Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vratio stare (originalne) kočione čeljusti. Osetna razlika u korist šestoklipnih Tokico, ali šta da se radi...

Gledaću da uzmem polusinter disk pločice za ova Nissin klešta pa će kočenje biti bolje. Nije ni sad loše uopšte, ali šestoklipna su ipak šestoklipna...

 

YvMV0Qn.jpg

eHCL3BC.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ova Nissin su odlična klešta, a i u super stanju su (rasturao sam ih pre montaže i čistio klipiće i unutrašnjost). Pločice su organic i već su pred kraj. Tako da neću više eksperimentisati sa kleštima, nego uzeti plosinter pločice za ova Nissin klešta i biće to super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 25 minuta, N.F.S. je napisao:

Apelujem da se pazari full sinter!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Žao mi diskova... Nisam ja neki ozbiljan trkač pa da ću pregrejati polusinter, čak ni ove organic nisam nikada doveo ni blizu stadijuma pregrevanja. Znam da je sinter Bog-otac za kočnice, ali isto tako su i agresivne po diskove, a ja nikada neću ni približno njihov potencijal koristiti na ovom motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema tu šta da ti žao diskova ili ne. Tu su da vrše funkciju, potrošni su materijal i nije moguće da ih sačuvaš i ne treba da ih štediš. Uostalom, nisu pločice brusilica... Nećeš ti da pređeš sigurno toliko kilometara da potrošiš diskove. 

 

Opet kažem, ne radi se uvek o brzini nego o težini. Krenućeš sa prtljagom i suprugom u brdsko planinske predele pa ćeš da vidiš kako kočnice mogu lako da se pregreju. 

 

Žao i je meni da krljam nešto što je kao novo ali šta da radiš, naručih nov set sinter Bremba.

 

IMG-20190622-170113.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Tako je @Alekre, podrzavam,

neces nista posebno sacuvati diskove sa organikom

a pregrejaces ih brzo, tezak ti je motor.

...samo Sinter i udri, to ti glavu cuva, ne stedi ih,

uvek imas dobrih polovnih diskova za male pare,

ili novih tu do 100e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ta Nissin klesta su ugradjivana i na RF 900 (cak mislim da je ceo prednji kraj ogoljeni RF :D), znam da EBC koristi FA145 tip plocica za ta klesta pa mozes da uporedis. Gde idem sa ovim? Ta klesta su cesta meta vozaca Hajabuse prve generacije jer su definitivno unapredjenje u odnosu na sestoklipni Tokico koji se fabricki ugradjivao. Stavi pancirna creva i krstene sinter plocice i nemoj da razmisljas. Ja sam presao skoro 40k km na sinteru na diskovima koji su vec bili 18 godina stari, a sudeci po onome sto sam izvadio prilikom prve zamene sugerise da ih je i prethodni vlasnik trosio. Svake godine redovno proveravam stanje i debljinu istih sa Mitutoyo digitalnim mikrometrom i potrosenost je na nivou statisticke greske, bez zezanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 18 minuta, Thaedass je napisao:

Ta Nissin klesta su ugradjivana i na RF 900 (cak mislim da je ceo prednji kraj ogoljeni RF :D), znam da EBC koristi FA145 tip plocica za ta klesta pa mozes da uporedis. Gde idem sa ovim? Ta klesta su cesta meta vozaca Hajabuse prve generacije jer su definitivno unapredjenje u odnosu na sestoklipni Tokico koji se fabricki ugradjivao. Stavi pancirna creva i krstene sinter plocice i nemoj da razmisljas. Ja sam presao skoro 40k km na sinteru na diskovima koji su vec bili 18 godina stari, a sudeci po onome sto sam izvadio prilikom prve zamene sugerise da ih je i prethodni vlasnik trosio. Svake godine redovno proveravam stanje i debljinu istih sa Mitutoyo digitalnim mikrometrom i potrosenost je na nivou statisticke greske, bez zezanja. 

Da, za Suzuki Bandit 1200 idu FA145 od EBC-a... Sutra će mi ekipa iz MRG-a javiti može li šta da nabave obzirom na ovo stanje u državi (zatvorene granice i ostalo)...

 

P.S. Imam ponudu za Taiwan polusinter po ok ceni... šta mislite o njima? Ima li neko iskustva? @Motorcyclist, ti si uzeo polusinter? Koje marke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
21 minutes ago, ThePainkiller said:

Da, za Suzuki Bandit 1200 idu FA145 od EBC-a... Sutra će mi ekipa iz MRG-a javiti može li šta da nabave obzirom na ovo stanje u državi (zatvorene granice i ostalo)...

 

P.S. Imam ponudu za Taiwan polusinter po ok ceni... šta mislite o njima? Ima li neko iskustva? @Motorcyclist, ti si uzeo polusinter? Koje marke?

Ja sam uzeo u MOTO LANDU, EBC marka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Slobodno kontaktiraj i Marka, MarkonePegaz - od njega sam ranije nabavljao EBC dok je imao za moj motor, sada trosim Galfer isto kod njega nabavljeno. Meni se Galfer bolje pokazao u svemu osim sto mu treba vise vremena da se ugreje i za nijansu je losiji po kisi. Poredjenje EBC HH i Galfer G1370/1375. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozim trw sinter na skuteru upravo, nisam video plocice koje se brze trose od ovih, nisu ni priblizno klasa sa ebc. Cenom su jednaki u fullsinter segmentu.

Po mom misljenju ebc pa sve resto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja sam prezadovoljan sa TRWom, vozim ih dugo godina unazad na mnogo motora, Thunderace, ZX9r, Hayabusa, R1 I sada zx12r, sinter naravno, Nindža mi je došla sa AP Racing pločicama koje sam prošle godine zamenio sa TRWom, koje mnogo, mnogo bolje koce od njih. Ostajem na njima i ubuduće... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Naprskao ga Clinom, prebrisao magicnom i...napravio 200km...:jee3:

bem ti ovu karantenu...

 

 

91861373_2560231100884052_8696107304543584256_n.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja