Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Imao sam "silver" boju na jednom autu, ta boja mi je bila dobra samo zbog toga što se prljavština ne vidi 
Žena "silver" lybra, ja teget stilo.....pranje 1:10

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mi k'o "Topalovići": žena vozi Fićka, ja Suzuki i Antaru - sve crno! Pola kuće sam podig'o lokalnoj perionici. Samo mi nije jasno zašto Leontina peva "crno pa se ne vidi"? :jee: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Meni auto isto crn....i uglavnom ga gledam prljavog ali vredi sve pare taj jedan dan kad ga operem i zasija neviđeno, i veselje traje samo do sutra... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Zamenjeni desni prekidaci, ispao taster za paljenje pre neki dan. Zbog dzek-a od prekidaca mora je se rezervoar skidati. I na kraju sam zaboravio slikati kad je bilo zavrseno.

121247170_367858607976149_3615389381599794299_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 10/7/2020 at 6:05 PM, ThePainkiller said:

Ih, ja odustao od pickanja... Crn motor, bukvalno pola sata posle pranja i voskiranja napada prašine i sve se vidi. A još kad provozam krug, pa se polepe mušice, kao da ništa prao nisam. I sad stoji tako musav i prljav... :D

Sta ja da kazem? Mat crna. Brate ne znam da li da perem ili placem kraj njega svaki dan :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
24 minutes ago, mali_veseljak said:

Sta ja da kazem? Mat crna. Brate ne znam da li da perem ili placem kraj njega svaki dan :)

Zato ga ja farbao u srebrnu. Ama nista se bas ne vidi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

ae745d1070ebe80b99d10a5e8b6c5607.jpg

Priprema za zimu, ove godine mora ispod terase, zamenjen antrifriz i opran ceo sistem. Sada se mirno ceka sneg.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zlatko, @Zlatko LA uvek se odusevim kada tvoj motor vidim, tako pedantno i skladno deluje...Kao da je moja :D 

Vidjas li bivsu mi devojku (deauville 700) tu je negde u tvoj kraj otisla...

20200714_191422.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

@N.F.S. Da krenem celu pricu. :takoje:

Letos sa suprugom smo isli na Vlasini, kolima sa jos jednim prijateljem i njegovom zenom, oba automobila puna, decije stvari i sav pribor za kamp. 

Trazimo mesto i nikako da nadjemo, kad da leve strane poznat motor, prodjem ja BG table znam odlicno i zastanem u nameri da te konacno upoznam. Kad Bojan, inace covek koga znam bas odavno, sedi u moto opremi na klupici pored motora. Gledam motor i ne znam da je on vlasnik, pitam ga kad dolazi vlasnik kad kaze on da je on vlasnik motora. Ispiricao sam mu celu pricu cak sam mu i pokazao par slika i tema pocevsi od F4 (prvi tvoj motor koji sam video kada sam se uclanio na forum) pa do Deauvilla i rekao sam mu da nije mogao da ima vecu srecu sto se kupovine tice. Imao sam prlike da vidim kako uzivo izgleda jedan tvoj primerak i mogu sa sigurnoscu da kazem da je kupoprodaja sa tobom preko telefona 100% bezbedna. Tako da u bliskoj buducnosti se nadam da cu i ja voziti motor koji si ti sredjivao. 

Hvala na komplimentima za moj motor, uvek je lepo cuti reci hvale. Sve sam sam skinuo sa njega jer ipak najbolje znam ja kako gde i sta ide na njemu sto se oklopa tice, majstor je samo odradio ciscenje i zamenu tecnosti. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Joooj veliko Hvala! 

Hvala na lepim recima, ulepsao si mi jutro i drago mi je sto si Hondu video i poznao... :D 

Bice prilike da se upoznamo, eto kada Bojan krene ka "ovamo" provozajte se zajedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ајде да се запљунем. Пала припрема за хладније дане пошто ја не отварам нити затварам сезону
Презадовољан, лака монтажа, лепо греју4bc2a9108b86c5efe5c762700eb607f2.jpgc255a26a47bb84277280eab0777d2df8.jpg77de069849e72cdcdc3b32060e240490.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Ајде да се запљунем. Пала припрема за хладније дане пошто ја не отварам нити затварам сезонуemoji482.pngemoji482.pngemoji482.png
Презадовољан, лака монтажа, лепо грејуemoji847.pngemoji847.pngemoji847.png4bc2a9108b86c5efe5c762700eb607f2.jpgc255a26a47bb84277280eab0777d2df8.jpg77de069849e72cdcdc3b32060e240490.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Imam iste na svom FJR-u. Nisam ih još uvek testirao jer mi je malko kilav akumulator, pa se bojim da mi negde ne zašteka... Al kad baš zahladi probaću kako greju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Odlične su Hot Grips, lično ih nikada nisam koristio preko 40%, čak sam ih vozio sa letnjim rukavicama par puta (zgodnije su mi i imam bolji osećaj).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

Imam ih i za svaku su pohvalu ali kako ništa ne uzimam zdravo za gotovo,nisam ih spojio direktno na akumulator (po uputama) već preko releja na kontakt.
Njihova elektronika prekida neko vrijeme nakon gašenja motora ali ovako ne moram misliti hoće li to svaki put odraditi kako bi trebalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Imam ih i za svaku su pohvalu ali kako ništa ne uzimam zdravo za gotovo,nisam ih spojio direktno na akumulator (po uputama) već preko releja na kontakt.
Njihova elektronika prekida neko vrijeme nakon gašenja motora ali ovako ne moram misliti hoće li to svaki put odraditi kako bi trebalo.
Ево ја сам повезао по упутству. Штоповао време. После гашења мотора и "вибрација" око минут прође и почне да блинка зелено светло и тада већ престаје да греје. Око два минута тако и онда се гаси. Помислих и ја као ти али 'ајде да се не правим паметан....

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam ih već godinama na motoru, greju odlično. Što se gašenja tiče, nisam ih nekoliko puta sam ugasio...dok se ja setim, već se ugasili sami.

Jedino, posle par godina, leva ručica počinje da se topi, poput sirove gume...ja sam to rešio tako što sam navukao termu-buržir po meri i ugrejao fenom, pa se lepo adaptirao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Zamenio retrovizor i dok sam skidao i vracao vizir upadne sraf u far i uspeo da pokvarim far.
Prestala da radi xsenon sijalica, a nemam kako da je ispitam.
Malo be buni dolazni napon posle releja za kasnjenje preko kojeg se napaja balast, ispod 12 V. A na ostatku instalacije redovno preko 12.
Svakako cu kupiti rezervnu sijalicu za probu.
I da, pola skutera rasturih da dodjem do sijalice. Bev400 je u pitanju.
377ede56cc43665ac9f2766f5a70fdc3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Borkosan je napisao:

Zamenio retrovizor i dok sam skidao i vracao vizir upadne sraf u far i uspeo da pokvarim far.
Prestala da radi xsenon sijalica, a nemam kako da je ispitam.
Malo be buni dolazni napon posle releja za kasnjenje preko kojeg se napaja balast, ispod 12 V. A na ostatku instalacije redovno preko 12.
Svakako cu kupiti rezervnu sijalicu za probu.
I da, pola skutera rasturih da dodjem do sijalice. Bev400 je u pitanju.
377ede56cc43665ac9f2766f5a70fdc3.jpg

Ne verujem da je stradala sijalica, pre ćebiti da je šraf napravio spoj prema masi. 

Međutim (po mom iskustvu) te jeftine (buvljačke) xenon sijalice su magnet za nevolju u sistemu napajanja strujom. . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Sutra pakovanje za zimski san, eventualno ako ce cale da ga djira, ostavljam mu kljuceve i instrukcije sta kako, da dopunjava akumulator...

Gde ti begaš, kad ostavljaš motor ćaletu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja