Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace planiram remontovati zadnja kociona klesta tj gumice jer su u losem stanju. Nista ne curi ali izgledaju lose pa ce pasti porucivanje sa msp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ima u lokalnoj farbari u NS. Verujem da ima u svakoj bolje opremljenoj. Cena je oko 400 kinti.
Evo kako je burazer sa njom ispolirao cevi, samo su malo vremenom malo nabacile zlatnu boju.

6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, hard_rock said:

Okacio sam sunke i slaninu iznad njega u supi

 

Ne verujemo ništa dok ne priložiš fotku  :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Dosta sam razmisljao o Savanovom predlogu, i dosao na ideju da parcice oblozim mat eko kozom, mozda se tako i najbolje uklapaju u celinu, mnogo su manje upadljivi i skoro su  neprimetni. Hteo sam folijom, ali ovako imaju i sa unutrasnje strane eko kozu kao odstojnik od oklopa, jer koliko da sam se trudio da zakrivim lim uvek je postojao luft izmedju njega i plastike, ovako ne postoji ni milimetar lufta. Znam da sam dosadan, ali mozda ce nekome i posluziti da resi problem.:)

20181209_151629.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ipak je to privremeno resenje zbog spoljnjih uticaja,raspasce se eko-koza , folija sa spoljasnje strane presavijena a sa unutrasnje tanak sundjer tj filc za ispod laminata zbog lufta i vibracija, mozda, razmisljam naglas. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Moze je to bolje resenje, alo ostalo mi visak parce eko koze pa sam iskoristio. Folija ce biti sledeca solucija kada ovo bude dotrajalo.

Neko na mom mestu bi resio problem time sto bi odneo celu plastiku kod majstora, ali to je resenje bez razmisljanja, ovako malo ubijam dosadu dok je hladno vreme. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imas cak folije u svim bojama i nijansama pa i metalik, ali jedino ovi sto presvlace auta jer se ne isplati za to koliko tebi treba.

Inace mozes kupiti onu za stopaljke (500 din.) ona je debela, morao bi je fenom saviti ali ta nema vek onda, isto ima raznih boja, crvena i crna ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Danas bese divan dan za cackanje oko motorina, a bilo je i slobodnog vremena. I tako, pala je montaza kilometar-sata sa home made nosacima, kao i cele prednje svetlosne grupe sa povezivanjem instalacije. Normalno, probna voznja mpo ulici, da vidimo kakve smo uglove odredili. Za sada msve ide kako treba, a radovi se primicu kraju. Jos da stignu par sitnica sa Alija (nosac vizira, retrovizori i rucice kvacila i kocnice), i bicemo spremni za registraciju...:D:sampion::takoje:862343416_IMG_2365modified.jpg.6a60394bc45175236764db0760ca4be8.jpg262793550_IMG_2367modified.thumb.jpg.213e3de0494a107975f33eb5a3767342.jpg712985501_IMG_2368modified.jpg.03bfbf9d9913f984156969c2e2cf4554.jpg520801599_VPCY6494modified.jpg.61c971123ee9eb76086365123ef89bfc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
4 hours ago, Zlatko LA said:

Dosta sam razmisljao o Savanovom predlogu, i dosao na ideju da parcice oblozim mat eko kozom, mozda se tako i najbolje uklapaju u celinu, mnogo su manje upadljivi i skoro su  neprimetni. Hteo sam folijom, ali ovako imaju i sa unutrasnje strane eko kozu kao odstojnik od oklopa, jer koliko da sam se trudio da zakrivim lim uvek je postojao luft izmedju njega i plastike, ovako ne postoji ni milimetar lufta. Znam da sam dosadan, ali mozda ce nekome i posluziti da resi problem.:)

20181209_151629.jpg

Ja tu nista vise ne bi pipo. Sanse da useres dalje su trenutno dosta vece nego da poboljsas :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ima temi o CB-u, nabavio sam komplet delove za N varijantu, razlika u zastiti od vetra je dovoljna da me razmasi o prebacivanju u N verziju. Komentar komsije kada je video da sam poskidao oklope 'komso, od kad ti imas MZ-a' je takodje razlog zasto vise volim oklope. :jee:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

U nekim crtama stvarno tako deluje, bas zbog te neobicnosti mi je prirastao za srce. Inace veoma zanimljiva pojava, nije nesto atraktivan motor ali ume da privuce poglede. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Promenio antifriz i isprao ceo sistem po uzoru na snimak,

 

media-share-0-02-04-2e95a20bff861ef8664640bf31be16568e013d4a75629f91577cdb07d87d1951-bfedef2f-98e2-4eef-b14b-cc44578ddbdb.thumb.jpg.3f69bc59ca5e94573f12b2352da2f06e.jpg

 

Koliko sam uspeo da saznam sto na stranim forumima, sto od prodavaca, razlika izmedju moto i obicnog antifriza je uglavnom u ceni.
Odlucio sam se za nas proizvod Korsantin jer ga hvala i prodavci i kolege sa foruma, videcemo kako ce se pokazati :)

Na deklaraciji proizvoda je navedeno da je tacka kljucanja na 160 stepeni a tacka smrzavanja na -40 ukoliko se razblazi sa destilovanom vodom u odnosu 1:1 (u mom slucaju)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam znao za ovaj nacin ispiranja. Javi bas je li sirce izbacilo prljavstine (ukoliko je ima u sistemu naravno :D)...

 

Ide nova godina, ukrasio motor katadiopterima i reflektujucim trakama i evo u kasne sate presao gume glicerinom :D

P.S. Prijatelj "skljocnuo" da vidimo sta ce reflektovati svetlost blica... K"o jelka :D

der.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 9 minuta, N.F.S. je napisao:

Nisam znao za ovaj nacin ispiranja. Javi bas je li sirce izbacilo prljavstine (ukoliko je ima u sistemu naravno :D)...

 

Ide nova godina, ukrasio motor katadiopterima i reflektujucim trakama i evo u kasne sate presao gume glicerinom :D

P.S. Prijatelj "skljocnuo" da vidimo sta ce reflektovati svetlost blica... K"o jelka :D

der.jpg

Gde si nabavio tu traku na ploci nosaca kofera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Nisam znao za ovaj nacin ispiranja. Javi bas je li sirce izbacilo prljavstine (ukoliko je ima u sistemu naravno :D)...
 
Ide nova godina, ukrasio motor katadiopterima i reflektujucim trakama i evo u kasne sate presao gume glicerinom
P.S. Prijatelj "skljocnuo" da vidimo sta ce reflektovati svetlost blica... K"o jelka
der.thumb.jpg.14376fb2f00cbcd2348fb2c71450bdac.jpg
Nisam ni ja znao do danas , iscistilo je lepo, nije bilo bas mulja al nije ni bilo perfektno cisto. Posle sirceta sam isprao destilovanom vodom, nisam kao na snimku ponovo palio motor vec sam lepo otvorio ceo sistem i nalivao destilovanu vodu sve dok nije lepo i cisto potekla samo ona (taj princip sam pokupio sa drugog snimka)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@DjoleLO,U prodavnici auto delova, 90din je cena po metru a reflektuje baaaas dobro! Lepih je po zimi pa nije bas naj bolje uhvatilo, na preklope po kap super lepka valja staviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja