Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I ja onomad montirao ovu sirenu na motor (ceo dan izgubio dok sam pronašao mesto za ugradnju, dok sam napravio nosače i povezao). I onda nakon probe kako to zvuči (u realnim uslovima) totalno razočaranje i demontaža. 

Sirena poklonjena jednom kolegi koji nema nikakvu na motoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam iskoristio originalne Bosh sirene iz Citroena, idu u paru (jedna je low, a jedna je high frequensy). Čuju se poprilično dobro i zanimljivo (nesvakidašnje za motocikl)... :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas sam sredio samo jedan tegic, bili su plavi pa sam ih ja ofarbao u crno. Najlepse je da budu polirani. Busilica igra glavnu ulogu u ovom poslu. 

IMG_20200430_192710.jpg

IMG_20200501_174809.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.
On 4/30/2020 at 9:09 PM, ThePainkiller said:

Ja sam iskoristio originalne Bosh sirene iz Citroena, idu u paru (jedna je low, a jedna je high frequensy). Čuju se poprilično dobro i zanimljivo (nesvakidašnje za motocikl)... :) 

Da li ovako izgledaju ?

IMG_20200502_125531.thumb.jpg.194bacd7e6856306e5c83e4459f4ad6b.jpg

Ubaci video ako mozes, ja planiram da stavim ove pa bih da cujem kako zvuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, rodic_ru je napisao:

Da li ovako izgledaju ?

IMG_20200502_125531.thumb.jpg.194bacd7e6856306e5c83e4459f4ad6b.jpg

Ubaci video ako mozes, ja planiram da stavim ove pa bih da cujem kako zvuce.

Da, to su te... :) 

 

Snimiću video, samo da malo ova kiša stane, pošto mi je motor pod ceradom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Juce, jok danas, zamenio ulje u zadnjoj kocnici, nastelovao sat, picnuo ga i stavio punjac na mukulator. Prekrio ciradom i cekam prvu voznju. 

Duuuuuugo sam gledao izduvne grane ali muda za taj posao nisam imao...  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Nisam danas, ali prethodnih nekoliko dana pa ovako sve zajedno sad da postujem.

 

Prvo ovo: 

 

 

Pa onda i ostalo:

Pošto su mi se neke kolege (ne sjećam se koje nit me interesuje da provjerim) kao mala djeca rugale da šaltam bez kvačila zato što ne vodim računa o sajlama i da od "takvih" nikad ne bi kupili motor (kao da bih im ga ja prodao), evo nekoliko fotografija da ih demantujem.

 

Sajla kvačila očišćena i podmazana sa WD-40 (nakon 3 godine još uvijek kao nova):

 

v2lx36b.jpg   fyGKPut.jpg

 

A zatim i sajlè gasa na isti način (takođe u odličnom stanju):

 

KHDWOFu.jpg   WD7EyPF.jpg

 

 

Dalje, električne konektore do kojih sam mogao da doprem sam ponovo zaštitio novom izolir trakom (ranije uradio prije 3 godine) jer je bilo vrijeme da se to opet fino zaštiti od vlage i prljavštine. Versys ima specijalne konektore (kao i ostali noviji motori) koji spriječavaju prodor vlage i koroziju ali što je sigurno sigurno je. Od viška (zaštite) glava ne boli. Ispod stare trake bili su čisti kao iz fabrike, što mi je i bio cilj.

 

g07j6yL.jpg   9XhNILi.jpg

 

dDMjVwi.jpg

 

Još nekoliko konektora je ostalo bez dodatne zaštite ali samo zato što nisam mogao ni na koji način da im pristupim bez rastavljanja pola motora. Na sreću okrenuti su "naopačke" pa su šanse da voda prodre odozdo na gore i kroz specijalni konektor ekstremno male. Još nekoliko drugih žica doveo u red vezicama i odmakao od mogućih mjesta zamora i oštećenja.

 

 

Ploču na prednjem dijelu sa serijskim brojem motora dobro očistio i pokrio 2mm debelim slojem neutralnog providnog silikona da bih spriječio oksidaciju, oštećenja i zaprljanja. Slabo se vidi, ali vjerujte silikon je tu. Pošto se taj dio ionako ne može previše zagrijati, silikon bi trebalo da stoji bez problema. Po potrebi silikon se može lako ukloniti da bi se pročitao broj motora, ali pošto je silikon providan broj se sasvim jasno vidi i kroz njega (naravno broj sam naknadno zacrnio iz očiglednih razloga):

 

iFErwP4.jpg

 

 

I kao posljednje, pošto sam na samom početku njegove "karijere" ispustio motor na lijevu stranu i polomio ručicu kvačila (pa izbrusio i ostavio tako jer sam ionako htio shorty ručice :D), došao je red da i ručicu kočnice konvertujem u shorty verziju pošto inače koristim samo 2 prsta i za kvačilo i za kočnicu.

 

Prvo fotka ručicê kvačila za poređenje:

 

Tjfy5fo.jpg

 

pa onda i ručicê kočnice, prije i poslije:

 

3DEsCGq.jpg   dYsscuZ.jpg

 

ak4Sxtk.jpg

 

I to je to, što se motora tiče od mene dosta. Kliješta kočnica ostavljam za neki drugi dan pošto još uvijek fino rade i pločice imaju još života u njima, a sad kao i svi ostali samo čekam prestanak zabrane kretanja. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
4 minutes ago, dangubas said:

ulje, filter..

Znači ipak ne dangubiš kao što nadimak sugeriše. :D :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovoga puta nije moj motor, prijatelju sam poceo sredjivati rucice i prekidace od MZ-a. Posto je ovo reljefast deo ja nisam mogao bolje da ga osmirglam a i kako je radjeno sve rucno ja sam zadovoljan. 

95523787_2690219491264899_560335091432161280_n.jpg

95378996_975554962859036_280441706363486208_n.jpg

95911554_823604508162818_5336651690261086208_n.jpg

95646415_1138235463180885_9029338389517697024_n.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast, Zlatko, bas si se izvestio sa ovim poliranjem, ne bi bilo lose da u posebnoj temi objasnis ceo postupak, sa sve fotkama, sigurno da nas ima dosta koje to zanima, posto vidim da si dobro izucio zanat! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Konacno mi stigli fabricki migavci, pa zamenih LED sa kojima se ganjam godinama.

Em sto nisam uocljiv, em sto crkavaju, pa svaki cas moram da se maltretiram i da oh menjam.

Napiju se kinezi vode, sa obzirom na to da mi motor stoji napolju.

Japanac je japanac...

 

LED.thumb.jpg.d1a554f02a9afd6026d7cea129b8d252.jpg

 

 

fabrika.thumb.jpg.0e7c1f83d5784451f03621b05240b419.jpg

 

Takodje, uhvatio vremena da povezem Quickshifter koji sam napravio, za sada sam prezadovoljan ( jbg, nisam imao crni kabal, pa napravih sa belim).

 

QS.thumb.jpg.f581376d95c517b3c2e810bb7b744888.jpg

 

Pricvrstio i senzor (imam LED indikaciju ispravnosti, zarad brze dijagnostike)

 

Senzor-LED.thumb.jpg.a8b51ede39b0417cc312a315a2a0fd00.jpg

 

Od silne zelje da probam, mrzelo me da odem do stana po kameru, pa ne napravih video.

 

Uredjaj imam Quickshifter, Oiler, voltmetar)

Upravljiv je u potpunosti (vreme prekida varnice, interval podmazivanja i vreme trajanja podmazivanja...)

 

Za sada je povezan samo QS.

Voltmetar radi automatski.

 

E sada, shvatio sam da je potpuno beskoristan u prednjem delu motocikla, jer ne mozes da pogledas informacije na displayu u toku voznje, tako da cu ga za koji dan spustiti ispod sedista.

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, Gile je napisao:

Svaka cast, Zlatko, bas si se izvestio sa ovim poliranjem, ne bi bilo lose da u posebnoj temi objasnis ceo postupak, sa sve fotkama, sigurno da nas ima dosta koje to zanima, posto vidim da si dobro izucio zanat! :takoje:

Hvala Gile, ne znam da li ima potrebe da se otvara nova tema. A sam proces je veoma jednostavan. Ja krecem sa obicnom smirglom da skinem farbu i razne neravnine, sve zavisi kakva je povrsina i koliko je ostecena, obicno 320, 360, 500... Onda ide vodena redom 600, 800, 1000, 1500, 2000, 2500. Ako samo vracam sjaj aluminijumu onda idem od 1000, 1500 pa do 2500. A ako sam prethodno koristio obicnu smirglu onda idem redosledom koji sam gore napisao. Ja sve radim rucno i koristim Purol pastu, ovih dana cu naruciti set za poliranje oko 1500din (dva filca i dve paste), to ce jos vise dodati sjaj aluminijumu. 

Takodje planiram da od busilice napravim improvizovanu polirku, tj stalak za nju, objavicu i to ovde cim bude gotovo, imam sve zamisljeno u glavi ali mi malo treba vremena. :) Do sad je sve radjeno rucno, nista specijalno i komplikovano. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 26 minuta, m.milivojevic je napisao:

Konacno mi stigli fabricki migavci, pa zamenih LED sa kojima se ganjam godinama.

Em sto nisam uocljiv, em sto crkavaju, pa svaki cas moram da se maltretiram i da oh menjam.

Napiju se kinezi vode, sa obzirom na to da mi motor stoji napolju.

Japanac je japanac...

 

LED.thumb.jpg.d1a554f02a9afd6026d7cea129b8d252.jpg

 

bravo

u zadnji cas sam odustao od led migavaca prvenstveno zbog uocljivosti 

mislio sam da jedini obracam paznju na to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
 
bravo
u zadnji cas sam odustao od led migavaca prvenstveno zbog uocljivosti 
mislio sam da jedini obracam paznju na to :takoje:

Ma gde...
To ti se samo cini.
Celo moje drustvo prvenstveno obraca paznju na signalizaciju i uocljivost.

Ja sam imao ove led i bili su mi simpa.
Stavio sam i relej, pa su lepo migali, ali me mnogo nerviraju.
Svaki cas crkavaju (barem jednom u sezoni).

A i tehnicki pregledi smaraju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre sat vremena, Zlatko LA je napisao:

Hvala Gile, ne znam da li ima potrebe da se otvara nova tema. A sam proces je veoma jednostavan. Ja krecem sa obicnom smirglom da skinem farbu i razne neravnine, sve zavisi kakva je povrsina i koliko je ostecena, obicno 320, 360, 500... Onda ide vodena redom 600, 800, 1000, 1500, 2000, 2500. Ako samo vracam sjaj aluminijumu onda idem od 1000, 1500 pa do 2500. A ako sam prethodno koristio obicnu smirglu onda idem redosledom koji sam gore napisao. Ja sve radim rucno i koristim Purol pastu, ovih dana cu naruciti set za poliranje oko 1500din (dva filca i dve paste), to ce jos vise dodati sjaj aluminijumu. 

Takodje planiram da od busilice napravim improvizovanu polirku, tj stalak za nju, objavicu i to ovde cim bude gotovo, imam sve zamisljeno u glavi ali mi malo treba vremena. :) Do sad je sve radjeno rucno, nista specijalno i komplikovano. 

 

Ok, hvala, kad purol pastu? Posle svih smirgli ili zajedno sa njima? Polir motor je odlicna stvar, merkam odavno neki za zubnu tehniku, a da se motor slepa uz posao... Sto se mene tice, mislim da posebna tema ne bi bila visak, cak naprotiv, a ti kako resis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E
Pre 10 sati, sasa ns 1 je napisao:

ne bi trebo da baca ili baca jako malo,onako ili mnogo

Ne baca, koristimo je par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja