Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 5 sati, brdy je napisao:

Ne pada mi na pamet da otvaram masinu koja dobro radi, ne dimi, ne cuka, trosi ulje u granicama, kad je do sad preso 80k i kusur preci ce i jos upola manje, bez intervencije, ako ga ostavljam i bude morala da se otvarala masina tad cu u to da sredim.
Sad ne planiram da ga popravljam nego da se vozim.

Ja bih uradio kako sam i napisao. Ako tako vec vozi gomila ljudi,nema razloga da tako ne fercera i kod tebe. Ako imas strah da ce se sarafi odviti-zavari ih slobodno. Kad budes hteo da skines,obrusis var i odvijes. Ne moze biti gore nego sto je sad. Znaci- nov lancanik; osigurac; ploca od starog lancanika. Za nju zavaris i caio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ovi italijani koji rade te lancanike ja mislim da jos uvek nemaju u ponudi njihov lancanik za starije verzije transalpa 600 sa vecim krupnijim nutovima...Ako ne zelis da sam budzis nesta kontaktiraj ovog lika (http://www.xrv.org.uk/forums/members/stefter.html) na xrv forumu...Francuz,pravi prosirene lancanike iz komada,mislim da bi trebao da ima za starije modele transalpa kao sto je tvoj...Ja sam uzeo sebi za Africu.Mislim da izlazi negde izmedju 60-70e sa postarinom do Srbije...A covek inace svake godine ako ima interesovanja na forumu pravi pre pocetka sezone neku kolicinu lancanika za sve Trandze i Afrike...

 

dsc00011.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

A po meni do ovog ostecenja dolazi zbog:pretegnutog lanca,zamora materijala,loseg fabrickog resenje osiguranja lancanika i jos nekih stvari...Dobra stvar kod francuzovog lancanika je sto se on ne oslanja samo na ove zdrave nutove na pocetku osovine,vec i na unutrasnjem delu do bloka motora...jer i tamo ima par mm zdravog dela nutova koje nije zahvatao fabricki lancanik(barem je tako na africi,na ovoj tvojoj slici se ne vidi bas najasnije da li ije isti slucaj)...a zazor koji ostaje na pojedenom delu nutova mozes da probas da zapunis sa loctitom 660 mada nisam siguran koliko bi to pomoglo jer je zazor poveci,a taj loctite nije bas jeftin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Katadiopteri, u narodu poznatiji kao mačije oči, maknuti, nervirali me od početka :)

.... kao i ogromni plastični nosač stop svetla i tablice, ne ide plastika na 'vaki motor :D

Mnoooogo lepše !

 

 

20180324_094328.jpg

IMG-d152c483457f9bb5210df921beb11ae2-V.jpg

20180324_132958.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Prijatelj Slovenac mi kaze da bez tog macjeg oka ne pustaju u Austriju ako natrcis na kontrolu i ako uopste planiras tamo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
Pre 4 sati, veljabandit je napisao:

Katadiopteri, u narodu poznatiji kao mačije oči, maknuti, nervirali me od početka :)

.... kao i ogromni plastični nosač stop svetla i tablice, ne ide plastika na 'vaki motor :D

Mnoooogo lepše !

 

 

20180324_094328.jpg

IMG-d152c483457f9bb5210df921beb11ae2-V.jpg

20180324_132958.jpg

koliko je cena koštanja za  takav motocikl ako nije tajna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Prijatelj Slovenac mi kaze da bez tog macjeg oka ne pustaju u Austriju ako natrcis na kontrolu i ako uopste planiras tamo 

 

Misliš da će biti kao sa onim turistički autobusom u Beču - 26 kvarova, od toga se za 8 oduzimaju tablice

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
[mention=939]peratrap[/mention] staviću u džep kad krenem
[mention=42634]Kuki73[/mention] eno ga na sajmu ovakav za 12.900 ... ja sam uvezao iz Švice i koštao me 11 soma registrovan. 
Nisam video... Šta je ovo? Bembara bandit? Jel ima opciju za kofere da se montiraju, nešto mi ne deluje pozadi da ima...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
2 minutes ago, veljabandit said:

BMW R nine T '17

1170 ccm 110 ks

Pa ne idu koferi ovde, ima nesto lepse od kofera :)

 

 

20180324_081531.jpg

Dok sam vozio Spirit-a 1100 na ove torbe sam balavio, a jos lepse leze na motoru kao sto je tvoj, mislim da ima i roll torba na taj fazon za rep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 1 sat, Kuki73 je napisao:

koliko je cena koštanja za  takav motocikl ako nije tajna

za bmw meni je mngo lepse fabricki,iovaj stari  je mali a ovaj novi ko da ga nema .Ako te uhvati kiša nadero si odnazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Oprao i "podmazao" K&N filter za vazduh. Piše u uputstvo kako (i koliko) naprskati ulje na filter, (da svuda bude podjednako crven), ali koliko god ga ja prskao on ostaje gotovo crn?

Deluje mi da sam na kraju "malo" preterao sa uljem, ali mi ni na kraj pameti nije da ga ponovo perem. Neće verovatno ništa da mu fali ni ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
pre 52 minuta, sasa ns 1 je napisao:

za bmw meni je mngo lepse fabricki,iovaj stari  je mali a ovaj novi ko da ga nema .Ako te uhvati kiša nadero si odnazad

... razumeo sam samo za kišu...?!

šta znači ono ispred?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 49 minuta, Kuki73 je napisao:

... razumeo sam samo za kišu...?!

šta znači ono ispred?!

pa ja mislim da je onaj stari blatobran fabrički a i on pada u jako male blatobrane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
Pre 16 sati, sasa ns 1 je napisao:

pa ja mislim da je onaj stari blatobran fabrički a i on pada u jako male blatobrane

...pa da ali mu je izgled poboljšan a i videće šta mu je bolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ko nema u glavi ima u nogama kaže moj otac..

Namontirao sam bio priključke za benzinska creva na rezervoar. Uredno ih zadihtovao teflonskom trakom. A onda mi se crv sumnje podvukao i naterao me da proverim jel to dobar izbor dihtunga navoja.
Naravno da nije, zašto bi bio, samo da ja ne bih morao ponovo jedno te isto..malo sutra!

Jbg..krenuh da vraćam rezervoar i da sklapam motor kako bih proverio hoće li upaliti i koliko će mu trebati vremena da vergla pa prepakovah spojnice za gorivo. Nije se imalo izbora.

29b122e48533365a05828b3c03aa0344.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja