Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 27 minuta, Biker-Boy je napisao:

Onda bar i migavce promeni

svakog minuta, u svakom pogledu, sve vise napredujemo...

IMG_20190615_164100_864.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А, чекај, Игоре, што ниси ставио округли фар? default_0a-smiley.gif

 

П. С. Данас сам ошмирглао пластике на десној страни и одрадио припрему за замену ретровизора

 

Сликано дигитроном:a84cc094e3639d8650530e7791bfb0a0.jpg&key=960db4023e61e9c9caea335566639e6c78f751612dd194ece366abb0633c487e

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zubo druze, ako si do plastike osmirglao pre farbe moras baciti "plastic prajmer", imas ga u mini varijanti, bezbojno, kao lak izgleda kada se prska...

On se veze za plastiku a farba za njega...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

evo ga...to je to, migavci, far i na poslednjoj fotki mra vizir kad se ide negde dalje...moram ga isprobati da nadjem najbolji polozaj kako da stoji...

IMG_20190615_180458_664.jpg

IMG_20190615_180356_128.jpg

IMG_20190615_180322_364.jpg

IMG_20190615_173355_047.jpg

IMG_20190615_180239_753.jpg

IMG_20190615_182804_750.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Хвала, брате

Мало сам га привремено заштитио еритроцитима
Iz mokrace? Toliko ti se ne svidja

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ko propisa krv na skuteru ili je presao 1472km u taku ili je amortizacija losa!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добро сам, хвала на питању.
Кривци су, овим редом:
@Krmco@Savan @Due@Astral@Alekre

А сада и @N.F.S. и ти

Сви су криви, сем мене.
Они су одлучили да не носим зимску јакну, јер меш још није стигла (нема у Србији величина за мене, све неке беби поручују, највећа 3ХЛ).

Они су одлучили да дају гас на мом мотору, иако су пре тога давили и били последњи у групи.

Они нису видели семафор.

Они су само пустили гас када су га видели и чекали да приђу ближе да виде које је светло (јер је семафор изненада искочио испред мене, АХА, и семафор је крив!)

Они су касно почели да коче.

Они су помислили: "Добро је, успео сам да се зауставим!"

Затим су у истој секунди мало попустили кочницу (ваљда), а затим у истој тој секунди поново стисли да би ипак стали на црту.

Не знам да ли сам поменуо да се све у једној секунди издешавало?
Е, у њој је предњи точак (ваљда) блокирао и само нестао испод мене.

Као у цртаћима, мотор пао на десни бок, а ја остао да седим у ваздуху и држим руке где је био волан.

Једино нисам пао на дупе (спојлер! Цртаћи лажу! Не пада се на мекано!), већ на лакат и торбицу која је спасила кук и колено.

А онда је на сцену ступио носач камере намонтиран на кацигу и исту спасио удара у црни асфалт и на себе преузео сав удар. Издахнуо ми је на рукама...

Еее, а онда су узели и источили ми пар литара горива, само да би могли да ме зезају да ми мотор много троши!

У принципу, јако, јако глупо. Милион пута свако од нас свакодневно тако кочи, са неких 70-80 на 20-30 у 50-70 метара, али ето, мени се заломило да морам да плаћам штету Путевима Србије јер сам телефоном (који је био први на удару у торбици) ударио у асфалт и оштетио га.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi greše a ja sam bez mana. Kažu Brkovi.:D

Ja ću svečano izjaviti da sa događajem nemam nikakve veze, osim što smo zajedno obilno doručkovali, pa je možda u kolege sva krv iz mozga otišla u želudac.

I onda se pojavio taj bezobrazni semafor... Niotkud. U sred grada. Po ovoj vrućini nesnosnoj.

Samo da si ti nama živ i zdrav!:D

 

Napravićemo motor da bude lep ko slika, a na sliki traktor. Još ćeš se ti hvaliti u ovoj temi...:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Које у сред града? Па на сред магистрале изградили пијацу и око ње насеље и онда ставе семафор да зезну оне неискусне, који не знају да се ту само пролази, на то нико не стаје...

 

Тако ми бар упућени кажу. Сада, након пада. И ја бих прошао, да сам знао да ћу да паднем, и да кроз бочне улице прођу три возила годишње...

 

Лажем, опет бих покушао да закочим, не идем никада кроз црвено, па макар познавао раскрсницу као свој џеп...

 

Али се не бих толико стресирао да ли ћу пред семафор или који метар иза...

 

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Zuba87

Drug!

Ja ti se zbog sale izvinjavam, nisam znao da si pad imao, ja shvatih da si smirglao plastike i posekao se...

Tako ukapirah, moja greska jbg.

Ako si negde o nezgodaciji pisao ja sam prevideo. 

Sorry jos jedared!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма не, бре, опуштено :)))

Јесте било шмирглања, али не волим да користим шмирглу, искључиво асфалт :)

Немој да се потресаш, ја волим да се зезам увек и на свачији рачун.

Да знаш само како се смејемо на сахранама, све нарикаче ме мрзе, испадају тихе и непрофесионалне

Мени су баш пријале те шале, скрену мисли са бола или догађаја, а и захтевају да упрегнем мало вијуге да одговорим ;)

Дакле, запамти(те), шта год и када год да ми се деси, увек се шалите, лупајте, глупирајте, зезајте. Сувише лоших ствари у овом животу постоји, бар нека ја или мој доживљај (па макар и трагичан био) послужи да се некоме набаци осмех на лице

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ajde ajde, to je samo malo koze i koja nit mišića. Koliko sam video nije stiglo do koske jel da?
A rekoh ti, moglo je i gore, zamisli da si na sebi imao novu jaknu i da si je pocepao?!

Radenku da se zahvalis i Mercedesu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova
On 5.6.2019. at 21:12, zlig0r je napisao:

taj set iz luisa me spasao u madjarskoj pri povratku iz Brna 2017te...odradio je posao do kuce na kvacilu i onda je zamenjen...ako ne mora - neka ti ne bude trajno resenje...

a po meni, imas 2 resenja...

jeftinije: da posaljes sajlu u metalprodukt novi sad da ti po toj naprave novu

skuplje:  da kupis gotovu sajlu za tvoj motor...

prepar godina kod tih likova menjao sajlu.Doneo bužir i staru sajlu.Oni uzeli novu sa već fabrički montiranim burencetom.Izmerili ,odsekli ,provukli kroz bužir i gurnuli u neku mašinu gde je stojalo drugo burence .Jedno vreme stojalo u toj spravi-mislim da se nešto grejalo i kraj.

Pre 2 meseca drugi postupak ,Sve isto ali bez te mašine.Uzeli su sajlu sa burencetom,provukli i stavili drugo burence ,nešto zavrnuli i kraj.Izgleda da samo zavrnu neki šrafčić kao u eletro klemi .Nisam siguran jer su posle turpijali burence pa se ne vidi.Cena 400 dinara.

Sama sajla duža od bilo koje na motoru u radnji košta od 70-100 dinara sa jednim burencetom.Da li neko ima ideju kako naći ovo drugo i kako ga montirati sam kao i ovi u metalproduktu.Dobro je što je rešenje trajno ,nadam seda jeste  i može da se uradi na licu mesta kad pukne sajla.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
prepar godina kod tih likova menjao sajlu.Doneo bužir i staru sajlu.Oni uzeli novu sa već fabrički montiranim burencetom.Izmerili ,odsekli ,provukli kroz bužir i gurnuli u neku mašinu gde je stojalo drugo burence .Jedno vreme stojalo u toj spravi-mislim da se nešto grejalo i kraj.

Pre 2 meseca drugi postupak ,Sve isto ali bez te mašine.Uzeli su sajlu sa burencetom,provukli i stavili drugo burence ,nešto zavrnuli i kraj.Izgleda da samo zavrnu neki šrafčić kao u eletro klemi .Nisam siguran jer su posle turpijali burence pa se ne vidi.Cena 400 dinara.

Sama sajla duža od bilo koje na motoru u radnji košta od 70-100 dinara sa jednim burencetom.Da li neko ima ideju kako naći ovo drugo i kako ga montirati sam kao i ovi u metalproduktu.Dobro je što je rešenje trajno ,nadam seda jeste  i može da se uradi na licu mesta kad pukne sajla.

 

Ja sam kupio set u Louis-u, da imam u koferu, a pre neki dan, kad mi je zvrknula od sauha, poslusaj[mention=34454]Astral[/mention] i odneh preko puta Zire, da uradim.

Prijatan covek, vozi motore, takodje, 500 din.

 

Sad cekam ponedeljak, pa da odem do[mention=34454]Astral[/mention] da stosta nesto instaliramo.

 

P.S. Ako hoces, mozes da mi bacis brzom postom, pa da odnesem i da ti on zavrsi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@Zuba87 drz se!
Bitno je da je glava na ramenima.

P.S. Drugar prodaje jaknu 4XL, nije je jos stavio na oglase. Kupljena prosle godine, a ove smrsao 30kg, pa mu je velika...

Mogu da vas povezem, ako si zainteresovan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хвала, брате, глава ту, а и кацига преживела :)

Елем, већ је купљена меш јакна, али стиже тек сл. недеље, а ја не бих више да падам :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Хвала, брате, глава ту, а и кацига преживела default_0a-smiley.gif

Елем, већ је купљена меш јакна, али стиже тек сл. недеље, а ја не бих више да падам default_0a-smiley.gif


Moracu da probam mash...
Danas sam prokuvao 70-ak km, sto po gradu, sto do Avale i to u 12sati.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А, зимска блејала кући, имам одговарајућу, али не могу да носим по овом времену, пре ћу се од врућине онесвестити

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Nakon ciscenja i podmazivanja lanca, pokusao da zamenim sijalicu pozicije, i sa ovim lopatama od ruku nekako uspem da se zaglavim, ne okrenem do kraja dzek sa sijalicom i krenem da cupam, kad ono upade sijalica u far
Rezultat, sat i po vremena boljeg upoznavanja motora (kompletno rastavljen prednji deo, skinut far).
Sijalica na kraju izvucena sa malim nastavkom i magnetom na vrhu.
Nekako mi bilo drago kad sam sve sklopio a nista viska mi nije ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja