Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

@Zlatko LA mogao si malo da obradis/zaoblis coskove te plocice, ovako izgleda skarabudzeno, a ceo motor je perfekcija, ne uklapa se :)

Kad bi znao kakvu sam posekotinu napravio na palcu, ipak ce sacekati nekoliko dana dok se meso ne zalepi. :)

Nije gotovo, znam da se treba lepo obraditi i ispolirati. Hteo sam sve to da uradim danas, ali jednostavno nije moglo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zlatko, u dobrom pravcu ides ali kao sto kolega rece malo treba doraditi... Citam upravo da te je povreda omela , uvek gledaj da ojacanje ne deluje kao zakrpa, u okolini nema ravnih ivica, potrudi se da umanjis " kockastost", uvek prvo pravi sablon od kartona, vise oblika dok ne budes zadovoljan! Farbanje u originalnu boju je uvek dobra opcija ako dodato " bode oci"
Inace, uzivanje je videti ovu Hondu.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

Pre jedno 20ak dana sam morao motorom "pokupiti" naseg kolegu @filipfg na deonici puta Kg/Batocina, inace upoznali smo se sat vremena pre :D... 

Noc, on me je sacekao u mraku kraj puta, u svoj gunguli ja ne mogu otkljucati kofer kako bih mu kacigu dao! Vozila kraj nas prolaze sa preko 100km/h, meni kroz glavu prolazi, i ako mu nista tada rekao nisam, ovako se gine covece! Kljuc sam izvukao da kofer otkljucam, motor znaci ugasen a ne moze kao TDM npr. kada je zakljucan volan da ostavis poziciju!

U mraku smo, nevidljivi!

I tako, dodat nosac i katadiopter upravo nazad na nosac tablice, dva napred na tocak! Detalj od 100din kostanja koji moze glavuj sacuvati!

Stopaljka nazad i pozicija napred posto je fabricki LED dobili su "panic" blicer i prekidac direktno sa akumulatora... Necu se vise dovesti u situaciju da budem nevidljiv kraj puta!

Razmislite o tome drugari pre nego sto skinete "ruzne" katadioptere...

 

 

20181205_145502.jpg

20181205_145517.jpg

20181205_150833.jpg

Podrzavam u potpunosti to sto si dodao na motorin. Konstantno sam na tockovima, i veoma cesto sam u situaciji da na putevima srecem neobelezena i neosvetljena vozila. Mahom su to poljoprivredna vozila, sumokradice sa drvima natovarenim vozilima, zatim bicikli, skuteri... Svaki put mi se zeludac okrene, i svaki put zazalim sto nisam neki zakon, jer bih ovakve postupke tretirao kao "POKUSAJ UBISTVA SA PREDUMISLJAJEM". Ako je nekome vec vozilo neispravno, na taj nacin, nije mu mesto na putu, a ukoliko je vec odlucio da izadje u saobracaj, za 100  - 200 dinara se kod kineza moze kupiti treptac za bicikle, koji je dovoljan da bi neko bio vidljiv, i dovoljan je da se neciji zivot sacuva, a nesreca predupredi. Znaci, opravdanja apsolutno NEMA!!!

To oko nedostatka katadioptera na motociklima je posebno problematicno na motociklima novije proizvodnje, kojima je fabricki blatobran zamenjen aftermarket nosacem tablice, a stopaljke su LED, pa u sebi nemaju i ugradjeno macije oko, sto su stariji modeli sa klasicnim sijalicama obicno imali. Tako da je ugradnja dodatnog macijeg oka veoma pozeljna, a kod nas se ni tehnicki pregled ne moze proci ukoliko isto nedostaje.

Inace, z750s fabricki nema prednju poziciju u LED tehnologiji, zato sto su i prednje sijalice klasicne, halogene, ali se to veoma lako resava jednostavnom zamenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 29 minuta, SHOKLA je napisao:

Podrzavam u potpunosti to sto si dodao na motorin. Konstantno sam na tockovima, i veoma cesto sam u situaciji da na putevima srecem neobelezena i neosvetljena vozila. Mahom su to poljoprivredna vozila, sumokradice sa drvima natovarenim vozilima, zatim bicikli, skuteri... Svaki put mi se zeludac okrene, i svaki put zazalim sto nisam neki zakon, jer bih ovakve postupke tretirao kao "POKUSAJ UBISTVA SA PREDUMISLJAJEM". Ako je nekome vec vozilo neispravno, na taj nacin, nije mu mesto na putu, a ukoliko je vec odlucio da izadje u saobracaj, za 100  - 200 dinara se kod kineza moze kupiti treptac za bicikle, koji je dovoljan da bi neko bio vidljiv, i dovoljan je da se neciji zivot sacuva, a nesreca predupredi. Znaci, opravdanja apsolutno NEMA!!!

To oko nedostatka katadioptera na motociklima je posebno problematicno na motociklima novije proizvodnje, kojima je fabricki blatobran zamenjen aftermarket nosacem tablice, a stopaljke su LED, pa u sebi nemaju i ugradjeno macije oko, sto su stariji modeli sa klasicnim sijalicama obicno imali. Tako da je ugradnja dodatnog macijeg oka veoma pozeljna, a kod nas se ni tehnicki pregled ne moze proci ukoliko isto nedostaje.

Inace, z750s fabricki nema prednju poziciju u LED tehnologiji, zato sto su i prednje sijalice klasicne, halogene, ali se to veoma lako resava jednostavnom zamenom.

Podržavam od prve do zadnje reči.

Mnogi "nakite" motore svim i svačim  a što sem estetike nema nekog praktičnog značaja) a onda ga neko pokupi na putu jer je bio nevidljiv.

Uočljivost (i dobri farovi) su obavezan recept za one koji noću krstare putevima Srbije (ukoliko žele da požive duže).

Ja sam top case i bočne kofere izlepio otpozadi crvenom katadiopter folijom, bokove žutom, napred belom.

A isto tako i kacigu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hoce me rad oko motora, svakog dana po nesto... Ispunjava me to, "pobegnes" od misli koje zivot namece, cena, racuna koji pristizu...

Setam sa detetom i kraj puta (bukvalno) vidim parce neke izolacije, sundjerasto, okruglo... Uspeh oznaku da uslikam, krajevi osteceni ali 20ak cm sredine zdravo! Vec sam znao gde cu ga :D

Na heble preko originalnih rucki, na svakom motoru vozim one sundjeraste (i sada za ovaj ih ocekujem iz Cajne),

imam neki kapilarni problem ili sta drugo, u voznji mi desna saka trni! Svasta sam radio ali tek sundjeri mi omogucise uuuuudobnu voznju i komfor! Treba se navici na veci precnik...

Evo kako izgleda, upravo namestih, secenje na meru, detaljno pranje... Lubrikant pre montaze tecnost za pranje sudova.

Mekano i udobno, "durabiliti" upitan ovako bez probe :takoje:

 

20181207_114832.jpg

20181207_114858.jpg

20181207_114946.jpg

20181206_105144.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo je odlično. Samo navučeš, bude mekano, a veći obim može biti samo ugodniji. Posle skineš, baciš i staviš novo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I na TDM-u sam vozio sundjere i na CBF-u, evo imam i slike u telefonu... Ta investicija od oko 1euro kostanja je pomogla toliko da ne moram uopste "vezbe" prstima raditi dok vozim! :D

Ko ima slicnu muku neka proba, ja godinama istrazujem kako da otklonim "trnce" u poslednja tri prsta (mali,domali,srednji)... Ovo je resenje (uzeti sa rezervom, meni je bas pomglo)...:takoje:

IMG_0094.JPG

IMG_20181205_021604.jpg.228e9ae7ba30118631f39ea60c3fea62.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Posekotina zarasla, posle vise od 10-ak posecenih papira naslo se po meni najbolje resenje. Cini mi se da 'bolje ne bi valjalo'.

Trudio sam se da prati konturu oklopa , ivice su taman koliko treba zaobljene. Ruku na srce bila bi steta voziti motor sa prethodnim izumom. 

Hvala kolegama na savetima, ipak treba uciti od iskusnijih, ne starijih. :) 

47684719_589529284817424_3014137778372870144_n.jpg

47577027_2233890889977116_3628672543876972544_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 3 sati, Slammer je napisao:

Cevke Autosol Metal Polish pastom. Odlicna je!

Најбоља коју сам икад користио....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Posekotina zarasla, posle vise od 10-ak posecenih papira naslo se po meni najbolje resenje. Cini mi se da 'bolje ne bi valjalo'.
Trudio sam se da prati konturu oklopa , ivice su taman koliko treba zaobljene. Ruku na srce bila bi steta voziti motor sa prethodnim izumom. 
Hvala kolegama na savetima, ipak treba uciti od iskusnijih, ne starijih.  
47684719_589529284817424_3014137778372870144_n.thumb.jpg.780650716a2be1b4e296396b74686f09.jpg
47577027_2233890889977116_3628672543876972544_n.thumb.jpg.76285eeb23ba8152a29e447c7e8f2228.jpg

Možda još u mat crno da ih picneš i možda pre toga da izgraviras neki natpis ili krilca od Honde? Pa da izgleda kao original :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Razmisljao sam da samo u plasti dipu odradim, ali i ovako nije lose. Zvao sam Brku iz Mladenovca i kaze da moze da se sredi ta pukotina cak je covek i veoma korektan sa cenom. Za sad mi je ovako dobro, kad mi prvi put bude smetalo sredicu to kod njega. Nekako je dobar osecaj kad sam resis problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja