Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora puta kroz Srbiju, traži se -

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Dragi prijatelji, situacija je ovakva:

 

Drugar i ja već izvjesno vrijeme planiramo put za manastir Hilandar. Polazimo iz Šamca (nekad Bosanski Šamac) najvjerovatnije u drugoj polovini maja mjeseca ili početkom juna. Išli bi ovako: BiH, Srbija, Makedonija, Grčka, Makedonija (Ohrid), Albanija, Crna Gora i BiH.

 

Pored korištenja obavezne literature u vidu svih putopisa koji se dotiču puta kojim idemo, želim da vas pitam za mišljenje i prijedlog o najboljem putu kroz Srbiju (tačnije centralnu i južnu Srbiju) jer mislim da je ostatak puta manje-više poznat u smislu da auto-putem idemo kroz Makedoniju, pa Grčku do Soluna pa dalje do Ouranopolisa. Napominjem da imamo spavanje u Nišu i da bi voljeli vidjeti Đavolju Varoš, ali nismo isključivi oko ovoga.

 

Mislili smo možda da u Srbiju uđemo iz pravca Višegrada pa da li dalje ići preko Čačka i Kraljeva do Kuršumlije ili ići na Novu Varoš i Sjenicu pa preko Kopaonika do Kuršumlije... Ili u Srbiju ući negdje sjevernije pa nekim drugim putem...

 

Zanimaju me vaši prjedlozi, kuda je najbolje ići s aspekta ljepote krajeva kroz koje se ide, puta, kulturno-istorijskih znamenitosti, kafana ...

 

Pozdrav!

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A jesi li razmisljao gde cete da ostavite motore? U Uranopolisu imaju neki otvoren javni parking koji se ne placa, ali ne znam koliko je to sigurno na nekoliko dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovo i mene zanima,posto i ja vec duze vreme planiram isti put.Bilo bi dobro da neko ko je vec isao na Atos motorom ovde iznese svoje iskustvo.Prvenstveno mislim na ostavljanje motora na nekoliko dana u Uranopolisu. Citao sam u nekom putopisu da su neki momci ostavili motore parkirane ispred hotela i posle par dana sve su zatekli kako su i ostavili. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dragi prijatelji, situacija je ovakva:

 

 

Mislili smo možda da u Srbiju uđemo iz pravca Višegrada pa da li dalje ići preko Čačka i Kraljeva do Kuršumlije ili ići na Novu Varoš i Sjenicu pa preko Kopaonika do Kuršumlije... Ili u Srbiju ući negdje sjevernije pa nekim drugim putem...

 

 

Pozdrav!

 

 

Cacak, Kraljevo pa nastavite dalje prema Raski. Kazu najbolji put u Srbiji za motore. Ne idete sve do Raske nego se iskljucite levo za Kopaonik i Josanicku banju. Uspon na Kopaonik je isto odlican za voznju. Sidjete sa Kopaonika, prodjete kroz Blace i onda u Kursumliju i Djavolju varos. Direktan put Kopaonik- Kursumlija nije asvaltiran nekih 15km i po motoru koji vozis rekao bih da nije bas za vas.

 

Kada krenete iz Nisa moj savet je da kad krenete na jug idete Nis-Leskovac- Vlasotince- Vlasinsko jezero- Vladicin Han i tu se opet ukljucujete na put za Grcku i Makedoniju. To je planinsko jezero i do jezera imate imate odlicne krivine, nov asfalt i prelepu prirodu. Izgubicete sat-dva ali mislim da vredi.

Odatle do Makedonije nemate neki izbor sem tog jednog postojeceg puta. Samo pravo i dolazite do granice.

 

Posto cete proci i kroz Prokuplje javite se par dana pre polaska da se dogovorimo za kafane :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

@bopk:

 

Hvala druže. Šta mislite o varijanti: Loznica - Valjevo (negdje sam pročitao da je ovo lijepa tura za motor), pa preko Kosjerića do Požege, a odatle Ovčarsko-kablarskom klisurom do Čačka, i dalje prema borkovom predlogu (Kraljevo, Jošanička banja, Kopaonik...).

 

@brm-brm

@stari roker

 

Ako sam dobro informisan, na Svetu Goru se polazi u jutarnjim časovima a povratak je oko 14h (mi nismo planirali noćit tamo) tako da ne vidim problem za motore. Ako planirate ostajati više dana na Hilandaru onda to mijenja stvar.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Loznica-Valjevo, ako u medjuvremenu nije renoviran, je stra'ota od puta.

Mislim da je ovaj predlog sto ti je dao Bopk, odlican.

Visegrad-ovcarskokablarska klisura-Cacak-Kraljevo-dolina ibra (dolina Jorgovana-jedan od najboljih puteva za bike)-Biljanovac-Josanicka Banja-Kopaonik-Nis

Skoro sve vreme odlican put i predivni predeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Deo puta Loznica-Valjevo verovatno jos uvek nije zavrsen (u duzini od nekih 40km) tako da... ne savetujem 1hmm.gif

 

Bilo bi lepo da neko iz ta dva grada potvrdi stanje te deonice, za sve nas da znamo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Put preko Loznice i Valjeva do Čačka nam je kraći za više od 100 km nego da idemo na Višegrad pa Užice - Čačak plus nismo nikada išli njime, a tih 100 km razlike nam je bitno jer treba da stignemo do Niša taj dan.

 

Zamolio bih one koji znaju stanje tog puta (znači potez Loznica - Valjevo - Požega) da istupe. Ako ta varijanta otpadne onda možda ići uz Drinu od Ljubovije preko Kadinjače do Užica pa dalje Požega - Čačak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Put uz Drinu nam je poznat jer smo prošle godine išli njime na Zlatibor (preko Ljubovije, Bajne Bašte, Tare, Kremne) pa bi voljeli ići drugim putem ovaj put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Put Loznica-Valjevo preko Osecine je u jednom delu od

Loznice do Stupnice u duzini od oko 16km odlican rekonstruisan

put. Dalje prema Valjevu ima dosta losih deonica a i u toku je

rekontrukcija jednog dela tog puta (mozda ga zavrse do maja)

tako da treba obratiti paznju na radove na putu i losije deonice

puta (rupe, izbocine i uvale u asfaltu).

 

Sto se tice puta Valjevo - Pozega preko Kosjerica jedan deo

neposredno pred Bukove (uspon prema Divicibarama) je los

(pun rupa) ostatak deonice je ili rekonstrisan ili je solidan.

 

Inace predeli kojima se prolazi tim putevima su fenomenalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Hvala vam svima.

 

@bopk, kako sada stvari stoje Prokuplje nam je na putu tako da se čujemo oko kafanskog turizma. Što se Vlasinskog jezera tiče, o njemu nisam razmišljao jer smo dobili informaciju da u Solunu treba da budemo do nekih 13 -14 sati zbor radi predaje papira (zahtjeva) za ulazak na Hilandar. Podatak nije provjeren, ovih dana ćemo dobiti tačne informacije oko procedure ulaska na Hilandar pa ću prema tome projektovat svraćanje na Vlasinko jezero koje mi je usput rečeno bilo u planu od ranije.

 

@milun, da, i put Šabac - Valjevo je opcija, reče mi prijatelj da je odličan put ali da su ljepši predjeli na pravcu Loznica - Valjevo. Kilometraža je skoro ista (prema Autoroute).

 

@HULK@KG, ako nas put baci na tu stranu javljamo ti se.

 

I dalje je aktuelno, dajte prijedloge, pišite gdje na ovim relacijama valja stati, popiti kafu, šta treba a šta ne treba zaobići...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

http://www.svetagora.info/

Ovo ti je link ka sajtu gde mozes naci sve sto ti je potrebno za posetu Svetoj Gori Atoskoj.

Ja inace planiram da moja poseta manastiru traje 2-3 dana,zato mi je bitno i gde ostaviti motor da prenoci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Put Kraljevo-Raska je jedan od najlepsih za voznju motora, ako ne i najbolji...Ali...Ako je za vas put do Visegrada zanimljiv(ne poznajem) fenomenalna varijanta je Mokra Gora(obilazak Dobre vode ,Jatare je obavezan) - Kremna - Cajetina - Nova Varos - Sjenica(Pester) - Novi Pazar - Josanicka Banja(Kopaonik) - Brzece - Brus - Kursumlija.... Ne znam kad ce vas ponovo put navesti na tu stranu, ali Pester se ne propusta, a videcete i planinu Zlatar koja je lepsa od Zlatibora. Kopaonik da ne pominjem, kao i Djavolju varos. Ne znam koliko bi vam vremena trebalo da stignete da sve vidite koliko ima lepih stvari koje ce vam odvlaciti paznju. To vam je moj predlog...Pozz iz Novog Sada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

odlcan put za voznju Sabac-Valjevo,magistrala je odlicna.Albaniju bez karte neulazite,navigacija neradi inace je odlicna jeftina ako prolazite kroz Lazarevac javitese

 

Navigacija kroz Albaniju radi!!! iGo mape, bez problema, konfuzno je prvih 200tinjak km jer nema tabli i na momente imate preoran asfalt u duzinama od po 2 km... Samo oprezno i lagano!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

@milun, zaboravih, ako nas put baci kroz Lazarevac javljamo se.

 

@stari roker, hvala za link, znamo za njega. Drugar je uzeo na sebe da vidi oko procedure odlaska na Svetu Goru tako da ja još uvijek nisam u toku oko toga, a moja je obaveza da se raspitam oko najboljeg puta.

 

@milohe80, to nam je bila prva varijanta, ali bojim se da bi se strašno odužilo i da bi nam trebala dva dana do Niša jer bi to značilo 700 km puta koji uključuje mnoštvo planina, jezera, visoravni, i dr. znamenitosti koje vrijedi vidjeti.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

NAMA NIJE RADILA USLISMO NA PRELAZU KOD OHRIDA,MOZDA NISMO ZNALI DA JE PODESIMO,LEPAJE ZA VOZNJU U SAVKOM SLUCAJU.NAMA JE JEDAN MAKEDONAC OBJASNIO KOJE PUTEVE TREBA IZBEGAVATI TAKO DA SMO SUPER PROSLI.TURAVAM JE DOBRA UZIVAJTE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

Ako se odlucite za varijantu Vlasinskog jezera a ja bih vam preporucio jos Caricin grad Sijarinsku banju,Kanjon reke Vucjanke javite se

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Pozdrav!

 

Što se tiče priprema, od kako se vrijeme popravilo u fazi smo "treniranja zadnjica" (orginalno gu.... kako to moj saputnik definiše) - to znači da se vozamo kad god stignemo.

 

Rutu smo manje - više isplanirali, na Hilandaru ćemo noćit, trebali bi krenuti 21., 22. ili 23. maja, ima nas četvorica u ekipi, ovih dana treba da pošaljemo molbu u manastir Hilandar. Dobili smo dosta informacija od člana PECA_ZR kome se i ovim putam zahvaljujem.

 

@rne, što se tiče Vlasinskog jezera, plan je da drugi dan krenemo iz Niša na Vlasinsko jezero pa dalje u Makedoniju. Za lokacije koje nam predlažeš nismo znali, u svakom slučaju ćemo ih uzeti u razmatranje i javiti se ako nam vrijeme dozvoli.

 

Hvala na komentarima i srdačan pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: XVS1300 Midnight Star

Prošle godine, Maja meseca sam bio bajkom i do Uranopolisa. Tu sve vrvi od turista i ako u samom centru ostavite motore sigurno nece biti problema. Putic kroz Uranopolis vodi tesnom ulicicom sve do mora. Sa desne i leve strane su pravoslavne prodavnicice i restorani.

Imam zanimljiv savet za vas:

Kada dodjete do samog centra ulicica skrece levo i ide uz more. Nakon 30met je jedna pravoslavna prodavnica u prizemlju jedne kuce koja ja na samom uglu. Ima znaci izloge koji su okrenuti i prema glavnoj ulici i prema sporednoj. To drzi tip, Grk koji je ozenio nasu srpkinju i nas je kolega bajker. Vozi R1150RT. Mozete njega da pitate za savet oko drzanja motora. Mozda izadje sa nekim predlogom.Tip je pozitivan.

Mozemo da se vidimo kada budete dosli u Nis.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Pozdrav!

 

Što se tiče priprema, od kako se vrijeme popravilo u fazi smo "treniranja zadnjica" (orginalno gu.... kako to moj saputnik definiše) - to znači da se vozamo kad god stignemo.

 

Rutu smo manje - više isplanirali, na Hilandaru ćemo noćit, trebali bi krenuti 21., 22. ili 23. maja, ima nas četvorica u ekipi, ovih dana treba da pošaljemo molbu u manastir Hilandar. Dobili smo dosta informacija od člana PECA_ZR kome se i ovim putam zahvaljujem.

 

@rne, što se tiče Vlasinskog jezera, plan je da drugi dan krenemo iz Niša na Vlasinsko jezero pa dalje u Makedoniju. Za lokacije koje nam predlažeš nismo znali, u svakom slučaju ćemo ih uzeti u razmatranje i javiti se ako nam vrijeme dozvoli.

 

Hvala na komentarima i srdačan pozdrav!

 

Ne znam koju ste rutu izabrali pa da vam jos malo pomognem.

Juce sam prosao putem Loznica - Valjevo, deo rekostrusanog puta

na izlasku Loznice je ugrozen klizistem tako da je u losem stanju. Ostatak puta

do Osecine - na nekim deonicama se su pojavila nova ostecenja verovatno

usled jake zime. Od Osecine do Valjeva je put delom rekonstruisan a delom

se jos radi na njemu (ima deonica koje nisu asvaltirane). Proradilo

je jos jedno kliziste izmedju Zavlake i Osecine.

Ako ste planirali putem Loznica-Valjevo mozda bi bilo bolje da ga izbegnete

jer ce vam oduzeti vise vremena nego put Sabac-Valjevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja