Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

EVO, MALO PRE, KOLEGI STAO er5, SAMO SE UGASIO NA LERU. capslock Nema šanse ni na gurku da upali, i najvažnije prvi put sam šlepovao motor motorom. Od Hilandarske do iza Pančevca do majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prošli (ili beše pretprosli) vikend uzeo kanticu ulja i filter. A danas mu narucio dve nove gume michelin pilot 4 gt. A ujedno nasao i majstora koji ce da ih zameni, živi dve ulice dalje :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ja napokon ofarbao nosače bočnih torbi, iz kućne radinosti, i sve to lepo namontirao ( 4 šrafa - oba nosača )

post-33668-14746640957454.jpg flah, malo iseci, malo, zavari, išmirglaj, ofarbaj i eto post-33668-14746641719722.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Danas ga isterah iz garaze i oprao sam ga. Blato od jos 2015 godine. Prasina od proteklih meseci u garazi. Glet masu sam na par mesta skidao lagano...lepak od plocica..

 

A prvi put sad da me je accu na njemu izdao. A stojak je vise puta po par meseci i nista. Pretpostavljam da su deca nesto drndala jer su kljucevi bili u njemu!

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Probaj da dopunis mozda i nije riknuo

 

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Stavio sam ga odmah na punjač i izmeriš nepunih 11V. Ali posle pola h na punjaču uspeo je da kreane. Ostavio sam ga pola h da malo odradi u mestu dok sam ga kupao. A malopre Sam ga ponovo prikopcao na struju pa nek se puni do ujutru. Valjda nece neka kiša :)

 

post-32893-14747513455244.jpg

 

post-32893-14747513544415.jpg

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jutros 12,8V

 

Pitam se samo jel moram ponovo da instaliram power commander jer je ostao bez struje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja bih rekao, da kada bude menjao lanac, neka promeni i lančanike, a do tada, sa ovim lancem neka tera tako.

Ionako su se zubi iskrivili prema postojećem lancu. Ako ih promeni a zadrži stari lanac, desiće se isto i sa novim lančanicima.

Ako promeni lanac, a zadrži lančanike, desiće se isto sa novim lancem.  :popovanje:  :hvala:  :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U jbt, ja danas izveo masinu iz zimskog sna da malo se provozam i htedoh da podmazem lanac i zaboravih. Sad čim stignem kuci prvo lanac da se podmaze :)

 

@icebet

 

Poznavajuci prošlost i koliko sam skužio ti taj motorin vozikas oko kuce tako da ne bi ja to jos menjao. Puno gore sam vidjao na forumu pa idu. A možda budeš menjao motor pa onda ti niko taj novi lanac nece uracunati.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja bih rekao, da kada bude menjao lanac, neka promeni i lančanike, a do tada, sa ovim lancem neka tera tako.

Ionako su se zubi iskrivili prema postojećem lancu. Ako ih promeni a zadrži stari lanac, desiće se isto i sa novim lančanicima.

Ako promeni lanac, a zadrži lančanike, desiće se isto sa novim lancem.  :popovanje:  :hvala:  :D

 

Dobio si +, a + i ovako. I ja sam htjeo reci da vozi jos ovako ( ako je 125ccm u pitanju ), a onda zamjena komplet lanca i lancanika. :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prao lanac i podmazao pa sam obratio paznju i na lancanike,mogu li ove jos da koristim i koliko otprilike?

2016-09-25%2017.15.59.jpg

 

2016-09-25%2017.16.58.jpg

Dok ti ne dođe vreme za zamenu tog lanca. A onda promeni sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

uradio pre par dana, uradio sajlu kvacila po uzorku na pokidanu. Jos majstor kaze ostavicu ti jedan cm da bude 121cm da je lakse vratis. Namontiram je a ona duza 5-8 cm. Namestio ja, odvaja,ali sve na prvom navoju i gore i dole. Pri montiranju mi ispala ona osovina iz kvacila dole gde se kaci sajla, da li sam je mozda vratio koji stepen manje? Da li moze da se okrene jos malo, drugacije da se uzubi? Onda je mozda sajla taman, ili da idem da mi je skrati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ja imo zzr-a ko tvog ... mislim da ne mozes polozaj dole one poluge da menjas .. jedina stelovanja kod njega su gore na sajli i dole na onom navoju ...

 

bolje nosi da ti skrati sajlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

uradio pre par dana, uradio sajlu kvacila po uzorku na pokidanu. Jos majstor kaze ostavicu ti jedan cm da bude 121cm da je lakse vratis. Namontiram je a ona duza 5-8 cm. Namestio ja, odvaja,ali sve na prvom navoju i gore i dole. Pri montiranju mi ispala ona osovina iz kvacila dole gde se kaci sajla, da li sam je mozda vratio koji stepen manje? Da li moze da se okrene jos malo, drugacije da se uzubi? Onda je mozda sajla taman, ili da idem da mi je skrati?

Krs i promasaj od motora.....na gsxr hidraulicno kvacilo,nema sta da pukne,stelujes na tockic gde hoces da hfata....ma milina jedna.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja