Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Iskoristio suncan dan i poceo pripreme za zimski servis. Tom prilikom ugradio napajanje za GPS uredjaj, onako kako je proizvodjac predvideo - direktno na akumulator preko prilozenih papucica. Licno, voleo bih da ide preko konakta, ali posluzice i ovako za neko vreme dok to ne urade profesionalci :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ja sam danas dotegao lanac (ne ja nego majstor) i ublatnjavio ceo motor i sebe :)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Danas nisam nista uradio ali sutra skidam rezervoar i pocinjem sa ciscenjem, koristeci elektrolizu. 2 meseca je stajao polu prazan i pojavila se Hrdja, pa cu to da sredim i "presvucem" unutrasnjost rezervoara onom specijalnom zorkinom farbom za cisterne ili sta vec :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Danas? Ništa.

 

Juče? Ništa.

 

Sutra? Ništa.

 

Kad mi dođe da se provozam, napuniću akumulator, povezati ga, pustiti gorivo i provozati se. Možda ću dopumpati gume i obrisati prašinu ako je ima ispod prekrivača. Sve resto sam odradio pre zime i promeniću ulje u martu. Dosta s moje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Otkrio ga...pomazio...i ponovo ga ususkao! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sad udjoh u kucu iz radionice,pre podne sklapao kocnice,creva,sajle,dotezao sta treba,a

 

od podne pripremam oklope za farbanje,i taman do sutra da ispari voda iz spric gita(od

 

vodene smirgle) i sutra ako nadjem farbaru koja radi,da uzmem metalik crnu i ofarbam oklope.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6467 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Opro od prekjučerašnje vožnje i detaljno oprao točkove od masnih naslaga sa skorelom ulepljenom prljavštinom. Ručno sam morao dodatno sunđerom da očistim bandaše agresivnim bez kontaktnim sredstvom za pred pranje, pošto uobičajeno prskanje i perač pod pritiskom nisu mogli da skinu toliko debele naslage.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Sutra menjam antifriz i kochiono ulje. Ako zatreba, i plochice... Imam u planu neki tuning, ali to kad opet zahladni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

evo upravo zavrsio sa fiksiranjem ksenon sijalica u farovima, sad idem u garazu da menjam obicne sijalice LED-ovima da bih sto vise dobio na ustedi struje da bi mogle obe ksenon sijalice da mi rade bez problema... a nadam se sutra montazi farova i da isprobam da li sve funkcionise kako treba... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6467 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Danas malo ošmirglo, ispoliro ručucu prednje kočnice, zapinjala malo, podmazo tarnu površinu na klipu i osovinicu poluge, malo spustio niže još nožnu kočnicu, povratio korman malko unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pošto je Aprilili od skoro u mom vlasništvu častio sam je, a i sebe sa crach barovima i centralnim štenderom. Radove je izveo majstor Boban, znate ga pod nickom Seba011.

Slike sa generalne probe

imag0724.jpg

imag0725.jpg

imag0726.jpg

 

i finalna verzija

imag0727.jpg

imag0728.jpg

imag0729.jpg

imag0730.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Danas malo ošmirglo, ispoliro ručucu prednje kočnice, zapinjala malo, podmazo tarnu površinu na klipu i osovinicu poluge, malo spustio niže još nožnu kočnicu, povratio korman malko unazad.

 

Izvinjavam se na malom off-u ali pažljivo pomerajte korman na Transalpu, od toga zavisi upravljivost i bol u mišićima leđa pri dužoj vožnji. Ukoliko suviše vratite prema nazad sedećete nešto uspravnije ali će vas posle malo duže vožnje boleti mišići oko plećke. Posle jedno sat - dva vremena bol postaje nesnosan. Pomeranjem par milimetara prema napred nađite pravi položaj tela (zavisi od vaše visine i dužine ruku) i bol nestaje 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Pošto je Aprilili od skoro u mom vlasništvu častio sam je, a i sebe sa crach barovima i centralnim štenderom. Radove je izveo majstor Boban, znate ga pod nickom Seba011.

 

 

Black Adder ... A sto nisi naveo da su crash barovi prekopirani sa policiske verzije pegasa ;)

evo jos nekih slika i broja majstora ako ima zainteresovanih Seba011 063/8380981

post-3234-0-37350000-1297415987_thumb.jpg

post-3234-0-39021300-1297416002_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6467 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Danas malo ošmirglo, ispoliro ručucu prednje kočnice, zapinjala malo, podmazo tarnu površinu na klipu i osovinicu poluge, malo spustio niže još nožnu kočnicu, povratio korman malko unazad.

 

Izvinjavam se na malom off-u ali pažljivo pomerajte korman na Transalpu, od toga zavisi upravljivost i bol u mišićima leđa pri dužoj vožnji. Ukoliko suviše vratite prema nazad sedećete nešto uspravnije ali će vas posle malo duže vožnje boleti mišići oko plećke. Posle jedno sat - dva vremena bol postaje nesnosan. Pomeranjem par milimetara prema napred nađite pravi položaj tela (zavisi od vaše visine i dužine ruku) i bol nestaje 0namigivanje.gif

 

Vozo se danas, ne znam ni ja. Malo mi sad nisko korman i ukoso kao, ponovo ću sutra da se zezam. Al me danas ne boli tiba.

 

 

Pošto je Aprilili od skoro u mom vlasništvu častio sam je, a i sebe sa crach barovima i centralnim štenderom. Radove je izveo majstor Boban, znate ga pod nickom Seba011.

 

 

Black Adder ... A sto nisi naveo da su crash barovi prekopirani sa policiske verzije pegasa ;)

evo jos nekih slika i broja majstora ako ima zainteresovanih Seba011 063/8380981

 

Bome vido štender i rol bar u živo, još bolje izgleda i što je možda bitnije, kreš bar ovakav poliijski nekako uliva autoritet, deluje moćno i opasno, mislim da će auti više zazirati od ovakvog motora što znači povećanu bezbednost. I ja razmišljam u tom pravcu.

 

A ja sam mog Transalpa danas olakšo malo, igro fudbal sinoć, skinuo neki dekagram sala, pa pošto to nikad nisam u životu radio, morao da pravim sliku za dokaz supruzi. Pored sređivanja motora, jako je važno sebe lično spremiti za sezonu. Sinoć nas je bilo 6 motordžija i sat lopte.

post-6989-0-03789700-1297441187_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Baš to sam hteo da pitam, vidi se da su masivni i da su sa nekog specifičnog motora. A šta je sa centralnim štenderom, jel i on kopiran ili ste ga sami konstruisali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6467 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Baš to sam hteo da pitam, vidi se da su masivni i da su sa nekog specifičnog motora. A šta je sa centralnim štenderom, jel i on kopiran ili ste ga sami konstruisali?

 

Čovek je konto, konto, razgledo po motorima kako izgledaju neka rešenja i došao do primenljvog za sve motore uz prilagođavanje svakom tipu i primenjivanje svih najboljih segmenata. Znači miks kopiranog pretočenog u ideje koje može da napravi samostalno i na neki način originalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja