Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E, danas napravih spravicu za sinhronizaciju - 8 metara Fi6mm providno crevo, metar dugacka daska brodskog poda, bocica crvenog dvotaktola - nesto zabica za pricvrscivanje creva za dasku. Djuture oko 400 dinara i pola sata posla. Probao odmah na motoru - radi savrseno. Sinhronizator mislim, motor treba da se sinhronizuje, poprilicna je razlika izmedju cilindara. Jedva cekam da to uradim - ali prvo stelovanje ventila i zamena svecica. Kako ce tek onda lepo da radi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

E, danas napravih spravicu za sinhronizaciju - 8 metara Fi6mm providno crevo, metar dugacka daska brodskog poda, bocica crvenog dvotaktola - nesto zabica za pricvrscivanje creva za dasku. Djuture oko 400 dinara i pola sata posla. Probao odmah na motoru - radi savrseno. Sinhronizator mislim, motor treba da se sinhronizuje, poprilicna je razlika izmedju cilindara. Jedva cekam da to uradim - ali prvo stelovanje ventila i zamena svecica. Kako ce tek onda lepo da radi!!

 

Ajd slikaj i ti, ne veruju ovi moji da to radi iako sam im pričao za Scubinu rukotvorinu. Hoću i ja da napravim pa da metem drugaru u garažu, da uvek štuca kad me nema. I naravno, da podesim ja svoju makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

E, danas napravih spravicu za sinhronizaciju - 8 metara Fi6mm providno crevo, metar dugacka daska brodskog poda, bocica crvenog dvotaktola - nesto zabica za pricvrscivanje creva za dasku. Djuture oko 400 dinara i pola sata posla. Probao odmah na motoru - radi savrseno. Sinhronizator mislim, motor treba da se sinhronizuje, poprilicna je razlika izmedju cilindara. Jedva cekam da to uradim - ali prvo stelovanje ventila i zamena svecica. Kako ce tek onda lepo da radi!!

 

 

Jel moze slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najpre zato sto je jarko crven i sto se odlicno vidi u crevu. A i gradacija odgovara da se ulje ne pomera ni previse brzo, ni previse sporo.

 

Pri tom, tvrdim - ne postoji precizniji uredjaj za sinhronizaciju. Elektronika, kruzni manometri - sve to moze da laze. Fizika ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a i treća, bitna stvar - ukoliko motor "srkne" malo dvotaktola, ništa mu biti neće, izbaciće sve na auspuh 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam bio vredan za vikend,al' ne stigoh da malo kuckam.

Skinuo sam hladnjak da ispravim rebarca koja su se iskrivila u sudaru sa kamencicima i bubama.Jbg. na golacima to je uvek malo problem.Malo crnog auto laka i jedno lepo pranje.

Sad opet za vikend,prakticno jedino doba kad mogu malo da se bavim sobom i onim sto volim....pranje celog sistema-sistem crevo u crevo.Hladnjak na svoje mesto i naravno nova tecnost :takoje:

Inace dok ne zajasim kako treba,malo se bavim i sobom.Svako jutro vezbe oblikovanja.Kao nekada u skolici sa crnim gacama i belom majcom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

HA! Danas stigli Wurth listici za stelovanje ventila! :)

 

 

 

7UzTf_valvejob.jpg

 

 

 

Sta ti je nemac,prosto i funkcionalno,nema plocica,samo srafcici,kao kod mene na fergusonu :D

;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa to je ovo: http://forum.bjbiker...ora-za-156-din/

 

...samo sto ne kosta vise samo 156 dinara. :) Jel i dalje insistirate na slici?

 

Insistiram-o. Nije loše stvarno, možda ne vidiš nešto što bi nam bilo interesantno.

 

Prekjuče naštelovo CO2 pomoću aparata.

 

post-6989-0-76981300-1298226252_thumb.jpg

 

Danas opro motor i konačno očistio felne do čistog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svezi Motocool struji "venama" ;)

Prvo paljenje i prvih 500m,da prostruji ulje kroz sve rupice.Ventilator upalio,ugasio...

Sad oped za vikenad,posto drugacije ne moze (kapitalizam bato!)u planu ulje u viljuskama,pancir kociona creva i normalno novi DOT4 :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pao sneg, vrisnulo napajanje na PC-ju pa visak vremena iskoristio da podesim vesanje prednjeg tocka sa "podeseno za nemacke puteve" na "podeseno na srpske puteve".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja