Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 9 sati, Ninja66 je napisao:

Ovu opremu jos nisam video na motoru. Gde se ti vozas ?

 :)  :)

po sremačkim i banatskim gudurama.. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
23 minutes ago, dangubas said:

po sremačkim i banatskim gudurama.. ;)

Ok. Kapiram da je vazdusna puska za zabe, kanap za slepanje ali za cega je bic ?   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Takav nosač za zadnji imam ja i to je smeće nevidjeno. Taman i kad ga staviš, ne možeš od njega prići maticama osovine, jedino može da posluži za čišćenje lanca.Iz ovoga Pontisa. A prodaje se i u nekom army shopu. 

I pripazi, moj XT je mnogo lakši motor i jedna ta ušica gde naslanjaš viljušku je kod mene odmah pukla, tj krenula da se cepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Nije danas, ali je ovih dana:

1. zamena plocica, sva tri diska - EBC FA185TT i FA140

          Osetno bolje kocenje u odnosu na stare plocice.

2. zamena ulja za kocnice Motul;

          Doziranje kocnice sa novim uljem - nova dimenzija.

3. fensi smensi sijalica - Osram Night braker laser.

          Nisam imao prilike po mraku jos uvek da je probam, mada po danu sam primetio da vise sija.

prednja plocica.jpg

zadnja plocica.jpg

sijalica.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 1.9.2020. at 20:00, Bojan82 je napisao:

Takav nosač za zadnji imam ja i to je smeće nevidjeno. Taman i kad ga staviš, ne možeš od njega prići maticama osovine, jedino može da posluži za čišćenje lanca.Iz ovoga Pontisa. A prodaje se i u nekom army shopu. 

I pripazi, moj XT je mnogo lakši motor i jedna ta ušica gde naslanjaš viljušku je kod mene odmah pukla, tj krenula da se cepa.

Gde se ne moze prici,samo nemoj nista ti da cackas:P

@branko_stefanovic ovo je ono na sta je @N.F.S. mislio

Prvo za Dzeja koji ne moze da pridje

20200903-093525.jpg

Na ovo je NFS mislio

20200903-093552.jpg

I to motor od bezmalo 250kg,neko pomenu tezinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa da, ovo je iz te serije! Gsx-f
Samo polako i pedantno, gume/dijafragme sa sve klipovima potopite u jak rastvor tople vode i glicerina.
Ako nisi radio, savetujem da odozdole samo loncice skines i odatle operes, bez dalje demontaze.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

@piki, kada si tu druze, imas li neki savet sto se Suzane tice, bese dugo je kod tebe? Na sta obratiti paznju, sta voli, sta ne? 

Hvala, Nenad. :D 

Bas ti napisah u onoj temi o uljima za silkolen,ja to sipam jos od kad je Djunta prodavao i nemam potrebe da trazim dalje,ne znam sta da ti kazem,svaki motor odrzavam po fabrickim savetima i sedam i vozim(na proslom Suzukiju mi za 50000 crkao samo regler jednom-radomir uzeo od Arakisa i to je to).

Sto se mene tice,kocnice bi trebale biti jace-ipak motor ima skoro 250kg i nije mi za kratke voznjice po gradu,mada kao i sto sam znas vozi se iznenadjujuce lagano obzirom na svoju tezinu.Vise mu leze duga putovanja.U normalnoj voznji mi potrosi oko 4,2-4,6l.

Obzirom da si rekao da ne prelazis 6k obrtaja i uz tvoje odrzavanje,to je kao iz oglasa-sipaj i vozi NOV,NOV,NOV:lol3:.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зна ко је радио, па не седа на то :)

 

Шалу на страну, можда зна неке ствари да обави, али другим није вичан.

А када већ због тих других ствари тера код мајстора, за ситне паре може мајстор и то што он уме, да му обави, када је већ расклопио. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Jel moze neko da mi objasni u cemu je fora da neko svoj motor tera kod majstora ali zato popravlja tudje? Vidim nekoliko slucajeva pa mi nije jasno
Neće majstor da primi loše i neodržavano vozilo da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Upravo sada, branko_stefanovic je napisao:

Evo ja cu da odgovorim kao jedan od tih koje pominjes. Konkretno sam u fazonu da cackam i servisiram sve sto je u mojim mogucnostima i sto se uklapa u moje slobodno vreme. Kad se radi o nekom mucnom i dugotrajnom procesu, pogotovu ako nemam iskustva sa istim, lakse mi je da oteram motor kod majstora. Mada krenuo sam od skorije da praktikujem da radim bas sve sam, trudim se to jest, covek se uci dok je ziv. Naoruzam se service manualom, youtube na laptopu, kafa i polagano. :)

Da izmedju ostalog sam i na tebe mislio, pa vidi s obzirom da sam te recimo podrzao u temi oko tvog problema a sada vidim da drugaru samouvereno radis neke operacije koje su komplikovanije od zamene kocione tecnosti malo sam zbunjen.

 

Radi kako ti volja samo iz mog ugla nije bas fer vezbati se na tudjim motorima a svoj kod majstora. Ja sam skoro prvi put u zivotu skupio hrabrosti da sam zamenim plocice ali sam zvao drugara mehanicara da nadgleda. Naravno na svom motoru koji vozim na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 5 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Evo ja cu da odgovorim kao jedan od tih koje pominjes. Konkretno sam u fazonu da cackam i servisiram sve sto je u mojim mogucnostima i sto se uklapa u moje slobodno vreme. Kad se radi o nekom mucnom i dugotrajnom procesu, pogotovu ako nemam iskustva sa istim, lakse mi je da oteram motor kod majstora. Mada krenuo sam od skorije da praktikujem da radim bas sve sam, trudim se to jest, covek se uci dok je ziv. Naoruzam se service manualom, youtube na laptopu, kafa i polagano. :)

 

P.S. Zelim da se pohvalim, iako nije bitno uopste, da imam 3 moment kljuca, jedan digitalni i dva obicna, jedan mali, drugi veliki. :jee2: Volim moment kljuceve, imam neki fetis, svima ih pokazujem. :/

P.S si posle dopisao aj kada okrecemo na zezanje da ti kazem dzabe ti moment kljucevi kad ne umes na stender da popnes motor :P  bolje kupi lemilicu kao Kreso :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
P.S si posle dopisao aj kada okrecemo na zezanje da ti kazem dzabe ti moment kljucevi kad ne umes na stender da popnes motor   bolje kupi lemilicu kao Kreso  
Ako padne, pašće tuđe. I kao što kažeš, život nije fer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

@branko_stefanovic da budemo nacisto, mene ne pogadja uopste ni da li znas ni da li ne znas da uradis nesto kao ni da li ti placas ili drug ili niko ne placa. Ja sam u onoj temi podrzao tvoj stav da profesionalac treba da bude profesionalac i da stoji iza svog rada (karikiram). 

 

Niti te poznajem niti imam nesto protiv tebe a nemam ni razloga da te podrzavam vec se jednostavno opredeljujem na osnovu svojih stavova koji opet ne moraju biti ispravni ali stojim iza njih. Jedan od razloga zasto profesionalci u bilo kojoj oblasti pocinju da fuserisu je i taj sto amateri rade njihov posao pa ovi nemaju dovoljno posla. Tamo sam napisao da bih voleo da servis koji pusti neispravan motor na ulicu bude odmah zatvoren a sada ukoliko tebi nesto promakne koji servis da zatvore.

 

Na ovo pisanje sam se odlucio jer je i kolega u drugoj temi kivan na majstora i misli da je pao zbog njega a isto tako amaterski popravlja drugarima motore. Ne zelim tamo da pisem jer je covek na zalost povredjen i mislim da nije ukusno da solim ali to je moj stav.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Treba otvoriti temu "Šta ste danas uradili na motoru koji ste poklonili skoro-bratu" i tu bi onda sve bilo jasno i još jednu temu za fetiše (ako već nema).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GSX600f
Upravo sada, branko_stefanovic je napisao:

@DMzone, proziva te ovaj nesto, 'oce da se druzi s tobom.  :klovn:

Vidim brate moj slatki, @X8 Vračar sta ces ti na ovoj temi kad vozis skuter? :stabre:

To sto vracamo motor u zivot i sto sredjujemo nema potrebe da se brinete, naravno pre nego sto sednemo ukljucicemo kameru i ide text: "Ja sam @DMzone i ja sam @branko_stefanovic, dobrodosli u jackass" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GSX600f
Upravo sada, X8 Vračar je napisao:

Pa vas onda već ima dovoljno da otvorite sopstveni forum i da drugima objašnjavate gde tačno šta da rade, a gde ne...

Pa ne bas, mi to radimo za sebe a majstorima ne krademo posao, ja jesam nov bajker i ne mogu nista da kazem bez nekog iskustva voznje ali zeleo bih da upoznam masinu kako radi komplet pre nego sto sednem da je vozim, mislim da je lepota da znas i da sklopis ono sto vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja