Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja sam resio da zamenim creva za gorivo i brze spojke, kazu da na Caponordu posle nekoliko godina procuri benzin na njima, a i lakse je kuci nego na putu.

 

n4yo.jpg

 

a i smetalo mi je sto se malo magli instrument tabla pa sam i to sredio:

jboc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Samo ga palim da malo odradi i da ne vrisne akomulator,narucio prednje plocice i filter za ulje pa za neki dan zamena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Konačno i ja da montiram podmazivač lanca, ssm varijanta ali radi! Cena - prava sitnica (oko 200din).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Slike sutra.

 

Dok stignu - opis: posuda od plastičnog šprica (60 ml) crevce od spreja, parče bakarne cevi za kapalicu (od frižidera).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Evo slika:

20140805_161813.jpg

 

 

20140805_161837.jpg

 

20140805_161829.jpg

 

Odma' da kažem u svoju odbranu: vezice su samo privremene, dok ne prodje proba, kao i ovo pričvršćenje kapalice žicom.

 

 

Prednosti upotrebe šprica kao posude za ulje: vidi se koliko ima ulja, kad se dosuje novo klip se pogura da izbaci vazduh.

Mane: možda je 60ml malo, još nisam izmerio koliko km prodjem do dopune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Na kom principu se sliva ulje ako je spric pod vakumom, ili si napravio rupu na gumici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Izbušena rupa 2mm pri vrhu šprica, jedva se vidi na slici (okrenuta ka ramu, tačno izmedju 2 prstena gume koji dodiruju unutrašnju stranu šprica) sada je u poziciji "zatvoreno" jer je začepljena gumom. Za "otvoreno" se povuče klip 2-3mm ka spolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo slika:

20140805_161813.jpg

 

 

20140805_161837.jpg

 

20140805_161829.jpg

 

Odma' da kažem u svoju odbranu: vezice su samo privremene, dok ne prodje proba, kao i ovo pričvršćenje kapalice žicom.

 

 

Prednosti upotrebe šprica kao posude za ulje: vidi se koliko ima ulja, kad se dosuje novo klip se pogura da izbaci vazduh.

Mane: možda je 60ml malo, još nisam izmerio koliko km prodjem do dopune.

 

:takoje: , ali mi nije ( otvorite mi oci ) jasno koja je svrha podmazivanja jedne strane lanca, :neznam: Nemojte mi samo pokusavati objasniti da ulje stigne do druge strane kroz osovinu rolnica kad motor ide i odma "otresa" to isto ulje koje pada na lanac. :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

:takoje: , ali mi nije ( otvorite mi oci ) jasno koja je svrha podmazivanja jedne strane lanca, :neznam: Nemojte mi samo pokusavati objasniti da ulje stigne do druge strane kroz osovinu rolnica kad motor ide i odma "otresa" to isto ulje koje pada na lanac. :zvizduk:

 

Ovo je "demo" verzija, čisto da vidim kako i da li radi. I meni je to sumljivo sa jednostranim podmazivanjem i planiram da postavim kapalicu i sa unutrašnje strane, ali sa nezavisnom posudom jer vidim da varijante sa T račvom znaju da prave probleme.

 

BTW, čini mi se da su i neki renomirani proizvodjači uredjaja (koji se prodaju za masne pare) dugo furali jednostrani sistem uz uveravanja da je sasvim dovoljno, a nije.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1185 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

prekidac na kvacilu je bio malo prljav , pa sam ga ocistio , a na copavoj je sve zaliveno , tako da tu nema sta da se radi i cisti

 

 

IMG_20140808_163842.jpg

 

IMG_20140808_164632.jpg

 

IMG_20140808_164646.jpg

 

IMG_20140808_170322.jpg

 

 

a cujem sad , danas praznik , a ja radio na motoru ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Promenio prednji lančanik sa promenom prenosnog odnosa. Ranije je odnos bio: stari prednji/stari zadnji, zamenom dobijen potpuno novi odnos - novi prednji/stari zadnji, razlika drastična.:oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pomerio motor napred 5 metera kako bi ocistio pod ispod njega :D

 

Isterao ga na gotovs da sutra ujutru samo uzjasem kad krenem na posao. Medjutim, roknu kisa sad! :staa: Sutra znaci ribanjac u najavi. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Podmazao lanac, dolio ulja da nadomestim ono koje je iscurelo, popravio kontakt u \migavcu, treba sutra na posao da se ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

kod mene generalno demontiranje honde cbr 500. skidanje rezervoara,sedista ,akumulator,auspuh,lanci lancanici,karburator,zadnji tocak, i jos neke sitnice par dana demontaza pa ce na smirglanje i farbanje a ram sam planirao u 3D karbon foliju.. a na drugom motoru sam proveravao jbnu struju grrr ni manjeg miotora ni vise elektronike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Danas sam uspeo skinuti prednji lancanik imao sam muke ali onaj ko ga je stegnuo ...nije imao muske dece,..xaxa prednji lancanik je kao crirkular .. ali matorom ce posluziti za pecenjaru kad bude prasice pekao da mu vrti razanj... e sad ublazivaci trzaja su pokidani spojke ..mada dosta su se sabili i tvrdi kao kamen..ima li gde da se kupe nove ili da ja pravim na poslu ..slicne tim...dvoumim se dal gumu tvrdu ili nesto izmedju plastike igume tvrda je mnogo ali je dobra za udarac ne puca ne lomi se mi koristimo za el motore u spojnicama sa reduktorima i trpe jace sile ali ipak vas savet.. imali gde da se kupi .. i nigde prednjeg lancanika da najem za cbr. 500-600f u principu su isti sve sem klipova i karbova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Eh da skinuo sam karburatore i ocistio ih .. bas sam se zacudio kako je i isao motor .. imam jednu nedoumicu dali je neko skidao lamele korpu? Kojim alatom je fixirao korpu da odvije centralni zavrtanj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Moram da kritikujem ove sto "uradi sam " podmazivac lanca ..hej bre ljudi ... za 1000-1500 din ima da bude mazalica zajebalo vek...i japance ... nadjite od juga golfa posudu za vetrobransko staklo pumpicu u toj posudi imate povezite na stuju i prekidac i gotova stvar ili kupite tajmer za 300 din i povezite pa ce automatski podmazati lanac ..zao mi je ako poruka nije za ovaj deo foruma .. rado snosim odgovornost .ali sam morao napisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja