Jump to content

Moto Zajednica

Problem menjac MZ 150 ETZ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Bio sam malo slobodan i istocio sam ovo ulje sto sam sipao sae 90 i probam.... radi i prva , nista mi nije jasno nije moguce da je do ulja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

A kako si malo istocio !? opet bez odvrtanja srafova !? Probao sam da ti objasnim da si naj verovatnije lose vratio sraf sa oprugom/kuglicom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Bio sam malo slobodan i istocio sam ovo ulje sto sam sipao sae 90 i probam.... radi i prva , nista mi nije jasno nije moguce da je do ulja ?

 

moguce je da si imao viska ulja.. imao sam problem sa kvacilom kada sam imao 1.2l ulja u menjacu.. 1zvizduk.gif istocio sam visak i radi sve ok..1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad menjaj ulje redovno. I ovo što si sipao zameni uskoro jer očigledno nije menjano ko zna otkad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

pozz momci, sredija san svog mz etz 150 skroz sta se tice masine , ali imam veliki problem , na lijevom deklu sam ubacija prvo onu kuglicu pa onda saraf , nakon toga mi kumplug opet nije odvaja , i onda sam ubacija jos jednu kuglicu sa druge strane sarafa i nista opet isto , molim pomoc . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

a nista krece rastavljanje , hvala

 

 

Jbg-a, valjda si našao gde si nešto pogrešio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Druga slika, delovi : 5, 21, 15, 16, 17 . Jesi li ih stavio kako treba ? Kad sve montiraš, onda sa onim šrafom ( broj 16 ) našteluješ kvačilo ( zavrneš dok ne osetiš da je šraf nalegao na kuglicu i onda pritegneš kontra maticu ) . Možda ti šipka nije originalna ( kraća ) il si nešto loše sklopio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Mozda ti se odvrnula centralna matica od korpe pa je sve pobeglo u desnu stranu i odmaklo se od ekscentra za odvajanje kvacila .

Meni se to desilo na semaforu dok sam cekao zeleno a ja faca provukao se prvi pa da krenem a ono prc blam iz sve snage .

Tada sam na licu mesta skinuo osiguravajucu maticu i zategao dok nije poceo da odvaja pa sam se nekako dovuko malo dalje a onda rasturaj pa lepo osiguraj i nikad vise se nije odvila ( a ja nikad vise prvi u koloni sto je sigurno sigorno je)1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: MZ ETZ 150

Pozdrav ljudi i braco po MZu. Imam 21 godinu i iz Republike Srpske sam. Vozao sam skutere i tomose automatike, ali MZ je masina koja me ocarala. Preci sa automatika na petobrzinca nije bas lako, s obzirom da nemam ni polozeno. Ali skontao sam se kroz par dana. Kupio sam MZ ETZ 150 jer mislim da je dva pet nula prejaka masina za pocetnika. Polako, docice vremenom i ona, jer mi je zelja. 
Ovako, masina je ocivana, bar na izgled, sto se tice kompresije i paljenja, i to je u redu, pali iz prve hladan na kurblu, nekad i iz druge. Ler mu je na 2000 obrtaja, to je malo puno. Sta bi mogao uraditi po tom pitanju? Da ga smanjim a da motor i dalje radi kako treba. Druga stvar, ispod levog dekla kada radi cuje se nesto kao da struze, najprostijim recima receno, kao metal od metal. Sta bi sve moglo biti? Treca stvar, sa ugasenim svjetlima na leru radi normalno, ne gasi se, cim upalim svjetla gasi se na 2000 obrtaja, pa je malo zeznuto za voziti, jer cesto se ugasi u prvoj ili u drugoj jer dok kocim moram da ga turiram da bi ga odrzao upaljenim. Opet pitanje sta bi moglo biti? To je to sto sam imao da pitam oko pomoci. 
Zelim vam da dugo i u sreci vozite vase Emzejce kao sto i ja zelim da sredim svog, pa ako Bog da da se sretnemo na nekom skupu. Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pozdrav Kizo, evo da pokušam da ti pomognem:

 Ler gas bi trebalo da je na oko 1000 - 1200 obrtaja. Sa leve strane karburatora na sredini se nalazi šraf kojim se šteluje ler gas, ali treba pre štelovanja proveriti da sajla gasa nije pretegnuta ( treba da ima malo lufta ).

  to što ti struže ispod levog dekla bi trebalo da bude istegnut primarni lanac ( sa radilice na kvačilo ). Trebalo bi da se čuje kad daš gas, ali kad oduzmeš gas ( u vožnji - kočenje motorm ) - taj zvuk bi trebalo da se izgubi.  Rešenje problema je u zameni tog lanca. Ukoliko se zvuk čuje non stop - moguće da se popustila matica koja steže korpu kvačila, pa da kvačilo struže u deklu. U svakom slučaju treba skinuti tu deklu i sve pregledati da bi se sprečila veća havarija .

  Što se tiče treće stvari - očigledno je da imaš neki problem sa strujom ( loše četkice, loš kolektor, možda je neko loše naštelovao regler ili je stavljen regler od nekog drugog vozila ( neodgovarajući ), verovatno je zato i naštelovan ler gas na 2000 obrtaja. Najbolje da odeš do nekog autoelektričara da utvrdi u čemu je problem. Regler se nalazi ispod sedišta do rezervoara. Sedište skidaš tako što odvrneš ona dva šrafa ispod sedišta skroz nazad, podigneš zadnji deo sedišta pa ga onda povučeš u nazad. Srećni radovi, stavi sliku svog motora, a možeš i da slikaš radove , pa će biti lakše i da ti pomognemo !

 

  A pregledaj i ovu temu u vezi struje možda ti pomogne :

 

   http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9005-mz-elektrika/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: MZ ETZ 150

Drumska lisice, hvala ti puno na brzom i jasnom odgovoru. Znaci prvo bi trebalo da namestim struju, pa tek onda da stelujem ler? A sto se tice radova u levom deklu, to cu sutra skinuti, i pregledati, jer imam danas obaveza. Sutra sam slobodan. Slikacu pa cu se potruditi i okaciti. 
POmozi mi samo jos kako da pustim ulje, na kom srafu, jer ih ima 3-4. Ne mogu da se sjetim tacno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ulje se ispušta na dva šrafa:

 1. Na srednjem kućištu imaš dva velika šrafa, pogledaš od dole - ulje se ispušta na onom koji je višer napred. Čak ako ispustiš i na ovom drugom - nećeš puno pogrešiti, samo obrati pažnju, u ovom drugom ima opruga i kuglica - da ne izgubiš, kad ispustiš sve opet vratiš nazad .

 2. na ovom levom deklu ispod kvačila, sa donje strane ima jedan šraf za ključ 13. Na njemu ispuštaš ulje iz te leve dekle.

 

  Za zamenu kupiš naj običnije ulje SAE 90 - staje pola litre u mašinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ne znam kakav ti je akumulator ali proveri unimerom koliko ti puni regler.Mozda je regler i dobar ali ako je los akumulator onda je normalno da se gasi na ler gasu sa upaljenim svetlima jer ne moze regler da puni toliko.

Kada se proverava regler onda se gleda koliko puni ali na 3000 obrtaja sa upaljenim svetlima i tada bi trebao da puni oko 13.7 V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: MZ ETZ 150

Brzi hvala, provericu i to. Pozdrav! Moze li neka laksa metoda, recimo da probam sa dobrim akumulatorom hoce li se gasiti sa svetlima na leru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Moze ako imas neki akumulator koji je dobar pa da probas.Pre sam imao neki od 4 ampera i lako se praznio pa sam kupio od 9 i sad nemam problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: MZ ETZ 150

Masinu sam sredio, sad se desio drugi problem. Tjerao sam motor dok nisam ostao bez goriva. Ali sam ga ugasio nekako samo sto je ostao na par kapi, naravno ne znajuci to. I opet da ga upalim upalim ga, da krenem, on se ugasi, i tako par puta, onda nece upali, ja ga saugao iako je bio vruc, ne bi li upalio. i nista. Sada ga upalim nekako kada sam natocio goriva i u leru kada mu malo dajem gas radi normalno, kad dam jaci gas hoce da se ugasi. Da ga vozim ne mogu, jer kad mu dam malo gasa gasi se u brzini. Sta li je? Da nije presaugao, povukao mulj iz rezervoara u karburator pa ga gusi?  Sta li moze biti? pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja