Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Idemo dalje... :aha:

Rucica kocnice prva dobija "fejslift" :)  Smirglanje, matiranje, plava kreda i filc, pa roze kreda i coja! Mmmmmm.... Da ne uhvatis!

Na redu je poluga kvacila...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Alekre je primetio reg.nalepnicu na blatobranu, nalepih je preko folije da mogu pomerati, imam plocicu iz Louis-a negde, namensku kao "drzac" nalepnice, naravno krije se!

Nije problem, pravimo drugi nosac, prohrom 1mm i krecemo... 

.... Posle 7 minuta rada voala! Gotovo... 

:jee:

IMG_20190216_111056.jpg

IMG_20190216_111705.jpg

IMG_20190216_120341.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svaka cast! Hteo sam i ja da napravim sa selnom i kaci se na prednju viljusku, ali mi je ovo mnoooooogo lepsa stvar. Stvarno je genijalna ideja, nadam se da neces zameriti ako nesto slicno napravim. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

IMG_2102.jpg
Zamenio ulje i filter, očistio lanac, obrnuo krug i podmazao. Prošle sezone Motul, ove da probam Bardhal malo.
Hteo da zamenim i antifriz, ali me mrzelo da skidam plastike, bas su zavukli i čep hladnjaka i posudu. Moram da odvojim malo vise vremena.
Usput ima li neko preporuku koji antiftiz sipati? U pitanju je V-Strom 650 2008.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Grane me odusevljavaju! :takoje:

Ma već počele da žute ali barem su čiste:neznam:

Hvala kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Idemo dalje... :aha:
Rucica kocnice prva dobija "fejslift"   Smirglanje, matiranje, plava kreda i filc, pa roze kreda i coja! Mmmmmm.... Da ne uhvatis!
Na redu je poluga kvacila...
1.thumb.jpg.ce8c6196c274d729faec87a6b52f81a7.jpg
2.thumb.jpg.0ba80b0094ef6697f05c66a5a4970835.jpg
3.thumb.jpg.d144af65211ed08e8f93f124841c13a7.jpg

Nisam dobro razumeo šta si napisao pa mi se ucinilo da si tapacirao ručku sa filcom i posle sa čojom. I gledam zadnju sliku i ima stvarno sloj nečeg plavog po rubu ručice.

Rekoh, kakva sjajna ideja da to bude još mekše i prijatnije za prste.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pogresim ja cesto u kucanju, ocekujem neko osnovno pred znanje pa zbunim ljude... Po meni sasvim je normalno da se procesi poliranja metala/boja znaju naravno uz osnove poznavanja mehanike... Tako se povezujes sa masinom :D

Boje koje vidis na rucici su refleksija koje cega druze, da,da... :D Polirano kao ogledalo!

Filc je "alat" za poliranje (vidi se na el. motoru) plava kreda je abraziv... Kada zavrsis time (delimicno izvuces sjaj), filc se menja cojom u kolutu a na nju se nanese "roze kreda" blaaaaago abrazivna koja skida mikro riseve... Zadnje u nizu trljanje magicnom krpom...

Priprema (smirgla) je takodje vrrrlo bitna u procesu, kod mene za aluminijum je zavrsna 800 granulacije, voda kao lubrikant.

Pozzzzz i osetih deo tvoje srece Savane apropo price u "Sta vas je danas obradovalo" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Sto se tice honde transalp 600v, ja sam preko e-bay narucio zadnji lancanik sa 39 zuba. Motor sada na 4000 o/min u petoj ide 100km/h, a ranije sa fabrickih 47 zuba je isao na 5000 obrtaja 100 km/h. Sada na 5000 ide 120. Potrosnja se znatno smanjila, vise od pola litra na 100km, na snazi je neznatno izgubio, zanemarljivo, ali za duza putovanja odlicna stvar. Samo sam pogresio sto prednji nisam narucio sa 16 zuba, nisam ni znao da ima u ponudi, onda bih ga jos vise rasteretio i vozio na manjim obrtajima na autoputu. Naravno, lanac mora da se skrati, ali to nije neka mudrologija. Sto se tice prednjeg fara, ugradio sam projektor od bmw-a x5, i ubacio h7 led sijalicu. Mora malo prepravki oko instalacije, jer je h7. Manje vuce struje, a nemerljivo bolje osvetljenje imam. 

Nadam se da ce nekome pomoci ovo sto sam ja uradio. Pozdrav

20190131_195146.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Juče zamenio sva vakuum creva na karburatorima i na slavini za gorivo, jer su bila trula i ispucala, pa su vukla falš vazduh. Zamenio zadnju gumu (imalo se para samo za polovnu), zamenio sijalice u satu (sve bile pocrkale), skinuo opruge sa amortizera i poslao kolegi na procenu i eventualno sređivanje (hrom se sav oljuspao i nisu ličile ni na šta), stavio privremene zamenske opruge, ali su tanje za 0,4 mm i ne mogu da nose ovu težinu motora, tako da moram čekati da se stare vrate sa remonta (nadam se uspešnog).

Poručene su i lamele, novi žmigavci danas stižu pa će biti zamenjeni...

Ostaje mi još da za vikend probam da sredim izduvne grane kod majstora (udarene od dole na visoku bankinu pa se prošupljile). 

Na proleće planiram da posetim i doktor Bokilića da menjamo lanac bregaste, naštelujemo ventile i da sredimo karbove (malo brlja na leru, ali to je moguće da se dešava i zbog šupljih izduvnih grana - videćemo kad sredimo grane).

 

Polako mašina dobija sve ono što joj sleduje, ono što se 2 prethodna vlasnika nisu udostojila da pruže ovoj mašini kako zaslužuje...

Prosto je neverovatno koliko Honda može da podnese neodgovornosti i nebrige svojih vlasnika, a da i dalje ponosno stoji, izgleda, radi i vozi...

 

Pe1szxi.jpg

JRlC6ns.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja