Jump to content

Moto Zajednica

Punjac/akumulator

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ko zeli da se malo novcano isprsi i dobije kvalitetan punjac za sve tipove akumulatora moze kupiti GAUS .

Domaci proizvod koji koristi vecina servisera ...

 

http://www.gaus-sts....24A-AGM/SR.html

 

Bogami, ovaj punjač ima sjajne karakteristike!

 

Stvarno su sjajne karakteristike!!!!....odoh da vidim žiro račun....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Jeftinija varijanta Gausa dovoljna za moto baterije ... sa cenom .... http://www.akumulato...V10A/pid/781258

 

Lele, pa to je 200 kanadskih! Za te pare ovde moze da se kupi fenomenalan punjac. Zajedno sa izvrsnim akumulatorom.

 

Ili ja nesto pogresno racunam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeftinija varijanta Gausa dovoljna za moto baterije ... sa cenom .... http://www.akumulato...V10A/pid/781258

 

Lele, pa to je 200 kanadskih! Za te pare ovde moze da se kupi fenomenalan punjac. Zajedno sa izvrsnim akumulatorom.

 

Ili ja nesto pogresno racunam?

 

 

Pa, preračunaj u €, ispadne manje. I mislim da nema desulfatizaciju.

 

Cetek uradio prvi rad na Odiseju. Pošto sam ga skoro punio, nakon pola sata dopunjavanja izvršio analizu...i sad je u servisnom modu održavanja. Danas stiže prvi aku na desulfatizaciju pa ću tek nakon tog tretmana ponovo svoj da tretiram ali sa modom za AGM akumulatore. Sve informacije slede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Pa, preračunaj u €, ispadne manje. I mislim da nema desulfatizaciju.

 

Ne ispadne manje, samo u drugoj valuti. 150€ je i dalje cista pljacka. Ne znam ni za jedan punjac (osim onih za punjenje celih banki kamionskih akumulatora) koji ovde kosta vise od oko 80€. Doduse ovde je i benzin duplo jeftiniji nego u Evropi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa, preračunaj u €, ispadne manje. I mislim da nema desulfatizaciju.

 

Ne ispadne manje, samo u drugoj valuti. 150€ je i dalje cista pljacka. Ne znam ni za jedan punjac (osim onih za punjenje celih banki kamionskih akumulatora) koji ovde kosta vise od oko 80€. Doduse ovde je i benzin duplo jeftiniji nego u Evropi...

 

Pa sad, 150 je, zvuči, manje nego dvesta, nemoj da sitničarimo koje su pare u pitanju. Šalim se malo, naravno da je cena visoka jes da je radionički uređaj.

 

U poređenju sa Ctetek-om koji je komforniji za upotrebu zbog konekcijskih kablova, ovaj domaći je limitiran na bterije do 100 Ah, Ctek 140, plus nema desulfatizaciju a koliko sam malo načito, to je vrlo korisna opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
U poređenju sa Ctetek-om koji je komforniji za upotrebu zbog konekcijskih kablova, ovaj domaći je limitiran na bterije do 100 Ah, Ctek 140, plus nema desulfatizaciju a koliko sam malo načito, to je vrlo korisna opcija.

 

Ctek je $40-50 tako da je poredjenje besmisleno cak i da su istog kvaliteta, a nisu. Desulfatizacija je korisna opcija, ali ima vise efekta na "poplavljene" nego na AGM/gel akumulatore.

 

Zanimljiv tekst o tipovima akumulatora: http://www.vonwentzel.net/Battery/01.Type/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

izvini, jesi siguran da je duplo jeftiniji benzin u Kanadi?

 

Mozda sad i nije, ali bio je kad sam poslednji put poredio. Litar regulara u Torontu je trenutno oko CAD1.15 (super oko 1.25). To mu dodje, ako je Oanda.com merodavan izvor, 90 (97) Dinara.

 

Koliko je u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

u srbiji se vrti oko 1.3 eura a drugar koji je dosao pre neki dan iz Toronta kaze da je tamo 1.3 dolara...

btw. sta je regular a sta super, pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
U poređenju sa Ctetek-om koji je komforniji za upotrebu zbog konekcijskih kablova, ovaj domaći je limitiran na bterije do 100 Ah, Ctek 140, plus nema desulfatizaciju a koliko sam malo načito, to je vrlo korisna opcija.

 

Ctek je $40-50 tako da je poredjenje besmisleno cak i da su istog kvaliteta, a nisu. Desulfatizacija je korisna opcija, ali ima vise efekta na "poplavljene" nego na AGM/gel akumulatore.

 

Zanimljiv tekst o tipovima akumulatora: http://www.vonwentze...Type/index.html

 

Hvala, odličan edukativni link. Tako nešto nam je ponuđač akumulatora pokušao da objasni al mi, ( drugar i ja, da se ogradim) nismo naviknuti da sa pažnjom slušamo drugog.

 

Jeste desulfatizacija negativna pojava plivajućih akumulatora, na listi čekanja kod mene je jedan moto a drugi kamionski i to baš od 140 Ah, tak da će Cetek vrlo brzo u vatru. Za "potopljene" i većinu želiranih je uobičajeni napon punjenja od 14,4 v a za AGM mora višlji, 14,7 v, a oba ima ovaj uređaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ja sam razumeo da i treba da bude 1A za ove male akumulatore za skutere i motore (8A-12A). A još niko ne odgovori šta da činim sa mojim punjačem koji ima 9A, da li da povežem linijski sijalicu od 20w?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako, smanjivaće se intenzitet svelosti sijalice a vreme punjenja računaš prema kapacitetu akumulatora.

 

8Ah - punjenje sa 8A - 4h

12Ah - punjenje sa 2 A - 6h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Nešta sam permutovao, sad videh da mi je punjač max 6A a ne 9A kako sam gore pomenuo. Povezao sam sa sijalicom i ona jedva da sija a struja na akumulatoru je nešto malo preko 12V kad je skunut sa punjača. Koliko ampera sam dobio sa sijalicom 21w linijski povezanu? Koliko sad da ga punim i da li da menjam sijalicu? 0stabre.gif

 

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

normalno je da sijalica jedva sija, ima tek nekolko volti na njoj. ostavi slobodno tako na punjenju par sati pa premeri opet

napon.

12 zarez nešto je ipak prazan akumulator.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

normalno je da sijalica jedva sija, ima tek nekolko volti na njoj.

Mislio sam da treba da sija normalno pa vremenom gubi jačinu svetlosti kako se aku puni. Verovatno nije skroz prazan.

U vezi onih čepića... Na akumulatoru ima sa strane kačenje za crevce (preliv) pa me zanima da li u tom slučaju treba da skidam čepiće?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

U vezi onih čepića... Na akumulatoru ima sa strane kačenje za crevce (preliv) pa me zanima da li u tom slučaju treba da skidam čepiće?

 

Crevce je oduska, ne preliv (ako se nesto kroz njega preliva, imas opasn problem). Cepice treba skidati iz principa posto oduska moze da bude i zapusena a akumulator prilikom punjenja proizvodi vise gasa nego u normalnoj upotrebi. Ja sam (dok sam imao "ppolavljene" akumulatore) skidao ili skros otsrafljavao kapice pa pokrivao salvetom da ne skuplja prasinu. U svakom slucaju klasicne olovne akumulatore treba puniti udobro provetrenojprostoriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ne preliva se ništa nego mislim da ako taj odušak nije zapušen ne moraju da se skidaju čepovi? Od čega bi mogao da se zapuši i ako jeste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Ne preliva se ništa nego mislim da ako taj odušak nije zapušen ne moraju da se skidaju čepovi? Od čega bi mogao da se zapuši i ako jeste?

 

Odusak je predvidjen za i dimenzioniran prema relativno sporoj emisiji gasa tokom normalne upotrebe, a ne za kljucanje tokom punjenja. Posto je samo na jednoj strani akumulatora, a ne na svakoj celiji, mogucnost da jedna zapusena celija ili prolaz gasa napravi ozbiljan problem. U njemu je cesto i neka vrsta polupropusne membrane, filc, vata i tsl. koji mogu da se relativno lako zakrece od prasine, vlage... Skidanje cepova je preporucljivo za svaki slucaj, mada najcesce nije neophodno. Ja ih nikad nisam potpuno skidao ali sam ih uvek otsrafljavao da ne dihtuju. Na poplavljenim akumulatorima i onako theba kontrolisati nivo i doliti destilisanu vodu, pa zasto to ne uraditi o istom trosku?

 

Najkrace receno, ako mislis da je rizik od eksplozije necega sto konstantno proizvodi "praskavi gas" (i puno je kiseline) zanemarljiv, slobodno ostavi cepove dobro zasrafljene. Mozes i da popusis koju cigaretu dok cekas da se akumulator napuni :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Važi, hvala 0takoje.gif

Aku nema čepiće na odvijanje nego se samo iščupaju, u pitanju je "NITRO" i po njegovoj oznaci sam našao na netu da je 11Ah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Aku nema čepiće na odvijanje nego se samo iščupaju, u pitanju je "NITRO" i po njegovoj oznaci sam našao na netu da je 11Ah.

 

Kapacitet nije bitan, bitna je tehnologija izrade. Da je VRLA akumulator onda cepice ne treba skidati, cak moze da bude i stetno ako to uradis. Taj tvoj je sudeci po tome sto ima odusku skoro sasvim sigurno "poplavljeni" akumulator, dakle vadi cepove bez obzira da li su na srafljenje ili na cupanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja