Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

@vortex4borg, za tvoju "krmacu" imam dobre cizme stapova, nudim ih na poklon ako hoces! Sredjuj bez da skidas te koje imas pa kada dodje vreme samo prepakujes...

Samo da organizujemo kako da ti "doturim" ako ih zelis :D

 

Pozdrav Nenad.

Joj .... sta da ti kazem, HVALA nije dovoljno. Ali bice dana za megdana pa vratim u pravo vreme na pravi nacin. .....

P.S. procitao da imas i kablove za svecice zajedno sa bombinom? ako to imas, onda kupio bi i to. ..... a za dostavu, ........ hmmmmm ima par nacina, ili neko u Nisu ili iz Brusa.

P.P.S. koje sam ja jebane srece, ako se secas da sam imao problema sa O-ring za alternator, curelo ulje jer je honda resila da ga napravi van dimenzija. 2,68 ili tako nesto. E pa nakon 2 god opet popustilo i opet curi :( Bice velika zajebancija, a nadao se samo na obican servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada cu ti uslikati bobine sa kablovima, ako ti odgovara tvoje su za 20eura sve komplet (samo kablove sam platio 5000din, mercedesove), cizme uslikam kada na plac danas odem, njih na poklon dajem, nisu nigde ostecene!

Daj dimenzije velikog o/ringa, da potrazim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo bobine sa kablovima, nema nikakvih ostecenja, rade super, kablovi ne varnice! Sa moje su 1000F a zamenih ih onim stick bobinama, cena je za tebe simbolicna kao sto iznad napisah....

IMG_20190224_092222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 28 minuta, N.F.S. je napisao:

Sada cu ti uslikati bobine sa kablovima, ako ti odgovara tvoje su za 20eura sve komplet (samo kablove sam platio 5000din, mercedesove), cizme uslikam kada na plac danas odem, njih na poklon dajem, nisu nigde ostecene!

Daj dimenzije velikog o/ringa, da potrazim...

TOP, kupljeno!!! @velvetwolf mozes li da ukombinujes nekako sa Nenadom?

za o-ring ... uf ... davno sam bio negde zapisao FI ali videcu mogu li da nadjem dimenziju pa da pisem.

EDIT: evo ga:

O-RING (95.5X2.4)

Manufacturer Part # 91306-MS2-611

Promenio član vortex4borg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 26 minuta, vortex4borg je napisao:

TOP, kupljeno!!! @velvetwolf mozes li da ukombinujes nekako sa Nenadom?

za o-ring ... uf ... davno sam bio negde zapisao FI ali videcu mogu li da nadjem dimenziju pa da pisem.

EDIT: evo ga:

O-RING (95.5X2.4)

Manufacturer Part # 91306-MS2-611

Sutra javljam za o/ring, imam bas snabdevenu radnju, ako ga ima kupujem! racunam da 95x2.5 staje bez problema...

P.S. Imas na predhodnoj strani slike stapova ako si prevideo.. Pogledaj odgovaraju li.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Sutra javljam za o/ring, imam bas snabdevenu radnju, ako ga ima kupujem! racunam da 95x2.5 staje bez prblema...

P.S. Imas na predhodnoj strani slike stapova ako si prevideo.. Pogledaj odgovaraju li.

Nisam prevideo, zatoa sam i tagovao velvetwolf-a

a za 2,5 .... NIJE to to, vec imam to i NE valja. Nabija i guzva ga tamam toliko da me jebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tu je bez pritiska, namazi tanko silikon ispred gumice (TANKO) i ostavi da se tako osusi pola sata, vrati i zasrafi altenator...

Jesi li ga skidao inace? Imas ispod karburatora na bloku motora tehnicku rupu zatvorenu parcetom aluminijuma, odatle kako iz ricni izvlacis altenator guras deblju zicu npr. kako bi uhvatio lancanike i frailauf... Altenator ima svoj lancanik i lanac odmah do mesta gde gumica dihtuje, svoj spaner takodje...

Tacne mere cisto sumnjam da ima, ja sam bez problema koristio priblizne, gumicu namazes vazelinom i montiras, nikada curnulo nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Javljam sta sam nasao... 

Ima sigurno 7/8 godina od kada sam poslednji put 1000f rasturao, evo brljam po delovima mozda i gumicu "iskopam" :D

 

P.S. @vortex4borg, nadjoh evo i desna kljesta, tvoja su bez naknade :D 

Ako ti trebaju naravno, duuugo stoje, treba ih ocistiti ali su dobra! Ako nadjem i leva saljem u paru... Meni ne treba.

d1.jpg

d2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nenade, za krmacu ja vec sakupljam delove jer postaje sve teze da se nadju.

Najteze je naci dobar lancanik (gornji) ovo od mehanickih delova, a od plastike skoro je nemoguce naci nove. Tako da uzimam sve sto oces da das/prodas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

znam znam ... puno stvari NE pase ... tako da za svaki deo trebamo se usoglasiti .....

jos ne mogu da si oprostim da sam propustio levi auspuh (tacnije krivinu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sto ti nudim sigurno pasuje, viljuska nazad mi je bila od novijeg modela, siroke felne nazad/napred... Ceo prednji kraj od sc24.... Zato ti i izdvajam za tvoj model, da ne zatrpavam temu ovde, kada organizujes kako da dobacim samo na PP javi drug!

 

P.S. Nemoj misliti da sam zaboravio nosac kofera koji si mi nudio, nisam navikao da poklone primam ali sam gest htenja me je "kupio".

Lose meni ucinjeno obicno za sobom ostavim ali dobro pamtim za uvek! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sam nasao a da ti odgovara, cizme, nisu ostecene nigde, treba ih isprati naravno, osovina tocka, i kljesta desna... Bobine sa kablovima sam vec upakovao i slikano nosim kuci da u kutiju ubacim... Ostaje za O-rig sutra da vidim.... Ceka zapakovano tvoje upute :takoje:

IMG_20190224_124713.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Super! Moze licno, moze slanje, sve opcije na stolu!

I O/ring sam nasao, 92x2.2, razvlaci se lako na dimenziju koju trazis... Upakovacu i njega, ne kosta te nista a mozda ti posao zavrsi :takoje:

IMG_20190224_134752.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo završih radove za danas... Štapovi sređeni i ofarbani, hladnjak takođe ofarban i sređena i reštka hladnjaka. Žmigavci su takođe, novi i čini mi se da su odlično čučnuli...prosudite sami... ;)

 

x4hBkFk.jpg

do9cEpu.jpg

jbfrsYm.jpg

AStFKWx.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

@vortex4borg ako ti odgovara prolazak pored Vlasotinca, na pauzu za kafu naravno, voljan sam da stigne kod mene. :takoje: Ali sam ove nedelje prezauzet zbog posla, od ponedeljka je vec druga prica, tako da ako mogu da pomognem tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 11 sati, Zlatko LA je napisao:

@vortex4borg ako ti odgovara prolazak pored Vlasotinca, na pauzu za kafu naravno, voljan sam da stigne kod mene. :takoje: Ali sam ove nedelje prezauzet zbog posla, od ponedeljka je vec druga prica, tako da ako mogu da pomognem tu sam.

Da sacekamo ovih koje sam tagovao, a zavisi i od Nenada jel prolazi pored Vlasotince.

Ja zbog novog posla ne mogu da mrdnem ni 100km u pravac do Augusta. Bice ovo mucna godina za mene, malo kilometara i stim malo zabave. Ako doguram do 4k km sam na konju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja