Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@ThePainkiller Vozio si i na lanac i sad na kardan... sakupio si neko iskustvo... ima l' razlike u povlačenju, generalno u vožnji... Ipak je, mislim, grublji prenos lancem, logično... više lufta, svuda... Ali pretpostavimo da je sve "u vinklu" i kod lanca i kardana, možeš li nešto reći?

Po nekoj logici bi trebala biti prednost kardana... možda grešim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 16.11.2020. at 19:16, ThePainkiller je napisao:

Najopasnije za instalaciju motora je kada akumulator kratkospoji jednu od ćelija. Tada crkava sve od instalacije, pa čak i CDI.

Netačno

Kad "prespoji" neka od ćelija ukupni napon akumulatora bude manji za 2-2,5 Volta i u tom slučaju motor neće moći da upali, a ukoliko ga ipak startujemo na neki način onda dolaze u opasnost Regler i namotaji alternatora. 

A instalacija (i svi ostali elektro uređaji i sistemi na motoru) su u opasnosti ako se desi da dođe do "prepunjavanja" (uglavnom zbog kvara Reglera), pa napon bude preveliki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 11 minuta, zika56 je napisao:

Netačno

Kad "prespoji" neka od ćelija ukupni napon akumulatora bude manji za 2-2,5 Volta i u tom slučaju motor neće moći da upali, a ukoliko ga ipak startujemo na neki način onda dolaze u opasnost Regler i namotaji alternatora. 

A instalacija (i svi ostali elektro uređaji i sistemi na motoru) su u opasnosti ako se desi da dođe do "prepunjavanja" (uglavnom zbog kvara Reglera), pa napon bude preveliki. 

Pa ja sam to uopšteno rekao... Ako prespoji ćelija na akumulatoru, najčešće odmah strada i regler, samim tim može da dođe do prepunjavanja i do crkavanja sijalica, instrument table, a često i CDI tada pregori...

Ako ćelija prespoji u toku mirovanja, dok motor ne radi, tada je kvar lako uočiti (jer akumulator nema dovoljno struje, niti istu prima prilikom punjenja) i onaj ko se imalo razume u struju na motoru, prvo će ispitati akumulator, neće pokušavati upaliti motor na neki drugi način  dok je taj prespojeni akumulator još uvek na motoru. Problem nastaje ako akumulator prespoji ćeliju u vožnji, tada najčešće ni ne primetimo da nešto nije u redu i onda crkne regler, pa za njim i ostalo, ako dođe do prepunjavanja u vožnji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

@ThePainkiller Vozio si i na lanac i sad na kardan... sakupio si neko iskustvo... ima l' razlike u povlačenju, generalno u vožnji... Ipak je, mislim, grublji prenos lancem, logično... više lufta, svuda... Ali pretpostavimo da je sve "u vinklu" i kod lanca i kardana, možeš li nešto reći?

Po nekoj logici bi trebala biti prednost kardana... možda grešim? 

Na ovo boldovano te moram ispraviti... Po pitanju uglađenosti vožnje, prednost je ipak kod motora sa lancem. Kardan nema mogućnost ublaživanja tog udarnog momenta (kad se pušta kvačilo), pa je samim tim uglađenije i lepše voziti motor sa lancem, jer lanac na tu svoju dužinu prilično ublažava udarni momenat kada se pušta kvačilo pri kretanju ili kad se prešalta u niži stepen prenosa pa se pusti kvačilo. Na kardan i njegovo ponašanje u vožnji se svako mora priviknuti, jer on jednostavno tako radi i taj osećaj zna biti prilično frustrirajući dok se čovek ne privikne (ja se još uvek privikavam i sve se manje nerviram... :D ) Kardan povlači silovito, prenos na zadnji točak je momentalan i to je opet nešto što neko voli, a neko baš i ne voli tu sirovu i momentalnu isporuku snage na zadnji točak.

Što se tiče same snage motora u vožnji, opšte je poznato da motori sa lancem imaju najmanje gubitke u prenosu snage na zadnji točak, dok kardan ima najveće gubitke. Dobra stvar kod FJR-a 1300 je ta što su konstruktori ubacili agregat u njega od 145 konja i samim tim se taj gubitak snage na kardanu ni ne oseti toliko. Mogu samo da pomislim kako bi FJR išao da ima prenos na lanac, a da ostane ovaj agregat... :staa2:

 

Što se tiče održavanja, svi već znamo koliko je kardanski prenos tu u prednosti u odnosu na lanac. Nema čišćenja lanca, prljanja felne od raznoraznih sprejeva za podmazivanje, nema razmišljanja da li si na put poneo sprej i da li ćeš negde morati da staneš da namažeš lanac... Kod kardana se na servisnom intervalu od 10000 km promeni ulje u završnom prenosu (ide oko 2dL ulja) i to je to... :) 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne zaboraviti ni odrzavanje ricni na glavcini kardana kod tocka, moraju se tretirati nekom od moly masti (mos2), krst kardana pod manzetnom istom mascu takodje...

Ko sa "lanca" ili kaisa predje na kardan veci je sok saltanje u nizu nego u visu, cesto i tocak blokira :D 

Takodje a zbog ziroskopskog efekta kardan se pri vecoj brzini ukruti i onemoguci rad ogibljenja nazad.

Prva litra koju vozih je bas kardanas, GS1000G...

Metalna, muska zver :D 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 34 minuta, shoyyka je napisao:

Znači mora se probati i kardan... kaišara vozio, lančinu... 

Sledeće sezone, daće Bog, da se provozamo i vidimo negde, pa eto, probaš moju zverku... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Puno sam u životu vozio kardan...prva 2 motora su mi bili kardan...pa onda puno sa lancem, i sada već nekoliko godina uporedo lanac i kardan. Osim u ekstremno sportskom smislu, sve ostalo mi je na strani kardana. Trenutno na Teneri, kardan je tako dobro uradjen da jedva primetis da nije lanac u pitanju.

Ali da treba probati, treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Otvorio garažu da uđe svež vazduh, bacio pogled da li je sve tu, zatvorio garažu. Ne pokrivam ga jer može jedino ceradom za auto af4100fe2a3fb1b75965dea66a4e6bf6.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Probilo se malo sunca kroz sivilo pa sam dobio volje da uradim nešto... Podigao korman za par cm i rasturio satove jer mi se pri vožnji malo pomeralo. I vidim da jedan od nosača ništa ne drži jer se odlepio ili sta god...vidi se mesto gde je stojao na drugoj slici. Rešim problem dvokomponentnim lepkom I ujedno rastavim sajlu za km i isperem od rdje i očistim sajlu, pa sve lepo podmazem. Još da vratim na mesto i jedna stavka manje... Jol zna neko, ima li kod nas neko da reparira zadnji amortizer (sa treće slike), dal je izvodljivo ili da ipak tražim nove. 

IMG_20201126_121615.jpg

IMG_20201125_201453.jpg

IMG_20201126_121724.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Upalio ga malo danas, prvi put od 19 Novembra,

pali kao mina, bez vadjenja aku.

Muzika za usi, peva Remus, peva ram-air i KN :BJB-Kawasaki:

bem ti vreme, tek pocela zima a ja vec debelo kriziram...

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Upalio ga malo danas, prvi put od 19 Novembra,

pali kao mina, bez vadjenja aku.

Muzika za usi, peva Remus, peva ram-air i KN default_BJB-Kawasaki.gif

bem ti vreme, tek pocela zima a ja vec debelo kriziram...

 

 

На течин наговор шураков син (17г. има А1) пазарио кантасаки ер5 '03......ево дрка од среће. Код мене до пролећа

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

875ef7282191adda88b638074f15cd62.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 12 minuta, BaneVuk58 je napisao:

На течин наговор шураков син (17г. има А1) пазарио кантасаки ер5 '03......ево дрка од среће. Код мене до пролећа emoji482.pngemoji482.pngemoji482.png

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

875ef7282191adda88b638074f15cd62.jpg

nije ni čudo kad je to najbolja firma:BJB-Kawasaki:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 28 minuta, sasa ns 1 je napisao:

nije ni čudo kad je to najbolja firma:BJB-Kawasaki:

Nisam posedovao.............. ali razmišljam možda još jedan hitac.............neki ZRX 1100 mi se mota po vugla sa nakaradnom zadnjom viljuškom kako reče jedan moj prijatelj ;). Mada je to sve vrlo slično onome što već imam ali čisto da se kaže da sam imao i naravno da @BokyBoymogu da izadjem na crtu i kažem da je "moj" bolji od "njegovog" :BJB-Kawasaki:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Upravo sada, BaneVuk58 je napisao:

emoji15.png......pao si u mojim očima emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Evo baš sam se mnogo oznojio pod miškom zbog ovog stresa :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Na mom motoru prestane da funkcioniše ABS (blinkaju sijalice za upozorenje) kada temperatura padne ispod nula stepeni i da bi sistem ponovo proradio mora da se sprovede "resetovanje". 

U mom slučaju to podrazumeva i prespajanje par provodnika (što sam do sada radio više desetine puta). 

Međutim, jutros krećem na put pa rekoh hajde da na brzaka odradim taj "reset". I normalno prespojim pogrešne žice i sjebem ABS. 

Eto šta sam ja danas uradio na svom motoru. :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

6c9ea8a07ac423313180212db602f183.jpg
7b2b908e2341cf987d1023da5213ad7d.jpg
Pre neki dan sam ih spakovao, Tomosa sam samo oprao jer on ne zna sta je zima i hladno vreme. Za ovo dvoje fale samo cirade i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja