je služio kao šablona i po njemu sam radio još nekoliko ... taj prvi evo i danas stoji negdje u ćošku rastavljen po elementima.. :D

 

Ali moguće da sam baš na ovoj temi pisao neke mjere koje sam onako na licu mjesta mjerio

Hvala druze...evo upravo danas sam sebi naoravio stender..malo sam se isto namucio u startu,najvise oko ugla "kanala" na koji navozim točak..ali sam posle prepravio ugao i sve je ok..e jednu zamjerku imam..moram da ga ankerišem za pod,tj.da bude fiksan jer onako kad stoji,cim tocak upadne u kanal samo gura štender,nece da preskoči..ostalo je sve ok..

20210408_184740.jpg

20210408_190543.jpg

20210408_184749.jpg

20210408_190603.jpg

20210408_190550.jpg

20210408_184731.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Najveća greška koju si napravio je ta da si "klaclakicu" napravio na profilu (cijevi) pa je visoko težište ... Izreži to van i zavari obični flah i na njega onda klackalicu i riješit ćeš većinu problema ... ;)

 

I zaljepi dole neku gumu da ti ne jebe po pločicama ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 5 minuta, strasilo je napisao:

Najveća greška koju si napravio je ta da si "klaclakicu" napravio na profilu (cijevi) pa je visoko težište ... Izreži to van i zavari obični flah i na njega onda klackalicu i riješit ćeš većinu problema ... ;)

 

I zaljepi dole neku gumu da ti ne jebe po pločicama ... ;)

Ja sam ovo pravio po slici ovoga fabrickog stendera,i na njemu je klackalica na cijevi otprilike isto kao i ovaj..a i ja kontam da bi bilo bolje da je niže zavarena..

20210412_190041.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja