Jump to content

Moto Zajednica

TC MOTOSHOP

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sad odoh na sajt, i tamo je zbirna cena 521e (jakna + pantalone). Da li sad imam na to popust, povracaj poreza ok, znam da imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sad odoh na sajt, i tamo je zbirna cena 521e (jakna + pantalone). Da li sad imam na to popust, povracaj poreza ok, znam da imam.
Ovo i mene zanima!
Inače potegao bih i ja do Ljubljane ako su ovakve cene.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pustite mejl i Dejan ili neko od radnika ce vec odgovoriti u najkracem roku. Sa moje strane pozitivno iskustvo sa njima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pustite mejl i Dejan ili neko od radnika ce vec odgovoriti u najkracem roku. Sa moje strane pozitivno iskustvo sa njima. 
Da to sam i ja hteo da predložim, hajde prvo da se prebrojimo koliko bi ljudi išlo.

Napravimo spisak robe koju bi uzeli, posaljemo mail sa upitom, pa da vidimo koju cenu mozemo da dobijemo i da li se isplati cimanje.






Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ја бих ишао, али појма немам шта бих све купио. За сада ми једино фале мото панталоне, али бих узео и јакну у комплету са њима, да могу да их закопчам једно за друго, јбг, дебелом стално гола леђа...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Malo su tezi na odgovaranju na mailove, ali treba pokusati. Meni je receno da ce roba za koju sam zainteresovan biti tu tek pocetkom februara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni uvek odgovarali ažurno. Jednom sam i platio karticom a naš član foruma iz Ljubljane mi pokupio i poslao robu autobusom, da ne reklamiram sad . Hvala mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Malo su tezi na odgovaranju na mailove, ali treba pokusati. Meni je receno da ce roba za koju sam zainteresovan biti tu tek pocetkom februara.
Meni su poslali odgovor i ponudu za revit sand 3 odelo 522e sa pdv-om uz to da ce mi uraditi i dokumentaciju za povrat pdv-a, racunam da ce da izadje oko 450e bez pdv-a.

Vrlo poslovno od njih, brzo sam dobio odgovor, poslao upit u subotu uvece, jutros dobio povratni mail.

E sad opet da pitam da li ima zainteresovanih za odlazak u deželu, mozemo mojim kolima da idemo, auto je na metan i trosi jako malo.
Sramota me da kazem, misle ljudi da baronisem ali oko 4-5 eura na 100km.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 8 sati, vidakn je napisao:

Meni su poslali odgovor i ponudu za revit sand 3 odelo 522e sa pdv-om uz to da ce mi uraditi i dokumentaciju za povrat pdv-a, racunam da ce da izadje oko 450e bez pdv-a.

Vrlo poslovno od njih, brzo sam dobio odgovor, poslao upit u subotu uvece, jutros dobio povratni mail.

E sad opet da pitam da li ima zainteresovanih za odlazak u deželu, mozemo mojim kolima da idemo, auto je na metan i trosi jako malo.
Sramota me da kazem, misle ljudi da baronisem ali oko 4-5 eura na 100km.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Na zalost, ja odpadam. Cele zime pregovaram preko Nema (kome hvala jos jednom na fantasticnoj pomoci) i na kraju se ispostavi da uopste nemaju broj koji meni treba (6XL) Izgleda da Revit ne radi Sand 3 u toj velicini. Tezak sam baksuz (u oba smisla).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Da se pohvalim, bio do Ljubljane i uzeo odelo Revit Sand 3, Revit potkapu i Revitov dodatni štitnik leđa za jaknu.

Drugar koji je išao samnom uzeo Scuberth C4 kacigu, koja je takođe na velikom popustu.

Predhodno se dogovorio preko maila sa prodavcem da rezervišem odela u dve veličine jer sam na granici između xxl i xyl, pa da ne bude prevalio 550km a nema veličine, sve ispoštovano po dogovoru.

Završio sam posao za pola sata, sve zajedno sa probom i izradom Global blue dokumenta za povrat pdv-a.

Račun 955e a cifra za povrat pdv-a 133e (ovo pišem da ne mislite da ćete dobiti svih 22% pdv-a nazad, realnost je nešto drugačija).

Sve pohvale za profesionalnost!

Inače u radnji imaju dosta razne robe, ali sam se pravio da je ne vidim.

Nisam se previše zadržavao unutra zbog prevelikog rizika da potrošim dedovinu na razne džidža-bidže.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

To što povrat nije 22% je iz razloga jer si uradio Global blu varijantu.

Ko ima mogućnosti da ih obiđe i sam ovo odradi na granici naplatiće veću cifru ALI samo u varijanti da ima nekog ko će otići ponovo do Slovenije da podigne keš. Na veće iznose nije mala razlika.

Global blu uzima lepu proviziju + jako nepovoljan kurs po kom isplaćuje dotična banka u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To što povrat nije 22% je iz razloga jer si uradio Global blu varijantu.
Ko ima mogućnosti da ih obiđe i sam ovo odradi na granici naplatiće veću cifru ALI samo u varijanti da ima nekog ko će otići ponovo do Slovenije da podigne keš. Na veće iznose nije mala razlika.
Global blu uzima lepu proviziju + jako nepovoljan kurs po kom isplaćuje dotična banka u Srbiji.
Hajde malo pojasni tu alrernativnu proceduru, kako, šta, gde?
U radnji ti odrade Global blue formular po automatizmu (bio u Louisu u Beču, bio u Ljubljani isto) a za ovu drugu varijantu ne znam, pa bi bilo korisno da objasniš kako se uzima ceo pdv.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

U toj radnji gde kupuješ urade ti formular za povraćaj poreza koji overiš na granici uz pokazivanje robe u originalnoj ambalaži. Nekad i ne traže da vide robu već overe bez kontrole. Znači ne tražiš Global blu formular već običan.

Sa tim papirom se vraćaš u tu prodavnicu i podižeš pun iznos. Ne može taj isti dan već mora da prođe nekoliko dana od kupovine tj izlaska iz te zemlje ili EU, u zavisnosti gde si kupio.

Global blu je najjednostavniji način za povrat ali i najlošija varijanta po pitanju količine novca.

Nekad je bilo moguće, recimo u Mađarskoj, izneseš robu, overiš na granici papir za AFU i na samoj granici su bile kućice-šalteri gde si mogao odmah da uzmeš PDV par procenata manji nego u samoj radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
U toj radnji gde kupuješ urade ti formular za povraćaj poreza koji overiš na granici uz pokazivanje robe u originalnoj ambalaži. Nekad i ne traže da vide robu već overe bez kontrole. Znači ne tražiš Global blu formular već običan.

Sa tim papirom se vraćaš u tu prodavnicu i podižeš pun iznos. Ne može taj isti dan već mora da prođe nekoliko dana od kupovine tj izlaska iz te zemlje ili EU, u zavisnosti gde si kupio.

Global blu je najjednostavniji način za povrat ali i najlošija varijanta po pitanju količine novca.

Nekad je bilo moguće, recimo u Mađarskoj, izneseš robu, overiš na granici papir za AFU i na samoj granici su bile kućice-šalteri gde si mogao odmah da uzmeš PDV par procenata manji nego u samoj radnji.

Sve to sto si rekao sam uradio, od formulara, originalne ambalaze, overe na granici itd samo sto je u pitanju Global blue obrazac.

Kako izgleda taj drugi "običan obrazac" obrazac i kako se zove?

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svaka država ima drugačiji.

Ja u poslednje vreme vadim global jer mi nije isplativo da se vraćam na mesto kupovine, jedino za Mađarsku koja je blizu izbegavam Global jer tamo odlazim više puta u godini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prilikom učešća na enduro školi:

 

TURN2GRAVEL.COM

 

odlučio sam usput da kupim veliki kofer koji u Beogradu uz prijateljske popuste nisam ni približno mogao da dobijem po ovako povoljnoj ceni, a ovde čak i nešto povoljnije zbog nekih relacija sa slovenačkim poznanicima. Usput i u šali, supruga zatražila poklon i dobi malu Daineze torbicu za oko pojasa, drugar popust za rukavice. Uz dužno poštovanje i patriotizam, jednostavno je kupovina u ovoj prodavnci previše isplativa. Naravno, predusretljivost i ekspeditivnost ni ne treba isticati jer je podrazumevano uobičajena. Tax free nisam overavao jer zbog teškog zdravstvenog stanja supruge nisam smeo da trošim vreme, ali nekom prilkom ću možda i to uraditi, što bi tek bila cena. Poslovođa Bojan:

 

20190524_170934.jpg.bb50ea0457c758ea9c25fe9eb1722909.jpg

 

i "nosači":

 

20190524_170237.jpg.72b74ad586ac8566117dd70483278e50.jpg

 

Dva crna kojih inače nema svuda uvek, Bojan otpakovao original ambalažu i koferi u auto uz obećanje da će uzvratiti posetu u Beogradu, sa dobrim ljudima se očas sklopi prijateljstvo, a stekao sam ih za vikend jako puno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

:) Bojan Oblak

Pre ko zna koliko godina ista radnja, trebao mi deo mehanizma za Shark kacigu. U SRB tada tržište moto opreme nije bilo ni nalik ovome sada, naravno dela ima u EU i ima TC-Motoshop.

Zovem ja i pitam koje su mogućnosti slanja, kako da dođem do dela, da li da šaljem prijatelja iz Ljubljane itd.

Kaže lik isporuka lična na adresu u Beogradu...

Tih dana ekipa išla na neki moto skup u Makedoniju tako da je to poneo i isporuka na NIS pumpi Steco, Bojan Oblak.

Posle smo se viđali u Ljubljani u radnji naravno, bilo je uvek dobre robe, cene sa popustima koje ne možeš da odbiješ pa odozgo tax free

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Koliko sam samo stvari kupio kod Bojana u TC. I koliko već godina to cinim. Prosto volim da svratim. 

 

Retko za trgovce dajem preporuke, a ovde to cinim laka srca i siguran. Vrlo retko menjaju ljude, usluga je const. 

 

Stvarno sve veoma korektno. Uvek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja