Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
]

 

Ja sam kupio Ipone DOT4. Gevara, 600 dinara. Prosle sezone sam imao Elf DOT4, ali nisam bio zadovoljan.

:stabre: prvi put cujem da je neko nezadovoljan kocionim uljem... sta se desilo, prokljucalo ti je na pola trke ? :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Oprao Transalpa i Peđa mi namontirao zadnju Anakee gumu, sad mogu da jurim 300 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Nocas sam ga zavrsio posle par dana crncenja uz redovan posao. 1hmm.gif Promenio lanac i lancanike, plocice na sva 3 diska, filter goriva u rezervoaru, filter vazduha, filter ulja i ulje, ulje u kocnicama i kvacilu, prekontrolisao ventile, metuo nove NGK iridium svecice, dobio je i nove gume i novo sediste od Bobana. Od mene dosta i previse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
]

 

Ja sam kupio Ipone DOT4. Gevara, 600 dinara. Prosle sezone sam imao Elf DOT4, ali nisam bio zadovoljan.

:stabre: prvi put cujem da je neko nezadovoljan kocionim uljem... sta se desilo, prokljucalo ti je na pola trke ? :D

 

Upravo to! Za vreme jedne male jurnjave sa mnogo ubrzavanja i jakog kocenja sam ostao bez zadnje kocnice. Posto mi se to kasnije ponovilo, promenio sam proizvodjaca kocionog ulja, i od tada nemam taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Malo produžio zadnji deo prednjeg blatobrana na KLE-u, da ne baca baš pravo na izduve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Zamenio ulje i filter,motul 5100 15w50,sad samo jos da sredim navoj sto je bivsi vlasnik pocupao kad je pretegao poklopac filtera 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Uff sta smo radili danas... pa..danas je nekako nedelja, pa sam samo gledao motor tuznim ocima, razmisljajuci o svom egu koji ga je doveo u to stanje u kakvom je trenutno 0plac.gif. Kurcenje mi srecom nije doslo glave i ni jedne ogrebotine... ali je doslo do vizira, prednjih maski, malo i rezervoara, a i bocnih kofera moje transalpine.. Sankalo se i po ledu na -15, ali se nikad po istom nije vozilo na +3 dok se sneg topi to pod punom ratnom opremom..

 

(vise o tome ima u nekoliko postova ovde http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/21087-honda-xl600-v-transalp/page__view__findpost__p__1245260 za one koji ne znaju...)

 

Poskidao sam crash barove, maske, otpustio prednje vile, i vratio na mesto jer su se uvrnule. Nozicu sam namestio novu sa cevkom 3 puta debljeg zida nego sto je fabricka bila. Ulubljeni rezervoar sam ispravio posle 2h mucenja, ali nije savrseno, git i smirgla ce morati da rade.

 

 

Maske sam lemilicom popravio. Falice mi ipak samo unutrasnja desna plastika kod cajgera sto dodje, jer je veliki deo nje ostao negde na putu. I falice mi vizir... Ako neko ima broj decka sto pravi vizire, koliko se secam Ivan se zove, molio bih ga da mi posalje isti na pp.

post-8263-0-56602100-1330873454_thumb.jpg

post-8263-0-24928900-1330873459_thumb.jpg

post-8263-0-52709300-1330873462_thumb.jpg

post-8263-0-85313500-1330873464_thumb.jpg

post-8263-0-92117600-1330873468_thumb.jpg

post-8263-0-24022700-1330873472_thumb.jpg

post-8263-0-64945300-1330873474_thumb.jpg

post-8263-0-37107000-1330873478_thumb.jpg

post-8263-0-06263200-1330873480_thumb.jpg

post-8263-0-05407400-1330873482_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Danas se provozao do Manastira u moje selo Rača i malo po lokalu... a posle je leglo pranje Bev-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam danas vratio akumulator na svoje mesto. Pocupao sam prigusivace iz auspuha i dodao jos po jedan u svaki auspuh. Nadam se da ce voznja u buduce biti prijatnija za moje usi. I ne samo moje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Nemam :/

Napunio akumulatr, pali iz prve :nanana: podigo na klocne (dok cekam burazera da mi izvari stender) izvadio blato i ko zna sta iz zubcanika i lanca, pa namazo to Motulom, opro gumu jer sam je usro :D i vratio pokrivac :zdravo: sutra ako Bog da prva voznja posle 2 Jan. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Sastavio motor , sipao čorbu, obišao 50ak kilometara u lokalu i pratim situaciju čisto da vidim da nisam nešto zaboravio da stegnem.

Izgleda sam ga malo uštrojio sa smešom - maaalko siromašna.

So far - so sabi - lepo vama lepo nama.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam danas vratio akumulator na svoje mesto. Pocupao sam prigusivace iz auspuha i dodao jos po jedan u svaki auspuh. Nadam se da ce voznja u buduce biti prijatnija za moje usi. I ne samo moje...

Danas sam upalio munju posle zimskog sna! Upalih ga iz drugog-treceg puta na kurblu. Posle probam na dugme,veselo vrti.Pali na prvu. To je ok. Ali...uvek uma ono ali... Ove prigusivace sto sam dodao u auspuh,kao i da nisam. Grmi kao Sveti Ilija! Morace da se nesto uradi po tom pitanju,inace ce voznja biti muka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Danas nista,

ali juce kociono, motorno i ulje u viljusci,

nova teflonska creva i lanac sa lancanicima.

Jos samo sajla kvacula ostade, oseca se kako "broji" na pritisak,

naguzvalo negde u buziru teflonsku zastitu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Danas posto je nedelja nisam nista posebno uradio samo instalirao kameru i vozao se,al zato jucer sam postavio upaljac 12V na guverner tako da vise ne moram da plucima pusem dusek na kampovanju ;) a koristit ce i za druge stvari,a prekjucer sam uradio sinkronizaciju karburatora na TA,sad to jos moram da uradim na VF-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

danas oprao i podmazao lanac, promenuo ulje i filter, promenuo kociono ulje... kad je to sve bilo gotovo na red je doslo detaljno pranje... za danas dosta :D:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ugradio 12V uticnicu (Louis) i promenio dve sijalice iz table koje su crkle jos prosle godine.

Sutra bi trebao da promenim ulje i konacno resim problem pinjona a mozda i uhvatim malo vremena da se konacno provozam (po prvi put ove godine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja