Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Комуникацију само друга налепница ( име , назив ) :jee: имам већ 4-5 год. презадовољан са истом и моја сапутница .

Ради стерео ( нема долби , сураунд трт.мрт. ) шала , до 120 без шума има блокаду ако имаш подбрадак на кациги онда и преко , ако желиш да комуницираш са другом особом притиснеш канал на којем је упарен ( б,ц,д... ) једино домет код мене је око 1,5 км на чистом путу . У принципу код мене држи око 6-7 сати непрекидног рада бар сам тако измерио на дужим путевима , верујем да ћеш бити задовољан , снаге има да направиш дискотеку у глави када слушаш музику :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Metnuta "nova" zadnja guma,sutra ce prednja...jbg nedostatak panjeva :D
i naravno probni krug....napravio samo 5-6 km cisto da vidim jel sve oke ;)

53212819_384439942107696_6943312283254652928_n.thumb.jpg.7e5dd33d62695e59d6a3a32a9b3b470c.jpg

53830235_293629181523282_7187004016050569216_n.thumb.jpg.185a16f0863f82a32fa30a177c9e320f.jpg

53551188_268663554064927_7667706857581969408_n.thumb.jpg.5b7cf5c0f68415b3b016744c095f16af.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zamenjena lamela kvačila (počela da proklizava još pre više od dve godine).

Taj posao se na BMW u smatra za prilično komplikovanu (i skupu) operaciju. 

Međutim nije skupo, a nije ni previše komplikvano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhhh, i ja sam jednom prilikom pristao da pomognem prijatelju (citaj, da je zamenim dok on gleda) pri zameni lamele na BMW-u!

Nije komplikovano, ali doci do nje  :staa2:  Pola motora se rasklapa!

Na japancu skines deklu i zamenis, 15 min posla, sta li se uplasio (prijatelj), znam da je na Hondi menjao. 

Bi mi jasno ubrzo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tako sam i ja ambiciozno krenuo da menjam lamele na Hondi CB750, reko 15 min. posla, kad ono ˝obrnuto˝ kvačilo i mora se odvrnuti centralna matica, a ona se odvrće posebnim alatom. Jedva sam to uspeo da zamenim...

Evo kako izgleda kvačilo na Hondi CB750:

o1u00u2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne... Okrenu samo polugu od nozice do menjaca (onu sipku kojom se steluje visina papucice), neki iz ne znanja a neki vole tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 44 minuta, Alekre je napisao:

Jel na BigOne prva gore a sve ostale dole?

Nije. Fabrički je kao i kod svih motora, prva dole, istale gore. To se vidi i po šemi koja je nacrtana na motoru kod poluge menjača. 

 

Kao što kaže kolega N.F.S., može da se okrene na polugicu pa da budu obrnute brzine...

 

Sr1gTTQ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A ja sam se bacio na sklapanje amortizera. Danas pristigle opruge sa reparacije. Obzirom koliko su bile oštećene, čika @štampar je uradio svoju magiju i uspeo da vrati opruge u prostojno stanje... Ovim putem se još jednom zahvaljujem na tome!

 

Pre tretmana:

8iU9Zol.jpg

 

Posle tretmana:

 

UTC3rqG.jpg

UW2jSVr.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A ja najzad namontirao vizir sa sve nosacima, i plocu za svoj stari Givi (novi kofer je stradao na prvoj voznji prilikom bliskog susreta).

I, naravno, malo se provozao...  :-D

439295344_IMG_2683modified.thumb.jpg.5c11e3518ad1ba918601dba7b2cbfc24.jpg745552429_IMG_2684modified.jpg.9a8d8b95a9157eb2e7ec9970ed0dd5f3.jpg862870769_IMG_2686modified.thumb.jpg.3dd0bb33533038863609725f0ffbb744.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Danas nisam nista radio na svom motociklu, ali sam iz obliznjeg sela, usluzno dovezao motocikl na tockovima na tehnicki pregled i produzenje registracije.

Ni prvi, a dace Bog niti poslednji kog dovozim ili prevozim tamo-'vamo. Suzuki Freewind, dobar motoric, fino ide, fino koci, utegnut... Gastarbajterski, koji cuci pod ponjavom u nekoj garazi, i za koji nisam ni znao da se nalazi u nasoj opstini (a mislio sam da sve motorine znam). Dobro stanje, ali nista posebno...353859479_IMG_2692modified.jpg.d607451a63abb68aa7850499507dd513.jpg946786551_IMG_2693modified.jpg.fbd94334198d010626994108a743e695.jpg

Shok je usledio kada sam radniku na tehnickom pregledu ocitao predjenu kilometrazu, koju za 20-tak kilometara ni za trenutak nisam konstatovao...1536156093_IMG_2691modified.jpg.341a8a45c1da1bcab3e3e157de75a713.jpg

Tek tada sam shvatio zasto me ovaj nezanimljiv motorin odusevio svojom obicnoscu, i zasto mi u mehanickom i funkcionalnom smislu nista nije zasmetalo...

A sutra ga vracam nazad, 20-tak kilometara do garaze, gde ce pokriven cucati do iduce registracije...  :-D

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Videh danas na NIS pumpi K2 benzin, cistac dizni 250 kinti. Ne znam jel moze i za karbove vrv moze. Nemam problem sa njima ocisceni prosle godine reko iz zeze da uzmem jednom da sipam, vidim pise sipati odmah sve odjednom na 80l... Koliko je agresivno to sredstvo ako stoji duze u sistemu? Ima neko iskustva? Koristio sam prosle godine nesto slicno ali ne ovaj.

 

Takodje video sam neke oktan boostere na istoj pumpi, ima li vajde od njih?

 

Videh  i neki aditiv za ulje koji zaptiva ako nesto curi sa dihtunga, sipa se u ulje. To mi ne treba al eto pitam onako, da ne otvaram temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Taj oktan buster sam sipao jesenas u 50l benzina koji mi je ostao u plasticnom buretu. Imao sam neku zamisao da ne "izvetri" do leta.

Dal ce da pomogne, jebem li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Juce mi je stigao filter vazduha. Posle mesec dana na carini <_< Al to je jos i dobro. Rukavice mi stoje i duze, pa nema nos ni traga ni glasa od njih.

 

Zasto sa ebay-a, a ne kod nas. Ovlasceni distributer i nema ovaj filter. A u prodavnicama (necu bas da reklamiram kojim) se moze kupiti nesto sto ne bih bas da stavim u motor. 

Levo je originalna kopija sa ebay-a, a desno kopija kopije kupljena kod nas. Onj perforirani lim moze da zadrzi vrapca da ne upadne u karburatore. Za nesto sitnije vec ne mogu da garantujem. A sto se tice debljine i gustine materijala od kog je fitler, velika je razlika. 

c0lMQcH.jpg

 

I ugradjen je :)

Pd7fVfs.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 36 minuta, Motorcyclist je napisao:

Sta kaze zena? :D

Provozali smo se za vikend do Sombora. Vozio sam kao po jajima, 110 na sat nisam prešao, reko: "Ženo, vidiš da ovo nije tako divlji motor i nije trkalica. Vidiš da se lepo vozimo sa ovim motorom... " A ja šaltam na 4000 obrtaja u veći stepen prenosa, samo da ne urla mašina...  :lol:

Kada sam spomenuo da bi neko vreme malo zadržao VFRa, odmah se nadurila...ali proći će je... ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa vidi, jasno je kao dan da ona hoće TDM-a. Samo se sada ne poklapaju kockice za tu kombinaciju, iz prostog razloga, što sam dosta para potrošio na sređivanje CBa, pa sad i na ovog VFR-a (ima malo oko estetike da se uradi, aku bio malo lošiji, prednja guma tu i tamo...). 

Svakako mi se VFR (kao mašina) jako sviđa i volim da vozim ta 4 cilindra u V formaciji. Da je sedište na VFR-u malo udobnije i da ima korman umesto heblova, vrlo verovatno ne bih skoro ni razmišljao o drugom motoru. Opet, sa druge strane, sedište može da se preradi kod Ivice, korman mogu da uzmem tu sa foruma... Možda na kraju i ostanem neko duže vreme veran ovom VFR-u. Videćemo, još se ništa konkretno ne zna... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Zamenio svecice, istocio talog iz solja, namontirao akumulator i provukao "iljadarku" kroz platine (koje su inace odavno u planu za zamenu). Sastavi ga deda i 39. leta i samo sapuce:na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja