Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 5 sati, hard_rock je napisao:

Najjace sto se i nisam zajebavao hahah :D Ozbiljno odakle mi papir za auspuh? Zar ne mogu da mu pokazem sajt proizvodjaca haha

 

Znam lika koji u Austriji nosi uz saobracajnu TUV za dodatni unutarnji plasticni blatobran sa lancobranom, koji je naknadno ugradjen na motor. Pa ti sad vidi...:moto3: A nasi kakvi su hoce da su veci vjernici od Pape. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta da radi onaj sto kupi yoshimura verziju npr. Ceo motor je u dodatnoj opremi. On treba da nosi aktovku sa papirima samo od motora?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Ok ali odakle da dobijem potvrdu za taj auspuh? Kome da pisem i sta da pisem?

 

Ako si kupio brendirani auspuh od nekoga ili dobio na kupljenom motociklu obratis se proizvodjacu uz molbu da ti prema serijskom broju sa auspuha posalju TUV za taj auspuh uz pricu da je prethodni vlasnik isti izgubio. Onda oni izvrse kontrolu kome je i gdje prodan taj auspuh i utvrde da je isti negdje na zapadu maznut i posalju ti policiju na vrata. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

5989d644775cb7a234d3ca7f22a19592.jpg5f8db9904629ad26d2e273d8d5e0a1cf.jpga0449ed7eaf0581f625a7c76a11668ef.jpg

Promenio mu benzinski filter. I red je posle skoro 16 godina.

Kaže prodavac/diler sto radi u magacinu: “vredi se potruditi da se sacuva dihtung kad budete demontirali, pa ako ne uspe možete uvek naručiti nov. Imamo ga na lageru i košta 50 i neki euro.”


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 48 minuta, hard_rock je napisao:

Moj je ok, samo ovo mi je budalastina sa papirima. Sta je sledece, papiri za zmigavce...

 

Ko zna, kad drzavi zafali novca sve je moguce. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 58 minuta, hard_rock je napisao:

Moj je ok, samo ovo mi je budalastina sa papirima. Sta je sledece, papiri za zmigavce...

U sustini vec moras kod nas nositi papire za migavce,kada uvezes polovno vozilo radi se pregled i vrsi kontrola homologacije svetlosne grupe,pojaseva i svih stakala i to uverenje MORAS imati u vozilu. (narog to zove amss pregled,da me ubijes neznam zasto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 minutes ago, bdada said:

U sustini vec moras kod nas nositi papire za migavce,kada uvezes polovno vozilo radi se pregled i vrsi kontrola homologacije svetlosne grupe,pojaseva i svih stakala i to uverenje MORAS imati u vozilu. (narog to zove amss pregled,da me ubijes neznam zasto).

Znam za homologaciju ali nikad cuo da moras nositi papir. Cekaj, zar nije potvrda kad registrujes da je tehnicki dokaz ispravnosti svega? WTF ???!!!

Naravno da te pandur moze poslati na vanredni tehnicki ako nesto posumnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, hard_rock je napisao:

Znam za homologaciju ali nikad cuo da moras nositi papir. Cekaj, zar nije potvrda kad registrujes da je tehnicki dokaz ispravnosti svega? WTF ???!!!

Naravno da te pandur moze poslati na vanredni tehnicki ako nesto posumnja...

Moras nositi,ni jedan teh. ti vozilo nece proglasiti ispravnim bez tog papira,naravno stitimo sebe a i zakonski si obavezan nositi,samo to ne naglasavaju strankama,valja posle naplatiti duplikat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Savane imas li ti papir od auspuha i slikaj nam ako imas da vidimo.

A kako znaju da imas oridjdji auspuh, a koliko znam ne dobijas papir za auspuh kad kupis motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemam originalni auspuh niti imam papir, niti ga želim jer ću ga sigurno izgubiti pa će me samo glava boleti.
Imam ispravan auspuh koji sigurno negde na sebi ima neku oznaku conformiteta prema nekoj EU normi koja se odnosi na to. U svakom slučaju ne prelazi 95db (2db tolerancije) prilikom 4500rpm kad je motor na radnoj temp i sa ukopcanim kvacilom.

I opet, živo me zanima koji će pandur da mi gleda auspuh i da kaže da nije originalan, kao on se razume u to ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 15 minuta, Savan je napisao:

Nemam originalni auspuh niti imam papir, niti ga želim jer ću ga sigurno izgubiti pa će me samo glava boleti.
Imam ispravan auspuh koji sigurno negde na sebi ima neku oznaku conformiteta prema nekoj EU normi koja se odnosi na to. U svakom slučaju ne prelazi 95db (2db tolerancije) prilikom 4500rpm kad je motor na radnoj temp i sa ukopcanim kvacilom.

I opet, živo me zanima koji će pandur da mi gleda auspuh i da kaže da nije originalan, kao on se razume u to ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Poslace te na vanredni tehnicki pregled, ako misli da je auspuh preglasan. A tamo kad utvrde da imas vise decibela od propisanih sta te sljeduje ne znam, to vec znaju oni sto rade na tehnickom pregledu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Poenta je da Nema nista viska vec da je ispravan i legalan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A imam drugi auspuh od trijumfa na kojem Ima plocica zavarena Gde pise da nije za road use. Sa njim je vec izazov se voziti, mada Nisam ga probao Jos kako zvuci na motoru i koliko je glasan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Znam za homologaciju ali nikad cuo da moras nositi papir. Cekaj, zar nije potvrda kad registrujes da je tehnicki dokaz ispravnosti svega? WTF ???!!!

Naravno da te pandur moze poslati na vanredni tehnicki ako nesto posumnja...
Evo ovako:
U zemljama gdje homologirani aftermarket ispuh upisuju u prometnu nije potrebno nosati nikakav papir.
U onim zemljama koje takav isti ispuh na tehničkom pregledaju i utvrde kako je ok ali ga ne upisuju u prometnu, potrebno je nositi taj papir tj. homologaciju.
Ljudi natakare svašta na motore.


Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 26 minuta, hard_rock je napisao:

U Srbiji niko ne dobija taj papir na tehnickom. A kontam kad bi trazio da bi me izbacili napolje ...

Kod nas bilo sta od tih papira moze jedino agencija za bezbednost da ti izda ali oni su toliko komplikovani da je suludo i pokusavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa kod nas za sada ,sto se tiče tehnickog prolazi dosta toga. Samo da ne bode oči.  Kad se uvozi, tkzv. pregled AMSS, oni ne pustaju ako je bilo sta naknadno stavljano bez oznake da je homologovano. Moze,ali pod posebnim uslovima ( oldtajmeri... ). I da hoće- ne sme da pusti. Sve mora da fotografiše (farove,zmigavce,retrovizore,tockove... ). Ako nesto nije po standardu,a propusti- knjizica u ruke. Znaci ako kupis motor sa ful Yoshimura opremom,a nemas papire za to- moze da se uveze ali samo da ide u delove... 

Ogranicenje uvoza i poostravanje uslova na tehnickom je jedini nacin da se krsevi sklone sa ulica. Sigurno nam nece zabraniti da registrujemo ovo sto vec vozimo,ali ce na uvozu i tehnickom biti sve rigorozniji. Ja kad vozim mog Benksa na tehnicki svaki put strepim sta ce biti. A stanje 95% mint...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad nešto razmišljam, kad kupujemo auspuh za auto, pa ne kupuju svi kod dilera nego se kupi neko drugi. Isto tako i amortizeri. Eto, 2 neke malo veće stavke.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
posle mnogo meseci čekanja, prvo sam rešio da kupim diskove, nabavljeni preko havarije, stigle i pločice, i sve je to tako čekalo dva tri meseca.
Rešim juče da to promenim kod tasta u garaži. Dođe floyd, krenemo da kupusamo kawu. Prvi zajeb je bio što je u garaži ostao neki Opel na dizalici, pa smo sve radili napolju uz kišicu i susnežicu. Evo zapušen mi nos od jutros.
 

IMAG0126.jpg

IMAG0128.jpg

IMAG0132.jpg

IMAG0134.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja