Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najsrpskija budzevina bi bila klin od čokanja ili pak od drveta. I sve to namešteno keserom. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Videcu sa majstorom kad odem kod njega, licno sam picajzla i ne volim budzotine, ali je za sada jedino to izvodljivo resenje pa ce da vidimo sta je najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Za najbolje rjesenje ne trebas ici majstoru po misljenje, vec u prodavnicu po novu osovinu.
Cuo sam se i sa bokilicem, po njemu je ta stalna pojavama na afrikama i trandzama, da stavim samo nove lancanike i lanac, i ubacim neku gumu da smanji udarac prednjeg lancanika.
Za to cu da iskoristim jedan silikon crni nemacki jak u pm, da oblozim osovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da bi morao da staviš onaj crveni silikon koji je predviđen za grejanje jer se svakako to sve greje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
On 3/16/2018 at 12:38, X8 Vračar je napisao:

H4 sijalica zamenjena sa LED H4 bez ventilatora (jedna od jeftinijih na aliexpresu) dba7570df498166fa022235082c25bdf.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Brzo ćeš to skinuti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

mje misljenje je da se jedino NOVČANO isplati da na 3 mesta pecne osovinu i lancanik ali tako malo da ne povuče var pa da mu lančanik krene u osmicu.Najbolje otići kod nekog ko radi metalizaciju u mašinskoj obradi motora.I tako svakih 25000 km do sledće zamene..Druga varijanta polovna osovinaplus majstor -dosta para.Ona takozvana guma na lančaniku je ustvari silen blok sa spoljnom stranom od gume pa lanac naleže prvo na gumu ali tim se dobije samo malo tiši rad lanca ali ovo klimanje teško.

To može samo ako orignal honda lančanik to ima ako  nema kod zamenskih 100% nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sad sam malo odgledao na YouTube kako su to drugi resavali. Sve se svodi na to da se lancanik posle intervencije najvise oslanja na vrh osovine,tacnije na onaj deo ispred kanala za osigurac. 

   Ja bih to resio tako sto bi nabacio nov lancanik,osigurac,a preko osiguraca od starog lancanika napravio plocu koja bi se uzupcila sa osovinom. Osigurac malo stanjis da "nova" ploca maksimalno uhvati osovinu. A nju napravis tako sto obrusis zube za lancanika da ne smetaju, stanjis je toliko da uhvati zube od kanala do kraja osovine,a kroz rupe  stavis malo duze srafove.

   Mozda to i ne moze kako ja mislim. Problem nisam video uzivo. Resavam iz glave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Razmisljao sam i ja o tome, da sa starog lancanika skinem kod bravara prvo sve zupce, onda da ga stanji na 5 mm, kolko ima mesta da taj deo pridje do osiguraca, tako da on bude u senvicu izmedju dva lancanika. Ubacim duze srafove, ali ce tako svo opterecenje da bude na mali deo osovine koji je na pocetku par mm, i sila ce da se prenosi preko srafova do drugog lancanika, sto po mom misljenju nije dugog veka jer ce srafovi brzo da popuste.

 

Po savetima mnogih koji su imali ovaj problem, resavaju ga tako sto ga ne resavaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, brdy je napisao:

Razmisljao sam i ja o tome, da sa starog lancanika skinem kod bravara prvo sve zupce, onda da ga stanji na 5 mm, kolko ima mesta da taj deo pridje do osiguraca, tako da on bude u senvicu izmedju dva lancanika. Ubacim duze srafove, ali ce tako svo opterecenje da bude na mali deo osovine koji je na pocetku par mm, i sila ce da se prenosi preko srafova do drugog lancanika, sto po mom misljenju nije dugog veka jer ce srafovi brzo da popuste.

 

Po savetima mnogih koji su imali ovaj problem, resavaju ga tako sto ga ne resavaju.

 

 

Bas sam na to mislio. Sva ta resenja na YT su bas na taj nacin odradjena-da je najveci deo opterecenja na samom vrhu osovine.

Ne znam kolika su ostecenja na ricnama,ali mozes tu da malo obradis ta ostecenja i da na njih namestis male kajle koje ce popuniti ostecenja zubaca. To ne bi moglo da su ricne sitne,ali kod tebe mi se cini da ima dosta mesa koje ce drzati kajlu. To sve zalepis loktajtom da ne mrda. Srafovi nemaju razloga da popuste. Stavis srafove u kvalitetu- 10.9 ili 12, namazes ih lepkom za srafove,feder-platna i zategnes propisno. Nema da mrdne. Na kraju balade,srafove mozes da zavaris za plocu.Nista ne gubis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Nije to samo zamena osovine mora da rasklopi ceo agregat u sraf,pa garnitura dihtunga,malo koji semering,koji lezaj,pa malo karike, malo glava i onda sve to dodje na neku ozbiljnu cifru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 25 minuta, milanns je napisao:

Nije to samo zamena osovine mora da rasklopi ceo agregat u sraf,pa garnitura dihtunga,malo koji semering,koji lezaj,pa malo karike, malo glava i onda sve to dodje na neku ozbiljnu cifru.

Upravo to...za samo otvaranje agregata majstor uzima oko 70-80 za ruke. Gde je tu jos stelovanje vetila, lanac bregaste ako je losiji... Nakarika se tu ihaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Čeh je napisao:

Kapiram. Dakle, koliko može da košta zamena osovine?

Pa ajmo ovako... Ako sam skine agregat sa motora:

osovina (polovna) - oko 20 - 30 evra,

semering na izlaznoj osovini - 10 - tak evra, 

dihtung glave - 50 evra.

ostali dihtunzi - 15 - 20 evra. 

majstoru ruke - 70 - 100 evra ( ako majstor skida agregat sa rama onda cena izađe i preko 150 evra za ruke)

Znači ukupno - od 165 do 200 evra i to pod uslovom da je sve ostalo u extra stanju, a ako nije onda još:

lanac bregaste - 70 evra, 

španer lanca bregaste - 50 evra,

ležajevi radilice - 20 - 30 evra,

set kvačila - 70-90 evra,

klipovi, karike, bolcne...

 

P.S. Cene sam naveo iz glave, ne treba da se uzimaju kao referentne vrednosti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako će taj motor da vozi još neko duže vreme onda mu se to donekle i isplati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Upravo sam mislio na ovo što je Savan napisao.

 

Ako neće da vozi duže vreme, onda lepo na oglas sa navedenim manama, pa neka novi vlasnik odlučuje šta će.

To varenje i budževine samo mogu da umanje vrednost na kraju, nije to kozmetički deo pa da 'nema veze'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ne pada mi na pamet da otvaram masinu koja dobro radi, ne dimi, ne cuka, trosi ulje u granicama, kad je do sad preso 80k i kusur preci ce i jos upola manje, bez intervencije, ako ga ostavljam i bude morala da se otvarala masina tad cu u to da sredim.
Sad ne planiram da ga popravljam nego da se vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pa ne radi dobro, sam si rekao da krcka ili šta si već konkretno napisao... Ali ako ti "ne pada na pamet", onda šta tu ima da se priča.

 

Uživaj u vožnji i budženju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pa ne radi dobro, sam si rekao da krcka ili šta si već konkretno napisao... Ali ako ti "ne pada na pamet", onda šta tu ima da se priča.
 
Uživaj u vožnji i budženju
Cuo se taj metalni zvuk zato sto su lanac i lancanici odradili svoje pa to u vecoj meri manifestuju na prednji lancanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

...promenio ulje, filter... za vazdušni čekam lepše vreme pa da se i provozam malo.

promenio sijalicu. umesto standardne H4 sam stavio "night breaker",

po malo ga čistim, briskam.

natankao sam ga

i čema da mi stignu gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja