Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio (Gilera) Typhoon 50.

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, prvi blok Fontana.
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50. 2010 god. Boja-Crna.

Pozdrav svima 1zdravo.gif

 

 

Nov sam na forumu, a pošto mi je prva tema trebalo bi da se odnosi na mašinu koju vozim. Zbog retkosti ovog modela a i potrebe da saznam nešto više o ovom skuteru postavljam ovu temu i očekujem dobar odziv svih ponosnih vlasnika a i onih koji su ga nekad posedovali ili vozili.

 

 

 

Dajte svoja mišljenja, iskustva, način na koji se poboljšavaju performanse i navedite neke mane ako ih ima :), svako mišljenje je dobrodošlo.

 

Džoni Šova 0namigivanje.gif

post-15777-0-85156800-1296932263_thumb.jpg

post-15777-0-54246800-1296932477_thumb.jpg

post-15777-0-04793800-1296932581_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Dok sam držao kurirsku službu, imao sam četiri Tajfuna. Preživeli su četiri godine svakodnevnog akanja i prodati za lepe pare. Par se još vozi. Prepoznajem ih po tablicama i tragovima nalepnica.

 

Jak, izdržljiv, lak za vožnju (ko voli skutere). Voli da troši gorivo, za moj ukus malo težak, oko 80 kg. i najveća mana je mali točak. Lako i jeftino se održava i traje. Za moj ukus na granici da ga nazovem govancetom ali radio je svoj posao i još ga radi. Ko to voli, sit će da se navoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Vozio ga dva dana i mogu ti reci da mu je ime skroz opravdano "Tajfun".

U Grchkoj ga rado rentiraju i to je dobar pokaztelj kvaliteta.

Kao sto i Scuba kaze,i sam ih je imao i exploatisao svakodnevno a verujem da nisu bili postedjeni ni malo.

Sve u svemu,dobar skuterini :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Malo ruzan (moj ukus) ali jako kvalitetan. Ide kao mecava.Pogotovo 125 cm. 50-ica se lako kituje i ide kao vetar.I najvaznije nije kvarljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

uzeo u decembru klincu,malo vozen zbog zime! meni deluje udoban zbog tih debelih tockova,nas ima blokadu na 50km!

koja je to potrosnja goriva?!

post-9494-0-31974000-1297149494_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Raga medju skuterima. Izgled je kako-kome, lagan tako da mu 50ccm hiper2pro agregat sasvim odgovara, lako se dize na zadnji, u zavisnosti od veselosti zgloba potrosnja varira izmedju 3.5 i 4.5l na 100km (serijskom), delova za odrzavanje i tuning koliko ti dusa pozeleti moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, prvi blok Fontana.
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50. 2010 god. Boja-Crna.

Malo ću da se raspišem, nadam se da imate živaca :)

 

Kad sam bio u Grčkoj i razmišljao o tome koji da rentiram, bio je izbor Đilera raner i tajfun. Naravno hteo sam Đileru jer je lepša sto puta, ali grk tu krene da se smeje i da mi onako pijan nudi da probam oba dva pre nego što odlučim. I ja krenem sa đilerom, sve super, vraćam se, uzimam tajfuna i vidim lakše se skreće, brži je i bez razmišljanja kažem ''Ma ovaj uzimam''. Grk se smeška i kaže mi na srpskom ''To je skuter, to je skuter''. Odlazim do devojke a ona se hvata za glavu i kaže ''Jao pa što najružnijeg'' hehehe :) Kako je vreme prolazilo sve nam je bio slađi i evo sad nam uopšte nije ružan, čak smo ga kupili. Prava reč za njega je simpatičan ;)

 

Stvarno je kvaletetan za te pare, čak je i jeftiniji od Gilere Stalker koja je identična. Mnogo je lak za vožnju, ima mesta za dvoje, sasvim dobro vuče uz nagibe, uzak je dosta tako da prolazi kroz svaki zastoj, po meni super skuter.

 

 

 

 

Al istina potrošnja je stvarno velika, taj iznajmljeni je trošio ko ruski autobus, ovaj moj sada ne troši toliko ali opet nije malo, nikad ga ne odčepljujem do daske jer gledam da mi rezervoar izdrži bar malo duže, stalno gledam na merač goriva, imam tikove od toga. Gume su mu strava za ivičnjake, ali u krivinama oprez, bilo bi dobro da su malo veći točkovi ali nema veze, dobro mu stoje.

 

E sad, imam jednu čudnu pojavu, platio sam skidanje blokada i sve je gistro odrađeno. Dao sam mu gaščinu do kraja da vidim koliko može da potrči i vidima da ne može da se makne više od 75, to je što se tiče ravnog. Reko to je to, krenem malo nizbrdo da ga zaletim i provalim da ni nizbrdo neće preko 75. A ugravirano je 80 i posle ima još mesta na skali. Da'l je to mene majstor zavrnuo ili jednostavno ovi noviji modeli nisu kao pređašnji. Misterija.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Isti kao moj stalker :D to je fora kao kod nokia telefona malo promene tastaturu i masku i hoooopa eto ga novi model. Tako i stalker i tajfun mislim da su istih gabarita samo malo drugacije plastike, uglavnom slazem se za kvalitet ja sam mog stalkera kupio pre par dana 34 hiljade presao stajao 2 godine i nista posebno nije crklo samo vakum pumpa. a masina samo prede. da budem iskren uplasio sam se kada sam video da je toliko presao ali kada sam cuo kako radi hmmmmmm milina. Inace uzeo sam ga za stunt i mislim da sam dobar izbor napravio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: aprilia SR 50 LC Minarelli 95'

E ovako ima moj drugar Piaggio Typhoon 50. (2000 ili 2001 god.)

Kupio ga je 2008 sa 18 500 km. predjenih. Sad ima na satu 43 000 km.

Ni jedan veci kvar nije imao, scooter ide lepo max brzina je 75 km/h. Ali je malo lenj u startu.

Potrosnja mu je max 2.5 L/100 km. pri voznjama 50-60 km/h. On ga nikad ne vozi punim gasom zato mu je i potrosnja mala, dok je meni (SR 50/ kit 70 ccm) i drugaru (NRG 50) potrosnja uvek oko 4,5 i 3,5 L/100 km. Ali zato nasi scooteri su isli oko 90 km/h. i vukli u startu nenormalno jako.

Sve u svemu Piaggio Typhoon je jako kvalitetan scooter, i veoma se lako vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Imam Typhoon X model koji je veoma dobar skuter.Moj je 98godište sa pređenih 20.000,kvalitetno odrađen.Potrošnja mu je malo jača-nisam baš tačno merila ali zato ide pa možda i preko 100km(nisam ga probala toliko) i cima ko lud.I nije mali što mi se sviđa.

Stvarno dobar skuter po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Inace ti vasi stariji modeli koje pomijete su daleko kvalitetniji od mog tzphoona iz 2010 god. jer su svi delovi na mom modelu iz kine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja