Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ništa, stavio mu tepih. IMG_20190406_133537.thumb.jpg.ff566b3aa14bcf3f409a0b8b31dd9873.jpg

Da ga nisi okrenuo u smeru kible? :D




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Gde uze taj malo dodatni vizir, i koliko pomaže?

Ništa, stavio mu tepih. IMG_20190406_133537.thumb.jpg.ff566b3aa14bcf3f409a0b8b31dd9873.jpg


Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ej, dobro, vratio sam i prigušivače.

 

Mare, nije mali vizir već kompletan MRA.

 

WWW.LOUIS.EU

MRA Vario-Touringscreen light tinted - with ABE at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

Nisam baš merodavan. Dugo sam vozio nejkeda, da li duva ne duva, sve mi jedno. Imam preko 190cm pa da meni vizir radi treba mi Goldwing, R1200RT itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 4 sati, bocca_bastard je napisao:

I ja 2m ali ne tolerisem vetar u kosi. Vizir od metar ako treba :jee:

Ali ti ni nemas kosu :stabre: :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

počelo jesenas ponekad da malo škripucka kad guram motor i to iz pravca zadnjeg točka.Rešim to da rešim i prvo samo malo lupnem čeljust i škripanje stane.Pošto sam prešao 60.000 km rešim da očistim čeljust -sve bez skidanja klipova.Brejk kliner, krpa 3 vrste,mali rafciger,wd,silikionsko ulje ,bakarna mast,šmirgla 1000.

prvo sve skinem i dobro očistim brejk klinerom,pa  wd na klip i 1000 šmirgla,pa opet završno čišćenje klinerom.Onda po klipu jako malo silikonskog ulja i po čeljusti i osiguraču koji gura pločice.Bakarna na klip i pločice gde dodiruje čeljusti i klizače.Sklopio i druga kočnica.Ide nekako lakše i lakše doziram. i ne škripi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

zaboravih ,promenio sam i jednu od dve sajle gasa jer se 2 licne zakinule.Meteloproizvod novi sad 400 dinara samo sajla bez bužira ali malo različita dužina pa gas nije hrteo da vcraća kad je sajla zategnuta,naštelovao i radi.

Sad sam se napalio još bi nešto sredjivao al nemam šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova
Pre 17 sati, pronto je napisao:

Ne pročitah da si menjao kočionu tečnost. Mogao bi eto to.

pa za 2-3 meseca ću menjati prednje pločice i  na isti način srediti čeljusti i onda ću zameniti i nazad i napred kočionu tečnost.Prošlo je 2 godine od prošle zamene pa nemoram da žurim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Podmazao lance, i isterao oba lepotana na asfalt Djerdapske klisure. Naravno, u drustvu Juniora...  :-)

IMG_2813 modified.jpg

IMG_2815 modified.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Montiran korman, najzad! :jee1:

Fale još samo tegići kormana... ;)

 

96ioK7o.jpg

v3cDuyU.jpg

 

I razlika izmedju heblova i kormana (prva slika sa heblovima, druga sa kormanom):

tzIfCHe.jpg

ocSFuJE.jpg

 

 Razlika je drastična! Videćemo kako se se u vožnji osetiti... :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Montiran korman, najzad! :jee1:
Fale još samo tegići kormana...
 
96ioK7o.jpg&key=e8dcae43f25c12b0167fcb5d3b790380aaace3db57ee66eadc75dd5e7b3614c8
v3cDuyU.jpg&key=4a655f3c901eac3c6e269a8045a2d32e719cd38dd0f6c13bf618545d31fd5493
 
I razlika izmedju heblova i kormana (prva slika sa heblovima, druga sa kormanom):
tzIfCHe.jpg&key=b93c7a1459a9417856b57c73fb5e92f796997e9742f220d182cbb1cfdaa044ed
ocSFuJE.jpg&key=478ebb2df340cc0c8d42d7815c70c2398cecfe4daea9ec13b12bd889cbaa1c5a
 
 Razlika je drastična! Videćemo kako se se u vožnji osetiti...
 


Bravo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Sad kad imas touring VFR-a uzivaj u njemu meni se mnogo dopada kako izgleda, pogotovo boja. Nisam do sada hteo da komentarisem, ali po meni, njemu su samo nalepnice lose odradjene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 20 minuta, Zlatko LA je napisao:

Sad kad imas touring VFR-a uzivaj u njemu meni se mnogo dopada kako izgleda, pogotovo boja. Nisam do sada hteo da komentarisem, ali po meni, njemu su samo nalepnice lose odradjene. :)

Hvala, kolega... ;)

Pokušaću sada da uživam kada sam sve ovo sredio... Meni je u principu VFR ozbiljno dobra mašina i sviđa mi se taj koncept agregata, ali mi je smetao položaj sedenja. Sada bi trebalo da smo i to eliminisali, pa da će sve biti ok sada... Javljam utiske kada se provozam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Ima i za to leka:

 

c4.jpg

Eeee, pazi ovu situaciju... :lol3:

Pre nego što sam odlučio da se upustim u naručivanje i montiranje kormana, palo mi je na pamet da oglasim VFR-a i da ga prodajem. Gledamo oglase, žena i ja, razmišljamo šta nam je činiti, koji motor da uzmemo ako ode VFR, i ja reko -  aj da vidim kako se kreću cene VFR-ova (da znam kako ću da formiram moju cenu). Ja izlistam oglase za VFR-ove i između ostalog izađe ovakav CrossRunner, kad viče žena: ˝Jao što je leeeeep...˝ Ja je gledam i ne verujem šta govori...:staa2: Reko, ženo, vide li ti sedište kako je tanko za suvozača? - Vamo mi kukaš kako je naš VFR neudoban, a ovo ti izgleda udobno...? A ona viče - ˝pa vidi kako je crven i moćan...˝ Eto...žene... pa ti budi pametan sad...:ups:<_<

 

Vidim ja da će moj VFR kod farbara uskoro...i to u crvenu boju... :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ej, znate šta... Motor se vremenom zavoli. Ne zbog toga što ima specifikacije na papiru i lepu sliku na Googlu. Vremenom sve te male stvari postanu bitne i drage. 

 

Sećam se svojeg Kawasaki ER5... Mali kržljav motor kojeg bi TDM900 verovatno u toku noći iskasapio u garaži i prementuo ga u kolandez sa šrafovima... Međutim, ja sam toliko toga lepo doživeo na ER5 pa sam ga zavoleo i možda ga i više volim od TDM-a iako za to nema neke logike... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova
10 hours ago, Alekre said:

Ej, znate šta... Motor se vremenom zavoli. Ne zbog toga što ima specifikacije na papiru i lepu sliku na Googlu. Vremenom sve te male stvari postanu bitne i drage. 

 

Sećam se svojeg Kawasaki ER5... Mali kržljav motor kojeg bi TDM900 verovatno u toku noći iskasapio u garaži i prementuo ga u kolandez sa šrafovima... Međutim, ja sam toliko toga lepo doživeo na ER5 pa sam ga zavoleo i možda ga i više volim od TDM-a iako za to nema neke logike... 

Kao neko kod 12 godina vozi gpz , potvrdjujem. Ne kvari se, ne ostavlja me na putu...jednostavno dobro sluzi i dobro se druzimo godinama. 

Uz to, mnogo uspomena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 23 sati, ThePainkiller je napisao:

Montiran korman, najzad! :jee1:

Fale još samo tegići kormana... ;)

 

96ioK7o.jpg

v3cDuyU.jpg

 

I razlika izmedju heblova i kormana (prva slika sa heblovima, druga sa kormanom):

tzIfCHe.jpg

ocSFuJE.jpg

 

 Razlika je drastična! Videćemo kako se se u vožnji osetiti... :)

 

Jedno pitanje: zasto su ti stapovi toliko uvuceni u trouglove? Znam da se tako spusta prednjina, i motorin postaje upravljiviji, ali mi ovo kod tebe deluje preterano... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja