Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova

isto kao i ja samo ne guram benzin nego to za šivenje ili može i neka razna bike oil -za bicikle.To sam ovde pisao još pre 10 godina ,,kao,, moj izum pošto to nikad od nikog ranije nisam čuo.Kod mene je jako mali razmak izmedju bužira i sajle pa mogu da uvučem samo onu insulinku iglu .Ulje je tolko retko da prolazi kroz tako tanku iglu.Ništa ne skidam,sve radim na motoru.

Na autu starom 30 godina je bila tolko spekla sajla da je u vožnji ostajala nožica na podu-moro  sam nožnim prstima da je vraćam.Tu sam uzeo debelu iglu i motorno ulje jer može da prodje uz debelu sajlu kvačila.Razradilo se i nikad više nije bilo problema.

Namazo gume glicezinom i dovršio nadvizir i nosač za versisa.Nije ni loše ispalo ali sam vario tanak lim električno pa je malo džombasto.Pošto će mi trebati jednom godišnje za put-odlično je.

Nabavio sam makrolon 5mm koji je nemoguće polomiti osim ako nepadneš sa motora.Mnogo je i čvršći i žilaviji od plexia.Problem je sa savijanjem,temperaturnim fenom nemožeš ga ugrejati,a ringla mi je mala na šporetu pa nije ispalo dobro.Nosače šrafim na isto mesto gde se šrafi i fabrički.

Više ga nisam imao pa sam uzeo pleksi i oblikovao ga fenom.

Sad će manje da duva na karpatima.

Svima sretna nova 2019.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 35 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Nabavio sam makrolon 5mm koji je nemoguće polomiti osim ako nepadneš sa motora

То је у реду али постоји три врсте па треба водити рачуна о следећем:

 

Makrolon® GP  се користи где није потребна UV-заштита.
Makrolon® UV  се користи где је потрбна UV-заштита. Предвиђен је за спољашњу монтажу.

Makrolon® AR   je UV отпоран али је и додатно ојачан да буде отпоран на гребање па га је јако тешко оштетити.

 

Можда је овај последњи најпогоднији за монтажу на мотор...

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 3 sati, Sr3ck0 je napisao:

То је у реду али постоји три врсте па треба водити рачуна о следећем:

 

Makrolon® GP  се користи где није потребна UV-заштита.
Makrolon® UV  се користи где је потрбна UV-заштита. Предвиђен је за спољашњу монтажу.

Makrolon® AR   je UV отпоран али је и додатно ојачан да буде отпоран на гребање па га је јако тешко оштетити.

 

Можда је овај последњи најпогоднији за монтажу на мотор...

to je uredu,ali za nešto malo upotreba najvažnije ga je dobro napraviti i montirati kako treba da nebi bilo letećih tanjira po putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja se danas provozao tridesetak kilometara po mokrim i blatnjavim putevima i kompletno usvinjio i motor i čizme i pantalone (mada ni do sada nisu bili baš u reprezentativnom stanju).

Ovo bila verovatno poslednja vožnja u 2018. a ujutru idemo na prvu u 2019. 

A pranje motora i opreme u proleće (kad se odlepša vreme).

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
8 minutes ago, zika56 said:

Ja se danas provozao tridesetak kilometara po mokrim i blatnjavim putevima i kompletno usvinjio i motor i čizme i pantalone (mada ni do sada nisu bili baš u reprezentativnom stanju).

Ovo bila verovatno poslednja vožnja u 2018. a ujutru idemo na prvu u 2019. 

A pranje motora i opreme u proleće (kad se odlepša vreme).

 

Tako je Žile. To je RnR. A ovi sa pesme evrovizije što ga lašte ko pas jajca, posle se kao čude odkud brkata žena da pobedi  .:P

 

Kako god, srećna nova godina i ovima koji voze i ovima koji lašte  :gurman:

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Ja se danas provozao tridesetak kilometara po mokrim i blatnjavim putevima i kompletno usvinjio i motor i čizme i pantalone (mada ni do sada nisu bili baš u reprezentativnom stanju).

Ovo bila verovatno poslednja vožnja u 2018. a ujutru idemo na prvu u 2019. 

A pranje motora i opreme u proleće (kad se odlepša vreme).

pazi da ti ne prozuknu brembo diskovi na bmw-u. Šala  mala. Pre par godina jedan novosadjan na bmv-u isto tako reko ,opraću motor kad otopli.Prodje 2 nedelje i tamo gde su bile naslonjene prednje pločice diskovi prozukli jedno pola milimetra u dubinu..Motor star 3-4 godine ,sve fabrika.

Kako ,zašto još nismo odgonetnuli.Ni sona kiselina mu nebi to uradila.Posle toga nikakvih problema već godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 22 minuta, sasa ns 1 je napisao:

pazi da ti ne prozuknu brembo diskovi na bmw-u. Šala  mala. Pre par godina jedan novosadjan na bmv-u isto tako reko ,opraću motor kad otopli.Prodje 2 nedelje i tamo gde su bile naslonjene prednje pločice diskovi prozukli jedno pola milimetra u dubinu..Motor star 3-4 godine ,sve fabrika.

Kako ,zašto još nismo odgonetnuli.Ni sona kiselina mu nebi to uradila.Posle toga nikakvih problema već godinama.

Neće sigurno. Već sutra ide pnovo na vožnju i prekosutra i ...!

Retko prođe dan a da se ne proveze bar desetak kilometara. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
On 31.12.2018. at 13:19, Sr3ck0 je napisao:

Да, ја за све сајле користим уље за шиваће машине. То је као што и сам кажеш прилично фино уље. Мала пластична флашица са издуженим чепом за подмазивање. Ја лично користим шприц и дебљу иглу јер је мени тако најлакше да убацим уље у бужур.

 

Пре подмазивања оперем бензином на исти начин. Мало бензина у бужур па онда повлачим сајлу напред-назад да прљавштина искапље. И тако док не почне да излази чист бензин.

 

Све ово радим кад је сајла окачена. Окачим сајлу за бужур да би могао слободно да померам сајлу.

to mi je trebalo. detaljano upotstvo.

hvala i sve najbolje u novoj godini i puno bezbrižnih kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Пошто је и на овом мотору акумулатор испод седишта као и на прошлом (браво Јамаха) и не постоји опција да прикључим паметни пуњач директ на клеме са стандардним штипаљкама уградио сам џек који се добија уз пуњач за брзо спајање на акумулатор.
На прошлом нисам морао пошто сам имао 12V утичницу али на овом немам ни то.
Сад сам задовољан, стоји акумулатор на паметном пуњачу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Izbacio ga na puteve, naterao ga da se na +1 provoza nekih 65km, i pokazao mu (joj - Suzani) prirodni sneg...  :-)

Prevario sam i komsiju, velikom mukom, da nam pravi drustvo.

I bio veoma nasmejan...  ;-)

462778106_IMG_2462modified.jpg.dcaf43e77355e9f6b87e329442ac0bb7.jpg2019017794_IMG_2464modified.jpg.e9138bee2652068b439f1bbcbb9eae4b.jpg1471263131_IMG_2461modified.jpg.93b1f67e509a8c475010353c6189dfc9.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
On 1.1.2019. at 19:20, Svaler je napisao:

Пошто је и на овом мотору акумулатор испод седишта као и на прошлом (браво Јамаха) и не постоји опција да прикључим паметни пуњач директ на клеме са стандардним штипаљкама уградио сам џек који се добија уз пуњач за брзо спајање на акумулатор.
На прошлом нисам морао пошто сам имао 12V утичницу али на овом немам ни то.
Сад сам задовољан, стоји акумулатор на паметном пуњачу.

Ja tu uradim na svakom motoru do sada. Novina je da sam kupio produzeni kabal sa dzekovima( musko zensko) i namontirao ga na kabal pumpe. Sad mogu da pumpam na motoru gume preko istog dzeka koji mi sluzi za punjenje akumulatora. Za auto preko dzeka dodam deo koji ide u upaljac i mogu da pumpam i gume na autu. Montirao sam na motoru 12V uticnicu ali onu sa USB( zato ne ide preko nje pumpanje guma).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam se danas igrao malo sa obezbedjivanjem motocikla. To je posle potrosenih 1500 dinara i pola sata posla izgledalo ovako :)

 

IMG_20190104_210130.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Ausländer je napisao:

Видим да ниси скинуо акумулатор.

WD проводи струју, направиће спој, ситан, али прави. Може тако али да се скине аку и после сувом крпом све пребрише,  делић по делић.

Иначе контакт спреј не прави контакт међу половима.

WD ne provodi struju, odakle ti to? :neznam: WD sprej koristim godinama u elektronici i nikada ni jedan kratak spoj nije napravio... Njegova jedina mana je što brzo isparava pa posle nekog kratkog vremena kao da ništa nisi sipao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Ausländer,Hvala na savetu, prekidaci su bez struje dok se kontakt ne da... Imaju rupu za drenazu u donjem delu (trenutno je zapusena)...

Nekada se punilo kerozinom ali ja ustanovih (kada ih rasturim) da wd bas lepo opere mesingane kontakte, spoj bez otpora, dobar i kvalitetan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja, inače, pokretne delove prekidača (koji nemaju dodira sa strujom) našpricam sa litijumskom masti u spreju. Kontakt sprej je dobar za delove sa strujom, ali i on brzo isparava. WD je za zeru postojaniji od kontakt spreja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, Ausländer je napisao:

Пробао у светлосној групи на ауто приколици.

Напрскао и оно шмерца и светли ко јелка.

Осушио све крпом и ради све како треба.

WD

Наравно да мислим да шмерца док је мокро,  кад се осуши ОК.

Evo napravih video, da dokažem da wd sprej ni malko ne provodi struju...

Možda si ti koristio neku kopiju wd-a, ili je bilo još možda neke vlage na kontaktima pa ti je provodilo struju...:neznam:

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja