Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Stavio nove NGK svećke, sredio rezervoar, namestio fabrički airbox, naštelovao kvačilo, napunio rezervoar... Nisam uspeo da ga upalim >:( Sutra ću... Kupio sam juče kacigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre par dana stavio Philips X-treme Vision H4 sijalicu. Danas konacno namontirao prednji tocak na motor. Tocak je bio kod Makija na podesavanju zica - bio je rascentriran. Jako pipav i mukotrpan posao, hvala Maki! Nosio ga potom na balansiranje i sad je tamo gde treba da bude :)

 

Za koji dan stizu kocione plocice, Motorex Legend ulje za motor, Agip 75W140 za menjac i diferencijal. Ipon kociono ulje je tu, jos se ceka nova sajla kvacila i konacno pregled ventila i sinhronizacija. Krajem februara Odissey akku i za ovu zimu dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Oduvao pepeo od cigare jer je pao u kokpit dok sam se muvao tuda, i baco pogled na nivo elektrolita jer je na pametnom punjaču. Točkovi ne dotiču pod pa nisam želeo da se više bavim motorom :D

 

A skuter stoji u radionici opran. Tek njime nemam nameru da se bavim. I tako je skuter :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

postavio kresh bombice,postavio novo sediste,za nijansu mekse,opet je naglancao ,upalio i zamisljao stazu ispred sebe jedno 10min,kace sunce :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas prvi put posle duzeg vremena upalio GS-a. Prethodno popravio navoj za zavrtnjeve poklopca ventila. Nista bez moment kljuca, za poklopce 7nm.

 

Proverio sam i Harmonizer, uredjaj za sinhronizaciju. Tolerancija je 30mb, a kod mene na leru 15mb i oko 18 na 4000 obrtaja. To znaci da sam odlicno uradio sinhronizaciju i primitivnim manometrima koje sam imao na raspolaganju prosle godine. Kad sam vec tu, podesio balans na 0mb.

 

Definitivno riknuo akumulator, ali ce posluziti jos par meseci. Samo jos da se ovo cudo otopi...

 

Za par dana mi stizu komplet plocice, sajla kvacila, ulje za menjac i kardan, pa ce pasti jedan manji servis i spreman za sezonu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

teretnjači urađen fejs lifting odmah posle nove godine. zamenjene tube, naštelovan i očišćen karb, nova lamela, nov prednji lančanik, boban napravio novo sedište, nov akumulator, nov anlaser, prepakovani kablovi i sređene slavine (okrenuli gumice naopako jer nismo našli nove) .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stigle disk plocice i kociono ulje. Poskidana klesta, spremna za servisiranje. Ociscena i podmazana sajla brzinomera, kao i sam pinjon. Zamenjene dve sijalice u instrument tabli. Sredjen nosac vizira (falili zavrtnjevi) i vracen na svoje mesto. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

sredeni shtapovi, zamenjeno ulje i semerinzi. namontirano nazad- sam, otelio sam se za sve pare!

plastike malo krpim i pravim mrezhice za rupe u plastikama.. nosachi slidera gotovi neki dan, ostalo da se namontiraju i useku u mrezhice da bi se uklopilo...

 

kad prefarbam samo oshtechene delove i ispoliram jel bi to trebalo da reshi problem razlike stara/nova boja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Palio ga, upali kao da sam ga juce ugasio ! Morat cu mijenjati kocionu tecnost. 1zdravo.gif

Lalajko, koje ulje sipas u kocnice, da li ide obicno ili neko specijalno, znam samo da ide DOT 4 ?! 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

testirao levitaciju prednjeg tocka, radi savrseno bez obzira na vlaznu podlogu, i dalje tendencija ka tome da prednja guma duze traje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Palio ga, upali kao da sam ga juce ugasio ! Morat cu mijenjati kocionu tecnost. 1zdravo.gif

Lalajko, koje ulje sipas u kocnice, da li ide obicno ili neko specijalno, znam samo da ide DOT 4 ?! 0stabre.gif

 

Ja sam kupio Ipone DOT4. Gevara, 600 dinara. Prosle sezone sam imao Elf DOT4, ali nisam bio zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Nova prednja guma naručena, stiže u ponedeljak. Danas sam htjeo da očistim filter vazduha a unutra imao šta da vidim-puno muva i osa <_< a i sam filter prljav, tako da u ponedeljak treba uzet novog. Htjeo sam i da prekontrolišem svijećice i ako treba stavim nove međutim izgleda mi komplikovano dođi do njih. Donji dio kućišta filtera zašarafljen sa mnogo šarafa i puno nekih cijevki na njemu. Da li je nekom poznato je li teško doći do svijećica (R6 2004)? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Stavio bateriju i upalio :D

Vodim vise racuna o njemu nego o sebi...taman da je nesto zatajilo...zapalio bi ga.

Ovi' dana malo administracija,pa ce biti valjda i koji kilometar. Na tabli sa cenama kod lokalnog pumpadzije jedan litar bezolovnog motornog benzina (po evropskim standardima...u Italiji) 1,820 EVRA... :(

Mislim da je najskuplji NA SVETU...a vi me ispravite ako gresim. Jebem im mamu lopovsku >:( ...za ovo necu da vam se izvinjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

- Nov akumulator

- montiran roll bar

- upaljen i provozan oko 30km

 

uglavnom zimski san je zavrsen... pocelo je da se vozi na svakodnevnoj bazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I brata čekaju gume, baterija i servis, normalno. Ali umesto toga bilo je za vikend 270 km, Portorož - kalamari, znase gurman2.gif

 

E hvala.Bogu, dočekasmo čuvene kalamare i Portorož :moto3:. Znači da je zimi kraj ;)

 

A slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

A jel se računa ako smo nešto uradili ne baš na "svom" motoru? Rasturio sam skroz ćerkin Piaggio free, samo zbog farbanja. Što li mi je to trebalo :neznam:

post-7581-0-32111000-1330468243_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja