Jump to content

Moto Zajednica

Problem menjac MZ 150 ETZ

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Gumica naravno da ima da se naruči i kupi. Ja namerno nisam 'teo da kupujem iako mi je prodajno mesto skoro na dohvat ruke. Jednostavno nemam poverenja u taj kvalitet.

 

Ako se kupuje druga slavina, onda normalno da to bude neka čiji navoj za rezervoar odgovara i što je po meni još važnije, da ima taložnik - onu posudicu, koja se odvrće sa slavine.

 

Pa ti sad kako 'oćeš... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Ako se kupuje druga slavina, onda normalno da to bude neka čiji navoj za rezervoar odgovara i što je po meni još važnije, da ima taložnik - onu posudicu, koja se odvrće sa slavine.

 

Pa ti sad kako 'oćeš... :neznam:

 

nema.. 1moto3.gif ali ja imam mali filter za gorivo.. izmedju slavine i karburatora.1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Taložnik je jako koristan, da bi se povremeno proverilo da l' ima vode u gorivu, što ni jedan filter ne može da odradi, tj. isfiltrira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Nema Bolje slavine goriva od Originalne MZ slavine za MZ - a !!!

 

Sve zajedno sa njenim gornjim filterom, taloznom casicom i ostalim - Pravljeno da traje zauvek i kvalitet izrade jeste Prva Liga !

 

Ima kod Miki-ja Jawe da se kupe gumice za slavinu - kosta bagatela ! (Mada moze vrlo uspesno ista i da se Izumba ali treba Poseban kvalitet gume za to(Otporan na Benzin i ulje ! )

 

Na buducem rezervoaru goriva svog GSXR-a ugradjujem iskljucivo i SAMO MZ slavinu ! Eventualno i jos bolje Trabantovu ako bude bilo mesta ! Originalna Suzukijeva jeste SHIT ,a i kit komplet(memrana, O rinzi, trte - mrte) za reparaciju iste kosta oko 50 E !!!! (Neka Hvala- Ne Treba ! )

Poz Svima 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Mz etz 150

meni se desavalo sa karburatorom to, kod mene je bio problem jedan balon se probusio i punio se gorivom tako da nezatvara i ovo curi na sve strane. a sto se tice menjaca slobodno skini menjac i sve ocisti nema tu velike tehnike mozda je nesto zalepilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ne otvaram novu temu, etz 250 nema trecu brzinu odnosno desava se kada iz druge prebacis u trecu pustis kvacilo i nista kao da je u neutralu, opet prebacis i onda je u cetvrtoj. Znaci dva puta mora menjac da se potegne ne moze iz jednog poteza da preskoci tu 'rupu' a mozda cak mora i kvacilo dva puta da se stisne to nisam siguran. Zanima me sta moze da bude kvar i koliko eventualno da kosta popravka jer sam skoro ispazario taj motor ali me ovaj problem koci da kazem sudbonosno da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Da ne otvaram novu temu, etz 250 nema trecu brzinu odnosno desava se kada iz druge prebacis u trecu pustis kvacilo i nista kao da je u neutralu, opet prebacis i onda je u cetvrtoj. Znaci dva puta mora menjac da se potegne ne moze iz jednog poteza da preskoci tu 'rupu' a mozda cak mora i kvacilo dva puta da se stisne to nisam siguran. Zanima me sta moze da bude kvar i koliko eventualno da kosta popravka jer sam skoro ispazario taj motor ali me ovaj problem koci da kazem sudbonosno da.

 

Kada pukne opuga u menjacu (mislim na oprugu koja vraca polugu menjaca u prvobitan polozaj) onda imas prvu i drugu brzinu,da bi prebacio u trecu moras polugu menjaca malo da vratis na dole pa tek onda gore.Posto ti kazes da trecu nemas uopste nego iz druge ide u cetvrtu e to je malo cudno.0stabre.gif

 

 

Ako stvarno tako radi menjac da posle druge preskace trecu i salta u cetvrtu onda je to problemcic.Mozda jos jednom da probas motor pa da vidis o cemu se radi.Da izbacuje iz brzine onda bi verovatno bila viljuska u pitanju koja je pojedena.Kada zeza menjac ili je neka viljska pojedena ili zubi na zupcaniku koji ulaze u drugi zupcanik.moze cak i selektor da bude u pitanju....mada...to je mozda najbolje da rasturis agragat jer je i tako zima ili odneses kod majstora..Moj ti je savet da jos jednom probas motor i da vidis kako ce se ponasati..I kako salta brzine jer ide glatko i bez muke ili na silu...?

Nadam se da sam bio malo od pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovako mi je objasnio vlasnik motora ili sam ga bar ja tako razumeo, nisam ga probao a hocu. Mislim vozio sam ga pre 10 godina i imao je taj problem ali se ne secam kako i sta tacno. Inace se vrlo slabo vozi pa to nikada nije ni doslo na red da se popravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ponovo sam pitao jos nisam probao. Kada se ubaci u trecu i pusti kvacilo cuje se neko krcanje i nece da vuce, prebaci se u cetvrtu nista se ne cuje ide normalno. Kada je ubacen u trecu i stisnuto kvacilo ne cuje se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Prvo sto mi je palo na pamet je to da su se pojeli zubi na zupcaniku koji su sa strane i koji ulaze u drugi zupcanik ali dok se ne otvori i ne pogleda kakvo je stanje ovako na pamet ti ne moze niko pomoci.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Delovi u principu nisu toliko skupi koliko je montaza (rastavljanje motora,zamena i sastavljanje)

Mozes da prodjes i jeftinije ako kupis polovne delove mada i novi nisu skupi.Ima jedan clan na forumu koji prodaje delove (Jigoro Cano) pa mozes i njega da zovnes i pitas,za ostale ne znam dali prodaju delove a da su clanovi foruma.Ako je u pitanju samo zupcanik za trecu brzinu onda to nije mnogo a koliko ce ti majstor uzeti to zavisi od samog majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Znam da niko ne moze precizno ali bi mi odgovor: ako je jedan zupcanik ovoliko, ako su oba ovoliko, ako je viljuska ovoliko para bas pomogao.

odgovor , naj bolje na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Jeste za jednu crvenu, ali to je mašina od TS 150 koji ima menjač sa četiri brzine, a ovde se radi o ETZ 150 koji ima menjač sa pet brzina - skroz različiti modeli !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

U kakvom je stanju motor,ima li jos neka ulaganja ili mu je samo ovo problem i koliko ga ceni covek?

Fale sajle na satovima i prekidaci na levoj strani, u pitanju je etz 250 i cena je 200e. Ostalo je u nekom srednjem stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

U kakvom je stanju motor,ima li jos neka ulaganja ili mu je samo ovo problem i koliko ga ceni covek?

Fale sajle na satovima i prekidaci na levoj strani, u pitanju je etz 250 i cena je 200e. Ostalo je u nekom srednjem stanju.

 

Te sajle su prava sitnica kao i prekidaci....mozes i polovne delove da nadjes i onda kupis i sajle i prekidace i sta ti fali oko menjaca....Samo da nadjes majstora i da vidis koliko bi te ugradnja izasla,pa da vidis dali ti se isplati ili ne....Iskreno ja da nemam motor uzeo bi tog MZ-a za 200e i sredjivao polako...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pozdrav narode, imam problem sa menjacem u pitanju je es 175/2<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ispustio sam ulje iz menjaca pre mesec dana i motor je tako stajao u garazi, pre neki dan rekoh da odem do vikendice upalim i bez problema stignem tamo i vratim se to je oko 3km, juce kupim ulje sae 90 sipam 750g i rekoh da vidim kako ce kvacilo da se ponasa jer dok je bilo prethodno ulje desava se da zalepi. ajd u prvu.. nista, druga tu je treca i cetvrta takodje ali prva brzina je nema,<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">ne znam sta se desilo ?? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Probaj prvo u mestu - staviš motor na nogare, okrećeš rukom točak pa menjaš brzine, možda osetiš dal negde nešto zapinje. Takođe proveri polugu menjača - možda je nisko postavljena pa udara u nogostupe, il je možda šraf kojim se šrafi predugačak, pa kači u deklu . Svašta je moguće .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Probaj prvo u mestu - staviš motor na nogare, okrećeš rukom točak pa menjaš brzine, možda osetiš dal negde nešto zapinje. Takođe proveri polugu menjača - možda je nisko postavljena pa udara u nogostupe, il je možda šraf kojim se šrafi predugačak, pa kači u deklu . Svašta je moguće .

 

Nigde nista ne zakacinje, kad se poluga pretisne na dole ne zapinje nigde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

jesi li ispustao ulje na srafu sa magnetom ili sa oprugom i kuglicom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako poluga ide na dole bez problema i ako nigde ne kaci onda je verovatno do viljuske menjaca ili zubcanika..Ne znam sta bi drugo moglo da bude problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

jesi li ispustao ulje na srafu sa magnetom ili sa oprugom i kuglicom ?

 

 

Ne, nikad nisu ni odsrafljivani ti srafovi..

A kako si ispustio ulje !? jer si rekao da problem pocinje nakon toga , ispustanja ulja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja