Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 1 minut, Acko017 je napisao:

Ja sam sa m7 koje trenutno imam vozio 3. januara od bujanovca do vranja 160km/h - toliko su dobre. ukratko :jee:

jel to dobro ili lose, nisam bas siguran da te razumem...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
1 minute ago, BokyBoy said:

jel to dobro ili lose, nisam bas siguran da te razumem...:stabre:

to znači da i po klizavom putu drže kao lude, temperatura od 2-3 stepena :moto1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 8 sati, BokyBoy je napisao:

Stigle Metzeler Sportec M7RR 120/200...:jee1:

sliku...nemam.

Ja ih vozim. Vole da su zagrejane i tad drze extra. Ne vole belu liniju ,ni mokru ni suvu. To samo aca lukas. 

A nikako ne vole  pesak i kamencice. Kad naidjem na to ,kao da sam na ledu,bas se osecam neprijatno. Kisu ne konzumiram pa ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema gume koja drži na beloj, samo neke drže lošije a druge manje lošije :D

 

Inače za pesak... Sve sportske gume kada se zagreju i postano onako penaste imaju mnogo većih problema na prljavštini od sport touring guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Stavio maglenke na motor. Maglenke su sa Alija, bez modova, flehsova i ostalih cuda, dugme on i off. Odlicno sijaju, intezitet svetla i vise nego dovoljan, skoro da bi mogle da sluze umesto kratkog/oborenog svetla.

IMG_20200229_173627.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S
On 2/26/2020 at 7:00 AM, N.F.S. said:

sada je scooter power usut bez njega...

@N.F.S.  Pozdrav druze!
Mozes objasniti sto si presao sa Eneos ulja na Motul i sto u njega sad ne stavljas pomenuti aditiv? Gde su Eni i Ipone u odnosu na ova 2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da pocnem od kraja :D, Ipone nikada koristio nisam i ako vozim 20godina, ne mogu komentarisati... Sa agip/sada eni uljima nisam bio zadovoljan zvukom agregata na cbr1000f, 10w40 viskoznost... Sada sam na motulu posto tog trenutka nisam mogao nabaviti eneos, koji je inace duplo jeftiniji po litru, aditiv koristio nisam posto smatram (moje misljenje) da bih istim degradirao svojstva motula... 

Nema tu neke nauke drug, trudis se da uzmes kvalitetno i ukoliko je moguce originalno... Za tvoj skuter iz avatara ukoliko je agregat zdrav i ne troskara ulje licno bih sipao valvoline SynPower 5W-40, jeftino, svuda dostupno a vrhunsko (paket aditiva taman!), menjas ga na 4/5000 i milina..:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 23 sati, milos-v je napisao:

Ja ih vozim. Vole da su zagrejane i tad drze extra. Ne vole belu liniju ,ni mokru ni suvu. To samo aca lukas. 

A nikako ne vole  pesak i kamencice. Kad naidjem na to ,kao da sam na ledu,bas se osecam neprijatno. Kisu ne konzumiram pa ne znam.

Ja trošim Z8... guma ekstra ali... za neke teže motore, ja lak, TDM lak pa 'oće da vrdnu u krivini kod  većeg nagiba... sa dvoje na motoru možeš fuzastere kačiti, toliko drži dobro... već i navikao pa očekujem drifting:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Kao prvo, nema šanse da se guma isto ponaša na motoru od 180 kila i mom sa 230kg...

Ja sam vozio M3 na zzru 1100 i M5 na 9-ki, montirao ih @grofnisam ja, i bio sam zadovoljan, guma je bila za malo teze motore i trebalo joj je malo vremena da se zagreje ali kad se zagreje ubija kako drži... M7rr je dvokomponentna nazad, po sredini 70% silike a na ramenima 100, a napred jednokomponentna, 100% silika, kažu da se extra brzo greje i drži bolesno, čak i po mokrom i po pesku, kamencic ima, lišću i sl i da ima odličan vek trajanja... Ima dosta rivjua po metu, ispratio sam sve koje sam pronašao pre kupovine pa cu videti u praksi. Dvoumio sam se između bt 022 i M7rr, mislim da je bt više sportska guma za stazu, M7rr mi je nekako 50/50.

Ma videću, ne moz' da ne valjaju... :)

Uglavnom, zadnja 200/55/17 izgleda bolesno debelo, slikacu ih na motoru kad ih namontiram i daću neke svoje impresije kada ih provozam. 

Evo cene guma ovde, razlika u 1000 din od radnje do radnje, zavisi od marže. 

toroleo-logo-without-claim.png
WWW.AUTOGUME-ONLINE.RS

Uporedjivanje cena za Metzeler Sportec M7 RR •...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@BokyBoy ja godinama vozim Metzeler i sa njim sam savršeno zadovoljan, prošle godine sam po kiši išao na rafting na taru na monogo hvaljenom Michelinu Pilot power i skinuo ih istog momenta kada sam se vratio kući jer su klizale za sve pare i prednja i zadnja a nisu bile ni stare ni potrošene a došle su sa motorom... sada teram Continental sport attack 2 (mislim) jer sam ih dobio za dzabe (hvala @dvlns) koje nisu loše uopšte ali nisu za moj motor jer zadnju hoće da provrti na uglačanom asvaltu kog u mom kraju ne manjka.... sledeće za GSXR će verovatno biti Pireli supercorsa a za stroma se lomim izmedju Metzeler Tourance next i Continental trail attack 3.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 2 sati, Acko017 je napisao:

Da su M7 RR loše BMW ih ne bi stavljao na S1000RR :takoje:

Jes vala... A i mi napravimo nauku čitavu oko guma... :kafa:

Rezime:

Guma je najbolja kada je nova, manje je bitno koje je marke... Ende. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dobio ekser u zadnju gumu.Čepovo sam al opet po malo pušta.Ubrzigao sam malo pene i vozao ,al je opet isto puštao.I onda posle 15 minuta stalo.Misli da će biti uredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja