Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Konstatovao da mi je akumulator definitivno riknuo, ni CTEK ne moze nista da uradi, prijavi gresku.

 

Sreca u nesreci, crko je u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 1/30/2022 at 1:09 PM, DjoleLO said:

Namestio vizir i redovno mesecno "Motulenje" i mazanje :)

 

20220130_122234.thumb.jpg.f52215da8cedc3c5dabc432cbca6dde8.jpg

Zar ne beše crven tvoj XR ? :stabre: Jel to neka folija ili je nešto drugo u pitanju ?

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, antir3ality je napisao:

Zar ne beše crven tvoj XR ? :stabre: Jel to neka folija ili je nešto drugo u pitanju ?

Imao sam crveni XR, ali novi model 2020god, pa prodao.

Ovo je fabricka boja, tzv. "Ocean blue"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1650 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Namontiran slip-on Bodis Penta Tec, ja odusevljen a verovatno i komsije :jee:
 
 
IMG_20220131_142548.thumb.jpg.644913d88180a6483d7572f0f180481e.jpg
IMG_20220131_142533.thumb.jpg.f7caa65bfbc45d914d9e5b3d4c8ca157.jpg
Kaznice te policija zbog toga čoveče

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Au, šta mi je sve prošlo kroz glavu čitajući prethodni komentar...  ::)   , a došao sam samo da kažem da sam otkrio da mi vlaži posuda za kočionu tečnost prednje kočnice. Rešenje sledi u narednom periodu.    

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, ne otvara mi se nova tema za jedno kratko pitanje, pa rekoh da postavim ovde (inače danas radim na tome, pa nije skroz off-topic :) ):

 

Kako najbolje i najlakše očistiti zapekle bolcne (kod zadnje viljuške i u onom trouglu (linkage)). Izvadio sam jednu - do pola je kao nova, sjajna - ali na drugoj polovini je izgleda zapekao lager kroz koji je prolazila, pa je skroz crna, zapekla i teško se to skida. Nisam zapravo ni siguran da li je samo priljavština u pitanju ili je oštećen površinski sloj.
Da li sme ovde da radi neka sitna šmirgla, pa poliranje, ili ću morati da kupim novu (mislim - uzeo bih bez razmišljanja, ali baš dugo mora da se čeka) ?
Nažalost nisam je slikao, ali to je ovakav bolcn:
image.png.a5e1ee8ccec7c4ddee1e6552c433f5c4.png



P.S : Tražio sam temu poput "Moto elektrika - pitanja i odgovori" da postavim ovo pitanje, ali izgleda da ne postoji slična tema za mehaniku, što je šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kupuj nove.

 

Skinućeš završnu obradu i to će posle još lakše da korodira. Drugo, tu mere moraju da budu fest jer će veći zazor da ubrza habanje i imaćeš luft u viljušci. Nema tu obrade na tom delu.

 

Ja sam zamenio sve to prošle godine na TDM900 kad sam stavio drugi amortizer. Dobru mast stavi, kvalitetnu i sve spakuj nazad. Ja sam koristio odličnu FAM za dugotrajno podmazivanje ležajeva. Znam da ljudi malo zaziru od FAM ali imaju široku ponudu masti za razne namene. Daću ti ako hoćeš 50 100 grama.

 

Inače, deluje prosto ali nije baš lako da se zameni. Trebaće ti presa. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jesi li probao klinerima da ih natopis i ostavis do sutra. Cistac kocnica je mozda po najjaci, a nije ni skup, wurtov oko 400din

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hvala momci na odgovorima!
Ma uzeo bih nov bez razmišljanja, oko 1600 dinara je, ali se čeka skoro mesec dana :(

@Alekre neće mi trebati presa sigurno, da nije zapekao treba da može maltene rukom da se izvadi i vrati - imam servisnu knjigu i jedan dobar opis u pdf-u kako se radi konkretno za moj motor.
Na koju mast misliš ? Ja sam tražio po forumu i našao da se preporučuju dve FAM masti. Onu u belom pakovanju što preporučuje @Satelis nisam mogao nigde da nađem, pa sam uzeo ovu, valjda će završavati posao za ovakve stvari:
https://www.fam.rs/art/246/mazive-masti-i-specijalna-maziva/specijalna-maziva-za-dugotrajno-podmazivanje/for-lpd-2.html

@Bigor nisam probao, probaću to danas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ta, još neka besnija :D Za visoka opterećenja. Po preporuci njihovih inženjera. Valjda zna nešto :P

 

Korozija i kad se očisti ostavi iza sebe udubljenja. Tako da, opet kažem, naruči novo. Kad zameniš sve to, miran si ko zna koliko posle.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

Da potvrdim sa iskusnijim clanovima da li je akumulator za zamenu.

 

Stojao je par dana napolju, meri 12.7V, sto je odlicno. Drzim i dalje multimetar na njemu, dajem kontakt (ne startujem motor, svetla ugasena), napon krece da pada poprilicno brzo na 12.6V, 12.5V, 12.4V... dalje nisam cekao... Pali iz prve, brzo vrti. Najmanji napon tokom starta je bio 9.61V, citao sam da je 9.6V minimum pri samom startu.

 

Da li je akumulator za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

aj, možda lupam, al da rečem moje viđenje...
na kontaktu pretpostavljam da samo radi pumpa goriva, ako ona toliko svlači napon, verovatno je aku oslabio.

Pali sad, da li će ti upaliti kad budeš negde... Jesi li ga dopunjavao, malo da ga osvežiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
28 minutes ago, nafetS said:

aj, možda lupam, al da rečem moje viđenje...
na kontaktu pretpostavljam da samo radi pumpa goriva, ako ona toliko svlači napon, verovatno je aku oslabio.

Pali sad, da li će ti upaliti kad budeš negde... Jesi li ga dopunjavao, malo da ga osvežiš?

Jesam, drzao sam ga na punjacu, koji sam gasi kada dopuni, aku bio unutra. Ne znam koliko je star ali nov nije. Jedino sto drzi napon dobro, ostali pokazatelji mu nisu sjajni iako upali bez problema (osim leti kada je motor zagrejan znao je da ne zavrti iz prve) tako da mislim da je ipak za zamenu. 

 

EDIT:

 

Testirao sam jos jednom, ostavio da vidim do koliko ce da spusti, i napon padne na 12.25V. Nakon gasenja kontakta napon se polako vraca i zaustavi na 12.7V.

 

Jos jednom, svetla su ugasena (imam xenone, ne znam da znaci nesto), sijaju samo sijalice na tabli, i sta jos moze da vuce, pumpa goriva... 

 

Mozda je taj pad nakon davanja kontakta normalan, ne razumem se.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

kad počne stvarno da zeza ,recimo u toku sezone opet ga dopunjavaj.pa ako neće otvori iako ne sme da se otvori  dospi vode, dopuni do 16v,ako neće isprazni da jedno 2 puta na 10 voli pa puni na 16 .E ako onda neće onda baci.

Ako uspe dobićeš bar jednu sezonu osim ako nije jako stradao.Ja sam tako na kolima akumulator koji sam morao svaki dan da punim oporavio da je radio još 3 godine ali neke nisam uspeo uopšte

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Motorcyclist

Pretpostavljam da pališ sa ugašenim svetlima.

Stavi na kontakt, upali svetla, ostavi ga tako ceo minut ! Ako posle toga normalno upali, odlično ! Ponovo ga dopuni, i paliće ti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
41 minutes ago, Blaza said:

@Motorcyclist

Pretpostavljam da pališ sa ugašenim svetlima.

Stavi na kontakt, upali svetla, ostavi ga tako ceo minut ! Ako posle toga normalno upali, odlično ! Ponovo ga dopuni, i paliće ti.

Palim sa ugasenim da. Hvala na savetu, hocu.  Zezao me je letos vruc start, pa sam dobio savet od kolege sta sve moze biti ali njemu je zamena akumulatora na njegovom resila stvar iako isto nije bio los na prvi pogled.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
kad počne stvarno da zeza ,recimo u toku sezone opet ga dopunjavaj.pa ako neće otvori iako ne sme da se otvori  dospi vode, dopuni do 16v,ako neće isprazni da jedno 2 puta na 10 voli pa puni na 16 .E ako onda neće onda baci.
Ako uspe dobićeš bar jednu sezonu osim ako nije jako stradao.Ja sam tako na kolima akumulator koji sam morao svaki dan da punim oporavio da je radio još 3 godine ali neke nisam uspeo uopšte
И ја то радим али до сад нисам одао "тајну" , кад кажеш некоме гледа те као да је чуо неслану шалу, па реко ај нек буде мукла.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1650 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ništa specijalno. Čim se sunce pojavilo iza oblaka, išao do garaže da ga vidim i da mu kažem da se uskoro budimo

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja