Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Insistiram-o. Nije loše stvarno, možda ne vidiš nešto što bi nam bilo interesantno.

 

Evo ga!

 

gallery_468_234_44623.jpg

 

Lepo radi, ali se treba navici. Promeni koju napravis zavrtnjem treba desetak sekundi da se odrazi na nivo ulja u crevima. Zato se mora biti strpljiv. Pokusacu da izbacim 30% ulja, verujem da cu ubrzati reakciju.

 

Kako god, vremenom cu ja za sebe ipak nabaviti ovo:

 

3i7sD_ssl11411lc9794935980446.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Lalajko- mislim da se ništa ne dobija manjom količinom ulja već nešto ređom tečnošću koja je manje inertna. Znaju ovi što su pravili to bolje. Antifriz je najbolji koliko su ljudi izneli mišljenje al postoji opasnost ako ga usisa motor. I koliko su ti creva, trebalo bi 6 mm po kazivanju "starijuh".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ja sam za vikend (ovaj i pretprosli) promenio prednje vesanje. Naleteo u oglasima na skoro ceo motor bez agregata za male pare pa sad ima sve i svasta "za nedaj Boze". Viljuske i trougao konacno zamenjeni. Nije bilo strasno ni sa starim ali ipak sad je sve u "vinkli" :) Stiglo i kuciste filtera samo mi sad fale gume od kucista do karba :(

Na zalost nisam uspeo da probam jer je pola metra snega ispred garaze... Inace i gornji trougao sma zamenio zajedno sa delom na koji se kaci "kormoran :)" pa je sad ceo volan za oko 2cm vishi i blizi vozacu. Sad moram da menjam sajle jer su kratke (kvacilo i obrtaljka) :)

Eto toliko za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

oshmirgl'o izduvne grane. ofarb'o ih u crno i voz'o se 70-tak km.... do baba i nazad....

 

i jel ostala boja il se podiže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Danas napunio prednju gumu antifrizom 100% a zadnju 60% tako da po ovom snegu prestizem sve zivo... A kad se istopi sneg punim ih zivinom emulzijom radi stabilnosti i proklizavanja u krivinama :moto3::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam danas bio veoma vredan, ali i majstori kod kojih sam bio :hej:

 

Prošlog vikenda sam bio na finoj turi, Požarevac - Petrovac - Žagubica - Bor - Zaječar - Negotin (kod Ribolovca) - Kladovo - Donji Milanovac - Golubac - Veliko Gradište - Požarevac i sve je bilo super, ali mi je nekako u povratku ispao zavrtanj koji pričvršćuje izduv za suvozački fuzaster. Verovatno je navrtka bila labava, pa se odvila od vibracija, a onda je sve poispadalo, navrtka, zavrtanj, distancer, ona ukrasna podloška ispod glave zavrtnja :neznam:

 

w8icg_10361843.jpg

 

Bio sam jutros kod majstor Bangeje iz Požarevca i sredio mi je to. Nije aluminijum, ali nije loše i drži dok ne nabavim bolje (lepše). Neko mi reče kasnije da ima neki strugar koji može to da mi napravi od aluminijuma, pa ću videti da to bolje odradim.

 

U razgovoru mi majstor reče da prohrom vari majstor Luče iz Smoljinca, koji pravi ograde i gelendere i da ima TIG aparat. Sav srećan, pozovem ga ja i pošto je i on bajker, reče da mogu odmah da odem da mi to odradi :hej: To imate na ovom linku.

 

E onda sam i ja lično bio vredan. Konačno sam zategao zadnji amortizer jer sam težak, a često vozim i ženu, pa se događalo da na rupama dotaknemo kraj vešanja :jee: Iznenadilo me da se to veoma lako radi na FZ1, odnosno daleko lakše nego na FZ6.

 

Posle toga sam rešio da po prvi put zakačim PCIII na laptop. Ubacio sam novu mapu i čini mi se da mašina sada bolje radi nego ranije, ali videću kada malo bolje to isprobam. U svakom slučaju veoma interesantno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam preko vikenda konačno završio neke električne upgrejdove :D

 

1. led stop svetlo sa integrisanim migavcima - zamenjene diode, sada svetli barem tri puta jače negor ranije

 

2. regler pomeren i instaliran mali ventilator od kompjutera na njega radi boljeg hlađenja

 

3. instalirana mala spravica koja pokazuje napon punjenja akumulatora

 

4. izvedena "mala" operacija dodavanja releja i prespajanja žica tako da motor puni 13.9 V sa svim potrošačima na leru, oko 1300 obrtaja. ono što je najbolje, sa svim potrošačima, na 5000 obrtaja (oko 120km/h na mom motoru) napon punjenja - 13.9 V :aha::jee:

 

(ovo sam sve uradio uz pomoć druga koji je završio elektrotehničke studije - red je da napomenem :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Otkrio sam da imam originalne nosace zadnjih migavaca - i odmah ih postavio. Zamenio gumeni dihtung ispod cepa za sipanje ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas mi konacno stigle dizne za karburator iz Engleske, pa sam malo tjunirao makinu :) Sve sam prste polomio dok sam skinuo i vratio karb ali je vredelo, motor mi se pretvorio u zver, sad ide na tocak i iz trece brzine na gas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

skinuo tochkove pre neki dan i namontirao gume (michelin pilot activ) mnogo sexy gume :)

namontirao prednji tochak, zadnji u sobi, skinuo lanac i lanchanike, druga sedmica se zavrshava kako chekam lanac i lanchanike da stignu >:(>:(

josh samo to da odradim pa idemo na regu i gaaaaaas :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Yamaha FZR1000 Naked

Dotegao oplatu ispod repa,montirao nosac tablice,dotegao zadnje sediste,oprao i podmazao lanac,zamenio plasticne rukohvate silikonskim (sa starim kad dodjem sa voznje kao sa oranja da sam dosao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Skinuo crash bar i nosače bočnih kokera u nameri da ih opeskarimo ( ekipa iz Negotina ) i plastificiramo. Čekamo da se plastificira u crnoj boji pa da delujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

stavio distancere za retrovizor, one iz louisa

 

ovo mogu da preporucim svakom ko kuburi sa gledanjem sopstvenih ramena u retrovizoru.

neuporedivo bolja preglednost !

 

louis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja