Jump to content

Moto Zajednica

Simulator ergonomije motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1200

Korisna aplikacija koja daje prikaz visine vozaca i polozaj u odnosu na odredjeni model motora. :D

http://cycle-ergo.com/

 

Pogotovo zanimljivo za nas koji u planu imamo motor a plasimo se da nam je sve gabaritno malo. ::)

 

Mrak simulator, ne na sedeh se nikad na ovoliko modela u ovako malo vremena :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Naleteh na ovu temu posle duzeg vremena i moram jedan offtopic :D

 

Kome je SVE malo kupi BMW-a

 

Kome je STA malo? Hmmm? Neki organ? :P

 

Molim bez ljutnje, ovo je sala :D Morao sam :D

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Odlična simulacija mera.Prvo sam probao da vidim sa motorima koje sam vozio i video da je potpuno isto kao i kada ja sedim na njma.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Bogme meni ovo nesto uopste ne funkcionise, kad sve podesim ispadne da ne mogu voziti rebala od 125 kubika (njega sam koristio kao kontrolno vozilo i bogme ispadne da jedva mogu patos dohvatiti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Ljudi molim vas sto pre mi odgovorite,hvala unapred.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Da li je potrebna dozvola za mali deciji motor od 49 ccm???? Evo link slika od motora<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">http://www.kupujempr...065499874_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vrhunska stvar, meni samo nije jasno kako se isto sedi na nekim naked i R modelima istog proizvodjaca :neznam:

Koliko sam upućen recimo daytona 955 i triple 955 su isti motori sa istim ramom. Samo je razlika u oklopima i 'guvernali'. Cini mi se da i ducati 848 ima istu naked tj streetfighter verziju gde je i auspuh drugačiji ali čini mi se da je sve ostalo isto.

 

Moraću da odem da probam oba pa cu javiti rezultat.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Meni lično sve što je virtualno se nedopada. Sve više i više virtualnosti. Npr. piše se da će ovogodišnji sajam automobila u Ženevi biti virtuelan. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Isprobao sam moj motor sa mojim mjerama i bogami ne pokazuje kako treba. Piše da bih trebalo da dohvatim petom pod sa obe noge i još da mi koljena budu malo savijena, što definitivno nije slučaj (mogu sa obe noge ali na pola stopala, odn. da su mi pete ~3cm od poda).

 

Čak i ako uzmemo teoretsku mjeru (a slučajno je to i moja mjera) unutrašnjeg veza (inseam) od 84cm odn. 33,07 inča, slika pokazuje da možeš do poda obema nogama petom, pa još i malo savijena koljena. To je nemoguće uzevši u obzir da je fabrička visina sjedišta isto toliko (840mm). Dakle ne samo da bi sic u tom slučaju bio tanak i uzak kao špaga i noge ne bi širio ni malo, nego bi još i pod 00 trebalo da se zategne kao tange. :lud:

 

E sad, svjestan sam da na tom sajtu ima mnogo modela i da ne može biti sve savršeno, ali ovo je jednostavno realnost sjedišta na motoru koja uopšte nije uračunata u simulator na samom startu. Dakle koliko god da ti je mjera, odmah odbij 3cm od inseam dužine jer toliko ti sic odbije kad sjedneš i raširiš noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
3 hours ago, popovich said:

Čak i ako uzmemo teoretsku mjeru (a slučajno je to i moja mjera) unutrašnjeg veza (inseam) od 84cm odn. 33,07 inča, slika pokazuje da možeš do poda obema nogama petom, pa još i malo savijena koljena. To je nemoguće uzevši u obzir da je fabrička visina sjedišta isto toliko (840mm). Dakle ne samo da bi sic u tom slučaju bio tanak i uzak kao špaga i noge ne bi širio ni malo, nego bi još i pod 00 trebalo da se zategne kao tange. :lud:

Mislim da ovo mnogo ima veze sa sleganjem amortizera i tezinom vozaca, kao i oblikom sedista. Ova aplikacija vise ima smisla za odredjivanje polozaja gornjeg dela tela, rekao bih

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@DjordjeMijailovic

Tako je. Ali pazi sad ovo - na zadnjem amortizeru sam spustio pre-load na minimum (težak sam oko 85kg) i otprilike 1cm se udubi sjedište kad sjednem i opet nije dovoljno da obe pete dohvate do poda (fali mi ~3cm). A izmjerio sam unutrašnju dužinu svoje noge od međunožja (na koje sjedam) pa do vrha pete i fino pokazuje 84cm. Dakle ovaj simulator uzeti sa dozom rezerve, svakako gledati da se sjedne na motor koji se planira kupiti da bi sve bilo jasno i bez nedoumica ili neprijatnih iznenađenja. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja