Jump to content

Moto Zajednica

Kampovanje u divljini i kampovanje na divlje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo par stvarčica koje bi dodao:

 

- Ukoliko ostajete par dana na istom mestu hranu odložiti u jači plastični džak i ukopati u zemlju (nije na udaru sunca - hladnije je, tako ćete je najbolje sakriti od životinja).

 

- Šator postaviti na veoma blagoj padini; ulaz na najnižu tačku, a oko šatora iskopati rov dubine par santimetara (rov u obliku ćiriličnog "C" sa otvorom na prednjoj, najnižoj strani). Tako će i u slučaju obimnih padavina dno šatora uvek ostati suvo. ;)

 

- Takođe iskopati rupu za vršenje nužde (pri odlasku zakopati naravno).

 

- I ja bih napomenuo da je bitno biti pored vode zbog održavanja lične higijene, pranja opreme i sudova (masni sudovi se najbolje peru smesom pepela i peska).

 

- Sporedni a bitni delovi kamperske opreme: užad (dosta metara tanke užadi jer svakodnevno zatreba za raznorazne poslove (kačenje veša, osiguravanje šatora, pravljenje ležaljki...)), kese (za odlaganje otpadaka, ostavu...), ašovčić, sekirica ako je ikako moguće, iako je leto obavezno poneti i toplu garderobu (znao sam u sred avgusta da crkavam od ladnoće noću na Ibru)...

 

Eto to se setih onako iz iskustva na brzinu. Dodaću valjda još nešto drugi put.

uh...ala ti kopaš :care: Ja nemam toliku kondiciju...Osećao bih se kao na radnoj akciji 79-e ili da kopam rov u vojsci 91'- neka hvala više--.... Mada ti je savet na mestu kad je postavljanje šatora i jarka u pitanju,, A ono kopanje za kaku i hranu..Ma mnogo posla :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Hvala za korisne savete,ja i par drugara baš planiramo da putujemo i da samo prenoćimo u mestima gde nas noć zatekne.Kampujemo veoma često ali do sada samo u uredjenim kampovima.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

@Miljan

 

Pazi, to su sve saveti za višednevno kampovanje na jednom mestu. Jedino bih promenio ovo za hranu jer sam u međuvremenu video da Ber Grils hranu kači preko omče na drvo. Ostala dva kopanja ostaju. ;)

 

A ako je jedan dan u pitanju, ni šator mi ne treba. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Sta radite sa stvarima u satoru kad idete recimo na kupanje ili obilazak grada? Malo mi je rizicno da ostavim kofere u satoru.

 

Ja recimo kada sam kampovao na Adi Boyani, ako idem na kupanje dalje od satora, sa sobom ponesem najbitnije, kljuc od motora, dokumenta i kesh .. Odecu i druge sporedne stvari sam uvek drzao u koferima koje kad se udaljavam od satora zakacim i zakljucam na motor ukljucujuci i kacige 0takoje.gif Sve u svemu sator ostane maltene prazan (ostanu podloske i vrece)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Da se i ja prijavim za ovu sekciju Kampovanja u divljini!

 

Volim prirodu tako da mi kapovanje nekako dodje kao najlogicniji smestaj!

Volim da kampujem u svojoj reziji ili na DIVLJE iz prostog razloga sto ne volim da mi namecu odredjena pravila pa makar da su najkorisnija za mene!

 

Nisam neki svetski kamper ali sam dovoljno kampovao po ovoj nasoj Srbijici! Pa resih da ulepsam ovu temu sa par slicica! I uz put da vam pokazem najmanji sator koji je toliko trazen na forumu!!!!

 

Krenemo mi kuci iz Herceg Novog oko podneva kao lako stizemo za BG!

Dok smo se mi slikali uz putpost-3475-0-61692600-1334519519_thumb.jpg

I uzivali u krivinam Morace na Zlatibor stizemo pred sam mrak!

I tako mi spontano resimo da kampujemo posto smo poneli sator, i da ne silimo voznju! Skrenemo na put ka Gostilju i nedaleko od magistrale smestimo se pod jedan bor u dolini! Mrak je vec pao a mi jedva nalozili vatru i sklopili stor(ce)post-3475-0-92315400-1334519969_thumb.jpg!

 

Moja lepsa polovina nikad nije lepse spavala a ja sam naucio da moram prvo da nabavim sator veci od kucice za psa i podlogu za mene.....post-3475-0-77941700-1334520005_thumb.jpg

 

Ali ne zalim sto nisam spavao! A evo i zasto!post-3475-0-75487800-1334520100_thumb.jpgpost-3475-0-10262800-1334520153_thumb.jpgpost-3475-0-57479600-1334520184_thumb.jpg

A izlazak sunca...post-3475-0-91877700-1334520202_thumb.jpg

I reklama za Kravicupost-3475-0-06489500-1334520298_thumb.jpg

Uzivajte u prirodi, nije vazno gde!1jee1.gif

post-3475-0-07809000-1334519541_thumb.jpg

post-3475-0-59794900-1334519988_thumb.jpg

post-3475-0-33596800-1334520266_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sta radite sa stvarima u satoru kad idete recimo na kupanje ili obilazak grada? Malo mi je rizicno da ostavim kofere u satoru.

 

Ja recimo kada sam kampovao na Adi Boyani, ako idem na kupanje dalje od satora, sa sobom ponesem najbitnije, kljuc od motora, dokumenta i kesh .. Odecu i druge sporedne stvari sam uvek drzao u koferima koje kad se udaljavam od satora zakacim i zakljucam na motor ukljucujuci i kacige 0takoje.gif Sve u svemu sator ostane maltene prazan (ostanu podloske i vrece)

 

 

 

 

Na Vlasini smo ostavili u šatoru SVE sem dokumenata, para, kaciga i motora. 20 metara od pune plaže. Vratili smo se tek oko 10 uveče, posle 5-6 sati provedenih u zujanju, sve je bilo tu i netaknuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Zeleo bi ovog leta ponovo da idem u Grcku, ali na drugu stranu, tj. na Lefkadu pa me zanima da li je neko bio i da li je moguce kampovanje na divlje, a ako ne da li ima kampova i koje su cene. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Samo bih jedno dodao, a sto mnogi ljudi se sete tek kad padne noc i legnu da spavaju.

 

OCISTI POVRSINU GDE POSTAVLJATE SATOR OD KAMENJE AKO ZELITE DA SPAVATE!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Samo bih jedno dodao, a sto mnogi ljudi se sete tek kad padne noc i legnu da spavaju.

 

OCISTI POVRSINU GDE POSTAVLJATE SATOR OD KAMENJE AKO ZELITE DA SPAVATE!

Ja spavam na debelom Impex duseku na naduvavanje ;) Tako da kamencici me ne tangiraju.. :-) :-) :-)

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Odlicna tema, trebalo bi da bude 'lepljiva'.

 

Planiram da putujem malo sl. godine sa devojkom (po SRB i 'preko'), uglavnom bismo spavali u satoru. Ovde ima mnoogo korisnih informacija :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

KAMP GRCKA:

vratio sam se prosle nedelje, nas dvoje na motoru, stvari, hrana, oprema, sator, dusek, dve vrece, asure, ljuljaska, mrezica za komarce, peraja. Moje licno iskustvo i kako smo mi radili, Tasos *Grcka*, 8 dana, 8 plaza, 8 lokacija za spavanje, dodjemo uvece, pogledamo gde mozemo da spustimo sator (5 min postavljanje) i cim padne mrak postavimo sator, ujutru ga spakujemo i sve stvari na motor i krenemo na plazu koja je u blizini ili vec prespavamo na toj plazi. I opet uvece odemo do druge plaze, nadjemo gde mozemo da spustimo sator i po mraku opet postavimo itd... Niko nije pravio problem tj niko vas i ne vidi uvece... 6 puta smo spavali na plazi, jednom u nekom maslinjaku pored puta i jednom na parkingu u centru Limenasa (za 2 e) inace da se plati kamp. Nas sator, dvoje, motor, jedna noc - u skala potamia - 18e sto nije malo s'obzirom koliko je obican smestaj sa klimom itd... Najpotrebniji je AUTAN. Sve ostalo drugo nije toliko vazno :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Bio na Tasosu prosle godine pre Sitonije, mislio smor dok nisam otisao. Kao ono malo ostrvo za zaljubljene i matorce, al odusevio se. Znaci jos jednom se pokazalo da se predrasude ne isplate. :) Nazalost ove godine otpala Lefkada(dobio otkaz na poslu),ali zato krecem 3.septembra sa devojkom na devetodnevno putovanje: 1.dan N.Sad - Bilece (spavanje u satoru na bileckim jezerima) 2.dan Bilece - H.Novi - Bar (spavanje kod drugara bajkera Joce) 3 dan Bar - Ada Bojana (spavanje na plazu bre) 4.dan Ada Bojana - Uz juzni deo skadarskog jezera - Reka Crnojevica - Ostrog - Pivsko jezero(Pluzine) - Trsa - Zablak (spavanje u satoru) 5.dan Zabljak - Djurdjevica Tare - Mojkovac - Kolasin -Andrijevica - Plavsko jezero - Andrijevica - Berane - Rozaje - Kosaovska Mitrovica (spavanje kod rodbine) 6.dan K.Mitrovica(slobodan dan) 7.dan K.Mitrovica - Kopaonik(sastanak sa dva drugara) - Jezero Celije - Bovansko jezero - Soko Banja - Knjazevac - Zajecar - Borsko jezero (spavanje u satorima) 8.dan Borsko jezero - Negotin - Kladovo - Veliko Gradiste(dunavska magistrala) - Ram - Stara palanka(skelom) - Bela Crkva(Vracevgajsko jezero, spavane u satorima) 9.dan B.Crkva - Kovin - Pancevo - N.Sad....Izvestaj sledi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Bio na Tasosu prosle godine pre Sitonije, mislio smor dok nisam otisao. Kao ono malo ostrvo za zaljubljene i matorce, al odusevio se. Znaci jos jednom se pokazalo da se predrasude ne isplate. :) Nazalost ove godine otpala Lefkada(dobio otkaz na poslu),ali zato krecem 3.septembra sa devojkom na devetodnevno putovanje: 1.dan N.Sad - Bilece (spavanje u satoru na bileckim jezerima) 2.dan Bilece - H.Novi - Bar (spavanje kod drugara bajkera Joce) 3 dan Bar - Ada Bojana (spavanje na plazu bre) 4.dan Ada Bojana - Uz juzni deo skadarskog jezera - Reka Crnojevica - Ostrog - Pivsko jezero(Pluzine) - Trsa - Zablak (spavanje u satoru) 5.dan Zabljak - Djurdjevica Tare - Mojkovac - Kolasin -Andrijevica - Plavsko jezero - Andrijevica - Berane - Rozaje - Kosaovska Mitrovica (spavanje kod rodbine) 6.dan K.Mitrovica(slobodan dan) 7.dan K.Mitrovica - Kopaonik(sastanak sa dva drugara) - Jezero Celije - Bovansko jezero - Soko Banja - Knjazevac - Zajecar - Borsko jezero (spavanje u satorima) 8.dan Borsko jezero - Negotin - Kladovo - Veliko Gradiste(dunavska magistrala) - Ram - Stara palanka(skelom) - Bela Crkva(Vracevgajsko jezero, spavane u satorima) 9.dan B.Crkva - Kovin - Pancevo - N.Sad....Izvestaj sledi!!!

 

svrati, bar da se vidimo 1neznam.gif1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jel moguće da nema novih iskustava za proteklu godinu? Ja se ponadao da ću naći puno toga meni potrebnog za turu sledeće sezone? Niko po Jevropi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Jel moguće da nema novih iskustava za proteklu godinu? Ja se ponadao da ću naći puno toga meni potrebnog za turu sledeće sezone? Niko po Jevropi?

 

Ponesi sator i postavljaj gde god ti se svidi... Ja sam putovao letos 64 dana 18 ili 19 zemalja bez i jednog dana u nekom smestaju koji se placa. Spavao sam pocevski od parkinga i pumpi do plaza, jezera, planina, ponekad i kod ljudi u dvoriste (pitas domacina). Gde god sam osetio umor ili mi se svidelo mesto ja sam razvlacio sator.

 

Pozdrav!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Iscitao sam sve 4 strane. Ima puno korisnih informacija. Nigde nisam naleteo na neki info gde ima uredjeno prostora za kampovanje. Mada je tema, kamp na divlje :D Znaci da mogu i da napravim neku vatricu, malo da se nesto ispece itd. Posto sam cesto u SLO oko Maribora, spavam u jednom malom mestu Starse, oko 12km od MB. U motelu Beno. Ja i devojka u dvokrevetnoj placamo 50e sa doruckom. Pored tog mesta prolazi reka Drava, ima suma, prelepih predela. Nesto sam razmisljao kad bih malo i kampovao tu. Gledao sam ovih dana npr. kampovi po SLO. Pa tu nema ispod 15-20e po osobi. Pa dodam jos 5e i spavam kao covek u krevetu, sa tusem i klopom. Cesto sam i u Umagu na moru. Pa i tu kamp (Stela Maris) nema ispod 20e po osobi, a ja apartman ceo placam 60e. Jel ima negde neki sajt, neki info gde ima pravih kamp mesta po Evropi, a da je postavljanje satora npr od 5-10e? Jel ima neko nekih iskustava po tom pitanju? Znaci da je mesto za kampere, a da cene nisu kao i po motelima? Hvala u Napred :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja