Jump to content

Moto Zajednica

Gde nabaviti dihtunge garnituru za kineza

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ljudi ima li neko ideju gde da nabavim dihtunge za mog kineza. Naime nabavio sam neku garnituru koja je navodno za kineske 4T mašine ali nije odgovarajuća. Motor čeka da ga sklopim a ne mogu da nadjem dihtunge. Radi se o Futongu 150ccm 2004 godište. Navodno nekada ga je prodavao i pravio Sprint. Ukoliko ne pronadjem originalne ili da odgovaraju od Sprinta ima li neko ideju gde mogu da napravim iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

pozdrav,ako ga je radio sprint,evo ti telefon MASS Tehnik-a iz NS.021/673-60-22 oni mogu da ti posalju post expresom ako imaju,a i njihovi majstori mogu da ti kazu da li su dihtunzi isti sa sprint-ova te kubikaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako je na toj 150-tici tip agregata 162FMJ (kopija Hondinog CG125/150) onda odgovaraju u potpunosti dihtunzi od Keeway speed 150 ili Kinroad 150 ili Jinlun 150 i slično. Za Keeway zovi direktno servis od Mass Company 011 2979 975 a za Kinroad Top Shop Motors (www.topshopmot.com). Ja sam prošle sedmice menjao dihtung glave na mom Jinlunu 150 i kupio ceo set u Top Shop Motors za neke presmešne pare (recimo 560 dinara ili tako nešto za ceo set). Tad im je to navodno bio poslednji set koji su imali na stanju, ali opet nije zgoreg pozvati... U keeway-u kad sam zvao nisu imali dihtung glave (imali su valjda ostale) ali navodno da su trebali do kraja sedmice da dobiju sve dihtunge... Ako ništa ne uradiš, daću ti ja ove što imam - znači dihtung cilindra (koji ide između cilindra i bloka motora) i dihtunge za levu i desnu deklu (iskoristio sam dihtung glave i to, na žalost, nemam). Dihtung glave možeš dati da ti naprave prema uzorku... Zaptivnu gumu na poklopcu ventila možeš sigurno ponovo iskoristiti, to ne moraš da kupuješ, samo pažljivo skidaj poklopac ventila i eventualno kad budeš vraćao dodaj malo diht mase...

 

Ovako izgleda ceo set:

230_G_1262319383842.jpg

 

Dihtunzi od dvocilindraša (npr, Sprint Princ 125/250 i sličnih) NE ODGOVARAJU.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Jeste tip tip motora je 162 FMJ. Zvaću u ponedeljak da vidim da li imaju. Hvala, ako nemaju u ponudi zovem te na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja