Jump to content

Moto Zajednica

Carstvovanje rečju i delom - doterivanje Transalp - a

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Koliko ti je lepsa prednja maska, bar na slikama, super ste odradili. Na sta si mislio kada si rekao bilo malo popravke pri vracanju sata, nisi valjda pokvario farbanje?

Sto se tice tablica i meni se skinulo to crno, ionako se ne vidi. Mislim da su brojevi mnogo bolje farbani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jesam malo grebucnuo tablu, al artija i mali šptrc, ne vidi se ništa. A za tablice, sramota da su tako loše. Vido danas na DDK da još ima takvih ogrebanih. Nije to ništa strašno, al ono, kao novo, pa istog časa da se oguli, neshvatljivo da sve mora da bude lošije nego što je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Đunta,

posto sam nov sa ovim motorom, jel ima sanse da se

nadjemo kad se popravi vreme pa da malo pogledas

i sugerises sta bi trebalo da jurim, menjam i doterujem.

Ja sam za sad primetio da curka zadnji cilindar na dihtungu,

trebalo bi mozda da se dotegne lanac al moram da lepo izmerim

koliki mu je sad hod i sl.

Ti si sad, koliko citam, prekaljeni majstor za TA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta,

posto sam nov sa ovim motorom, jel ima sanse da se

nadjemo kad se popravi vreme pa da malo pogledas

i sugerises sta bi trebalo da jurim, menjam i doterujem.

Ja sam za sad primetio da curka zadnji cilindar na dihtungu,

trebalo bi mozda da se dotegne lanac al moram da lepo izmerim

koliki mu je sad hod i sl.

Ti si sad, koliko citam, prekaljeni majstor za TA :)

 

Lepo što si napravio pravi odabir. Od koga si uzo motor? Svi smo mi novi ili smo do skora bili takvi pa prema tome ne ustručavaj se od ikoga. Ja sam još neko vreme polumobilan zbog postoperativnog paženja, al računaj da za desetak dana naiđeš da ti "skeniram" motor. Šalim se malo. Daleko sam ja i od majstora i od TA stručnjaka. Možda sam malo veći pican ili ti cepidlaka...

 

Generalno, za svaki polovnjak važi isto ma od koga kupljen, ma kog godišta i cene. Jednostavno, nužno je da se motor pregleda i uradi neophodno pre svega zbog tuđe i svoje bezbednosti. Teško da će neko, pa i ja, kratkom vožnjom da ustanovi šta sve fali na motoru osim ako to nije očigledno. Masu stvari ćeš tek tokom eksploatacije da otkriješ i zaključiš sam. Saveti naokolni opet nisu kompletni jer kod nas još uvek važi pravilo, ne diraj dok radi, a ja se branim, kad crkne, onda je već kasno. Evo, sad imao neka 2 TA, jednom geknule membrane, a drugog zezali leptiri i sinhronizacija, al na svu sreću pred duži put.

 

Čitaš forum i dosta toga ćeš da naučiš od mnogih, da ih sad ne hvalim, ja sam iščito skoro sve. Lično imam jako oštar kriterijum prema i autu i sad motoru, sve što je u osnovi trebalo da se uradi je manje više u ovoj temi kao i solomonsko rešavanje tog karakterističnog curenja dekla ventila zadnjeg cilindra. Lanac traži pregled lančanika, dobro pranje i kontrola da ne zaribava neki članak il da nije istegnut ili da ima bočnog lufta. Teško mi da ti objasnim sad i bez slika. Ako sam na brzaka hoćeš da uradiš, namesti hod na 3,5-4,5 cm na sredini, a to je da ovlaš dodirne klizač sa donje strane viljuške. Prvo leva strana pa onda desna da crte na viljušci bude jednake sa obe strane da bi točak bio u osi motora.

 

Skineš manuale http://www.bajkeri.com/downloads/ i tu ćeš dosta da vidiš i to je to za početak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto već 3 nedelje sam nemobilan(http://forum.bjbiker...nja-motorcikla/) a ostalo još po nešto da se obnaroduje.

 

Prilikom sinhronizacije karburatora napravili smo mali servisščić. Zamenjene su svećice. Skinute su dve i dve i vidi se ujednačenost sagorevanja oba karburatora što ukazuje da je na oba dobro podešena smeša.

 

post-6989-0-12483800-1309511070_thumb.jpg

 

Uzete su svećice iz Luisa jer jednostavno kupovina ovde nije sigurna zbog divljaka. Paket je 10 svećica pa smo drugar i ja podelili i darivali garnituru Nikoli za njegovu Afriku.

 

post-6989-0-55704500-1309511271_thumb.jpg

post-6989-0-14084600-1309511276_thumb.jpg

 

Stare svećice su baš dobre, očišćene i vraćene u kutijice od novih i nek stoje za rezervu. Ne znam sa sigurnošću kad su metute, ono što je predhodni vlasnik upisao ne mora da bude merodavno, a svećica može da radi i izgleda dobro, al motor postepeno ide slabije i troši više tako da nakon 15.000 ih treba zameniti. Nove svećice treba prekontrolisati. Mnogi se zavaravaju kao fabrički podešene. Jesu al taj zazor ne mora da odgovara baš svakom agregatu a i postoji rizik da svećica pala i poremetio se zazor. Podešeno rastojanje na 0,8 mada sam ja za malko manji jer lakše motor pali i ide mekše pri niskim obratajima, al poslušah opet majstor Đjuru.

 

post-6989-0-06392700-1309512130_thumb.jpg

 

Skidanje svećica zeznuto malo. Obavezan alat je fabrički tanak cevasti ključ a ja koristim malu Force garnituru gedorica u kojoj ima sve što je potrebno za rad oko motorcikla i nosim je uvek u koferu.

 

post-6989-0-44881200-1309512850_thumb.jpg

 

Za vađenje vraćanje malo ruke i veliki trik "malih" majstora, gumeno crevo jer bez njega nije moguće ni izvući ni vratiti prednju levu svećicu.

 

post-6989-0-37876200-1309512969_thumb.jpg

post-6989-0-38042200-1309512971_thumb.jpg

 

Pošto mi se dešava da mi nekako rezerva omogućava mali broj pređenih kilometara a vidim da ima goriva u rezervoaru, reko da skinemo slavinu i vidimo sito i rezervoar. Za divno čudo nije bilo traga nikakvog đubriva tako da sam se baš iznenadio. Slavina se malo mrdala i sad lepo zategnuta. A zaključak za rezervu je da verovatno svo gorivo ne može da iscuri jer je motor bio malo niži nazad plus ja težak i onda ostane u zadnjem delu rezervoara.

 

post-6989-0-12779900-1309513264_thumb.jpg

 

Urađeno je i farbanje rol barova i izrada novog centralnog sa kojim se još lakše diže motor.

 

post-6989-0-23422100-1309513647_thumb.jpg

 

Nisam još obezbedio nove gume jer je to očigledno problem kod nas da se kupi ono što se hoće, uradio sam španovanje žica kod iskusnog bicikliste direktno na motoru. Verovatno nije idealno ko na kozliću al je dovoljno dobro da se odmah oseti stabilnost motora, odnosno nema sitnih uvijanja. Lakši vozači nemaju možda izražen problem otpuštenih žica al mojih tadašnjih 118 i te kako napinju a sa suprugom da ne govorim, pogotovu što i sa njom idem u nagib koliko trenutno umem. Sad se tačno oseti da su točkovi tvrdi,odnosno preciznije se oseća motor i lakše vodi.

 

Ove Enduro Honde i TA i AT slabo koče inače, pogotovu sa jednim diskom, uzeo sam meke pločice, AP Organik, standard. Mnogi preferiraju Nisin međutim po rečima majstor Baneta, mogo su tvrde i ne dolaze u obzir na jedan disk. Trenutno ne vozim pa ću ih ko zna kad namontirati tako da nemam sopstveno iskustvo al nema razloga da ne poštijem Banetov savet. Inače spremam poboljšanje kočenja stavljanjem većeg diska, al to ako uopšte budem vozao ove sezone. Urađen sa Novakom distancer klješta još samo da se izradi veliki disk. Videćemo.

 

post-6989-0-96629000-1309514642_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Đunta,

posto sam nov sa ovim motorom, jel ima sanse da se

nadjemo kad se popravi vreme pa da malo pogledas

i sugerises sta bi trebalo da jurim, menjam i doterujem.

Ja sam za sad primetio da curka zadnji cilindar na dihtungu,

trebalo bi mozda da se dotegne lanac al moram da lepo izmerim

koliki mu je sad hod i sl.

Ti si sad, koliko citam, prekaljeni majstor za TA :)

 

Lepo što si napravio pravi odabir. Od koga si uzo motor? Svi smo mi novi ili smo do skora bili takvi pa prema tome ne ustručavaj se od ikoga. Ja sam još neko vreme polumobilan zbog postoperativnog paženja, al računaj da za desetak dana naiđeš da ti "skeniram" motor. Šalim se malo. Daleko sam ja i od majstora i od TA stručnjaka. Možda sam malo veći pican ili ti cepidlaka...

 

Generalno, za svaki polovnjak važi isto ma od koga kupljen, ma kog godišta i cene. Jednostavno, nužno je da se motor pregleda i uradi neophodno pre svega zbog tuđe i svoje bezbednosti. Teško da će neko, pa i ja, kratkom vožnjom da ustanovi šta sve fali na motoru osim ako to nije očigledno. Masu stvari ćeš tek tokom eksploatacije da otkriješ i zaključiš sam. Saveti naokolni opet nisu kompletni jer kod nas još uvek važi pravilo, ne diraj dok radi, a ja se branim, kad crkne, onda je već kasno. Evo, sad imao neka 2 TA, jednom geknule membrane, a drugog zezali leptiri i sinhronizacija, al na svu sreću pred duži put.

 

Čitaš forum i dosta toga ćeš da naučiš od mnogih, da ih sad ne hvalim, ja sam iščito skoro sve. Lično imam jako oštar kriterijum prema i autu i sad motoru, sve što je u osnovi trebalo da se uradi je manje više u ovoj temi kao i solomonsko rešavanje tog karakterističnog curenja dekla ventila zadnjeg cilindra. Lanac traži pregled lančanika, dobro pranje i kontrola da ne zaribava neki članak il da nije istegnut ili da ima bočnog lufta. Teško mi da ti objasnim sad i bez slika. Ako sam na brzaka hoćeš da uradiš, namesti hod na 3,5-4,5 cm na sredini, a to je da ovlaš dodirne klizač sa donje strane viljuške. Prvo leva strana pa onda desna da crte na viljušci bude jednake sa obe strane da bi točak bio u osi motora.

 

Skineš manuale http://www.bajkeri.com/downloads/ i tu ćeš dosta da vidiš i to je to za početak.

Djunta,

hvala na odgovoru.

Znam da nisi expert al si (po sopstvenom priznanju) cepidlaka, a ja to cenim. Inace motor sam uzeo od Marka iz 62 bloka. Decko je ok. Uzeo sam motor po preporuci Svete Vojvodica, koji me je uverio da je motor skroz ok.

Inace bas danas sam ga malo gurao, imas post u honda transalp delu foruma (bem li ga kako da stavim link direktno do tog posta).

Cim ti se zavrsi postoperativni tok baci porukicu da se vidimo za to skeniranje.

Pozz

Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta,

posto sam nov sa ovim motorom, jel ima sanse da se

nadjemo kad se popravi vreme pa da malo pogledas

i sugerises sta bi trebalo da jurim, menjam i doterujem.

Ja sam za sad primetio da curka zadnji cilindar na dihtungu,

trebalo bi mozda da se dotegne lanac al moram da lepo izmerim

koliki mu je sad hod i sl.

Ti si sad, koliko citam, prekaljeni majstor za TA :)

 

Lepo što si napravio pravi odabir. Od koga si uzo motor? Svi smo mi novi ili smo do skora bili takvi pa prema tome ne ustručavaj se od ikoga. Ja sam još neko vreme polumobilan zbog postoperativnog paženja, al računaj da za desetak dana naiđeš da ti "skeniram" motor. Šalim se malo. Daleko sam ja i od majstora i od TA stručnjaka. Možda sam malo veći pican ili ti cepidlaka...

 

Generalno, za svaki polovnjak važi isto ma od koga kupljen, ma kog godišta i cene. Jednostavno, nužno je da se motor pregleda i uradi neophodno pre svega zbog tuđe i svoje bezbednosti. Teško da će neko, pa i ja, kratkom vožnjom da ustanovi šta sve fali na motoru osim ako to nije očigledno. Masu stvari ćeš tek tokom eksploatacije da otkriješ i zaključiš sam. Saveti naokolni opet nisu kompletni jer kod nas još uvek važi pravilo, ne diraj dok radi, a ja se branim, kad crkne, onda je već kasno. Evo, sad imao neka 2 TA, jednom geknule membrane, a drugog zezali leptiri i sinhronizacija, al na svu sreću pred duži put.

 

Čitaš forum i dosta toga ćeš da naučiš od mnogih, da ih sad ne hvalim, ja sam iščito skoro sve. Lično imam jako oštar kriterijum prema i autu i sad motoru, sve što je u osnovi trebalo da se uradi je manje više u ovoj temi kao i solomonsko rešavanje tog karakterističnog curenja dekla ventila zadnjeg cilindra. Lanac traži pregled lančanika, dobro pranje i kontrola da ne zaribava neki članak il da nije istegnut ili da ima bočnog lufta. Teško mi da ti objasnim sad i bez slika. Ako sam na brzaka hoćeš da uradiš, namesti hod na 3,5-4,5 cm na sredini, a to je da ovlaš dodirne klizač sa donje strane viljuške. Prvo leva strana pa onda desna da crte na viljušci bude jednake sa obe strane da bi točak bio u osi motora.

 

Skineš manuale http://www.bajkeri.com/downloads/ i tu ćeš dosta da vidiš i to je to za početak.

Djunta,

hvala na odgovoru.

Znam da nisi expert al si (po sopstvenom priznanju) cepidlaka, a ja to cenim. Inace motor sam uzeo od Marka iz 62 bloka. Decko je ok. Uzeo sam motor po preporuci Svete Vojvodica, koji me je uverio da je motor skroz ok.

Inace bas danas sam ga malo gurao, imas post u honda transalp delu foruma (bem li ga kako da stavim link direktno do tog posta).

Cim ti se zavrsi postoperativni tok baci porukicu da se vidimo za to skeniranje.

Pozz

Nikola

 

Možeš da svratiš kad god hoćeš, samo se najavi na vreme. Možemo da pregledamo motor, uporediš sa mojim, no mislim da u Labosu možeš puno više da naučiš i rešiš sve što bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Urađen distancer kočionih klešta zahvaljujući inicijativi i izradi radioničkog crteža Joni Novaka. Moja malenkost samo doprinela pronalaženjem majstora alatničara sa glodalicom koji je pedantno uradio komad od dur aluminijuma. Ima cela tema na drugom forumu pa je neću linkovati. Distancer je za disk prečnika 318 mm i po čitanju sa Advridera to koči bolje nego AT sa dva diska. Ja sam imao nameru da izradim disk od 6 mm debelog prohrma, umesto 4,5 mm koliko je fabrički, i koji je nešto mekši od originalnog, tako da bi se uz meke pločice motor ladno dizao na prednji točak od siline kočenja. Inače veći disk odgovara od Nt650 hawk 88-90,Vf750C 93-99,St1100 pan europian 90-95,Vt1100 shadow 92-02, znači ništa nešto posebno i standardne cene.

 

post-6989-0-39576500-1310459605_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za motor je urađen nov centralni štender sa kojim se motor podiže ko bicikl. Pritisna poluga ne smeta ni malo kako bi se možda pomislilo.

 

post-6989-0-37100400-1310466107_thumb.jpg

 

 

 

Motor je doteran svuda u krug, odozgo i odozdo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I došlo je vreme da abdiciram i prepustim carstvo nekom drugom:

 

http://forum.bjbiker...a-transalp-600/

post-6989-0-38790200-1310465857_thumb.jpg

post-6989-0-96675000-1310465860_thumb.jpg

post-6989-0-86980600-1310465864_thumb.jpg

post-6989-0-94679100-1310465867_thumb.jpg

post-6989-0-13860600-1310465871_thumb.jpg

post-6989-0-79883900-1310465873_thumb.jpg

post-6989-0-22176900-1310465880_thumb.jpg

post-6989-0-68789900-1310465883_thumb.jpg

post-6989-0-71376300-1310465886_thumb.jpg

post-6989-0-88625400-1310465897_thumb.jpg

post-6989-0-18903100-1310465901_thumb.jpg

post-6989-0-83550800-1310465904_thumb.jpg

post-6989-0-27771500-1310465908_thumb.jpg

post-6989-0-83235400-1310465911_thumb.jpg

post-6989-0-16317300-1310465915_thumb.jpg

post-6989-0-50450900-1310465919_thumb.jpg

post-6989-0-26486400-1310465937_thumb.jpg

post-6989-0-95798200-1310465940_thumb.jpg

post-6989-0-22200000-1310465943_thumb.jpg

post-6989-0-50074300-1310465946_thumb.jpg

post-6989-0-04810900-1310465950_thumb.jpg

post-6989-0-04970100-1310466029_thumb.jpg

post-6989-0-66808100-1310466032_thumb.jpg

post-6989-0-55559800-1310466036_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Đunta druže videh i oduševih se !! svaka čast !! Ovaj Transalp model više volim nego noviji. Ja želim da ga uzmem ali nema keša dovoljno ,bio je jedan crveni na polovnimautomobilima za soma ipo i otišo za par dana oma !! Isti ko tvoj. E sada nikad nije puno keša ako je motor ovako održavan ,to priznajem ! Mada za divljinu ko što sam ja jel ? nije bitno koliko je baš negovan meni se dešava da skupim lovu pa potrošim !!!!!!! xexexex jbg kad sam konj ! Ali zacrto sam da ću pazarit Transalpa kad tad. Ali nema negovanja onda mnogo kod mene. Taj model Transalpa je Neuništiv jednostavno neuništivo !!! Ako mi se posreći neki poslić možda se i vidimo nikad se nezna al kako je vreme krenulo u stolariji Teško mada ko zna Pozzz i svaka čast !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta druže videh i oduševih se !! svaka čast !! Ovaj Transalp model više volim nego noviji. Ja želim da ga uzmem ali nema keša dovoljno ,bio je jedan crveni na polovnimautomobilima za soma ipo i otišo za par dana oma !! Isti ko tvoj. E sada nikad nije puno keša ako je motor ovako održavan ,to priznajem ! Mada za divljinu ko što sam ja jel ? nije bitno koliko je baš negovan meni se dešava da skupim lovu pa potrošim !!!!!!! xexexex jbg kad sam konj ! Ali zacrto sam da ću pazarit Transalpa kad tad. Ali nema negovanja onda mnogo kod mene. Taj model Transalpa je Neuništiv jednostavno neuništivo !!! Ako mi se posreći neki poslić možda se i vidimo nikad se nezna al kako je vreme krenulo u stolariji Teško mada ko zna Pozzz i svaka čast !

 

Hvala na komplimentu. Pre par meseci sam dugo prodavao auto i na kraju došao interesnt, samo je obišo krug oko njega i odma izvadio novac, samo tražio da mu smanjim cenu za 20€ za gorivo, a sd me zove u goste na Grzu.

 

Tačno je da TA ne traži puno održavanja al godine i ipak upotreba čine svoje tako da se kad tad dođe do nužnih popravaka i sređivanja i onda Jovonanovo, za šta sam ga ja u stvari i pripremo. Znam kako ide u stolariji al nikad se ne zna. Ako si u mom kraju, svrni da vidiš, možda ćeš promeniti odnos prema motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Pošto je majstor Lipe zaključio još po snegu da mora da se čačnu karboni, odem juče da ih namesti, vazduh. Moje znanje je na uvo, gde najlepše radi na leru. Al Lipe ne bi bio to što jest, pita de mi akumulator. Ja u čudu pokazujem, reko šaljivo raspoložen jer smo mi iz kraja veseljaci, on odmahnu, izvadi svoj aku i spravicu, ubode nešto u spuh i ja ukapiram, CO2 merač. Mnogo je bio zatvoren protok, potrebna vrednost treba da bude između 0,5 i 1,5, planinski i ravničarski vazduh, ređi-gušći. Podesi na 1.3, dotera broj obrtaja, pali gasi, saug, ponovo nakon pola sata. Motor radi mirnije, ne ljuljka obrtaje niti ih obara kad se drži recimo 3 hiljade. Doduše, kaže da zeza jedan, il sinhronizacija il membrana. Sad mora da mu napravim ono vagres cervo za sinhronizaciju, ne veruje da može jer je naviko na prave radioničke alatke. Potero motor posle podešavanja, mekše radi, ima bolji odziv, radije se vrti. Da bi sinhronizacija bila tačna, moraju i ventili da budu naštelovani jer direktno utiču na podpritisak. Pošto niko ne daje instrukcije za skidanje dekla, mora use i u svoje kljuse, čitanka manuela. Inače ni trunke ikakvog dima na auspuhu a iber lauf skoro skroz suv, što znači da ulje ne ulazi u kompresioni prostor, verovatno ne diram gumice.

 

KO JE CIKA LIPE ,IZ KOJEG JE MJESTA I KAKO DA DODJEM DO NJEGA???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pile, ( mi bliži ga prekrstilu u Lipe po onim Bangladersima), Bane Stošić, otac moto šampiona Marka Stošića Afrikanca, raznovrsni mehaničar a unazad par godina uglavnom majstor za motorcikle i skutere, (uključujući i takmičarske), tjuner, vrhunski farbar... U Beogradu je na Miljakovcu ali ne bih da činim javnu reklamu pa ako te zanima javi se na pp.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Danas mi je uradena presvlaka za sediste za 45 Evrica tu u Subotici , ako nekom bude trebao majstor 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Nedavno smo Cale i kompanija ( ja ) napraveli drzac bocnih kofera ( tj platnenih torbi ) za trandzu. Evo detalja u video formi! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja