Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI B-KING

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

post-1785-0-00153200-1296861375_thumb.jpg

 

Dal je neko vozio ili ima,nesto ga merkam za sledeci motor procitao sam dosta ali mi bi trebao i neko ko je vozio.Naravno ako nije na mestu pitanje ,brisi.

 

General information

Model: Suzuki B-King

Year: 2008

Category: Allround

Rating: 82.2 out of 100. Show full rating and compare with other bikes

Price as new (MSRP): US$ 12899. Prices depend on country, taxes, accessories, etc.

Engine and transmission

Displacement: 1340.00 ccm (81.77 cubic inches)

Engine type: In-line four, four-stroke

Compression: 12.5:1

Bore x stroke: 81.0 x 65.0 mm (3.2 x 2.6 inches)

Fuel system: Injection

Fuel control: DOHC

Ignition: Digital/Transistorized

Lubrication system: Wet sump

Cooling system: Liquid

Gearbox: 6-speed

Transmission type,

final drive: Chain

Chassis, suspension, brakes and wheels

Front suspension: Inverted telescopic, coil spring, fully adjustable spring preload, adjustable rebound damping and adjustable compression damping

Rear suspension: Link-type, gas/oil damped, fully adjustable spring preload, adjustable compression and rebound damping

Front tyre dimensions: 120/70-ZR17

Rear tyre dimensions: 200/50-ZR17

Front brakes: Double disc

Rear brakes: Single disc

Physical measures and capacities

Dry weight: 235.0 kg (518.1 pounds)

Seat height: 805 mm (31.7 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall height: 1,085 mm (42.7 inches)

Overall length: 2,220 mm (87.4 inches)

Overall width: 800 mm (31.5 inches)

Ground clearance: 120 mm (4.7 inches)

Wheelbase: 1,525 mm (60.0 inches)

Fuel capacity: 16.50 litres (4.36 gallons)

Other specifications

Starter: Electric

Color options: Gray/Silver, Black/Matte Black

Further information

Parts and accessories Our partner CMSNL ships low cost OEM motorcycle parts to Australia, Austria, Bahamas, Belgium, Canada, China, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Iceland, India, Ireland, Italy, Japan, Kuwait, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Montenegro, The Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Ukraine, United Kingdom, The United States and more. Or check out parts and accessories from our other partners.

Ask questions Join the 08 Suzuki B-King discussion group.

Insurance, loans, tests Check out insurance here. Search the web for dealers, loan costs, tests, customizing, etc.

Related bikes List related bikes for comparison of specs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Beric je kupio B-kinga prošle godine i prodao meni svog GSR-a, kontaktiraj ga, on može reći iz prve ruke čovjek ga ima u vlasništvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Beric je kupio B-kinga prošle godine i prodao meni svog GSR-a, kontaktiraj ga, on može reći iz prve ruke čovjek ga ima u vlasništvu.

 

 

Brutalan i pitom...vozi se lako i na 100 i na 200konja... Nema mana..

 

http://bikepics.com/pictures/2131178/

 

Malo slika...poredjenje gabarita sa zzr1400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Bas je kul taj kišni rezim gde se prepolovi snaga, pogotovu ako naglo sednete na tako jaku masinu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 s ,Yamaha r6

Nije valjda da ovde nema nikog ko bi iz prve ruke napisao nesto o ovom motoru...razmisljam da se ponovim tim motorom mozda cak i sledece godine,pa me zanimaju par sitnica. na pr. kakav je na duzim putovanjima sto se tice udobnosti,kakav je za gradsku voznju s obzirom da ima preko 250kg sa svim tekucinama. jel mnooogo opasno da sa 600 predjem na 1300ccm :) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Nije valjda da ovde nema nikog ko bi iz prve ruke napisao nesto o ovom motoru...razmisljam da se ponovim tim motorom mozda cak i sledece godine,pa me zanimaju par sitnica. na pr. kakav je na duzim putovanjima sto se tice udobnosti,kakav je za gradsku voznju s obzirom da ima preko 250kg sa svim tekucinama. jel mnooogo opasno da sa 600 predjem na 1300ccm :) ...

 

 

Motor nema mana. Jedino sto bi eventualno mogao biti problem je ako si visok(recimo preko 190cm),malo teze staju noge pod one plastike na rezervoaru. Malo je rastojanje od nogara do bocnih plastika. Ja sam 185 i noge mi staju knap. I to sa da rijesiti posebnim adapterom pomocu kojeg se mejnja polozaj nogara.

Nema opasnosti da predjes na 1300ccm jer gas je u glavi a ne u ruci :) Dodajes ga srazmjerno vremenu provedenom na tom motoru...Ako si dobro "izbazdaren",neces imati problema sa tom snagom! Znaces je iskoristiti kad zatreba a ostalo vrijeme ga vozis kao 600tku... Dugme za polovljene snage je po meni totalno bespotrebno. Mislim da ce ti vise odmagati nego pomagati. Ima logike samo ako se slucajno zateknes sa losim gumama na losoj,mokroj podlozi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 s ,Yamaha r6

Hvala puno na odgovoru.Sada,kada cujem pohvale iz prve ruke,motor mi se jos vise svidja :) Visok sam 176,tako da ne verujem da cu imati problema sa sedenjem na njemu.Isto tako,upravu si za brzinu i snagu.Ja sam sa 50 seo na 600 i prve sezone isao na more,par tura po srbiji,a i u Beogradu nisam silazio sa motora.Nisam imao ni 1 problem vezano za brzinu,snagu ili to sto nisam nikad vozio motor sa menjacem pre tih 600ccm. Nisam vise klinac,tako da ne sumnjam da cu uzivati u voznji b kinga. Sta da kazem,skipljam parice pa se nadam prinovi pocetkom sl sezone. Pozdrav i jos jednom hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Nisam vise klinac,tako da ne sumnjam da cu uzivati u voznji b kinga.

 

Brzo ces skontati,da rijetko kad silazis ispod trocifrene brojke,vjeruj mi... Najbitnija je "interna revizija" vlastitog ponasanja i nacina voznje. To jedan od razloga zbog kojih sam sada na "hladjenju"... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Upravo ga uzeo... prezadovoljan sam nakon par stotina km. Naravno, kao što je primetio igor-gs, one plastike na rezervoaru smetaju malo, visok sam 195... nije da se nisam navikao, ako neko zna kako izgledaju ti adapteri neka stavi ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

ja mog prodao pre par meseci i mogu reci da je jedini motor za kojim zalim (ali situacije je bila takva da sam ga morao prodati)

nadam se da ce suzuki opet vratiti kinga u serisku prizvodnju posto bi ga verovatno bez razmiljanja opet uzeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

Caos ljudi, da li neko zna čiji je crni B King sa Arrow izduvima? Bio je danas pored mene na semaforu u Savskoj i pravi je lepotan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja