Jump to content

Moto Zajednica

Carstvovanje rečju i delom - doterivanje Transalp - a

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

http://forum.bjbiker...alp-ili-afrika/

 

Nakon izbora motora i konkretnog polovnjaka u gornjem tomu, nužno sledi sređivanje, doterivanje, modifikovanje, jednom rečju, "budženje". Motor je dobar al ipak dvadesetogodišnjak, traži detaljan pregled što je obavezno nakon kupovine polovnog makar i malo bio star ili izgledao ma kako savršeno, pre svega zbog bezbednosti i tuđe i svoje.

 

Zato krećem u detaljno bavljenje motorom. Mislim da će svo dešavanje trajati relativno dugo, nadam se biti opšte primenljivo a ne samo za Hondu ili Transalp. Spontano ću najavljivati pojedine teme, tako da kažem, biću slobodan da uvek tražim pomoć, savet, kritiku,( smaram)...da prebrodimo još uvek hladne dane.

 

Vozao sam motor nekolko puta, išao do Ralje, čuvena beogradska tura do Kosmaja, koja je lepa za vožnju. Motor ne pokazuje nikakve anomalije ni pri većim brzinama, niti sam ja pak u stanju da ih detektujem zbog nikakvog iskustva. Doduše, primetio sam da motor ne mogu da održim pravo već sam morao blage i male krekcije da radim još one ledne noći kad sam ga uzeo. Vozeći po mokrom, pri maloj brzini mi je vrdnuo zadnji kraj, ko na zebri. Put Ralje, zaplesao mi je motor na oštrom ubrzanju oko stotke, i kasnije na jačem kočenju, ja kočim s obe, i šaltanju na niže, što sam pripisao mokrom kolovozu, Danlopu, mojoj uobrazilji...Međutim, danas ja ravnjaču na točkove, nije isto desno i levo. Pogleda Mojsa repere na zadnjoj viljušci, leva 2 crte, desna 3. Znači motor ide u šreh i to je to što sam osećao i izazivalo mi blagu dozu nelagodnosti i dodatni lični oprez u vožnji.

 

Za sutra sam planirao da podesim zazor lanca, operem podmažem ga iako je masan, podesim trap, tj. osu točkova, ofarbam centralni štender nakon postavljanja nožne poluge za podizanje. Hoću da ga ofarbam bojom al specijalnim, za obojene metale. Ima sprej koji u sebi ima takozvanu reaktivnu komponentu, nešto što sadrži voš prajmer, kiselinu koja nagriza podlogu i hemijski se jako vezuje za nju. Radio sam sa voš osnovnim premazom pa potom završnom bojom, al osim aluminijuma na Libertiju nisam nikad radio sa ovakvim, 2 u 1. Čisto je praktiočnost u pitanju, ne mora da se nešto rapavi, nema različitih boja, osnovna siva i crna završna, lako se popravlja kasnije.Ima li neko neko iskustvo, mišljenje povodom toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo ga počinje !!!

Ovo će biti rekordna tema na BJB. :takoje:

Đunta brate samo napred - uz tebe smo ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo ga počinje !!!

Ovo će biti rekordna tema na BJB. :takoje:

Đunta brate samo napred - uz tebe smo ! :care:

 

Samo bio mali predah, da malko upoznam motor i smislim šta ću, i skim ću, pored Vas.

 

 

mesta su numerisana..

 

ja sam uzeo balkon I red :jee:

 

Biće karata i kod tapkaroša, mene :lol3:.

 

:dobrodosli2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Đunta druže pusti ti ovu mangupariju i samo udri po tastaturi. Treba nešto da čitamo i sledeće zime :moto3: .

 

Btw. od srca čestitam na motorinu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

I ja se prijavljujem za karte 1Mina.gif ..Ako moje skromno iskustvo bude moglo u necemu da pomogne, tu sam 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

,,,,,, KIKIRIKI ............. SEMENKE .............. SLANE ZANIMACIJE ................ BELE .................. CRNE ................... BOMBONE LJUTE..............BOMBONE KAMENE ............ORASNICE .............. AJDMO NARODE ....................

 

 

KARTE KOD >Đunte !!!!!!!!!! A KOD MENE >

 

 

 

 

,,,,,, KIKIRIKI ............. SEMENKE .............. SLANE ZANIMACIJE ................ BELE ................... CRNE ................... BOMBONE LJUTE..............BOMBONE KAMENE ............ORASNICE ............. AJDMO NARODE ....................

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lako je Vama, ja se smrzoh po Buvljaku dok ne nađosmo odbojne gumice za štender. Svratio u bojaru, ima sprej za obojene metale, 2 u 1 al od svetlo sive do tamno braon, namenski da izgledaju ko eloksirani aluminijum, nema crne. Uzeo klasičan voš prajmer u spreju, brzo sušeći a preko njega će ići crna mat. Pošto je ladno a i premorili se, odlažemo za nedelju rabotu. Us put vidoh boce od Ladinig kvačila, 250 kinti, ima sa izvodom pravo dole i pod 90 stepeni. Nema membrane o kojima čitah da postoje, i malo poveća rupica na poklopcu, bojim se da bi moglo da curka kroz nju. Ostaje da vidim neke boce za akvaristiku i od Pjađovih kočionih, da ponovo pročitam lepe teme o oileru i rešim kako da namontiram.

 

Kupio sam 3 kofera po 52 litra bez montažnih ploča. Ne znam dal su mi takva dva prevelika za putne bočne. Imam i male bisage po petnestak litara za kratće ture. Mišljenje?

 

Za montažu kofera postoji i original set od dve metalne pečurke za zakačivanje, kljun za zaključavanje i četiri štos gumice. Mislio sam da ću moći na originalnu Hondinu ploču da ih ušrafim, al je premala, tako da ću morati da dodajem neko postolje ili da uzmem original Kapinu, plastična od 3.000 Din.

 

Imam bočne nosače sa sličnim sistemom kačenja, al opet dimenzije ne odgovaraju. Moraće malo da se produži okvir ili opet original Kapa ploča ili da se pravi od aluminijuma, gvožđa. Tri ploče koštaju 9.000 Din, a set pečurki, zabravljivača i gumica 3x 700 Din.

 

Terali me alamani, nih 6, juče da kuvam :kafa:, ja je ne pijem inače. Kad videše kako ja to radim svi kao bljak, abortuša... al kad probaše ubrzo promeniše mišljenje i sad sam obro bostan, tako da semenke, kikiriki, leblebije imaju obezbeđen plasman, naravno, lapo lapo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kad ti je rođendan da ti kupimo fotoaparat, što ne slika te kufere i taj sistem kačenja a i tvoje bočne nosače? Scuba je prava adresa za tak'e ekšnove.

 

A što se tiče podmazivača, rad sam da pomognem vazda, savetima i fizičkom silom 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad ti je rođendan da ti kupimo fotoaparat, što ne slika te kufere i taj sistem kačenja a i tvoje bočne nosače? Scuba je prava adresa za tak'e ekšnove.

 

A što se tiče podmazivača, rad sam da pomognem vazda, savetima i fizičkom silom 0namigivanje.gif

 

Pa ti si urednik, znaš valjda kako da nađeš. Ćera razbila aparat a na telefonu juče oslabila baterija pa ne mogah da slikam. Imam neku sliku što mi Marko poslao. Viide se 3 tačke, dve na donjoj ivici okvira su te pečurke na koje naiđe šlic od kofrera, a na gornjoj je okrugli bolcn sa šiljkom. Kapin kofer isto ima na zadnjoj strani dva šlica za navlačenje na pečurke a napred je kljun na koji našklocne brava od kofera. Slikaću sutra.

 

http://www.kappamoto...y*/serie/*K52*/

 

Čim budeš mogao da stojiš na nogama petnestak minuta, zovi da te rehabilitujemo,:haha1:.

 

Prvi dan kad se skupite u Labosu, javi da dođem da se hvalim i davim.:moto3:.

post-6989-0-48184400-1297519765_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Idemooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, saga se nastavlja... Neki su navuceni na Hari Potera, Rokija i Umri muski, a mi na Djuntine dogodovstine 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Idemooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, saga se nastavlja... Neki su navuceni na Hari Potera, Rokija i Umri muski, a mi na Djuntine dogodovstine 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

 

A Đunta na motor,TA. Planiro danas više al ne mogasmo. Štender osto za sutra, rađen danas za Afriku i prednost većem bratu.

 

Rešio sam da što više radim sam, rasklopim-sklopim, tako učim. Us put zapitkujem majstor Lipea, nekad po više puta dok ne izvučem kompletnu "tajnu". Prija mi cupkanje oko motora, skidam salo, jačam mišiće za of... a i ništa nema lepše kad čovek zna oko nečeg što voli. Sinoć sam pozajmio moto dizalicu al ne znasmo da je danas upotrebimo, morao bi da se skine prednji šust pleh, pa onako na ćopu.

 

Curka mi ulje sa leve strane na dihtungu dekla ventila. Hteo sam da ga prelepim al gle čuda, ne mogu da izvučem dekl kroz ram. U čemu je štos, nije valjda da mora motor da se popusti da padne malo dole? Možda bi mogao dihtung da svučem na foru al reko neću da se mučim jer nemam nov za zamenu. Obriso i zatego, ne može više, šrafovi imaju graničnik.

 

Motor je imao manjka ulja pa i pored dobre vuče i pozitivnih ocena više stručnijih drugara i kapanja po motoru, crv mi nije dao mira pa sam morao da izmerim pritisak u cilindrima. Pročito sam na forumu da je nužno koristiti Hondin ključ za sveće i tačno je tako, mali pritisak i odvrnuše se svećice koje dalje idu rukom. Honda je to. Pritisak na ladno je skoro 12, na drugom 11,6. Ja uobičajevam da merim na hladno a majstor Bane na radnoj temperatri a tad bi kompresija bila još veća. Jel zna ko radionički podatak za pritisak u cilindrima?

 

Ispravio sam zadnji točak nakon malo dotezanja lanca, prema crtama na viljušci. Postavio ravnjaču na prednji točak i to na oko izgleda kako treba, sutra ću ja na drugi štos malo preciznije da merim trap, odnosno osu točkova. Pokazo mi Mojsa kako se radi sa lancem, tako da je moj. Posle sam probao malko motor, ide mirno pravo i sam ulazi krivinu, ko Afrika što je probah.

 

Svećice na agregatu ko nove. Na jednom cilindru je svetlo braon boja a na drugom nešto tamnija a i zapucka ponekad na nizbrdici. Momci koji su čistili karburatore predhodnom vlasniku, nisu ih štelovali. Sutra ako budem malo vozao duže, preštelovaću smešu. Inače planiram da rasklopim karburatore i odnesem na čišćenje. Pere ih čovek u turko ujlu, budu ko novi kad ih izvadi iz kofe. Moram i membrane da pregledam i da sinhronizujem jer indikuje da to treba.

 

Usisni sulundar je napuko kod zadnjeg cilindra, na levom oklopu su sve žabice za lepljenje, jednu i nema i tu je metut šraf. Osim epoxi gita, jel ima neki način da se napravi žabica koja izgleda ko figura čoveče ne ljuti se? Jel plastičari mogu da izvrše popravku? Dobar motor, al eto, ima niz sitnica koje traže da se srede.

 

Namontiro kofer, 52 l. Uzo od drugara original Kapinu ploču, namestio sa prednje strane tik iznad originalne Hondine, nacentriro da bude u osi motora jer sam čuo da ako ode u stranu da ume da pravi vobling i vibracije. Malo ispala kriva ploča, reko nove štos gumice pa dok ne nalegnu i tek se posle setim da sam ja uvio pretegnuvši šrafove. Sutra otpuštam. Kofer sad jedno 5 cm iza sedišta, biće valjda taman za mene debelog i Đuntinicu. I razlikuju se ploče, manja do 42 litra i veća za velike zapremine.

 

Nisam se smrzavo sam, Mojsa isto nešto doterivo sa zadnjim točkom.

 

Sad se setih, pošto nisam mogao da navučem gumene flanšne na karburator i usisni sulundar, dao mi Mojce mast specijalno za vakum gume, bela boja i legoše ko ništa. Obična mast nagriza gumu i ne valja da se koristi. Može običan vazelin. Mnogo mi pomoglo danas.

post-6989-0-59142200-1297636941_thumb.jpg

post-6989-0-55515600-1297636945_thumb.jpg

post-6989-0-04862900-1297636950_thumb.jpg

post-6989-0-14706200-1297636953_thumb.jpg

post-6989-0-36562600-1297636957_thumb.jpg

post-6989-0-65295900-1297636960_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

E, Djunta bice od tebe majstor samo moras vise da pazis na casovima motoristike...ponovi malo gradivo ,spremamo se ovih dana da ti zadamo jedan kontrolni :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Pa bice iz oblasti SUS motora i zastite covekove sredine... koliko jonizujuce zračenje utice na zaprljane karburatore.... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

,,,,,, KIKIRIKI ............. SEMENKE .............. SLANE ZANIMACIJE ................ BELE .................. CRNE ................... BOMBONE LJUTE..............BOMBONE KAMENE ............ORASNICE .............. AJDMO NARODE ....................

 

 

KARTE KOD >Đunte !!!!!!!!!! A KOD MENE >

 

 

 

 

,,,,,, KIKIRIKI ............. SEMENKE .............. SLANE ZANIMACIJE ................ BELE ................... CRNE ................... BOMBONE LJUTE..............BOMBONE KAMENE ............ORASNICE ............. AJDMO NARODE ....................

 

Daj kikiriki!

I jednu orasnicu!

Imas li sta za pice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Sinoć sam pozajmio moto dizalicu al ne znasmo da je danas upotrebimo, morao bi da se skine prednji šust pleh, pa onako na ćopu.

 

Zovi vlasnika dizalice, ni ja nisam znao da postavim motor na dizalicu (jedva sam ga zadrzao da mi ne padne), a kazu da je lako, coveku prezimio na istoj toj dizalici motor.

 

Obična mast nagriza gumu i ne valja da se koristi. Može običan vazelin. Mnogo mi pomoglo danas.

 

Jel moze Durex play za podmazivanje, ne nagriza gumu sigurno. Imam bocicu pa ako mi das mozemo da probamo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Najzad stiže i moj prvenac od motora na red za štender. To mi je prvi dodatak za motor, smatram ga veoma bitnim. Sve što se radi oko motora je mnogo lakše sa njim, podmazivanje lanca malte je ne nemoguće bez njega a o krpljenju guma, pogotovu kad zadnji točak mora da se skine da ne govorim.

 

Šnit je uzet sa originalnog štendera AT RD 04 jer je kačenje na ram je isto, ali visina nije, odnosno za TA je kraći oko 5 cm. Tako skraćen odiže zadnji točak svega nekih 5 cm od tla a toliko i prednji terećenjem po sedištu, a to je dovoljno jer se na višlje nogare teže motor podiže. Korišćene su tankozidne bešavne cevi prečnika 25 mm, čisto bele, bez onog zaštitnog tamno sivog nanosa od loja i grafita koji je inače potrebno ukloniti, al jako teško, da bi se boja lepo uhvatila. Flahovi za rebrasto ukrućenje su 4 mm, a stope od 3, predhodno ostrugane brusilicom sa šmirgl šajbnom, ne kamenom, da bi površina ne bi bila previše izbrazdana. Sve ivice su blago ubivene jer farba teško prianja na njihovu oštrinu. Varenje je činjeno aparatom sa argon gasom i prohrom žicom tako da nema ni malo oksida i šljake niti krivljenja rukotvorine, ili slabljenja materijala pored vara. Sve je pun var i sto posto sve hermetički zatvoreno tako da nema unutrašnje korozije kasnije. Cevi su savijane specijalnim namenskim alatom za dati prečnik i spajanje u šablonu.

 

Na slikama se vidi sklopljen glavni ram,

post-6989-0-31421100-1297807749_thumb.jpg

zatim orebrenje i postavljanje na prvu stopu

post-6989-0-65227700-1297807752_thumb.jpg

nakon čijeg zavarivanja pod uglom određenim da punom širinom legne na tlo, postavlja se druga stopa tako da štender stabilno stoji punom površinom sa obe.

 

Sklopljen štender sa koso isečenom nagaznom pedalom a sve kao po originalu od Ta što smo naknadno utvrdili.

post-6989-0-54240100-1297807755_thumb.jpg

 

Međutim, nije bilo dobro. Originalna dužina nagazne poluge je dosta kratka pa je potrebna velika sila za podizanje motora. Nije dovoljno mojih 120 kg, posle danas nalo manje, već je moralo i rukom da se zapne svojski. Nagazna stopa je iako po originalu, isuviše šiljata tako da boli taban. Takođe, nagazna poluga je udarala o pod i ceo motor bio nekako nestabilan, a pri skidanju sa štendera trzao u desno. To mi se nije dopadalo iako se Seba zaklanjo iza originala. Reko, radimo ga da bude bolji od fabričkog, koji je inače logički prototip. Stavimo ga na sto, provučemo jednu dužu cevku kroz osovinu štendera, premerimo levo desno i ustanovimo da je levi krak praktično višlji od desnog, pobegla cev pri heftanju jer "majstor" Boban misli da sve može sam. Rešimo da prekinemo i nastavimo sutra.

 

Razmontiro Sebić pritisnu polugu, metnemo na sto i meni upali lapica da uradimo levu nogu za 1 mm kraću od desne i da tako izbacimo motor iz ravnoteže, tj pomerimo mu težište u levo tako da pri spuštanju motor pada u ruke umesto da beži u desno. Napravismo nove stope, posle probe na motoru videsmo da motor lepo se spušta pravo u ruke, a ne primećuje se zakrivljenje, te rešismo da stavimo više nego duplo dužu polugu kao kod Pegaza. Poluga mora da ide u stranu, levo jer jesu lanac i viljuška pomereni u levo.

post-6989-0-24624900-1297808992_thumb.jpg

Da ne bi poluga krajem udarala u tlo, morali smo da je ukosimo u vis.

post-6989-0-88841500-1297809168_thumb.jpg

 

Sve namestili, napravili stopu lepu veliku sa oborena oba kraja, baš ergonomski, ponovo proba po ko zna koji put, sve lepo funkcioniše.

post-6989-0-23618400-1297809449_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Al ne lezi vraže, pri podignutom štenderu poluga komotno prolazi pored

viljuške al kad se podigne ćopava, koju smo skroz prevideli, ona udara u

štender. Reko, Mata( šifrovani nadimak), mora ponovo. Sjebić u bezizlazju poseže za tajnim oružjempost-6989-0-02637800-1297813156_thumb.jpg

 

no nema kud, brusku u ruke i izvadimo rez po rez i savismo polugu, obrusismo papučicu i namestimo da prolazi jedno 5 mm od viljuške. Al opet ćopava kači, brusimu papuču i sa druge strane, i dalje malo. Skidamo ćopavu, u stegu, kutija za polugu i Seba i Mojsa na sec malko je zakrive. Mast za lanac i podmažem sve klizne površine, umontiramo ručnu, sve lepo prolazi. Izvari Seba mesto zakrivljenja, postavi novo ugano ojačanje, odlično. Al meni se sad ne sviđa papuča, otišla totalno u šreh plus je dijagonalno obrusimo. Reko oćemo da je menjamo, Seba odrečno ne, e onda sam ja morao da upotebim "ubeđivač"

post-6989-0-86842900-1297813231_thumb.jpg

 

i isekoh pločicu te  se Boba dovati alata bez kog nema zanata, i prži li prži.

 

post-6989-0-11208000-1297813290_thumb.jpg

 

Napravismo konačno.

 

post-6989-0-18440400-1297813473_thumb.jpg

 

Vidi se kako je savijena poluga, držač federa i pločice za dve štos gumice na šraf na koje se naslanja štender u voznom položaju.

 

post-6989-0-79298800-1297813527_thumb.jpg

 

Štender sa posebnim specijalitetom, antikliznim radlovanjem papuče, na šta smo posebno ponosni.

 

post-6989-0-77001900-1297813572_thumb.jpg

 

Sve je lepo malo orapavljeno sunđer šmirglom, odmašćeno od ruku nitrom i spremno za farbanje Woš prajmerom koji u sebi ima kiselinu koja nagriza obojene metale ali i gvojze i tako se bolje veže.

 

post-6989-0-98353200-1297813623_thumb.jpg

 

Pređeno je po 2 puta i sušeno nekih pola sata. Vrlo se teško nanosi ovaj premaz, nekako slabo pokriva, ko da se razjedinjuje. Nakon prve ruke i malo curki,

 

post-6989-0-84583500-1297813664_thumb.jpg

 

;Mojsa je kratkim štrcanjem naneo sve u teško pristupačna mesta i sve lepo pokrio.

 

post-6989-0-23591800-1297813746_thumb.jpg

 

Sledi završno bojenje. Umesto spreja uzeta je Zvezdina nitro mat crna koja daje neki diskretan sjaj. Opet 2 puna nanosa nakon uštrcavanja u džepove. Morao sam "majstor" Mojsi da skrećem pažnju da ne maše mnogo glavom zanesen "umetničkim" stvaralaštvom i ne zalepi mi neku dlaku na centralni.post-6989-0-51063300-1297813780_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Konačno završeno

post-6989-0-02736800-1297812014_thumb.jpg

 

post-6989-0-04853200-1297812082_thumb.jpg

 

Razlika u visini između AT i TA. Takođe, lepo se vidi koliko je kratka poluga na originalu.

post-6989-0-44753700-1297812188_thumb.jpg

 

post-6989-0-05706500-1297812262_thumb.jpg

Pogle odozgo da se vidi proporcija poluge.

 

post-6989-0-96143900-1297812239_thumb.jpg

 

Ovo je da se vidi razlika i vodi računa pri kupovini ili samostalnoj izradi. Originalna mi ne bi trebala jer zaista ide podizanje teško. Sa ovom našom, malte ne ko skuter.

 

Zaboravih, štender se kači na uške na ramu motora sa pocinkovanim bolcnom obrađenim na meru tako da nema lufta, tj štender se ne klati uopšte. Podmazaće se mašću, na krajevima 2 šplentne, al to tek sutra kad se boja učvrsti i po danu.

 

Ovaj način izrade je univerzalni je za svaki tip motora. Gledajući naokolo, rade se noge od tanjih cevi, bez ojačanja samih nožica ili nagazne poluge, bez poprečnog učvršćenja...Ovde je original služio za uzor, čak su nožice možda debljeg prečnika. I još nešto, nakon krivljenja ćopave, nestao je luft u njoj i sad je motor nešto niži što olakšava penjanje "matorim" i debelim ko ja.

 

I zamalo da se ogrešim. Za sve je zaslužan Majstor Boban, nik na forumu, seba011. On je sve smislio, nabavio, napravio,...a moja malenkost samo smeta i zanoveta. A i on me je "navuko" na dva točka pa sad ispašta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Zogu- probaćemo prvom prilikom da upotrebimo dizalicu. A za Durex mast, pa može i sa njom i bez nje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja