Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Mesec januar je bio rezervisan za mog Gavrana(tako mu tepam). 

Napokon posle nekoliko godina bio sam u situaciji da imam garazu u kojoj moze da se radi, to mi je uvek bio san. 

 

Realnost je takva, da svo moje znanje je bilo na nivou ocistiti i podmazati lanac. Tako da je bila velika nedoumica da li se upustati u sve ovo, jer iako su ovo sve realno lake stvari, za nekoga ko nema pojma i skilla, tesko je. 

 

Dodatno otezavajuce bilo je sto sam ceo Januar mucio muku sa kicmom, tako da sam sve vreme radio kroz bolove, ali zacrtano je bilo da uradim posao makar i crkao u ovoj garazi, bar bih umro pored mog Gavrana. :jee:

 

Da se zahvalim prvo kolegi @N.F.S. koji mi je direktnim i inderektnim savetima pomogao kao i kolega @Satelis i jos par ljudi odavde.

Hvala vam sto delite savete i pomazete ljudima cinite da ova zajednica bude na jednom visem nivou. 

Svakako bih savetovao ljudima da se drze service manuala jer je majka. 

 

Sad sledi spisak, koji ja svakako popunjavam za moju excel tabelu pa ide copy/paste, i ide kako sam radio stvari pa je razbacan. 

 

Ono sto mi je jos ostalo jeste provera ventila i "throtle valve synchronization" (bem li ga kako ide prevod), medjutim za tu stavku u upustvu treba neki kompjukter koji se nakaci... 

 

- promenjeno ulje i filter

- provera filtera vazduha

- crash bar skinut, ofarban i srafovi njegovi

- centralni i mala copa ofarbani

- poliranje plastika i rezervoara

- ofarban zadnji tocak

- ociscen i podmazani delovi zadnjeg tocka i lancanika zadnji ociscen

- ociscena zadnja klesta i ismirglani cilindri unutra

- promenjeno ulje u zadnjoj kocnici

- promenjen antifriz

- ociscen prednji lancanik

- prednji far ispoliran

- promenjeno ulje u prednjim viljuskama

- ofarban prednji tocak

- ociscena prednja klesta i cilindri 

- zamenjene prednje plocice

- ocisceni prednji diskovi

- podmazani delovi prednjeg tocka

- promenjeno ulje u prednjim kocnicama

- promenjeno ulje u kvacilu

- podmazana rucica kvacila i prednje kocnice

- ispolirane grane

- podesen "freeplay" na rucici gasa

 

U principu nista nisam posebno ni uradio, ali bila dobra bleja u garazi :jee:

 

 

 

IMG_20210201_190932.jpg

Promenio član filipfg
  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Usmrdeo kucu...

U garazi pored mog motora mi stoji i kumov Yamaha Versity 300, kupio ove godine u mehanicki dobrom stanju (18,000 km) ali estetski u vrazju mater. Stajao je u dvoristu par godina, na suncu, kisi... Pa je oteran kod majstora gde je u nekom cosku radionice stojao jos par godina... Kad ga je kupio, majstor mu je valjda karburator ocistio i nastelovao i odradio mali servis. (Zao mi je sto nemam slike kako je izgledao). Doterali ga kod mene, kad smo ga oprali boja je u dosta dobrom stanju, plastike su skroz pobelele. Tako da sam imao sa cime da se igram tokom zime, rastavio i prefarbao plastike bamper sprejom, skinuo lepak sa farbe od natpisa, gume premazao glicerinom i ispolirao ga, motor sinuo, skoro kao nov...

Kako sam usmrdeo kucu? U motoru je bilo malo goriva i kum donese 6l da dospemo, i dospemo mi to sinoc. Jutros mi malo smrdi gorivo u kuci ali ne kontam od cega, dodjem s posla i udjem u kucu kroz garazu a ispod motora bara goriva. Negde napukao rezervoar. Skidaj sve, skidaj rezervoar pa nek nosi kod plasticara da mu zalepi. Smrdi sve ceo dan otvoreno, zena hoce da me ubije...

Ovo je plovak od Versityja, posto delova za njega ne mogu da nadjem na netu kod nas, a elektronika mi nije jaca strana, prosto pitanje da li ovome ima spasa. Daje signal na tablu, kazaljka se pomera kad pomeram po namotajima, ali je plastika istopljena i tu ne dodiruje i nece da izadje iz rezerve.

IMG_20210210_172028.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Na hondi uradio mali servis, proverio zategnutost lanca, pritiske u gumama (posto sam nedavno stavio nove gume i ventile). Montirao u garazi nosac za kacige i sedeo u radionici nakon sto sam uradio servis, gledao u motor, pustio rock radio i popio pivo. Valjda mi nedostaje prolece i vozikanje...

IMG_20210210_183421.jpg

IMG_20210210_181940.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 9.2.2021. at 16:24, filipfg je napisao:

throtle valve synchronization

Samo polako i obracaj paznju na ono sto radis, ne zapocinji drugi posao dok jedan ne zavrsis, cas se nesto previdi ili propusti. Kada zavrsis kocnice npr. tek tada predjes na amortizaciju pa za tim nesto trece.

Tako organizovan smanjis sanse za gresku.

Elem, ovo sto sam citirao je sinhronizacija usisnih klapni, ne mora racunar vec mozes jeftino proci i sa minusnim manometrima (svoje sam prodao Darku iz Maglica pa ti ne mogu poslati) ili sa"morgan carbtune" koji je nekome sa manje osecaja bas pogodan a dovoljno precizan!

Posto se kompresija po cilindrima razlikuje, otvorenost ventila takodje, sinhronizacijom usaglasis dotok vazduha (otvorenost klapni prema stanju cilindra) i tako obezbedis ugodan rad, umanjis vibriranje i fluidno kretanje.

Podignes ukupan ugodjaj u voznji sto bi se reklo :D

 

P.S. Proguglaj ovo "morgan carbtune", nije skup a odradice ti posao valjano, plus ne zavisis niodkoga sto se sinhronizacije tice i mozes je sezonski raditi (ako zelis).

Neka te ne zbuni ovo "carbtune", to je alat koji ti treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Dolio gorivo iz kante u rezervoar, potrošio pola na zadnjoj vožnji pa da bude opet  do cepa, dok stoji motor.

Posle otišao kolima do Shell-a da dopunim zalihe. 

Dosta za danas... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
8 hours ago, N.F.S. said:

Samo polako i obracaj paznju na ono sto radis, ne zapocinji drugi posao dok jedan ne zavrsis, cas se nesto previdi ili propusti. Kada zavrsis kocnice npr. tek tada predjes na amortizaciju pa za tim nesto trece.

Tako organizovan smanjis sanse za gresku.

Elem, ovo sto sam citirao je sinhronizacija usisnih klapni, ne mora racunar vec mozes jeftino proci i sa minusnim manometrima (svoje sam prodao Darku iz Maglica pa ti ne mogu poslati) ili sa"morgan carbtune" koji je nekome sa manje osecaja bas pogodan a dovoljno precizan!

Posto se kompresija po cilindrima razlikuje, otvorenost ventila takodje, sinhronizacijom usaglasis dotok vazduha (otvorenost klapni prema stanju cilindra) i tako obezbedis ugodan rad, umanjis vibriranje i fluidno kretanje.

Podignes ukupan ugodjaj u voznji sto bi se reklo :D

 

P.S. Proguglaj ovo "morgan carbtune", nije skup a odradice ti posao valjano, plus ne zavisis niodkoga sto se sinhronizacije tice i mozes je sezonski raditi (ako zelis).

Neka te ne zbuni ovo "carbtune", to je alat koji ti treba.

 

Nenade hvala, bas sam juce naleteo na ovo o cemu pricas na suzuki forumu, da u sustini moze da se uradi i sa 

instrumentom! 

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 2/5/2021 at 5:57 PM, Nolanka said:

Najzad zategnut lanac i stavljeni veci retrovizori. Citavu proslu sezonu sam se mucila sa lepim al' nefunkcionalnim retrovizorima. Najzad progledah!

Jel si morala da ostavis distancere ili sad moze bez distancera? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On 5.2.2021. at 15:10, Motorcyclist je napisao:

Primetio sam da mi rosi obod slavinice za gorivo, pa sam promenio komplet dihtunge i jedan ojeli sraf, koji sam davno porucio sa motorcyclepartseu.
Inace ovo je set dihtunga sa Louisa, SAITO brend made in Japan ali znaju da propisaju na godinu dana. Ovaj je izdrzao 3 godine sto je rekord. Ne znam da li je to neka boljka ili je to jednostavno ok period za taj dihtung ali sledeci put cu gledati da narucim sa wemoto ili motorcycleparts OEM.

 

Sreca imao sam u sedistu taj set koji sam nosio bas iz razloga sto sam znao za tu boljku pa da se nadje, inace bi sada pisao u temi sta vas je danas iznerviralo.

Sada u sedistu imam 2 polovna seta, jedan preventivno zamenjen a jedan poluispravan pa nek se nadje dok se na poruci novi za rezervu.

Inace kritican je samo jedan dihtung od 4 koja se dobiju a to je onaj sa metalnim delom na sebi. Da li se istanji pa krene da pusta ne znam. Jedan sam preventivno zamenio pre 3 godine i stavio pod sediste sad vidim da sam ga malo pokrivio, lose im mesto za alat na sedistu lol.

rBaU5pD.jpg
MUCMtTH.jpg

Dok sam vozio gpz, ti mi dade čini mi se neke ostatke od celog seta koji se dobije u pakovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Posle 10 dana je ulje poteklo kroz pancir sajle, svaki dan sam je vukao gore dole i tek danas zavrsio podmazivanje. Moguce da je zbog hladnog vremena trebalo vise dok ulje prodje, ili je odavno bilo podmazano kako treba, sve u svemu zavrseno je. f5de1b41c747b49ec642c54cdecec65a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 minute ago, Zlatko LA said:

Posle 10 dana je ulje poteklo kroz pancir sajle
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja koristim obican silikonski sprej. Brzo, cisto, ne lepi, klizi odlicno, jedino kratko traje :).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 2/16/2021 at 2:24 PM, Petre said:

Ja koristim obican silikonski sprej. Brzo, cisto, ne lepi, klizi odlicno, jedino kratko traje :).

Suvi teflon sprej, ultimativna stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Stigao lanac... da mirnije spavam.

Ko ga iseče, nek tera motor kući :lol3:

Samo sam u fazonu... kako bre ovo da spakujem u kofer, ima sigurno 5-6 kg. :stabre: 

Još kad napakujem stvari, pa odvaliće mi kofer cim uletim u rupu neku :ups:

IMG_1051.jpg

IMG_1052.jpg

IMG_1053.jpg

IMG_1054.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Isti lančić imam, super funkcioniše, jednom godišnje malo naprskam da ga podmažem i teraj. Za putovanja skineš katananac i služi kao dick lock. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nisam danas, prošlog vikenda. Zamenio vizir za veći MRA sa podesivim deflektorom na vrhu, oba retrovizora jer mi je ogledalo na desnom puklo prošle godine, skinuo sve nosače kofera, da probam bez svega toga ove godine, stavio poklopac preko dela sedišta za suvozača, podmazao lanac i dopunio akumulator. Kratko se provozao i svratio do majstora da ugovorim zamene ulja, filtera, guma i dobio termin za tehnički. I sad opet zahladilo sa kišom i vetrom ali smo oboje spremni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Cuo sam jednom da katance polivaju tecnim azotom i da ih tako lome/otvaraju. Pojma nemam da li je to stvarno tako..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma to su price, nije nemoguce vec treba da se aka s njim 10min mozda i vise da bi ga dovoljno zaledio kako bi postao krt.
Cisto sumnjam da su lopovi spremni da toliko dangube i rizikuju

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja