Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ништа ти ту не дирај, евентуално само издувај ребра и кулер од прашине.

Како сте само замисли да ротира кулер, па мајку му на шта би то личило и како би спаковао пластике назад, ја не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nista se ne bi dobilo ni da se zarotira jer vazduh ne dolazi zbog plastike, povezan je tako da cim se da kontakt pali se ventilator.
Uticnica za punjenje telefona, ne znam kako je povezana, ali su izgorela dva ona pretvaraca sto imaju izlaz za usb.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolje da promeni regler za drugi tip (serijski) koji se ne greje toliko i onda mu ne treba ni ventilator ni da okreće rebarca.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, Savan je napisao:

Najbolje da promeni regler za drugi tip (serijski) koji se ne greje toliko i onda mu ne treba ni ventilator ni da okreće rebarca.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

A koji se to regler ne greje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja za daytona npr gledam regler od v stroma 1000 od 2015 godine čini mi se. On se puno puno manje greje.
Igrom slučaja je to boljka na daytona pa sam se malo zadubio u temu. Uglavnom ti shunt regleri su djubrad. MOSFET ili još bolje serijski regleri su rešenje da ne treba ventilator i da punjenje bude kako treba.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam isto jedno vreme imao kuler na regleru ali je to zbog mesta,na 3VD modelu TDM stoji sa desne strane iznad hladnjaka i termostata,napravio sam nossc i izmestio ga sa leve strane gde je bolja provetrenost i izbacio kuler.

Pitam zato sto svi regleri imaju rebra za hladjenje,uglavnom je mesto problem. Gledam neki dan Shadowka ima regler ispred masine,ali u Srbiji 50€ na izvolte cuvaju dva srafa M8,nije prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
On 13/01/2018 at 16:05, bocca_bastard je napisao:

Nisam jos uradio ali vec 4 sata pokusavam da skinem prednju masku. Ovo je treci pokusaj od kad imam motor i sve skupa oko 15 potrosenih sati. Pocinjem da mislim da je zalepljena negde jer sam skinuo sve srafove po uputstvu...

Kao i kod mene kad sam imao cbr-a, koliko je lako bilo zameniti migavce jer bocne maske imaju proreze bas pored migavaca. na ninji mora komplet prednja maska da se skida da bi prisao migavcima... sra*je nevidjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Momentum je napisao:

Kao i kod mene kad sam imao cbr-a, koliko je lako bilo zameniti migavce jer bocne maske imaju proreze bas pored migavaca. na ninji mora komplet prednja maska da se skida da bi prisao migavcima... sra*je nevidjeno

Isto je i sa VFR-om. Sijalicu na prednjem migavcu možeš promeniti bez skidanja maske, ali bilo šta drugo da mora da se radi oko migavca, mora maska komplet da se skida...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Dosle izduvne cevi na red da se ispoliraju koliko je to bilo moguce.Izgleda da ih niko pre mene nije dodirnuo.

WP_20180118_12_21_43_Pro.jpg

WP_20180118_15_17_12_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

na engleskom gsf forumu procitam da ljudi masovno koriste Harpic za wc za sredjivanje grana. kako ga kod nas nema, resio da probam sa Brefom, i to je to...stvarno radi posao... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre 11 sati, lalajko je napisao:

Cime si polirao? Ja obicno koristim alu foliju namocenu vodom, skida zacas sve sa grana...

Najvise problema je bilo sa specenim blatom koje je nabacio tocak.To blato se speklo kao cigla.To sam morao da skidam safleksom na koju sam namontirao disk sa nalepljeni smirglama .Posle toga zicana cetka na fleksarici pa vodobrusna pa purol pasta.Mislim da ce dalje odrzavanje ici lakse.Nisam dobio visoki sjaj ali od ovoga sto je na slici ne moze bolje u kucnoj varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Montirao speedohealer kako me ne bi iznenadio radar.

8a12885ef826bbe141b61c195d7e2fbe.jpg

Potom, kako sam već sve plastike poskidao sem desne bočne, skinuo sam i nju i namontirao i provukao kablove za pokazivač stepena brzine.

2291b274788723dda904ac462f0eeac8.jpg

Sad još samo da nadjem rpm signal, ako sam dobro razumeo to je crveni kabl sa ecu.

I na kraju, još nisam napravio, pločice i ulje su već bili stigli pre godišnjeg a crevca nova su stigla u sredu.
e6976a7e191a12b00b1bee6fa5a7bdd4.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije za radar nego ti namesti brzinu da bude ispravna na km satu. Standardno laze da voziš brze nego sto zapravo voziš pa onda počneš standardno da voziš i brze od toga misleći da si još uvek u zelenoj zoni. Ukratko dobiješ realnu sliku trenutne brzine.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
On 1/28/2018 at 1:13 PM, bocca_bastard said:

O pa bas si lepo ti to sredio. Da li je bilo kamenca u celjustima?iza gumica konkretno

Bilo je malo, vidjao sam i gore. To sam sredio sa Dremel-om, mesinganom i plasticnom cetkicom... Nisam slikao sve faze... nije na ovom motoru bilo cesto menjano ulje za kocnice, rekao bih da nije bas dugo i povuklo je bilo doste vlage u sebe

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobih motivaciji od goluba pa i ja skidoh kočnice prednje da ih sutra na poslu rasturim i ocistim. Pripremio sam nove pločice, novo ulje i nova creva. Na putu su nove ručice a dvoumim se da li i prednji cilindar da menjam. Našao sam polovan od nissin za skromnu cifru a nov je malo previše za sad. Sutra će mi javiti za taj cilindar jel dostupan ili je došao čovek po njega koji se prvi javio. Kakve sam sreće ne gine mi novi!

I ne znam gumice od cilindara u kljestima, jel se to obavezno menja ili u zavisnosti od stanja?

Pločice i nisu bile toliko loše ali su 15 godina stare i ovo je dobar momenat da se resetuju na nulu :)

0aaabd0950f6dda7a4d8164e2b3b3f5b.jpg

66e0cb7c75608d1926b84d67db5004fd.jpg

Jel zna neko koji je ključ od sarafa koji prolazi kroz crevo, ne znam naziv tog sarafa na srpskom? Manji je od 15mm a veći od 14. Kad sam ga izmerio ispade 14,4. Pretpostavljam da je neki inch ključ.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ja danas porucih iz Honda set za reparaciju prednjeg kocionog cilindra,i set gumica za prednju i zadnju kandzu,planiram da to pretresem pre sezone a pancirna creva stavio prosle godine...A pre par dana zavrsio sa reparacijom korpe kvacila...Standardna boljka kod Afrika...nista preterano strasno ali malo nervira zveckanje opruga u korpi,a i malo veci cim pri pustanju i dodavanju gasa

2018-01-28 14.54.18.729.jpg

2018-01-28 14.54.43.804.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hvala.

Nasao sam tabelu sinoc, nisam mogao zaspati drugačije :D

4ca8d6f127d1a51de789857373862fd5.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja