Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

... nadjite od juga golfa posudu za vetrobransko staklo pumpicu u toj posudi imate povezite na stuju i prekidac i gotova stvar

.

 

Nisi ti tu nešto dobro razumeo: podmazivač služi za podmazivanje, ne za pranje lanca, dakle kap ulja na minut-2 ili slično, nikako ne mlaz koji bi ta pumpica koja bi "za****la vek" izbacivala, sa tajmerom ili ne, makar bila i od juga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Pa znam da neces da peres ali neces ni da ti kapne jedna kap pa koja svrha ako na 100-500 km kapne 1-5 kapi??? Dal je dovoljno za ceo lanac pa bolje i nauljiti vise i oprati felnu .nego ostati suv ali stvar ...sta ko zeli i kako zeli ne solim ikome pamet ali po meni je bolje podici na stender nauljiti ceo i pustiti na stenderu u drugoj da radi par min i malko gas da razbaca pa oprati tocak ako nekome smeta ..bar ja tako radim

.

... nadjite od juga golfa posudu za vetrobransko staklo pumpicu u toj posudi imate povezite na stuju i prekidac i gotova stvar

.

 

Nisi ti tu nešto dobro razumeo: podmazivač služi za podmazivanje, ne za pranje lanca, dakle kap ulja na minut-2 ili slično, nikako ne mlaz koji bi ta pumpica koja bi "za****la vek" izbacivala, sa tajmerom ili ne, makar bila i od juga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

deys, o cemu ti pricas ? Kakvih 1 do 5 kapi na 500 km , vidis sta ti je Nimmin napisao 1 kap na 1 do 2 minuta , a stelovanjem slavinice mozes da pojacas ili smanjis protok ulja. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Definitivno sam pogresio... nisam trebao da pisem ali nema veze i onako sam ispao "ljakse" .. u ostalom kako gog svako ima svoj nacin ugradnje ali "Vi" treba da pozovete Japance i da im.saopstite da su sve napravili kako treba osim mazalice za lanac. Dal ce neko jednu kap mlaz ili sprej koristiti na minut dva pet ili kilometre stvar pojedinca.. a ti Zeko jbg sta da ti kazem nisam obratio blagovremeno na komentar prethodni..bolje bi ti bilo da das shodni kako da se odvije centralni zavrtanj na korpi .lameli a da se nesto ne sjebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Danas nisam nista ali ovih dana sam kocione celjusti oprao, burice ispolirao i skinuo rdju ofarbao klesta kupio nova teflon creva neka sam i imao .agregat je ofarban u crnu mat silkwarm boju .zavrtnjevi su u hrom boji.stigao nov RK lanac sa JTR lancanicima 16-43. Porucene nove Heinau k63-K66 gume, poruceni retrovizori e toliko za sada o ulaganji i radjenju za koji dan pocinjem sklapanje motocikla i sinhronizovanje karburatora.. imam u planu digitalni sat i bixenon farove ali koliko para toliko muzike... finansije mi ne dozvoljavaju vise jel jakna i cizme poluduboke m3 kostale 230€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Posle zimskog servisa na Stroma stavljen novi veći i lepši kofer (Kappa K53) 0takoje.gif

Čekam bele poklopce migavaca i mislim da će to biti sve...još samo da dočekam proleće, jes da je toplo al mi žao po ovoj soli da ga teram...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Juce, upalio ga posle jedno 2 meseca. Pomerio sa mesta, pocistio ispod njega :) Odvozao mini krug i ostavio ga jos malo da radi u mestu. Potom (konacno) skinuo accu i okacio na punjac.

 

Vratio na mesto i pokrio ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Montirao DB kiler i slušao ga kako PJEVA :jee1::sampion::care:

 

                     POzzzzzzzzz :BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

vizir_novi_1.jpgvizir_novi_2.jpgvizir_novi_3.jpgvizir_novi_4.jpg

 

 

Napravio sam novi vizir (ovog puta plexy od 3mm) i nove držače deflektora, montirao - radi!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Mile, prijatelju, briši post, ili bar deo oko dosipanja ulja! Ovaj naš Branko, u skladu sa avatarom, ima neke čudne moći. :stabre:  Ja sa našalih u vezi TDM-a i trošenja ulja, a juče mi komšinica kolima omlati parkirani motor. :grr: Izvini Branko, TDM je zakon :care:  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
:D nadam se da nije strasno ostecenje,mada kad komsinica udari,ume to i fino da bude ;) u naturi i to .. :D Ja sam ugradio blicer za stop svetlo i led sijalicu i sljaka ko leptir,bas me interesuje koliko ce to tako dugo raditi/blicati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mile, prijatelju, briši post, ili bar deo oko dosipanja ulja! Ovaj naš Branko, u skladu sa avatarom, ima neke čudne moći. :stabre:  Ja sa našalih u vezi TDM-a i trošenja ulja, a juče mi komšinica kolima omlati parkirani motor. :grr: Izvini Branko, TDM je zakon :care:  

 

Necu komentarisati ovaj tekst, vec cu samo reci da mi je zao sto ti je ta ludaca ostetila motor i dobro joj naplati, sto u gotovini sto u naturi. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Danas nisam nista uradio ali sutra skidam rezervoar i pocinjem sa ciscenjem, koristeci elektrolizu. 2 meseca je stajao polu prazan i pojavila se Hrdja, pa cu to da sredim i "presvucem" unutrasnjost rezervoara onom specijalnom zorkinom farbom za cisterne ili sta vec :)

pozdrav ja sam zavsio ako nesto trebaod pomocipisi janko kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

VBffLUo.jpg?2

 

Y7KT8ZU.jpg?1

 

Naslednici na zadatku čišćenja i pranja lanaca, lančanika i felni, brižno čuvani od ometanja!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svaka čast. I ja sam moj danas isto. Zadesila me kiša na putu nazad, a i zaslužio je posle godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Raskupusao motor u delove, bar tako izgleda. A svega skinuto sediste i rezervoar. :)

 

Inace sve zbog toga da bi se promenile fabricka kociona creva i takodje hidraulicno crevo od kvacila za rosfrajna crevca marke HEL u perla silber boji.

 

Ujedno promenjeno ulje + opruge(progresivne) + semerinzi u prednjoj viljusci.

 

Uklonjen PAIR sistem. Sinhronizovne usisne 'klapne'.

 

Metnuta neka dza-bu maska napred jer me cekalo 150km autoputa jer me u prethodnih 150km zaboleo vrat od vetra. Do 140km/h jos i ide nekako, ali preko toga je zamorno.

 

post-32893-0-45570500-1433018239.jpg

 

post-32893-0-75629400-1433018248.jpg

 

post-32893-0-82079900-1433018577.jpg

 

post-32893-0-23870100-1433018258.jpg

 

post-32893-0-04193600-1433018628.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja