Jump to content

Moto Zajednica

Viskoznost ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Mnogo ste vi razmazili te vase masine' date=' pogledajte Hondu Cab - malo kuhinjskog ulja i teraj! :lol:

 

BTW Ko ne zna na sta mislim nije gledao Charley Boorman-a kako (bezuspesno) pokusava da unisti doticni Cab na Discovery-ju ;)[/quote']

 

Da da ulje os pljeskavica i tome slicno :D:D:D

 

Ma ima se moze se :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
Ja na primer uopste nemam pozitivno iskustvo sa Motulom. Sipao sam 5100 gradacije 15/50 i nisam mogao da verujem kako je ulje nestajalo! Napominjem da mi masina ne trosi ulje van normalnih okvira' date=' sto sam i potrvrdio sipajuci Mobil 4T prosle sezone, a nameravam da isto ulje sipam i ove godine.[/quote']

e sad sam u nedoumici... ja planirao za koji dan(kad otopli :) ) da menjam ulje i odlucio se za Motul 5100 15/50 :shock: polusinteticko je. Mada razmisljam i o mineralnom Motulu 20/50 za starije masine (ista je cena)

Sta bi mi preporucili? inace motor je `88 god, a u njemu je Total 20/50 mineralno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Ja na primer uopste nemam pozitivno iskustvo sa Motulom. Sipao sam 5100 gradacije 15/50 i nisam mogao da verujem kako je ulje nestajalo! Napominjem da mi masina ne trosi ulje van normalnih okvira' date=' sto sam i potrvrdio sipajuci Mobil 4T prosle sezone, a nameravam da isto ulje sipam i ove godine.[/quote']

e sad sam u nedoumici... ja planirao za koji dan(kad otopli :) ) da menjam ulje i odlucio se za Motul 5100 15/50 :shock: polusinteticko je. Mada razmisljam i o mineralnom Motulu 20/50 za starije masine (ista je cena)

Sta bi mi preporucili? inace motor je `88 god, a u njemu je Total 20/50 mineralno.

 

Ja bih ti preporucio da sipas ono sto si sipao do sada.Jer neki modeli iz 80-h godina tj. njihova kvacila ne trpe sinteticka ulja(zato sto imaju druge aditive u njim)pa moze da ti se desi da ti kvacilo pocme proklizavati posle neke odredjene kilometraze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
Ja na primer uopste nemam pozitivno iskustvo sa Motulom. Sipao sam 5100 gradacije 15/50 i nisam mogao da verujem kako je ulje nestajalo! Napominjem da mi masina ne trosi ulje van normalnih okvira' date=' sto sam i potrvrdio sipajuci Mobil 4T prosle sezone, a nameravam da isto ulje sipam i ove godine.[/quote']

e sad sam u nedoumici... ja planirao za koji dan(kad otopli :) ) da menjam ulje i odlucio se za Motul 5100 15/50 :shock: polusinteticko je. Mada razmisljam i o mineralnom Motulu 20/50 za starije masine (ista je cena)

Sta bi mi preporucili? inace motor je `88 god, a u njemu je Total 20/50 mineralno.

 

Ja bih ti preporucio da sipas ono sto si sipao do sada.Jer neki modeli iz 80-h godina tj. njihova kvacila ne trpe sinteticka ulja(zato sto imaju druge aditive u njim)pa moze da ti se desi da ti kvacilo pocme proklizavati posle neke odredjene kilometraze.

ma nisam mu ja menjao jos ulje, zadnji put je menjao predhodni vlasnik.

odtad nije jos presao 5000km. A ne bih da mu sipam ovo sto je u njemu, jer to je Total neki ali ne pise na boci da je za motocikle. A inace kvacilo mi vec pomalo proklizava(jos od kako sam ga kupio) ali samo na visokim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

probaj onda ulje iz McDonalda mozda ti bude bolje radilo kvacilo.Vidis kako je Honda radila kao doksa,pa japanci su to burazeru :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
probaj onda ulje iz McDonalda mozda ti bude bolje radilo kvacilo.Vidis kako je Honda radila kao doksa' date='pa japanci su to burazeru :roll:[/quote']

hehe vrlo duhovito

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

 

:fcab: :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja