Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tako se skrati predtrag, medjuosovinsko rastojanje... I pored lepseg izgleda i gubljenja neutralnog upravljanja sa sobom obaveeeezno nosi jako preuptavljanje, tj. u krivini prednji tocak hoce da se "sklopi" i konstantno ga moras drzati na kontri... 1cm je maaaaax izbacivanja stapova na sportturing motociklima a bez da se ujednaci i zadnji kraj....

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može biti da tu visina nije dirana uopšte.

Jednostavno, heblovi se tako montiraju...stežu na štap, stegom koja zauzima toliko mesta. Sad kad ih nema taj je prostor vidljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Verovatno je to i u pitanju.... Ovako izvuceno bi previse bilo, bez tvrdjih opruga verujem da bi cesto na blatobranu bio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 43 minuta, Savan je napisao:


Lep gsxr


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Prelep. Hvala.

Ovu kolor semu nisam video na ovom modelu ovog godista. Na fotkama mi i nije izgledao toliko posebno, koliko me je odusevio kada sam ga video uzivo. Kupio je/prodao sam sebe "na prvu", cim ga je oko videlo...

IMG_1808 modified.jpg

IMG_1805 modified.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Može biti da tu visina nije dirana uopšte.

Jednostavno, heblovi se tako montiraju...stežu na štap, stegom koja zauzima toliko mesta. Sad kad ih nema taj je prostor vidljiv.

Upravo to. Na taj deo štapa se montiraju heblovi. Sad kada njih nema, taj deo štapa je vidljiv i deluje kao da štrči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Montiran korman, najzad! :jee1:
Fale još samo tegići kormana...
 
96ioK7o.jpg&key=e8dcae43f25c12b0167fcb5d3b790380aaace3db57ee66eadc75dd5e7b3614c8
v3cDuyU.jpg&key=4a655f3c901eac3c6e269a8045a2d32e719cd38dd0f6c13bf618545d31fd5493
 
I razlika izmedju heblova i kormana (prva slika sa heblovima, druga sa kormanom):
tzIfCHe.jpg&key=b93c7a1459a9417856b57c73fb5e92f796997e9742f220d182cbb1cfdaa044ed
ocSFuJE.jpg&key=478ebb2df340cc0c8d42d7815c70c2398cecfe4daea9ec13b12bd889cbaa1c5a
 
 Razlika je drastična! Videćemo kako se se u vožnji osetiti...
 

Po meni to ne liči bas kako treba. Jer ti standardni heblovi su već svakako izdignuti iznad trouglova umesto ispod kao kod sportske varijante, a sad si još ubacio i šipku..

Ja bi se zapitao jel to zaista onda pravi motor za mene.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 18 minuta, Savan je napisao:


Po meni to ne liči bas kako treba. Jer ti standardni heblovi su već svakako izdignuti iznad trouglova umesto ispod kao kod sportske varijante, a sad si još ubacio i šipku..

Ja bi se zapitao jel to zaista onda pravi motor za mene.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Pa ja sam i rekao da meni ne odgovara položaj sedenja na VFR-u (sa heblovima), iako mi se sviđa koncept agregata i taj njen obrtni momenat. Ubacivanje kormana je nešto što se masovno radi kod VFR-a, tako da to nije neka neuobičajena  prerada. Ako sa tom preradom dobijem željeni položaj sedenja i bude mi odgovarala vožnja na VFR-u, ne vidim problem u tome što sam preradio motor za svoje potrebe. Takođe, sve može da se vrati u fabričko stanje za manje od sat vremena posla, osim što ostaje probušen trougao, a i za to ima leka. U najgorem slučaju mogu da kupim drugi polovan (nebušeni) trougao i da ga stavim. VFR, za sada, ostaje kod mene neko vreme, voziću ga ovako jer mislim da će sada vožnja biti uživanje (za mene). Ne volim koncept sportskih motora i to ˝ležanje˝ na motoru prilikom vožnje. Ne pali me jurcanje i ˝zaleganje˝ na rezervoar. 

I dalje će mi TDM ostati kao motor koji ima ˝sve u jednom˝, tj. koji meni najviše odgovara, ali ne želim da opet srljam sa prodajama i kupovinama. Puno sam para, vremena i živaca potrošio za ovih par meseci kada sam izmenjao par motora za kratko vreme. Jednostavno, za sada, ne mogu sebi da priuštim taj luksuz da opet nabasam na neki motor koji treba registrovati, uraditi servis, menjati gume, lanac, lančanike i ko zna šta još...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo montirani i tegići... 

 

UlLuoA4.jpg

 

Vreme šugavo i dalje...ne dozvoljava probu... A meni sve pundravci u guzici, hteo bih da vidim kako "radi" korman... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam iznenadjen....i uvredjen!. meni si nameru motiranja drugog fara u mesto okruglog dve strane ranije rekao "svetogrdje", a njemu sad "nista grdnije" za skidanje hebli...

Molio bih te, samo reci, koja je grdnija stvar od te dve?! zamisli da se Painkiller i ja zadesimo u nekoj kafani i na par piva, zakacimo - moje je grdnije - e nije nego je moje! jos neki fajt ispadne ne daj boze.. :D

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to je skoro mrtva trka, mada mislim da bi tvoj far pobedio, jer ovo sto je Painkiller uradio bar ima neku funkcionalnost, jeste ruzno, ali bar ce mu sada motor biti udobniji, a onaj far je samo kozmetika :) 
Moras razumeti, jedno je kad uzmes motor koji ni iz fabrike kad je izasao nije bio preterano lep pa ga malo doteras da lici na nesto...

ali, uzeti LEGENDU od motora >> Vmax<< :ooo: 

i izopaciti ga s onim ogavnim farom pa to je katastrofa epskih razmera :staa2::'(

no, to je tvoj motor, tebi se svidja i to je najbitnije, i ja to postujem :takoje: 

ali ne mora da mi se svidi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, Biker-Boy je napisao:

Moras razumeti, jedno je kad uzmes motor koji ni iz fabrike kad je izasao nije bio preterano lep pa ga malo doteras da lici na nesto...

Svjetska moto industrije nije svjesna koji dizajnerski potencijal sjedi besposlen na Balkanu. :P:lol3:

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Volim da mi je motor lep, i težim ka tome da svaki dovedem do stanja da se meni sviđa (ono kad ga pogledaš svaki put i pomisliš - ˝Ah, što je lep!˝) 

Od samog starta mi se ovaj VFR nije sviđao zbog te njegove farbe, ali sam se prosto privikao. Montiranjem ovog kormana je ovaj motor dobio moj lični pečat i zato mi je nekako draži i lepši. Heblove nikada nisam voleo, niti ću... VFR ima potencijal da bude više touring motor (tj. da mu smanjim onu dozu ˝sport˝ naravi), tako da sam ja ovom prepravkom spojio lepo i korisno. Sve ovo je samo moje subjektivno mišljenje, nije mi namera ikoga da ubeđujem da je to dobro i lepo što ja radim. Ako se kome sviđa - super, ako se nekome ne sviđa - opet super. Svakako preporučujem prebacivanje na korman onome kome je položaj sedenja neudoban na VFR-u. 

 

P.S. Provozao sam malo motor čisto da osetim kako se sada vozi i oduševljen sam. Sada se VFR vozi kao bicikla...

 

P.S.2 - Imam jedno pitanje za iskusnije: Da li bih sada mogao da malo spustim štapove u trouglima (obzirom da nema heblova i ne moraju toliko da budu uvučeni u gornjem trouglu, ali se bojim da mu ne pokarabasim ciklistiku? Šta se dobija, a šta gubi spuštanjem štapova niže ili više u trouglu? Napomena: ovako kako sada stoje je fabrički setup...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Čišćenje lanca, montiranje EVOTECH LED nosača za tablicu i fixiranje migavaca, montiranje nosača za Mob.Tel.

 

Lanac pre 56927229_498554010677623_2888725205776072704_n.thumb.jpg.658ba4b1103013e8f0f40f99547e70ee.jpg

 

lanac posle 57205992_2110338175753189_7111400127645876224_n.thumb.jpg.66aa7d1722904ddebc0b58999c482953.jpg

 

Nosač tablice /migavaca, fabrika 75a02bcf0d8c-1920x1080.jpg.2422290f42b6de9534ddc313bf940354.jpg

 

Nosač tablice /migavaca EVOTECH LED 57034673_430185904406663_165250777974046720_n.thumb.jpg.03d30fb93a124edc13480ddaa2b7c0bb.jpg

 

Korman bez nosača za Mob.Tel. 1247969434_55845482_511583489245574_8445792169536520192_n-Copy.jpg.2f76eefbee564bbdc8a25007d541ea28.jpg

 

Korman sa nosačem za Mob.Tel.  56922704_416917218874445_5391166937055100928_n.thumb.jpg.223563e42678abb642c28c7747027b5e.jpg

 

 

Za sada toliko

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova

Primetio sam belu fleku sa unutrasnje strane stakla od ulja kao i na vrhu cepa. Neki kondenz? Uspeo sam naci ovo na netu:

 

The white stuff is water in the oil. in your case with an air cooled engine, it is condensation that has not burned off yet. This is cause by going to cold and then hot temps in a short amount of time, and then shutting the engine off. Example: a short trip to 7-11 and back home. Mobil 1 will not let this happen. Dinosaur oil will.

Upravo cesto tako vozim 12km tamo i nazad od kuce do posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 hour ago, Motorcyclist said:

Primetio sam belu fleku sa unutrasnje strane stakla od ulja kao i na vrhu cepa. Neki kondenz? Uspeo sam naci ovo na netu:

 

The white stuff is water in the oil. in your case with an air cooled engine, it is condensation that has not burned off yet. This is cause by going to cold and then hot temps in a short amount of time, and then shutting the engine off. Example: a short trip to 7-11 and back home. Mobil 1 will not let this happen. Dinosaur oil will.

Upravo cesto tako vozim 12km tamo i nazad od kuce do posla.

Može da se pojavi kondenz usled hladnog vremena i kratkih relacija.

Obriši čep i prati situaciju.

Ukoliko ne pada nivo rashladne tečnosti, nemoj da se frkaš.

Ukoliko opada... e onda imaš problem...

 

Tada je potrebno zameniti dihtung glave, ali prethodno rasklopiti agregat, odneti na mašinsku obradu blok motora, itd...

 

Elem, ukoliko je ulje lošijeg kvaliteta, takođe, možeš očekivati ovu pojavu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 hour ago, bocca_bastard said:

Pusti motor da se zagreje ujutru, skroz. Kad se vratis pusti ga minut da radi. 

 

Taj engleski iznad bas ujeda za dusu koliko je los. Jedva sam ukapirao sta misli

ali grize.

Dinosaur oil will - Hit!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Uradio servis kod majstora Miće u Loznici i uradio sjedište kod Srđana u Surčinu :D Dosta za pocetak ove sezone :)

IMG-36e84cb7ffc97ce0f02fedcf24c456cb-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nisam, al se opasno spremam...ne znam odakle da pocnem...skontao sam da nemam ladno pivo u garazi...mozda od radnje da pocnem?! 

IMG_20190418_154710.jpg

IMG_20190418_160542.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 4 minuta, zlig0r je napisao:

nisam, al se opasno spremam...ne znam odakle da pocnem...skontao sam da nemam ladno pivo u garazi...mozda od radnje da pocnem?! 

IMG_20190418_154710.jpg

IMG_20190418_160542.jpg

Kazu bije maler ako krenes bez piva :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 40 minuta, draki je napisao:

Uradio servis kod majstora Miće u Loznici i uradio sjedište kod Srđana u Surčinu :D Dosta za pocetak ove sezone :)

IMG-36e84cb7ffc97ce0f02fedcf24c456cb-V.jpg

 

Sjediste vrh, samo ne znam kako ces proci tehnici, posto nije original i ne poklapa se sa slikom fabrickom sjedista. :P:jee::takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja