Jump to content

Moto Zajednica

CENTRALNI ŠTENDER

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Po kupovini svog prvog motora shvatio sam odmah nužnost imanja glavnog nosača motora. Gledajući net zaključio sam da je ponuda preskupa a sama konstrukcija nije zadovoljavajuća. Naime, kod svih motora sa lancem na levoj strani je viljuška pomerena u levo a tu je odmah i "ćopava" pa ispada da nema mesta za sklapanje centralnog. Začuđujući je da i original fabrički štenderi imaju u ovakvim slučajevima jako mali krak za podizanje pa praktično treba velika sila stopalom i rukom zapinjanje da se motor popne. Ovde je poluga više nego duplo duža od originalnog Afrikinog štendera i nešto niže nogice prilagođene za Transalp. Modifikacija je uspela malim zakrivljenjem ćopave što je i načelno bolje, lakše se nagazi ćopava sa motora a i motor ode više u stranu pa je i niži za penjanje. Ovako je nešto teže dizanje od skutera.

 

 

Izvareno argonom i prohrom žicom.

 

post-6989-0-34718600-1297968333_thumb.jpg

 

Ofarbano i spremno za montažu.

 

post-6989-0-25655700-1297968407_thumb.jpg

 

Razlika između originalne za Afriku i ove moje.

 

post-6989-0-56252300-1297968504_thumb.jpg

 

Sklopljen položaj između viljuške i ćopave.

 

post-6989-0-83281200-1297968583_thumb.jpg

 

post-6989-0-14883300-1297968588_thumb.jpg

 

Rad je izveo majstor Boban, 063 838 0981, seba011, nik na forumu, "stručnjak" za moto gvozđušiju. Smatrao sam za shodno da iznesem iskustvo ovde iako u "mojoj" temi ima više slika, detalja i priče:

 

http://forum.bjbiker...-a/page__st__20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije samo kako je urađeno ili izgleda, nego radi posao. Mogu samo da predpostavim koja je muka prati lanac ili ne daj Bože, menjati izbušenu gumu pozadi. Mislim da je centralni izuzetno potreban i naravno, ako opet, ako nije takav, kratak, da moraju dvojica da penju motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vozo bi se ja i sad, nego se bojim da mi se motor ne oklizne na ćopavoj a i šlajfaju mi cipele pa ne mogu da spustim motor sa centralnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Da li neko ima mere za centralni stender za TA 65? Hteo bih kod B obana da uradim jedan, ali mi on rece da sacekamo malo ili da nadjemo mere jer nije do sada radio za TA 650.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skroz zaboravih da je štender evoluirao. Evo nove kreacije, motor se diže ko pogledom. Znatno bolja poluga zbog oslonca stopala i verovatno primenjivo kod bilo kog motora.

post-6989-0-52533100-1315693371_thumb.jpg

post-6989-0-96112600-1315693375_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prva liga 0takoje.gif ..Koliko je majstor naplatio ovu kreaciju, ako nije tajna?

 

Kilo živca njegovih, jer ko se čačka samnom ima ovako nešto da napravi, pa kolko košta da košta. Šalim se malo, zezanje bilo da se nađe položaj tačan al je uspeo. Standardna cena ko i za bilo koji običniji, ništa posebno, al pošto ja imam mufte, neću mu budem konkurencija i kvarim "poso".:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo kako to izgleda u sklopljenom položaju. Ne smeta suvozačevim prstima ni malo, ugao je upravni na osu motora.

post-6989-0-81175100-1316211484_thumb.jpg

post-6989-0-65559600-1316211488_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja