Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Nije danas već za prošli vikend. Detaljno očišćen i opran, skinuo nalepnice (jedva) i nalepio druge, nisam baš najsrećniji kako je ispalo trebao sam nekom veštijem to da prepustim ali šta sad. Ostaje još da Viktor Lang uradi kompletan servis, detaljan pregled, štelovanje ventila, nove gume itd... i spreman za ponovno druženje.:)

20200227_111433.jpg

 

20200222_152257.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Својевремено сам био јако заинтересован за модификатор, наменски за мотор и мокро квачило. Плашио сам се да ће да буде неупотребљиво када зађе у ламелице и плоче те сам контактирао дистрибутере, одговор је био за очекивати, нису сигурни како би се понашало тако да није за препоруку. Мало ми је чудно да продају такав производ а да немају никакву информацију из прве руке већ мораш логички да размишљаш. Остало је да чекам појаву неког адитива који без бојазни може у машину са мокрим ламелицама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За SLICK50 гарантујем да паше, а за Миладу гарантујем да упропасти ламеле. Промене боју и добију стаклени изглед, распадају се на притисак ноктом..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ekipa iz HR koristi Motorcoat aditv godinama unazad. Momci godisnje prelaze ne ispod 40.000km sto mu dodje ozbiljna kilometraza.

Do sada, samo reci hvale, niko nema nikakvih problema. Raspitao sam se na jos dva mesta, takodjer dobio info da nema greske, nema nus pojava.

Za sada je sve normalno u voznji, saltanje bez proklizavanja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 54 minuta, Satelis je napisao:

Ekipa iz HR koristi Motorcoat aditv godinama unazad. Momci godisnje prelaze ne ispod 40.000km sto mu dodje ozbiljna kilometraza.

Do sada, samo reci hvale, niko nema nikakvih problema. Raspitao sam se na jos dva mesta, takodjer dobio info da nema greske, nema nus pojava.

Za sada je sve normalno u voznji, saltanje bez proklizavanja.

 

 

Jel ona cena na flaši u HRK, tj. u kunama? 

I, da li sipas 0,05/lit ili 0,03/lit pošto piše na specifikaciji da ide manje u menjače...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
d5eecb33ad2cf87a2b5e6063af81a0b7.jpg&key=23b2bae1a304657e5e45599296ca006361dbd201d5aaf4fdb1472385a3f04006

Danas smo poceli sklapanje motora, do sutra gotov .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod mene slicna situacija de4dd43ff2ed6d74bc40b1aa52a1fd7e.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da, cena je u kunama, 0.5L izadje oko 50eur, moze pokriti recimo 3 motora sto je zgodno za deljenje troska jer ovako na prvu izgleda skupo kad s epogleda.

 

@ProMaster, @Krmco i moja malenkost je uzelo jednu bocu, tako da smo trosak podelili i svima lepo.

Pise da ga treba opet sipati za 75.000km (do tada redovno se menja ulje) ali ja cu skratiti interval na 50.000km.

Sipas bas onako kako pise u uputstvu, sve je jasno ki dan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 34 minuta, Krokodilo je napisao:

Као и сви други, Dura lube, Motor UP, MILADA, SLICK50, него како сте задовољни са L.Moly MOS2?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Ja ga redovno (već oko 60.000km) koristim u menjaču i u finalnom prenosu i ništa se još uvek nije raspalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, Krokodilo je napisao:

Да али ти си на BMW навучен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Jok nego je BMW "navučen" na mene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ruski resurs ima i moto resurs.Piše da može u mokro kvačilo.TAj resusr je dokazan aditiv da je dobar.Ja sam ga kupio na kineskoj pijaci u segedinu pre 20 godina kod jednog dede što je prodavao delove za ruska vozila i bio je jeftiniji od bilo koje radnje.Stojim na granici i čitam uputstvo gde piše da se sipa i radi 10-15 minuta u leru.Ja aj kad već čekam na granici da ga odma uspem.Posle minut mi je pao ler za jedno 150 obrtaja i auto radio tiše .Moro sam da malo dignem ler.Posle sam vozio auto još jedno 400.000 km ali nisam primetio neku razliku u odnosu na ranje osim što je auto radio dobro.To je i dobro jer ni netreba da se nešto vidi pošto ako vidiš to je kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Модификатор је супер за ауто агрегат, мокро квачило је проблем. Иначе температура машине је нижа у истом режиму са њим него без.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

Модификатор је супер за ауто агрегат, мокро квачило је проблем. Иначе температура машине је нижа у истом режиму са њим него без.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Sa tim modifikatorom imam sledeće iskustvo od pre desetak godina (kada sam se aktivno bavio pčelarstvom):

Imao sam Land Rover (SIII) i njime sam prevozio pčele na pašu (šest košnica u autu i dvadeset na prikolici).

Oterao ja pčele tokom leta na Rtanj i ujesen otišao po njih da ih vratim kući. Noću izvršio utovar (neki kamenit teren sa gadnim nagibima i bočnim i uzdužnim) i dok sam silazio iz te vukojebine otklizne mi auto bočno i karterom zakači stenu i istog momenta se upali sijalica da nema pritiska ulja. Baterijom pogledam ispod i vidim da je karter prosečen popreko u dužini od oko 20 santimetara i u širini od oko 1-2 santimatara i da je svo ulje u momentu isteklo.

Kvar ne može da se otkloni do jutra nikako, a ukoliko dočekam jutro sa pčelama na prikolici najebo sam. I rešim da tako krenem kući (oko 60 km) bez kapi ulja. Da napomenem da sam par hiljada kilometara pre toga nasuo taj ruski Univerzalni modifikator jer je mašina već bila stara, pa kao za svaki slučaj da je malo "podmladim".

I da ne dužim, stignem kući bez problema, posle skinem i zavarim karter, nasipam ulje i prešao posle tim džipom još četrdesetak hiljada kilometara (dok ga nisam prodao), a da nije bilo nikakvih posledica zbog ove vožnje bez ulja. 

Međutim smatram da bi upotreba ovog sredstva kod mokrog kvačila sigurno napravilo belaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovo je fascinantno za modifikator.Ovo moje je resurs i košta 7-8 evra

Modifikator je koštao oko 50 evra (za 5 litara ulja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Sa tim modifikatorom imam sledeće iskustvo od pre desetak godina (kada sam se aktivno bavio pčelarstvom):
Imao sam Land Rover (SIII) i njime sam prevozio pčele na pašu (šest košnica u autu i dvadeset na prikolici).
Oterao ja pčele tokom leta na Rtanj i ujesen otišao po njih da ih vratim kući. Noću izvršio utovar (neki kamenit teren sa gadnim nagibima i bočnim i uzdužnim) i dok sam silazio iz te vukojebine otklizne mi auto bočno i karterom zakači stenu i istog momenta se upali sijalica da nema pritiska ulja. Baterijom pogledam ispod i vidim da je karter prosečen popreko u dužini od oko 20 santimetara i u širini od oko 1-2 santimatara i da je svo ulje u momentu isteklo.
Kvar ne može da se otkloni do jutra nikako, a ukoliko dočekam jutro sa pčelama na prikolici najebo sam. I rešim da tako krenem kući (oko 60 km) bez kapi ulja. Da napomenem da sam par hiljada kilometara pre toga nasuo taj ruski Univerzalni modifikator jer je mašina već bila stara, pa kao za svaki slučaj da je malo "podmladim".
I da ne dužim, stignem kući bez problema, posle skinem i zavarim karter, nasipam ulje i prešao posle tim džipom još četrdesetak hiljada kilometara (dok ga nisam prodao), a da nije bilo nikakvih posledica zbog ove vožnje bez ulja. 
Međutim smatram da bi upotreba ovog sredstva kod mokrog kvačila sigurno napravilo belaj.
 
Да и код нас кад су га рекламирали био је насут у Југо 55 на коме су испустили уље и свако је могао да га проба. Ја сам возао то ауто, легао идпод њега да видим дали је дупли картер можда и слично. Чак сам замолио да се извади штопна и упали ауто и било ми дозвољено а кроз отвор је излазио ваздух у "ритму музике за плес" баш као из одишка. Остао сам без речи, и ако је била нека превара била је састављена професионално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Produzio registraciju,
Pregledao i prekontrolisao sve za pocetak sezone, zakljucio da su gume za zamenu.
Montirao novi vizir, utisak za sada odlican.
e7a6ad23d665a8758d3dd7982a7a8a4f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre sat vremena, Acko017 je napisao:

Mogao si M9 RR da probaš :)

Iskreno, nisam ni znao da postoje...:stabre:

m7rr su mi svi nahvalili, mislim da su bas dobar izbor za moj motor...

probacu ove sezone M7 pa cu da vidim...mozda dogodine M9...

a gde mogu i m7 da budu lose kad su razvijene za TT uz pomoc Gaj Martina...:P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
1 hour ago, BokyBoy said:

Iskreno, nisam ni znao da postoje...:stabre:

m7rr su mi svi nahvalili, mislim da su bas dobar izbor za moj motor...

probacu ove sezone M7 pa cu da vidim...mozda dogodine M9...

a gde mogu i m7 da budu lose kad su razvijene za TT uz pomoc Gaj Martina...:P

Ja sam sa m7 koje trenutno imam vozio 3. januara od bujanovca do vranja 160km/h - toliko su dobre. ukratko :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja