Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I sad gledajući crtež provalio da sam torbe okrenuo naopačke. Onako mi delovalo logicnije zbog ‘aerodinamike’ :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Meni je čudno da je moglo lepo da se učvrsti kontra okrenuto... Ako tebi tako više odgovara i ako ne mrda, onda nije naopako...
Zanimljivo i da su originalne Triumph bisage, mislio sam da su fabrički samo kofere pravili. Možda ranije nekada... Mada te meke torbe obično svi napljuvaše...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kače se na onu klik klik spojnicu, 2 komada po bisagi pa možeš kako hoćeš da ih okreneš. Probacu veceras da ih okrenem pa da vidim na šta liči onda.
Ove torbe se ne proizvode više ako sam dobro razumeo. A od kako sam kupio motor merkao sam te bisage. Prošli mesec su iste takve bile na prodaju na KP u nl ali im je cena bila nešto preko 100€ pa nisam hteo. Imaju iste takve ali ne triumph za nešto malo više od toga. Imao sam sreće pa su izletele ove nekome ko je hteo da se resi stvari, 40€. Mislim da je više nego fer cena.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Zamenio zadnje pločice i platio danak neiskustvu. Sve uradio, vratio, izbacio višak kočionog ulja i shvatio da su limeni nosači pločica i azbestne izolacije ostale na starim pločicama. Onda Jovo nanovo. Naučio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Danas kupio i zamenio obe gume...... uzeo Dunlop  RoadSmart 3u setu ... Zamenu uradio Nikola kod Hipodroma, izbalansirao, sredio i klješta tj nove navoje u jednim kočionim klještima za koje nisam ni znao da su se pojeli, tako da extra odradjeno...... Stare koje sam skinuo... tek kad smo ih skinuli videlo se koliko su trule.... tako da ....exstra  :) Momci rade super... Pregledao mi i komplet motor... malo se čuje ležaj volana... dogovorili smo se da i to sredimo ali nije hića i tako ..... sve u svemu uspešan dan....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Zamenio filter vazduha i svecice, malo se namucio dok sam vratio rezervoar ali sve sam zaboravio kad je masina kresnula na pola kljuca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dvoumim se izmedju ove teme ili teme šta vas je danas iznerviralo?!

Dobih od kolege lampice LED za poziciju jer sam naručio i ostatak lampi takodje u LED pa ajde da krenem danas na svetu nedelju sa božjom pomoću da to zamenim.

So far, so good:

142e69b73a5eea0c548b0f43be2cb75e.jpg

Pipni dole, pipni gore, zavuci ruku sa strane, nema gde i odakle da se pridje sijalici maloj.. prelistam manual i tu piše ništa više/manje nego da treba da se povuče sijalica prema dole i tako da se zameni. A kako doći do nje..
Pitam braću engleze na njihovom forumu jer je i njin motor, jel moguće da moram sa poskidam sve oklope napred i sa strane da bih mogao zameniti jebenu sijalicu za poziciju?!?! Oni ćute, niko ne progovara, ni reč niko nije izustio..znaci priznali su ćutke.. supci jedni ni motor ne znaju da naprave kako treba

634808687a33189c42ac801b436398c4.jpg32bea005465f32182cefd1422d41f506.jpg

Plastike sa strane stoje na jednom sarafu, čisto da ne moram da ih odlaEm negde kako se ne bi oštetile.

Sad idu razne varijante, ova druga žuta mi je najzanimljivija ali ne znam kako će se uklopiti da ostatkom led lampi, tako da sam ipak stavio onu prvu, ona najbolje svetli iako na slikama deluje treća da sija najlepše.

810802f0b528cccc6ac081e2b979e486.jpg

a07dcf50827176469e54dacadf6d633b.jpg

19fe566dd75f54ed3eaef27d3b75bd1f.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Danas sam jedva izvuk'o 17l juce nasutog goriva i osusio rezervoar da bi onda nasuo novih 5l za probu... I Bogu hvala, to je bio problem! Nikad se vise nisam obradovao losem gorivu   :tras2:

 

Juce u povratku ka NS u Rumi na OMV pumpi naspem 2000 dinara onog 'boljeg', skupljeg benzina i jedva se dovucem do kuce. Paklenih 40-50km pucanja, gasenja, nemirnog rada, manjka snage... Dramaticno lose se ponasao motor a kako sam ga u petak vece preuzeo sa servisa, svasta mi je prolazilo kroz glavu.

 

Racun na pumpi naravno nisam uzeo, a pitanje je i dal' bi se nesto cimao sa zalbama i tuzbama.  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Dvoumim se izmedju ove teme ili teme šta vas je danas iznerviralo?!
Dobih od kolege lampice LED za poziciju jer sam naručio i ostatak lampi takodje u LED pa ajde da krenem danas na svetu nedelju sa božjom pomoću da to zamenim.
So far, so good:

142e69b73a5eea0c548b0f43be2cb75e.jpg

Pipni dole, pipni gore, zavuci ruku sa strane, nema gde i odakle da se pridje sijalici maloj.. prelistam manual i tu piše ništa više/manje nego da treba da se povuče sijalica prema dole i tako da se zameni. A kako doći do nje..
Pitam braću engleze na njihovom forumu jer je i njin motor, jel moguće da moram sa poskidam sve oklope napred i sa strane da bih mogao zameniti jebenu sijalicu za poziciju?!?! Oni ćute, niko ne progovara, ni reč niko nije izustio..znaci priznali su ćutke.. supci jedni ni motor ne znaju da naprave kako treba emoji23.png
Plastike sa strane stoje na jednom sarafu, čisto da ne moram da ih odlaEm negde kako se ne bi oštetile.
Sad idu razne varijante, ova druga žuta mi je najzanimljivija ali ne znam kako će se uklopiti da ostatkom led lampi, tako da sam ipak stavio onu prvu, ona najbolje svetli iako na slikama deluje treća da sija najlepše.

810802f0b528cccc6ac081e2b979e486.jpg
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Ja sam svojevremeno kupio led sijalicu za poziciju na motoru pod deklarisanim bjelim svjetlom, a u stvari je bila plava svjetlost kao kod tebe na slici. Onda kupim za auto camus led bjele za poziciju, pakovanje u paru. Jedna bjela svjetlost, a druga plava svjetlos. Sreca jedna brzo crkne, pa ih skinem i vratim ponovo obicne. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 13 minuta, X8 Vračar je napisao:

 isključivo i samo najjeftinije gorivo.

Има ли неки посебан разлог за ово цитирано, на пример, штети машини "јаче" гориво или тако нешто?

Или једноставно сматраш да то скупље не пружа довољно за те паре?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mož da crkava koliko hoće ali ne menjam je naredne 3 godine. Znaci 15 april 2021 godine ili kasnije koliko god duže izdrži :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Има ли неки посебан разлог за ово цитирано, на пример, штети машини "јаче" гориво или тако нешто?
Или једноставно сматраш да то скупље не пружа довољно за те паре?
 
Nisam čak nikada ni analizirao tehnička svojstva aditiva i sl., samo ekonomski aspekt. Mada su bila testiranja koja su pokazala da je nikakva razlika između skupljih i jeftinijih goriva. Čak obiđem nekoliko pumpi u okolini da vidim gde je najjeftinije...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Na koji nacin skracujete lance brz oni besnih alata namenjenih za to, nov lanac ima 2 clanka vise, did 525, mislio sam brusilicom da ocistim one nitne i onda da skratim za dva clanka ko ovaj na snimku lik

e37562b58ac15633681ec582716714a8.jpg&key=6d2e51b2b9d32c0e28764c747762d14516b6239bb4c6c81575155f0518e3548c

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Te5a3e2beb8309a0eea7f38749ce75f92.jpg91b4a394cad8fcd5a54fd7880b5fc329.jpg

Napravih i namontirah pločku za regler, a potom i regler na njega. Malo je deblji regler, moZda 3mm, malo je i duži nekih 10-15mm i ja sam ga pomerio z nekih 30mm prema nazad. A sve to je rezultiralo da zamalo paše na staro mesto. Jebajiga, udri, prepravljaj pa probaj jel tako paše, ne pase naravno, ali je bliže. Još malo prepravih, e sad cec bolje paše, ali i dalje ‘žulja’ malo...
Sutra nastavak, dosta je za danas, odradio osmicu, bio sa decom na sportu, imao goste i još čačkao oko motora.

Gud najt!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemoj zaboraviti da i dalje ‘ispred tebe’ stoji isti laik po pitanju elektrotehnike, samo pomalo priučen po pitanju konkretnog problema. Tj hoću reci, prevedi mi taj napon napinjanja

 

Juče narucih ovu spravicu po nagovoru kolege kako bih izmerio punjenje. Na mom unimeru ide do 10a a osiurac na motoru je 30.

 

6d15aa0b328977278361f2c398a0305f.jpg&key=aa8d8c552d4246f38876205e21ea62dd51f4e57a66761f01a8bb4b4a356614b8

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nisi morao da kupiš baš taj sa " Amper kleštima" ili " "Strom Clamp" :)

 

Uglavnom, stavi preklopnik na DCV i meri napon na samom akumulatoru, treba biti na 3000 1/min u granicama 14.0 - 14.4V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Napon sam premerio, na ler gasu bije do 14,4 sa ugasenim svetlima. I sa upaljenim svetlima i gasom do 3000k takodje, varira od 14,0 do maks tih 14,4. Nisam još imao vremena da ga isteram napolje i testiram opširnije a u garaži me udavi dim a i žena se buni, kaže da smrdi i u kući.

Proveriću i ampere kako ide punjenje u odnosu na potrošnju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovaj multimetar je odlican. 

Klesta sluze da izmeris koliko ti struje (A) "tece"  provodnikom u odrejdenom trenutku.

Kada sam kupio nov stan. Elektricari nisu vodili racuna o vezivanju potrosaca u tabli sa osiguracima i imao sam situaciju da mi je limiter kod brojila za jednu fazu iskakao.

Otvorio tablu ,nasao opterecenu fazu.

Popalio sve velike potrosace i rasporedio ih na 3 faze uz pomoc ovih klesta. Prost racun.

Sada su mi sve 3 faze ravnomerno opterecene i nemam vise problema sa limiterima.

Pismena stvar. Nisi pogresio sto si kupio mada ti na motoru ne sluzi bas :D al leba ne trazi,kad vec kupujes.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja