Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Izvini kolega, nešto mi nije jasno okotvoje prepravke.
Postavio si u jedan far LED h7 kao dnevno svetlo, a u drugi stavljaš xenon kao kratko. A gde ti je onda dugo svetlo?
Samo napiši koja ti je bila originalna postavka farova i sa kojim sijalicama su bili.
Mislim da si ili nešto pogrešno uradio, ili da si pogrešno napisao to što si uradio.
Јес боме, нема смисла. Зашто тај LED H7 не би служио као кратко, а ксенон за дуго?
Знам да тај LED H7 убија како сија и да му је употреба далеко већа од дневног светла.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da je LED tehnologija stigla dotle da se pitanje isplativosti xenona ozbiljno postavlja, ali kako kome odgovara.

 

Originalno ako je H7, onda su oba H7 i dugo se pali u drugom faru paralelno sa kratkim. Godinama u nazad nije moguće gasiti kratko svetlo na motorima, barem koliko sam ja video.

 

Ja bi stavio H7 LED na oba fara i sve rešeno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Znam da možda nije mesto al da utrčim sa mojim pitanjem a lomim se već duže vreme :) . Na auto, fokus, imam ksenone da li u postojeći far mogu neki led i koji umesto ksenona i šta mi još treba da bi taj led radio i gde da se kupi ( a u al preskačem i trpam reči ko da će neko da me izjuri sa teme pa da što pre napišem )  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@zika56 Izvinjavam se na konfuznom postu, u oba fara je po H7 sijalica 55w jacine... Dugo svetlo samo se "doda" uz kratko. Levi far, koji je inace bio kratko svetlo ukljucuje odmah po davanju kontakta, desni je dugo svetlo i njega na prekidac palim, takodje sluzi za amblendovanje. Ideja je sledeca, videcemo u praksi, kao dnevno svetlo koristim ovu led sa slike a posto nije dovoljno za nocno osvetljavanje puta spusticu socivo dugog svetla (ksenon) u nivo gde nece smetati onima koji mi u susret dolaze...

Da, prakticno ostajem bez dugog svetla... Isprobacu pa cu uz put unositi korekcije, ksenon mora biti u kvalitetu posto crkavanjem istog ostajem bez svetala.

Dnevni LED je jeftina, kineska varijanta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Aha.. e hvala a koji led s obzirom da ležište u faru za ksenon ne odgovara za recimo tip ležišta koje koristi H7?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

i kako ces sad da obavljas svetu saobracajnu duznost dojave ablendovanjem da je postavljen kotlic pored puta? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, N.F.S. je napisao:

@zika56 Izvinjavam se na konfuznom postu, u oba fara je po H7 sijalica 55w jacine... Dugo svetlo samo se "doda" uz kratko. Levi far, koji je inace bio kratko svetlo ukljucuje odmah po davanju kontakta, desni je dugo svetlo i njega na prekidac palim, takodje sluzi za amblendovanje. Ideja je sledeca, videcemo u praksi, kao dnevno svetlo koristim ovu led sa slike a posto nije dovoljno za nocno osvetljavanje puta spusticu socivo dugog svetla (ksenon) u nivo gde nece smetati onima koji mi u susret dolaze...

Da, prakticno ostajem bez dugog svetla... Isprobacu pa cu uz put unositi korekcije, ksenon mora biti u kvalitetu posto crkavanjem istog ostajem bez svetala.

Dnevni LED je jeftina, kineska varijanta....

Mislim (bolje rečeno siguran sam da ti ta ideja nije dobra. Em potpuno gubiš dugo svetlo, a "obaranjem" fara za dugo svetlo u poziciju da ga koristiš kao kratko je totalno bez veze. Ovo iz raloga što far za kratko vrši usmerenje  po širini, a za dugo svetlo usmerava uzan snop. Ako taj far za dugo svetlo usmeriš na dole imaćeš samo uzanu svetlu površinu na putu i od vožnje noću nema ništa.

A osim toga nema ni šanse da takav prođeš tehnički pregled. 

Moj ti je predlog da eventualno samo zameniš halogene sijalice u farovima sa LES sijalicama i da ništa ne diraš drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, zika56 je napisao:

Mislim (bolje rečeno siguran sam da ti ta ideja nije dobra. Em potpuno gubiš dugo svetlo, a "obaranjem" fara za dugo svetlo u poziciju da ga koristiš kao kratko je totalno bez veze. Ovo iz raloga što far za kratko vrši usmerenje  po širini, a za dugo svetlo usmerava uzan snop. Ako taj far za dugo svetlo usmeriš na dole imaćeš samo uzanu svetlu površinu na putu i od vožnje noću nema ništa.

A osim toga nema ni šanse da takav prođeš tehnički pregled. 

Moj ti je predlog da eventualno samo zameniš halogene sijalice u farovima sa LES sijalicama i da ništa ne diraš drugo.

Eksperimentisem... Stelovanja u obe ose su mi na putu dostupna, bez rasturanja bilo cega. Super su svetla i sa dve halogene sijalice, htedoh ovim led da oslobodim koji vat struje a ksenonom da pojacam svetlo za noc... Cas posla vratim dve philips extreme vision unutra, hvala G.Ziko na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@N.F.S. ugradi relej za to Led dnevno. 

Onaj sa zadrskom od 10s.

Ako se pali na kontakt, anlasovanjem obaras napon. Elektronika te sijalice nece biti odusevljena jer ce da bi nadoknadila snagu povuci kroz sebe previse struje pri tom niskom naponu. Moze ti umreti brzo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne ostanem ne dorecen, @Astral hval na savetu, korisno kao i uvek! @zika56 Protiv iskustva se ne moze, bili ste u pravu, sacekao mrak, vozio, stelovao ali nije dobro! Svetlo bljesti ali ga ima svuda, smetam drugim ucesnicima u saobracaju a sam ne vidim kvalitetno... Vracam originalni setup, dve halogene h7 u kvalitetu...

Probao, ispunio sebi zelju :)

 

IMG_0023.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
otvorio novcanik, i registrovao Maxu na celu godinu! 20800... samo bahato!
Па што, могао си на 6 месеци за 19.600? 🤣
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

bem ti taj ksenon. Dva kom. za šest meseci. Ma gore mi je što na Fokusu moram na kanal da bi otšrafio i  skinuo far da mogu da zamenim sijalicu, nego što mi je žao para. A sportska je verzija nizak za dizalicu katastrofa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Da ista. Inače balast je bio zakačen samo na dva zuba jer je drugar dok smo menjali sijlicu, da ne bi skidali far, tj. dizali auto da isti ošrafimo, verovatno na silu gurao žabice jer nije imao dovoljno prostora za manipulaciju. Sad ne znam da lui je to možda uzrok. Možda je imalo labav spoj?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dragane,meni je na kolima prva sijalica xenon crkla posle ravno 7 god. Druga je radila jos 1.5 god. 

Na motoru vec evo 4god vozim jednu i dalje sija.. 

Nesto tu tebi ne valja. 

Ili imas neko kinesko djubre ili ti je nesto oko instalacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Sijalicu jednu sam platio 6000 din. sad ne sećam se koja je... u pravu si moguće da je nešto oko instalacije. Tim farom sam zveknuo fazana …. otkud znam možda je nešto. Ma i tu je ista priča oko majstora kao i kad treba nešto da radimo oko motocikla. Ni pare ništa nije problem ali naći krštenog majstora... lutrija. Svraćao usput kod nekog električara kad on pogleda na sat: E za pola sata završavam radno vreme a i mogu da ti pogledam ako ti odšrafiš far??????? Kad ga nisam ubio...… Pa da imam uslove, dizalicu ili kanal magarče jedan ne bi ni dolazio kod tebe...>:(. Da... moram to da rešim. Zato sam i gledao opciju da stavim u isti far neki led ili tako nešto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 5 sati, Astral je napisao:

Dragane,meni je na kolima prva sijalica xenon crkla posle ravno 7 god. Druga je radila jos 1.5 god. 

Na motoru vec evo 4god vozim jednu i dalje sija.. 

Nesto tu tebi ne valja. 

Ili imas neko kinesko djubre ili ti je nesto oko instalacije.

 

Bog je napravio nebo i zemlju, a Kinezi sve ostalo. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Vežbao mišiće, koncentraciju i živce. Na Vulkanu prednji ležajevi 6004 LU ili na našem RS, semerinzi 30-42-7 možda nekom bude od koristi. 71078d381e50110f77ec601d143c1249.jpg1b8e868e00d9d5cd43f61f5826e530b8.jpg8a75d3f1fa7118d51535d010fd97c83a.jpg5b6b3e92654ff11b4fe01f7bf86b165b.jpg83af6814380c816c47c24e59abad4cca.jpgdd6c48089cc6b2f1caebbe5c3912f000.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja