Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 7.12.2020. at 13:31, zika56 je napisao:

Na mom motoru prestane da funkcioniše ABS (blinkaju sijalice za upozorenje) kada temperatura padne ispod nula stepeni i da bi sistem ponovo proradio mora da se sprovede "resetovanje". 

U mom slučaju to podrazumeva i prespajanje par provodnika (što sam do sada radio više desetine puta). 

Međutim, jutros krećem na put pa rekoh hajde da na brzaka odradim taj "reset". I normalno prespojim pogrešne žice i sjebem ABS. 

Eto šta sam ja danas uradio na svom motoru. :gaa:

Ja danas popravio ABS. :jee1:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Nista na svom motoru, ali sam bio dokon da napravim ukras od dekle koju sam letos  kupio za nekih 100ak dinara od cigana na pijaci...

20201211_161733.jpg

20201211_161728.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam danas najzad zamenio retrovizore, poslusao sam savet kolege @malitomic, (hvala mu do neba, dodjem mu pivo :)) da uzmem od r1 retrovizore jer su malo duzi od ovih na fzs600. Nisam ga isterao da ih testiram, ali onako u mestu, top!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Igor86 je napisao:

Ja sam danas najzad zamenio retrovizore, poslusao sam savet kolege @malitomic, (hvala mu do neba, dodjem mu pivo :)) da uzmem od r1 retrovizore jer su malo duzi od ovih na fzs600. Nisam ga isterao da ih testiram, ali onako u mestu, top!

Nema na cemu, drago mi je da si poslusao i da si zadovoljan. Ja sam ih uzeo na nevidjeno i tek sam kasnije nasao da su od R1. Vozio sam kasnije i novijeg Fejzera koji je dobio te produzene

post-11902-0-63032800-1490037851.jpg

IMG-459f9a8bb6eac39a827bf5807fc1cf73-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pitanje za kolege.

 

Na ovim mestima koja trebaju da se podmazuju i bilo koja jos druga koja stoje upustvu, sta koristite? Da li moze tovatna mast ili je preporucljivo nesto drugo?

 

123.jpg
IBB.CO

Image 123 hosted in ImgBB

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Ланац са специјалним спрејом а друга места или литиумска маст или маст за кочионе системе(тешко се испира, одбија воду и стабилна на веома високу температуру). Негде користим и графит у праху, рецимо сајле за километражу, за куплунг, за задњу кочницу.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
24 minutes ago, Krokodilo said:

Ланац са специјалним спрејом а друга места или литиумска маст или маст за кочионе системе(тешко се испира, одбија воду и стабилна на веома високу температуру). Негде користим и графит у праху, рецимо сајле за километражу, за куплунг, за задњу кочницу.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Hvala kolega. Naravno za lanac sprej, nego su me zanimala ova mesta gde oni oznacavaju "grease". Uzecu onda litijumsku mast.

Sta mislis da li ona moze da se koristi i na viljuskamam kao sto ovaj cika radi na 2:06 u klipu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Измеџу прашинара и семеринга да, али на самом штапу споља никако. Маст + прашина = "брусни папир" а то је......срање.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Hteo sam na ovaj nacin jer ne planiram skroz da rasturam viljusku, vec samo da je skinem sa motora, promenim ulje, pa sam mislio samo da podmazem ovaj deo kako bi mast usla unutra 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
7 minutes ago, ThePainkiller said:

Ja tu ne bi ništa stavljao. Semering se dovoljno podmazuje od ulja iz viljuške, a ni ne košta ˝sto dukata˝ pa da se nikad ne menja... 

 

Pa provericu kako se viljuska vraca pa cu videti sta cu... Npr ako je stanje kao ovo sa klipa na 3:49 onda jbga mora

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Kaze 400, pa mu neko u komentarima rekao da ne valja a on kaze da koristi tako 1995 bez problema... Mislim ovom liku verujem bas ima znanje opasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kada bi preko štapa prešao sa 400 brusnim pairom, nema tog semeringa onda na svetu koji bi tu zaptivao... :D  Ali ko smo mi da sumnjamo u istinitost i majstorstvo velikih majstora sa youtube-a... :aha:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Dali je ispravno ili ne, pojma nemam... mozda sam samo imao srece...

Na mojoj xt660r sam imao obicaj da bar jednom mesecno stavim dve tri kapi ATF-a na te prasinare i nakon voznje obrisem taj prsten sa necistocom. Za deset godina koliko sam imao motor, nije bilo potrebe da menjam semerinze. A bilo je dosta voznji po zemljanim putevima i planinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nikako trljati šmirglom po štapovima, trajno ćete ih oštetiti!!!

Štapovi na vilama su od čelika ali radi veće površinske tvrdoće, zbog klizanja semeringa po njima i antikorozivne zaštite, nanet je sloj tvrdog Hroma. Šmirglom bi se Cr izrisovao i tu više pomoći nema, nema poliranja posle.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Gledah da se hrom cisti koka kolom i aluminijumskom folijom, mozda bi i u ovom slucaju pomoglo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa jasta, necu valjda rakiju prosipati po motoru. Zna se zasto je sta

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Stvarno mi nije jasno šta se ovde polemiše... Na stranu zajebancija oko šmirgle, ali se bojim da se stvari polako otimaju kontroli po pitanju servisiranja štapova.

Ako je hrom na štapovima oštećen, tj. ako se risevi golim oko vide, nema tu ni šmirgle, ni poliranja, ni koka kole koja će riseve ukloniti i srediti problem da semering brzo ne procuri. Tu je jedino rešenje nanovo hromirati štapove, ali je to mukotrpan posao i to praktično niko neće da radi. U tom slučaju se traže drugi štapovi. Da ne bi došlo do riseva na štapovima, semerinzi se moraju menjati na prvi znak oštećenja, tj. čim se primeti da ulje iz štapova prolazi pored semeringa. Preporučuje se da se pri zameni semeringa menjaju i prašinarke, jer su i one bitne pri čuvanju semeringa, jer skidaju nečistoću sa štapova pre nego što ta nečistoća uopšte i dođe do semeringa i ošteti ga. Štapove ne treba ničim mazati, pogotovo ne deo na koji prelazi semering, jer kao što je kolega iznad rekao, mast i masnoća lepi na sebe finu prašinu i ostale nečistoće i tako se dobija abrazivni sloj koji, ne samo da oštećuje semeringe, negi i skida sloj hroma...

Znači, samo držite štapove u što čistijem stanju, redovno menjajte ulje u njima i na prvi znak popuštanja semeringa menjati komplet semeringe i prašinarke...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Promjenjene svecice.

Do sad smo stavljali ngk, pa da probamo ove. Sa nekim popustom izasle oko 4e po komadu.

 

IMG_20201222_161723_0.thumb.jpg.fd2e0e571dd5d0645dfbb3b476d11fe6.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Juče 'naki dan, ne vredi, radio... 

Palio ga danas, da mu malo čujem zvuk, posle 17 dana... Iz prve kres, meni milo... Ah da... i provozao se malo... po ploči,jedno 7-8 metara, nazad pa opet, par puta... bez opreme:)

 

 

IMG-20201014-155032.jpg

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja