Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razumem relaciju izmedju topa i njegovog sertifikata. Ali kako pandur zna da taj top sto je na nekom motoru nije standardan vec da je aftermarket i da potom treba da trazi papir za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

bio sam letos kod jednog majstora koji je uvezenog a neregistrovang švajcarca prepakivao razne delove koji su imali e oznake jer nisu mogli da ga nose na neku drzavnu kontrolu bez toga .A znam i slucaj za auspuh i ovi sto gledaju slikaju sve živo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo oko auspuha je i mene interesovalo.
Imam i originalni i mogu da ga vratim za potrebe putovanja. Na jugu (Mak, Gr) nije bilo problema, ali interesuje me za Slo i Hr kakvo je stanje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Znači ovako, na svakom oriđiđi auspuhu je otisnuto ime proizvođača, Kawa, Honda Yamaha.....
Ako tog nema polismen traži homologacijski ebroj, kad to nađe moraš pokazat papir u kojem piše kako je taj ispuh sa tim brojem homologiran za tvoj motor.
To sve pod uvjetom ako si sumnjivo bučan ili si upa u veliku kontrolu

Ništa mudro ni pripametno.....

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Ako tog nema polismen traži homologacijski ebroj, kad to nađe moraš pokazat papir u kojem piše kako je taj ispuh sa tim brojem homologiran za tvoj motor.




Govoriš o policiji ili tehničkom pregledu? Deluje mi previše automehaničarski za policiju... Drugo je ako ne zadovoljava uslove buke koji su propisani u nekoj zemlji ali mislim da ja na vozilu u inostranstvu mogu da primenjujem propise po kojima je vozilo registrovano. Pogotovo ako imam nešto što nisam sam pravio nego se inače koristi na vozilima...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 27 minuta, X8 Vračar je napisao:

Deluje mi previše automehaničarski za policiju...

Ne bi voleo da iz prve ruke saznas strucnost njihove policije,drugara zaustave zbog kontrole auto-prikolice,policajas pokaze na prednji desni tocak i kaze da ima lufta silen blok i sad nece nista jer je kontrola prikolice ali da ce ga kolege poslati na vanredni teh. ako ga zaustave,auto je dizel,radio na leru a ne bih rekao da je policajac mehanicar koji je posle zavrsio kurs kao sto je slucaj kod nas.

Sto se propisa tice postuju se oni gde se nalazis a ne odakle dolazis. 

Motorima smo uglavnom na proputovanju pa se tako i vozi a ukoliko bi pokazali "silu" upoznali bi njihove propise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pretpostavljam da zakonski može svaki stranac da se pritvori dok se ne proveri autentičnost pasoša, ali pitam kakva je zaista praksa...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

Pretpostavljam da zakonski može svaki stranac da se pritvori dok se ne proveri autentičnost pasoša, ali pitam kakva je zaista praksa...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Loše pretpostavljaš...zašto bi pritvorio stranca i proveravao njegov pasoš kad  provera autentičnosti pasoša traje par sekundi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 5 sati, el classico je napisao:

Znači ovako, na svakom oriđiđi auspuhu je otisnuto ime proizvođača, Kawa, Honda Yamaha.....
Ako tog nema polismen traži homologacijski ebroj, kad to nađe moraš pokazat papir u kojem piše kako je taj ispuh sa tim brojem homologiran za tvoj motor.
To sve pod uvjetom ako si sumnjivo bučan ili si upa u veliku kontrolu

Ništa mudro ni pripametno.....

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk
 

ja sam pre jedno 2 godine ovde postavio temu ,,vožnja sa zamenskim auspuhom u inostranstvu,,Nije bilo baš lepih novosti.  99,999% ljudi nemaju problema ali uglavnom zato što ih niko nije ni gledo.One što su nahvatali su imali problema.Pre malo više od 10 godina bačkopalančani su se vozali lepom deonicom ilok -osijek i imali su problema.

Ja imam definitivno najbolje i najeftinije rešenje za one koji oće na put

NADJITE NEKI BROJ SA PRAVOG AUSPUHA ,ODNESITE GA GRAVERU I UGRAVIRAJTE NA AUSPUH ILI AKO NEMOŽE NA NEKU MALU PLOČICU I ZALEPITE TERMOOTPORIM SILIKONOM.AKO JE ZAKRIVLJENA SAVIJJTE JE RUKOM OKO NEKE OKRUGLE ŠIPKE .

NEMA PANDURA KOJI ĆE TO PROKLJUVITI PA ČAK I  AKO IMA ISTI  AUSPUH JER NIJE SIGURAN DA LI POSTOJI VIŠE VRSTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 8 sati, sasa ns 1 je napisao:

Ja imam definitivno najbolje i najeftinije rešenje za one koji oće na put

NADJITE NEKI BROJ SA PRAVOG AUSPUHA ,ODNESITE GA GRAVERU I UGRAVIRAJTE NA AUSPUH ILI AKO NEMOŽE NA NEKU MALU PLOČICU I ZALEPITE TERMOOTPORIM SILIKONOM.AKO JE ZAKRIVLJENA SAVIJJTE JE RUKOM OKO NEKE OKRUGLE ŠIPKE .

NEMA PANDURA KOJI ĆE TO PROKLJUVITI PA ČAK I  AKO IMA ISTI  AUSPUH JER NIJE SIGURAN DA LI POSTOJI VIŠE VRSTA

 

Fabrički auspuh care - najbolje i najjeftinije rešenje. Ovo što si ti napisao je (ispraviće me već neki pravnik) prekršaj ili čak krivično delo :D:D:D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
 
Fabrički auspuh care - najbolje i najjeftinije rešenje. Ovo što si ti napisao je (ispraviće me već neki pravnik) prekršaj ili čak krivično delo
A можда си и ти (можда овај изнад тебе, можда ја) купио мотор са ауспухом кога је неко исто тако "хомологавао" а да то и не знаш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Кажем, можда и ми возимо такав ауспух (а да ни не знамо) па можемо награбусити исто као и онај ко то са намером уради на свом.

 

Да ли ти када купиш полован мотор са афтермаркет ауспухом превентивно ипак стављаш фабрички да би евентуално ту опасност да неко није "муљао"?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nego niko mi ne odgovori na ono sa papirom? Sta ja treba da trazim papir od proizvodjaca auspuha? A ako se vise taj model ne proizvodi ? Ma dajte ljudi...

 

Odes na sajt proizvodjaca, nadjes model i kazes evo ga, sa sve homologacijom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre sat vremena, Svaler je napisao:

Кажем, можда и ми возимо такав ауспух (а да ни не знамо) па можемо награбусити исто као и онај ко то са намером уради на свом.

 

Да ли ти када купиш полован мотор са афтермаркет ауспухом превентивно ипак стављаш фабрички да би евентуално ту опасност да неко није "муљао"?

 

Kada bih kupovao takav motor, tražio bih ili homologaciju ili da dobijem i originalni auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ljudi, vi se zajebavat možete koliko hoćete.
Te nebuloze od zakona vas sutra već čekaju, ponosne vođe su spremne.....

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gledao sam u njega onako raskupusanog, a on je skretao pogled. Mislim da je shvatio da se više ne zajebavam i da ću ga sad preporoditi i ukloniti mu onaj karijes sto ga zajebava.

Pa onda gledam onaj debeli snop kablova, sa strahopoštovanjem, pitam se jel ima čovek na ovom svetu koji to može da razreže i razmrsi i ponovo sastavi da bude iste debljine snop :)

Naručio mu filtere, i kočnice, kočiono ulje, neke kablove, spojnice, i još neke dzidze..

Danas stigao filter za gorivo i indirijumske bacačice varnica.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 12/13/2017 at 16:47, hard_rock je napisao:

Nego niko mi ne odgovori na ono sa papirom? Sta ja treba da trazim papir od proizvodjaca auspuha? A ako se vise taj model ne proizvodi ? Ma dajte ljudi...

 

Odes na sajt proizvodjaca, nadjes model i kazes evo ga, sa sve homologacijom :D

 

Mo`s se ti zajebavati kol`ko ho`s, ali cim taj zakon dodje i kod nas, a drzvni cinovnici napudraju kerove na nisko letece objekte,  vidjeces kako perje frkti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 hours ago, Utjerivac said:

 

Mo`s se ti zajebavati kol`ko ho`s, ali cim taj zakon dodje i kod nas, a drzvni cinovnici napudraju kerove na nisko letece objekte,  vidjeces kako perje frkti. :D

Najjace sto se i nisam zajebavao hahah :D Ozbiljno odakle mi papir za auspuh? Zar ne mogu da mu pokazem sajt proizvodjaca haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nece to kod nas jos skoro, jer nema tog cimanja ni u Hrvata, ni Grka, Madjara, a svi su u EU, samo lepo turi neki DB killer u auspuh kad krenes u te zapadne drzave (da se ne izdvajas previse iz mase) i nemas frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja